Mergi la conţinut
Autentifica-te  
a6vip96

49cc da sau nu?

Recommended Posts

nu pe bune ... mai e valabila treaba cu mopedul ?!  daca am in talon MOPED cum are si derbile ala de vanzare ?!  practic e un ciclomotor care pirnde 130 :D

o da sigur :P...tziam mai zis,ia permisu!!!si platesti doar diferenta de la limita vitezei pana la cat ai depasito tu :P

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Oaspete LeBot

Cred ca vrei MOPED si nu scooter. Daca vrei scooter, in adevaratul sens al cuvantului va trebui sa dai A1. Daca dai A1 potzi sa dai pt A si uite asa ajungi sa intrebi de MOTOARE!

PS: Nu e nici o rusine sa iti iei moped, e util, consuma mai nimic, te duce de la A la B fara dureri de cap. Afara e plin de ele.

Link la postare

MA baietzi ...pe mine mau oprit de 10 de ori ...nici talon naveam la mine...leam zis asha...cum scrie in talon..NEA GABORU ..ASTA E CICLOMOTOR

EL de colo : ASTA NU E CICLOMOTOR CA NARE PEDALE

EU MAI RAU : NEA POLITZAIU ..ALA CU PEDALE E MOPED

EU SHI MAI RAU: CICLOMOTOR = CHESTIE CE ARE MOTOR SUB 50 CMC MOTOR CU ARDERE INTERNA(ASHA IS TOATE CRE) SI PRIN CONSTRUCTIE NU DEPASHETE 50 LA ORA CU 2 SAU 3 ROTZY(QUAD)

EL DE COLO : PAI VEZI CA ARE PEDALE ?? SA FIE CILOMOTOR ?

EU II ZIC RASPICAT : FIE CA ARE FIE CA NARE PEDALE PRINDE 45 SI ARE SUB 50 SI INTRA LA CICLOMOTARE CARE SE CONDUC CU BULETIN(16 ANI) SI FARA PASAGER SI CU CASCA PE CABINA

EL DE COLO : MARSH ACSA SA NU TE MAI VAD PE STRADA CU ASTA CA ITZI FAC DOSAR...

CULMEA TOT EL MO MAI PRINS ODATA SI IAM ZIS ACELEASHI LUCRURI SI SA LAMURIT...RESTU INZTELEG FOARTE RPD IAR ALTZII NICI NU COMENTEAZA...

Link la postare
ce-i cu pedalele? dak e declarata la RAR ca avand mai putin de 50cmc si prinde mai putin de 50km/h nu-ti mai trebuie carnet. Nu conteaza dak ai pedale sau nu!

<{POST_SNAPBACK}>

citeste decretul shi dupa aia mai vb...SCUTER CONDUS FARA PERMIS=DOSAR PENAL...iar daca doamne fereste ai un accident din vina sau fara...TOT TU ESTI VINOVAT PT CA N-AI PERMIS

Link la postare

sal all:eu unu stiu asa:

tot ce e pana in 125 cm2 -A1 fie scuter fie moped fie orice,chiar daca merje cu max 50 si e sum 50 cm2

iar peste 125cm2 -A,in primul an de A nu tre sa se depaseasca parca 40 kw sau nu mai stiu exact,e o limita oricum,da in fine,eu unu asta o stiu asta e la mine acasa...

NUMA BENE

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.