Mergi la conţinut
  • 0

Discutie despre Cauciucuri


abalamuc

Întrebare

Discutie pe SBZ.

RobiRob a scris:

Preturile de pe site nu mai sunt de actualitate. Se lucreaza la noul format al site-ului si speram ca va fi gata in maxim o luna !

Oricum preturile reale de vanzare sunt de la 01.01.2009 mai mici cu 20-40 euro per set fata de cele de anul trecut

Exemple de preturi actuale :

Michelin Pilot Power 2 CT 120/70-Zr17 & 180/55-ZR17 -260 euro

Michelin Pilot Power 120/70-Zr17 & 180/55-Zr17 - 245 euro

Si apropo, au peste 100 de anvelope permanent pe stoc in Bucuresti !

@ Balamuc raspunde

Dar cau bune au pe stoc ? Very Happy

Nu te-ai prins ca pe SBZ tre sa dai informati de cau sport nu de turinguri Very Happy

Cred ca tot de la Mistode o sa ne aprovizionam in 09. cu cau. bune si ca pret si ca tarie.

@ Robi rob raspunde

Adica din alea tinute pe casa(garaj) la copt sau insiropat ??? Din pacate nu au “tipul “ ala pt ca au un dram de constiinta ,iar atunci cand citesc topicurile de accidente vor sa o faca cu inima impacata ! Wink

Dar tu nu te-ai prins ca trebuie sa fi informat sa poti vinde anvelope sau sa pretinzi ca te pricepi la ele ??? Aaaaaa,tu esti cel pe care il contesta toata lumea pe diverse site-uri moto cand incearca sa vinda slapi ca anvelopele ideale pt strada ! Te contesta pana si cei care cumpara in cunostiinta de cauza,dar ei macar stiu cand,cum si unde sa mearga cu ele !

Ai mai jos o poza pe care oricine o poate gasi pe site-ul Michelin si se poate observa unde este incadrat PP2CT si PP….De ce nu le faci o scrisoare sa le propui sa-i schimbe anvelopei incadrarea ? Dar nu uita sa-ti treci in scrisoare referintele ! Very Happy

Ref la cine de unde cumpara nu comentez,dar avand in vedere ca am preturi mai bune la anvelopele “ track use “ decat pe site-urile de mai sus nu imi fac probleme ref la vanzari… Si ai fi surprins sa afli ca ai vandut/vinzi anvelope cumparate de la mine !

Succes !

@ Balamuc raspunde

Mai prietene tocmai asta te intreb si eu cau. bune ai ? tu te-ai uitat atent la diagrama ? hai sa-ti traduc eu, este exact ce am sustinut dintodeauna si anume ca P Powerul si sportul sint cele mai slabe de la cele bune.

E de aici incep cele bune de care nu ai nici un habar de ce ? i-ti zic eu de ce pentruca Sabin Race te-a intrebat de Danlop GP si tu i-ai dat preturi de GP si de GP RACER care nu sint acelas lucru nici o data vreo data dar pt. asta tre sa te pricepi sa fi fost macar o dat la un circuit sa te convingi ca cauciucurile care le vinzi tu NU exista nici in parcare Very Happy

Cau. de pe garaj sint de aruncat !!!!! nu insista.

Despre accidente pot sa-ti zic ca eu (daca crezi ca este posibil) mentorez citiva politist motociclisti cu care discut oaresce cauze de accidente si mai ales ce cau au avut X sau Y pe motoreta in cauza !!!! .

Sa sti ca nimeni din cei care au luat cau. de la mine nu au cazut ( binenteles nu este o regula) !!!!

Nimeni din cei care i-am mentorat si am mentorat citiva Very Happy NU a murit nici unu !!!!!

Faptul ca insinuiezi ca sar putea cadea din cauza cau cu care sau folosit la curse si unele sint inca vizibile dungile de la matrita clar esti tendentios !!!!

Eu nu am spus nici o dat nimanui ca NU lua de acolo sau de dincolo !!! e daca vrei sa fi gagiu cu afirmati ne adevarate declar deschis ca voi face lobi la cei citiva care vin pe la mine , doar citiva Very Happy inpotriva businesului tau cu cau.

Cum i-ti permiti handicapatule sa zici ca eu vind "slapi" hai ca miine te vizitez cu 2 perechi de cau. sa vezi si tu cum arata. Te sun dupa ora 14.

Cau. ca care sau dat Vrajitoru. Pasco. Mistode si 80 % din ROSBK si tu zici xa sint "slapi" !!!!!!

Stiu ca sti ca prosti nu-si dat seama dar tre sa te informez ca pe SBZ rar mai gasesti cite un incepator cu 30-50 de posturi care cere sau vinde mega SS cu cau. Corsa III !!! in concluzie pe SBZ cu mindrie pot sa spun ca 80 % sin destept si bine informati !!!!

