Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

abalamuc

vand Cauciucuri Sh Balamuc

Recommended Posts

Am cauciucuri 120/180/190/195.

Am de strada / strada-curse / curse / slickuri si cele mai inportante pt. sezonul asta....gume de ploaie care tin cel mai bine pe vreme rece si poioasa.

Din 07-08 noi pe mijloc si folosite pe margini mai mult sau mai putin sau chiar foarte putin.

Cau.provenite de la curse.

Pret cam 50 - 60 % fata de cele noi

Montaj inclus.

Mentorat (legat de cauciucuri) inclus, stiu ca este un concept mai greu de acceptat dar !!!

pentru cei care stau ceva mai prost cu psihicul :D am si cauciucuri noi noute cu amendamentul ca am numai bune !!

Adica din clasa Moi

0723.160.559.

07.678.55.797.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Pe gs merge si 120 te ajuta la gropi mai bine ca 110 singurul incovenient este ca nu treci de rar.

Asa ca pastreaza un 110 pt RAR !!!

Daca mergi zbuciumat am si te costa intre 40 si 80. sau noi cu 120-160. atentie este vorba de cau. bune !!!! MOi.

Care pun frina in caz de urgenta !!!!

Sau civilizat am nu Danlop parca sau Briston 021 NOU cu 70. De astea TARI nu am noi.

Dar am cu zero lei zero bani 014-015-016 sau D RR, si qalifaer, etc care au 2-5.000 de km si ele tin 15.000.

Nu sint vechi nu au defecte sint provenite de la oamenicare vor sa mearga NE civilizat.

Vezi unde te incadrezi si

Am gasit citeva de 110 din categoria zero lei zero bani adica tari.

Link la postare

Salut,pt un VF din '83 fata 120/80/16 spate 130/80/18 se gaseste ceva? pe spate poate sa fie si un pic mai lat e ok,si nici inaltimea nu tre sa fie exact aia... :)

A,da am uitat sa mentionez...nu sunt pretentios la an avand in vedere k acum cauciucurile care le am sunt din 1990 (DA,DOT-u este din saptamana 0 din '90 !!! ) !!!!! :)) =)) ma mir k inca nu am murit cu ele :)) =)) A,da si mai ieftinache daca se poate... si sa stie sa faca si cartofi prajiti :)) =)) MS anticipat

Link la postare

Up

Ma adresez celor care merg ne civilizat adica pe o roata, stoppie, si curbe (serpentine).

Si cei care merg civilizat dar nu vor sa le alunece prosteste din cauza cauciucului fata la o frina de urgenta !!!

Ps Am un cau. SH de 160 pilot power 2 CT are 2000 km din 10.000 si este 70 in loc de 160 de nou.

Link la postare

P power....nu sint la curse, azi am vindut o fata.

PP este cel mai slab de la cele bune exista si mai slabe continental atac.

Daca vrei sa mergi in siguranta citeste inca o data prinul post.

Am asa:

BT 02-03.

Race tec.

D GP si o fata GP racer.

Si cele mai adecvate pentru strada-race. Pireli super corsa pro.

Asa ceva i-ti trebuie ca ai K3 nu turing !!!! mai ales daca mergi NE civilizat !! :D adica o roata, stopie, curbe.

Intre 40 si 80 fata, noi sint intre 130 si 160.

Si 60 si 120 spatele noi intre 190 si 250.

Daca suni pot sa ma lamuresc ce ti se potriveste, binenteles daca nu esti blocat pe un model anume.....

Asta in caz ca vrei cau pt. tine !!!! nu aiurea.

Link la postare

Ai luat de la mine ? ce ai luat ?

Sa te trec pe statul de plata :D

Nu vrei sa zici ? :D Hai ca platesc bine :D

Vreau sa stiu si eu cine e fraieri care cumpara SH de la curse.

"Slapi" cum zice Robi rob zis si Gigi cauciuc :D

Link la postare

Da am Super Corsa Pro SC 2 ....cam 07-08....160 E + 20 montaj.

Si un BT 002 tip 3 adica medium tot 08-07 ...170 + 20 montaj.

Pt. cine nu stie setul de nou este intre 300 si 360 + tva !!!

Dar vi si-ai arat ce si cum ( nu esti obigat sa iei ) dar te pacalesc eu cumva :D

Daca nu cu cau cu altceva....

Atentie nu sa intinplat sa vina o motoreta si sa nu gasesc ceva naspa gen furtune de frina pe trasee care la mers pe o roata se rupea furtunu !!!

Stai linistit ca tot gasesc eu ceva :D

Si la Robi rob 370 + tva. de aia pacalesta lumea care merge NE civilizat cu tari :D gen 2 CT si piloturi ROUD-duri si cad pe capete !!!!

Si dupa aia ajung la mine sa-si ia slapi si pingele SH. :D

Link la postare
Da am Super Corsa Pro SC 2 ....cam 07-08....160 E + 20 montaj.

Si un BT 002 tip 3 adica medium tot 08-07 ...170 + 20 montaj.

Pt. cine nu stie setul de nou este intre 300 si 360 + tva !!!

Dar vi si-ai arat ce si cum ( nu esti obigat sa iei ) dar te pacalesc eu cumva :D

Daca nu cu cau cu altceva....

Atentie nu sa intinplat sa vina o motoreta si sa nu gasesc ceva naspa gen furtune de frina pe trasee care la mers pe o roata se rupea furtunu !!!

