Mergi la conţinut

Tombola De Motociclete


Noni

Valoarea tichetelor  

244 membrii au votat

  1. 1. Ce pret ar trebui sa aiba un tichet? Atentie, un numar mare de tichete inseamna sanse mai mici la fiecare tichet.

    • pana in 10 eu
      103
    • 10-20 eu
      53
    • 20-30 eu
      37
    • 30-50 eu
      31
    • 50-80 eu
      23


Recommended Posts

Imi pare rau ca am intarziat asa de mult, dar pur si simplu situatia de fata nu tine de mine.

Am programat o intalnire cu consiliul general (avocatii statului sau ceva de genul). Trebuie sa primesc de la ei ok-ul pentru tombola.

Ea nu genereaza nici un profit site-ului pro-bike motiv pentru care nu intra in categoria jocurilor de noroc (gen cazinouri). Dar ca eu sa pot dormi linistit noaptea am nevoie de cineva sa isi asume raspunderea pentru legalitatea jocului iar pana in momentul de fata avocatul nu mi-a dat nimic scris si stampilat in acest sens.

Nu stiu ce pot face mai mult... daca as fi fost avocat mi-as fi rezolvat problema singur, dar riscul este prea mare sa ma trezesc cu pietre in cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noni! D-a ne o adresa, un nr de telefon, un e-amil unde sa presam si noi. Daca sunt presati de mai multi de la spate, poate merge treaba mai repede :D Daca trimite fiecare un mail, da un telefon sau ceva, poate se satura de gura noastra, si iti da cineva unda verde! :rtfm:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Parca am auzit ca nenea Boc si taica Pogea au decis sa omoare de tot asemenea initiative. Am auzit la stiri de marirea cu pana la patru ori a impozitelor pentru "jocurile de noroc", inclusiv pentru tombole si loterii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

deja au trecut mai bine de 4 luni si nimic:( ce nasol... la o astfel de tombolo m-as fi bagat si eu daca rpetul biletului ar fii fost unul de circa 10E dar la 30E nu ma incumet mi se apre prea mare sa arunci banii numa asa ce e drept e ca poti itnradevar sa te faci cu o moto de mii de euro dar sansele nu sunt 1din 10 ci sunt 1 din 100 deci... nah nu stiu.. o sa astept icneperea unei astfel de tombole si probabil ca ma voi insrie si eu:D haide astept o tombolo de asta da de avocatii aia spun ceva super in Favoarea noastra!!! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Dupa o indelungata asteptare, sunt mandru sa va prezint varianta regandita a tombolei de motociclete, Concursul Pro-bike :D

http://www.pro-bike.ro/concurs

cea mai mare curiozitate a mea este :D daca eu iau un numar, si nimeni altcineva nu mai face lucrul asta, castig ? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca 10 oameni cumpara numarul castigator veti da 10 bike-uri?

Citeste tati bine regulamentul. Scrie clar. Un numar ales se blocheaza. Deci oricare din numere nu poate fi ales decat o singura data. :beer::beer:

m`as baga , da` ce sa fac eu cu r1?:)) dati bani si de garaj?

=))=)) unde nu as lua eu un R1 nou. asta sa fie singura mea grija "garajul" =))=))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Eu zic sa o lasati sa moara.

Forumul asta nu are membrii suficienti ca asa ceva sa mearga. Si chiar daca ar avea, putini sunt dispusi sa cumpere bilete de genul asta. Nu s-ar putea strange niciodata destui bani pentru o motocicleta.

Daca am inteles bine, pana acum s-au strans 80 de euro. E ridicol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...