Mergi la conţinut

INCA UN NEBUN?


Nitescu

Recommended Posts

Sal as vrea si eu sa vin intr-o zi la arc cind va stringeti voi dar am 2 probleme

1.Nu stiu cind va stringeti

2.Am o Aprilia rs50 :) e cam mica..... intelegeti voi

Sper ca dupa ceva timp si experienta sa imi iau si eu ceva de care sa pot fi mindru in adevaratu sens al cuvintului nu ca nu as fi mindru de ea dar nu prea pot face fata ......

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sal as vrea si eu sa vin intr-o zi la arc cind va stringeti voi dar am 2 probleme

1.Nu stiu cind va stringeti

2.Am o Aprilia rs50 :) e cam mica..... intelegeti voi

Sper ca dupa ceva timp si experienta sa imi iau si eu ceva de care sa pot fi mindru in adevaratu sens al cuvintului nu ca nu as fi mindru de ea dar nu prea pot face fata ......

<{POST_SNAPBACK}>

Salut,

Intrunirile la ARC se tin in fiecare miercuri incepand cu ora 18.00 cand este si vremea prielnica.

Dupa parerea mea motociclist esti indiferent de capacitatea cilindrica a motocicletei pe care o conduci si oricum e bine sa treci treptat la cilindree mai mare, in felul asta vei invata mai bine sa stapanesti motocicleta.

Bafta. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Mi-am luat un Susuki GS 500 E si sunt multumit. E limitat la vreo 35 de cai si deocamdata il las asa. N-am apucat sa ies decat vreo trei zile da' am o nelamurire. La scoala, vestitul Nea Dobre zicea ca franezi cu spatele si doar rar cu fata. Pe tutorial scrie ca franezi cu amandoua da' mai ales cu fata. Daca isi face cineva timp, cineva cu experienta, ziceti-mi si mie cu ce ma-sa franez si cum. Multam si ne-om intalni cand m-oi considera si eu motociclist, ca inca sunt cam fazan.

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca in 45 de ani de motociclism am invatat cateva lucruri. Unul din ele, poate cel mai important: daca vrei sa stai pe drum drept franezi cu fata. Frana pe spate o folosesti, usor, numai ca ajutor. Proportia este 80% fata si 20% spate. Gandeste-te la masini. Frana fata este cea folosita! Schimbi placutele de franare de 3 ori pe fata pana ajungi sa le schimbi pe cele de spate. Evident ca daca "bagi" 200 nu mai conteaza ce franezi .... ! Fi MOTOCICLIST nu teribilist! Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti pe mine ma pus frina de spate de doua ori pe jos ,si nu ca nu stiam cum sta treaba

dar cand miam cumparat motoru avea maneta(fata)

sudata si a cedat mam inprastiat pe jos la semafor :(

a doua oara am zis sa vad cam cum mai tine spatele si iar pe jos :huh:

norocul meu ca nu aveam mai mult de 40 k si eram singur.

cred ca asta ar trebui sa o invatam la scoala

ca uni dintre noi nu aude chiestia asta decat dupa ce o patesc pe pielea lor

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
gsx-ul e din 93, are 26 de mii de km e super ingrijita, ca a fost a tatalui unui patron de parc de motoare. rog pe calea asta, daca organizeaza cineva actiuni de sensibilizare pana la lacrimi a soferilor romani sa ma contacteze si pe mine. pot abuza microfonul pentru cauze nobile. eu mai zic asa pe post da' alta e cand e o campanie mai mare. baftone cu tona!

<{POST_SNAPBACK}>

Umbla duma p-aici cum ca ai dat de belea d'aia nu te mai aude lumea la pro-fm. Adecatelea :( ai (avut) clavicula rupta cand ai picat de pe motor. Nu se poate sa mai fie valabil ca te vazui la tv si auzii la radio gherila. Ceva adevar sau a fost numai folclor urban?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Mi-am luat un Susuki GS 500 E si sunt multumit. E limitat la vreo 35 de cai si deocamdata il las asa. N-am apucat sa ies decat vreo trei zile da' am o nelamurire. La scoala, vestitul Nea Dobre zicea ca franezi cu spatele si doar rar cu fata. Pe tutorial scrie ca franezi cu amandoua da' mai ales cu fata. Daca isi face cineva timp, cineva cu experienta, ziceti-mi si mie cu ce ma-sa franez si cum. Multam si ne-om intalni cand m-oi considera si eu motociclist, ca inca sunt cam fazan.