Scri ca sint contestat pe alte situri moto... da si am rasdpuns am discutat am adus argumente si 1 Mac. 2 Bog 05. 3 Tu. 4 alti multii ...mai exact unul singur a-ti raspuns la argumentele mele asa : Balamuc circiuma este mai in colo ( nu stia ca nu beau )

sau " Domne vinzi slapi, pingele, etc" cind eu am cau. cu dungile si moatele inca vizibile.

O ti langa cu cau de STRADA, aia de fac accidente la viteze peste 80 km / h sa nu zic 100 km / h mai intra la categoria STRADA ???

Nu te obosi sa raspunzi.

Dar vreu sa-mi raspunzi la o intrebare, sti pe cineva care a luat cau. de la mine si a fost nemultumit ? daca da atunci sa zica ca vreau sai dau bani inapoi daca nu ...atunci sa nu mai deschizi gura prietene !!!

Dupa cum sper ca ti-ai dat seama ai depasit masura !!!!Mai ales cind spui ca ai preturi mai mici la cau race decit la Mistode ca el vide nu ? sau m-am inselat si de data asta ? nui nevoie sa raspunzi , stai linistit.

salut un pretz pentru un set michelin pilot power 2 ct 120/70ZR17 (58W) SI 180/55ZR17 (73W)...????

Sal, intrebare : ai fost la mine sa vezi cau. nu ai luat Ok Nu mai mai vazut pina atunci ok ? bun.

Ti-am zis sa nu iei de undeva ? sau am zis ca restul este Cihh sau ceva naspet de alti ? OK.

Ti-am dat referinte la tel cind ai luat cau de la altcineva da ? ok.

E cind mai vreti sa mai luati cau de la oricine inclusiv de Domnul care minte pe nume Robi rob sunatima si va dau consiliere moca.

Salut,

Qualifier RR 190/55-ZR17 - 130 euro ( nu e pe stoc in Bucuresti,trebuie adus din Germania)

pe stoc in Bucuresti Qualifier RR 190/50-ZR17 sau GP Racer 190/55-ZR17

Numai bine,

Victor

Am eu RR uzat 20 % si costa zero lei zero bani. din 07.

0723.160.559.

07.678.55.797.

Cel mai ieftin 110/70/17? de strada...

Am eu citeva uzate 20 % costa zero lei zero bani.

0723.160.559.

07.678.55.797.

Robi te rog sa nu zici ca fac concurenta ne loiala :D

Succes.

Sint curios daca vor fi sterse posturile ???? :D sau o sa-ti ceri scuze ??? .....naaaaaaaaaa :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

Rog moderatorii sa curete putin postul de mai sus!(macar de numerele de telefon adaugate tendentios ) !

Pentru ce-i care doresc sa stie continuarea acestei discutii si s-o citesca de la inceput o pot face AICI ! e interesanta !

Preturile la anvelope s-au redus in 2009 .

Exemple de preturi actuale :

Michelin Pilot Power 2 CT 120/70-Zr17 & 180/55-ZR17 -260 euro

Michelin Pilot Power 120/70-Zr17 & 180/55-Zr17 - 245 euro

Va asteptam

Numai bine,

Victor

0723.322.877 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Sal. da asa este intradevr o discutie interesanta :D

Eu acum scriu doar cu un singur scop sa justific de ce nr' de tel este aici pe topicul tau si sa-ti aduc la cunostinta un fapt care nici eu nu lam stiut.

Nr ' este din cauza actiunilor tale. Nu exista nicaeri in alta parte !!! ca sa deranjeze.

Aspectul necumoscut de mine este ca : Este legal pentru oricine sa puna nr' de tel. pe orice topic !!!! :D

Precizez ca nu am nici cea mai mica dorinta sa pun nr' meu aici.

Intrebare : Doresc te rog un pret pentru un set. Pireli Diablo Super corsa SC2 120/70 zr 17 cu 190/55 zr 17. si daca este pe stoc ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Sal. da asa este intradevr o discutie interesanta :D

Eu acum scriu doar cu un singur scop sa justific de ce nr' de tel este aici pe topicul tau si sa-ti aduc la cunostinta un fapt care nici eu nu lam stiut.

Nr ' este din cauza actiunilor tale. Nu exista nicaeri in alta parte !!! ca sa deranjeze.

Aspectul necumoscut de mine este ca : Este legal pentru oricine sa puna nr' de tel. pe orice topic !!!! :D

Precizez ca nu am nici cea mai mica dorinta sa pun nr' meu aici.