Stai linistit ca tot gasesc eu ceva :D

Si la Robi rob 370 + tva. de aia pacalesta lumea care merge NE civilizat cu tari :D gen 2 CT si piloturi ROUD-duri si cad pe capete !!!!

Si dupa aia ajung la mine sa-si ia slapi si pingele SH. :D

maestre,

intervin un pic cu o intrebare....legat de ce ai spus....tipul care intreba de o pereche 120 cu 180 pt un k2 e preten d-al meu si vroia sa ma ajute....

deci, parerea matale, ca mentor in ale gumelor.......pt un gagiu de 90 kg care e incepator si merge civilizat cu un k2 de 600, daca ar fi sa aleaga intre o pereche de PP 2ct si una de Pirelli Diablo....care ar fi ?

merci anticipat

Link la postare

Se incadreaza la mers civilizat adica PP dar !! numai spatele ca fata tre sa fie PP sinplu !! adica moale si pe mijloc.

De ce ? sinplu pentu ca chiar daca merge civilizat o data sau de doua ori pe an tot tre sa puna o frina de urgenta si 2 ct fata aluneca.

Dar !!! ce te faci daca prietenul tau il vad pe la Amkart sau pe o roata sau la plimbare pe Cheia in anturajul unora care merg NE civilizat ?

Atunci se incurca treaba ....cade si se mira ....

Sti citi sint care zic ca merg civilizat si de fapt merg NE civilizat .....30-40 % !!!

Nu eu trebuie sa le zic ce sasi ia , ei trebuie sa inteleaga ce le trebuie !!!!!

Atentie nu Diablo Corsa ci D...Super !!!! C... Pro !!!! stiu ca asta ai vru sa spui.

Puteti sa-mi puneti or ce intrebare , raspund cu placere.

Link la postare

Da-mi dim. sa intreb la ciolpani pe Raduta.

Ps. Pentru cine nu stie Baieti de acolo se dau in canpionatul European si sint destul de infata !

Basca au cel mai misto circuit de cros din zona si foarte ieftin.

Link la postare
Se incadreaza la mers civilizat adica PP dar !! numai spatele ca fata tre sa fie PP sinplu !! adica moale si pe mijloc.

De ce ? sinplu pentu ca chiar daca merge civilizat o data sau de doua ori pe an tot tre sa puna o frina de urgenta si 2 ct fata aluneca.

Dar !!! ce te faci daca prietenul tau il vad pe la Amkart sau pe o roata sau la plimbare pe Cheia in anturajul unora care merg NE civilizat ?

Atunci se incurca treaba ....cade si se mira ....

Sti citi sint care zic ca merg civilizat si de fapt merg NE civilizat .....30-40 % !!!

Nu eu trebuie sa le zic ce sasi ia , ei trebuie sa inteleaga ce le trebuie !!!!!

Atentie nu Diablo Corsa ci D...Super !!!! C... Pro !!!! stiu ca asta ai vru sa spui.

Puteti sa-mi puneti or ce intrebare , raspund cu placere.

Salut maestre,

Revin, pentru ca imi dau seama ca nu am dat toate explicatiile:

individu' cu K2, care trebuie sa aleaga intre PP 2ct si Pirelli Diablo (SA STII CA PE GUMA NU MAI SCRIE NIMIC ALTCEVA) sunt eu! Amicul care te-a intrebat de gume la dimensiunile 120 + 180 a scris pentru ca a vazut anuntu' matale si a incercat sa ma ajute....adik sa caute ceva gume pt mine.....si eu am vazut reply-ul matale si am intervenit ....ca sa ma lamuresc....

Ideea e ca profilu' lu' Pirelli m-atragea mai mult...dar stiu ca PP e mai moale....si asta cred ca ma ajuta...pt ca sunt incepator....daca gresesc te rog sa ma corectezi.....de fapt, d-aia si scriu toate aberatiile astea pt ca am vazut ca iti face placere sa mentorezi lumea in leg cu cau si vreau sa aflu o parere avizata!

In ce priveste mersul civilizat, desi am o "mana grea" (pana acum am avut picior greu)....adik imi place rau viteza.....vreau sa cred ca voi merge ceva timp civilizat....adik nu pe o roata (desi am avut parte de asta prima oara pe moto meu) ...adik nu tare pe curbe....adik nu nebunii......nu, doar plimbarica....DEOCAMDATA.....

in concluzie, eu am ales PP 2ct....cu ceva indoieli....dar...parerea unui mentor conteaza mereu....

ps: orice alta sugestie din partea matale e binevenita!

Link la postare

Trebuie sa te hotaresti in ce luntre te incadrezi !!! poate sa-ti cauzeze sanatati !!!

Eu zic ca te incadrezi la mers civilizat adica Qualifaer, RR, GP Racer, PP.

Dar pot sa ma insel !!!

Intre Corsa III si PP alege PP Cu amendamentul ca fara 2 CT pe fata.

Atentie sa nu confunde cineva Corsa III cu Super Corsa Pro pentru ca nu este acelasi lucru !!!!

Poti sati aprofundezi studiile daca suni sa-ti zic unde sa vi linga autogara Filaret.

Sa imi dau seama mai bine in functie de ce sporturi ai facut corelat cu o evaluare psihologica sa-ti zic ce-ti trebuie

si totusi de cauciucul meu nu ai zis nimic... ai sau nu ai ?

Scuze nu am fost atent, nu am dimensiunile astea, dar poate are Mihai fzr incearca.

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.