<{POST_SNAPBACK}>

ce caterincos e nenea Dobre... :Jumpy::Jumpy::Jumpy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

@ionutzvasilescu

1. Nu confunda omul cu imaginea, bre' :) Showbizul e o amanta cu fitze, nu poti fi in varf fara sa sochezi, da' de ce-i negi omului dreptul de a fi altfel in privat. Din posturile de aici mi-a parut de-al nostru. Insusi faptul ca a intrat pe forum e un semn.

2. Nu crezi ca e cam devreme sa decizi cine sa dispara din imagine dupa numai 6 posturi pe forumul asta? Ai dreptul sa nu-ti placa Dobro, nici nu trebuie sa dai explicatii, da' nu te-a obligat nimeni sa postezi pe topicul lui. Du-te mai incolo, si vezi-ti de treburile tale! Astia ca tine sunt motivul pentru care VIP-urile se tine deoparte, nici nu iesisi bine din ou si deja judeci lumea.

3. De putit pute numai postul tau si scheme-n dibla ai cel putin atatea cate zici ca are el. Si lui Dobro presupun ca i se rupe atat de tine cat si de ceilalti 998 care ar vrea sa i-o traga in freza. Nu cred ca are insomnii din cauza asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ionutzvasilescu

1. Nu confunda omul cu imaginea, bre' :) Showbizul e o amanta cu fitze, nu poti fi in varf fara sa sochezi, da' de ce-i negi omului dreptul de a fi altfel in privat. Din posturile de aici mi-a parut de-al nostru. Insusi faptul ca a intrat pe forum e un semn.

2. Nu crezi ca e cam devreme sa decizi cine sa dispara din imagine dupa numai 6 posturi pe forumul asta? Ai dreptul sa nu-ti placa Dobro, nici nu trebuie sa dai explicatii, da' nu te-a obligat nimeni sa postezi pe topicul lui. Du-te mai incolo, si vezi-ti de treburile tale! Astia ca tine sunt motivul pentru care VIP-urile se tine deoparte, nici nu iesisi bine din ou si deja judeci lumea.

3. De putit pute numai postul tau si scheme-n dibla ai cel putin atatea cate zici ca are el. Si lui Dobro presupun ca i se rupe atat de tine cat si de ceilalti 998 care ar vrea sa i-o traga in freza. Nu cred ca are insomnii din cauza asta.

<{POST_SNAPBACK}>

salve bozgorashule !

interesant dom zoltan ,interesant...

sorry,dar nu mi-am cerut voie la dvs sa aduc o critica .

referitor la pers ta dragule as fii curios de ce poza ta e din spate facuta.

esti eventual "pe invers" ? ar fii mai usor sa imi explic de ce ii tii partea lui dobro..

sinteti pereche ?

:throb:

....mecla ai !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut, nu e trecut de ora ta de culcare? Valea.

<{POST_SNAPBACK}>

ce ai salahhe ,

nu ar fii corect - salahor ? -si nu salahhe

te rog nu intelege gresit dar m-am simtit atacat de ungurash.simplul fapt ca are de explicat cuiva cum stau lucrurile (pe puncte) 1,2 si trei ...

da de gindit. un psiholog ar zice ca tipul e complexat, ca la mecla si fizicul lui nu gaseste pe nímeni cui ar putea impune,deci isi cauta in forum subiecte in care posteaza des si fara gust !!

ramin la ideea mea -dobro e nesimpatic !,la fel si "ungurash-ul"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ai salahhe ,

nu ar fii corect - salahor ? -si nu salahhe

te rog nu intelege gresit dar m-am simtit atacat de ungurash.simplul fapt ca are de explicat cuiva cum stau lucrurile (pe puncte) 1,2 si trei ...