Intrebare : Doresc te rog un pret pentru un set. Pireli Diablo Super corsa SC2 120/70 zr 17 cu 190/55 zr 17. si daca este pe stoc ?

Multumesc.

Daca numarul de tel este din pricina actiunilor mele atunci sa poti fi luat in serios de cei care citesc ar fi bine sa argumentezi aceste actiuni ale mele !!!

Asteptam argumentele,pt ca altfel e pacat pt ca o sa fi luat de ........ :D

Si daca e legal banuiesc ca nu te deranjeasa sa postez pe topicul tau si sa spun ca vand anvelope moto NOI !!!

Ok,multumesc ca mi-ai dat acordul,o sa-l postez ! :jump:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Buna ziua se poate te rog un peret pentru un set de Pireli Super Corsa 120/70 zr 17 si 190/70 zr 17 si daca sint pe stoc ?

Ma mai intereseaza saptamina anul.

pretul + tva pentru ca vreau sa le iau pe firma.

Multumesc anticipat.

Buna ziua,

Bineinteles ca se poate un pret,numai ca trebuie sa te decizi ce vrei !!!

Daca imi permiti,pt ca vad ca nu te pricepi la modelul asta,Pirelli fabrica 3 tipuri de anvelope cu denumirea

SUPERCORSA!

Te rog sa te interesezi exact ce model vrei si in functie de ce doresti iti pot face oferta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Sal. Nu sti pretul sau nu este pe stoc sau ce ? Vreau sa cumpar acest set.

Multumesc.

Nu-i nimic ca nu te pricepi ! Din pacate anvelope cu dimensiunea ceruta de tine nu se fabrica de catre Pirelli la modelul Diablo Supercorsa !

Si ca sa nu transform topicul in Messenger o sa te rog de acum incolo sa ma suni sau sa-mi trimiti email !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Domnul.... incercati pe google Pirelli Super Corsa 120/70 zr 17 SC 2 o sa ramineti surprins sa aflati ca exista acceasta dimensiune si acceasta compozitie :D

Nu vreau sa va contrazic dar peste tot si aici pe PRO BIKE sunt useri care vand si motociclisti care vor asemenea tip de cauciuc.

Dar daca stiti ca nu sunt bune va rog sa ne impartasiti si noua motociclistilor banali sa nu gresim si sa cadem ca prostii.

Multumesc cu respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Buna ziua se poate te rog un peret pentru un set de Pireli Super Corsa 120/70 zr 17 si 190/70 zr 17 si daca sint pe stoc ?

Ma mai intereseaza saptamina anul.

pretul + tva pentru ca vreau sa le iau pe firma.

Multumesc anticipat.

190/70 zr 17 !!!!!!!!!

De acum incolo te voi ignora pe acest topic,iar daca nu incetezi cu posturile tendentioase voi fi nevoit sa apelez la moderatori !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

A.. Da, mi de scuze gresala mea.

Ok se poate un pret pentru un set 120 cu 190 ?

Nu-mi da ignor te rog sint doar prost eu vreu sa ma documentez bine sa stiu ce cumpar.

Daca nu aveti pe stoc sau nu aduceti sau este prea scump nui problema ca iau din alta parte, dar sa stiu cit este aici.

Stiu ca este un topic platit de Dv. de accea cred ca sinteti o persoana competenta.

Multumesc anticipat pentru raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

0723.160.559.

07.678.55.797.

sint Destui si pe sitele asta si pe altele gasesti peste tot, spilul este sa sti ce sa iei !!!

Mai repede vino sa te mentorez si dupa aia vezi tu.

De ex am constatat ca au aparut SH foarte bune si la alti si cu 5-7 % mai ieftin decit la mine.

Este adevarat ca ei au toti la un loc cite am eu dar eu si ii felicit ca au cau bune = MOI !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
A.. Da, mi de scuze gresala mea.

Ok se poate un pret pentru un set 120 cu 190 ?

Nu-mi da ignor te rog sint doar prost eu vreu sa ma documentez bine sa stiu ce cumpar.

Daca nu aveti pe stoc sau nu aduceti sau este prea scump nui problema ca iau din alta parte, dar sa stiu cit este aici.

Stiu ca este un topic platit de Dv. de accea cred ca sinteti o persoana competenta.

Multumesc anticipat pentru raspuns.

:beer: respect...felicitari

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

:D nu aveam alta treaba decit sa ma incontrez cu asta adica domnu Robi rob ...ce sa zic ....

El vrea sa fie cel mai vinzator de cau. ceace ...eu nu am nimic in potriva , sa fie sanatos, dar sa fie obraznic si defemator.

Eu ce sa fac daca exista un secment inportant care merg NE civilizat !!!! a simtit ca pierde teren :D

Si ce si-a zis el" il fac din vorbe " :D da sigur ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...