da de gindit. un psiholog ar zice ca tipul e complexat, ca la mecla si fizicul lui nu gaseste pe nímeni cui ar putea impune,deci isi cauta in forum subiecte in care posteaza des si fara gust !!

ramin la ideea mea -dobro e nesimpatic !,la fel si "ungurash-ul"

<{POST_SNAPBACK}>

Mda, imi place de tine ca ai argumente foarte solide. Cu motorul cum stai, avem macar carnet?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ionutzvasilescu Dobro a facut mult mai mult pentru motociclisti decat vei fi tu in stare sa faci vreodata:

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=8682&st=0

Ce ai facut tu pentru motociclisti? Ce motocicleta ai? Carnet macar ai?

Pana atunci pastreaza-ti parerea asta bine motivata numai pentru tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ionutvasilescu, pe langa faptul ca esti o putza bleaga tarata prin tzarana, afisezi toate complexele smecherasilor semiadolescenti de cartier. Presupun ca ai pe la 12-13 ani, aia e varsta la care esti invidios pe VIP-uri si la care-ti inchipui ca anuntand asta in gura mare te face mai interesant. La fel, de pe la 15-16 ani in sus se presupune ca ai trecut deja de faza in care-ti mai inchipui ca poti lovi un om legandu-te de originea lui etnica. Privitor la chestia asta iti pot sune numai "up yours !" Privitor la parerea ta referitor la mine, mi se rupe-n doua, esti asa de jos incat nu contezi. Dobro probabil e de aceeasi parere, un paduche rar e observat, chiar daca e deranjant.

Singurul lucru care ma pune pe ganduri e remarca ta referitoare la sexualitatea mea. Inclin sa cred ca ascunde o dorinta, da' sa stii ca asta e un site de motociclisti si aici ma indoiesc ca-ti vei gasi partener. cauta site-uri specializete, presupun ca trebuie sa fie si d'astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ionutvasilescu, pe langa faptul ca esti o putza bleaga tarata prin tzarana, afisezi toate complexele smecherasilor semiadolescenti de cartier. Presupun ca ai pe la 12-13 ani, aia e varsta la care esti invidios pe VIP-uri si la care-ti inchipui ca anuntand asta in gura mare te face mai interesant. La fel, de pe la 15-16 ani in sus se presupune ca ai trecut deja de faza in care-ti mai inchipui ca poti lovi un om legandu-te de originea lui etnica. Privitor la chestia asta iti pot sune numai "up yours !" Privitor la parerea ta referitor la mine, mi se rupe-n doua, esti asa de jos incat nu contezi. Dobro probabil e de aceeasi parere, un paduche rar e observat, chiar daca e deranjant.

Singurul lucru care ma pune pe ganduri e remarca ta referitoare la sexualitatea mea. Inclin sa cred ca ascunde o dorinta, da' sa stii ca asta e un site de motociclisti si aici ma indoiesc ca-ti vei gasi partener. cauta site-uri specializete, presupun ca trebuie sa fie si d'astea.

<{POST_SNAPBACK}>

buna dimi zoli -boy ,

dupa cum vezi pot si mai frumos ! tre doar sa ma rogi. ok ,recunosc atacul meu este ,sau mai bine zis a fost cam " sub centura" SORRY

din post-ul tau imi dau seama ca esti net-superior unui pustiulet complexat de cartier care se joaca cu putza in ...... hai sa fim decenti , in tarina.

dar dragul meu de unde vrei tu, sau mai bine zis de unde poti fii sigur ca acest postiulet post-pubertar nu este defapt un mistocar "la greu" care isi cauta ,sau mai bine isi alege personaje mai -sa zicem cu multa indulgenta " pedepsite de mama -natura" ,persoane care cer punishment.

de unde vrei sa stii ca acest ionutz v nu are carnet si poate chiar un pc de la care isi permite sa lase gindurile sale : just run thru the air ..

te rog sa mi-o uzi, ah pardon, sa ma scuzi ,dar acaesta persoana mistocara te- a ales chiar pe tine, dragule, da chiar pe tine !

oare de ce ?

esti un tip care in timpul scolii era pacaliciul clasei ? esti un tip care binenteles in tinerete nu reusea sa agate ceva, si care in durerea sa nereushind sa prinda nici macar o grasuta si sa-i ridice tricoul in speranta sa vada pa viu doua delulete de care auzise ca exista ??

asa este motivul pt care au schimbat " malul " ?

nu nega ,nu are rost ...

referitor la mine ,hai sa clarificam situatia :

exista doua posibli : 1 ionutz este un kid de 13 anisori ,care abea a invatat sa scrie

sau : 2 ionutz este un tip caruia notiuni ca :

stocker, grodridge, kellermann, cpo, airbrush, twin cam, stiletto fender, uhs, airride, samson, stage 1 kit -screaming eagle, s&s, pm, stinger, 2 " drag-pipes, supertrap 2 in 1 -102 phon, single -fire injection, vance&hines 2in2 slash cut, hpu, kyrie akin, v2a super trap, umap..........

nu numai ca ii lasa timpanele sa trepideze ,ci si pompita ? ,sau poate pustiuletul complexat de cartier poate nu numai sa pronute corect ,ci chiar stie cu ce "se maninca" aceste notiuni enumerate mai sus ??

who knows ??

by the way draga zoli -boy ,tu ce motor ai momentan ?

dupa cum vezi dragul meu zoli , decizia de a ma declasa este f usoara ,intrebarea e daca e si corecta ?

- PEACE - ok ?

p.s. asculta sfatul urologului ,actiunea de -ati rupe ..stii tu ce in doua ,e f dureroasa si implica mult curaj, crezi ca e neaparat necesar ?? ce ai dovedii cu asta ??

ionutz :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gsx-ul e din 93, are 26 de mii de km e super ingrijita, ca a fost a tatalui unui patron de parc de motoare. rog pe calea asta, daca organizeaza cineva actiuni de sensibilizare pana la lacrimi a soferilor romani sa ma contacteze si pe mine. pot abuza microfonul pentru cauze nobile. eu mai zic asa pe post da' alta e cand e o campanie mai mare. baftone cu tona!

<{POST_SNAPBACK}>

Uite un om care s-a tinut de cuvant! Felicitari! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo lui Dobro, a facut un lucru fain, adica a facut ce i-a stat in putere ca sa atraga atentia asupra ceea ce patim zilnic in trafic. Folosind mijloacele care-i stau la dispozitie. Poate nu e cea mai vizionata emisiune din tara, da' sigur nu e urmarita numai de bikeri. Si din cate stiu emisiunile legate de reclame au audienta buna mai ales la tineri.

Dobro a ridicat vocea pe TVR1, echipa 2 Roti pe TVR2, poate se mai schimba si atitudinea redactorilor de stiri care adora sa prezinte stiri cu motociclisti nebuni.

@ ionutzvasilescu - am priceput, esti un mistocar de prima clasa. Exerseaza in continuare poate ajungi si in clasa a doua. Am observat in posturile tale ca esti interesat numai de a-ti afirma superioritatea prin bascalie. Who gives a flying fuck? Ce motor am? Vezi in profil, eu chiar am unul. Nu e destul de bun? Pentru mine este. Inchei aici, nu ma mai intereseaza posturile tale, cei ce ataca apartenenta cuiva sunt prea josnici sa fie luati in seama. Have a nice life si ai grija ca mistourile ti se intorc cand ti-o doresti mai putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta s-a tinut:

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=8682&st=0

si am vazut-o si a fost destul de ok! :beer:  :thumbup:

<{POST_SNAPBACK}>

Sali nu prinde TVR1 (cu toate ca plateste abonament grrrrr..),

:unknw: si ar vrea si ea sa vada emisiunea dar se pare ca n-a inregistrat-o nimeni, nu e pe net, s-a dus ... :shout:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...