Mergi la conţinut

O Masina Rock ! Ims Restaurat 50 E


Recommended Posts

Prietenul George Pantelimon,om minunat si cu o bujie lipsa(ca de altfel marea noastra majoritate a colectionarilor de vechituri) va propune asta: http://www.aro4x4.net/smf/index.php/topic,3069.0.html

Masina a fost restaurata de el,ar parea ciudat unora daca afirm ca este mai ok decit cele scoase din fabrica,omul este mare iubitor de IMS-ri,lucreaza cu placere si responzabilitate,aviz tuturor care doresc sa angajeze vreo lucrare.

Pretul unei astfel de masini (ma refer si la conditie) dupa parerea mea este tangent sumei de 5000 E.au fost pe internet si aunturi unde vinzatorii se jucau cu miile ca guvernul romaniei cu impozitele,dar nu sint elocvente aceste exagerari-ma refer la preturile propuse pt.masini.

Pr.cine nu stie,este vorba despre un ARO M 461 C,ultima varianta(se recunoaste dupa semnalizatoarele dreptunghiulare,stopuri mari pe spate-varianta de tractor).Aceste masini sint echipate cu motoare pe benzina de 2500cmc,cutie de viteze in 4 trepte,la aceasta varianta 2,3,4 sincronizate,tractiune 2x4,si 4x4 care se cupleaza de la maneta(nu asa cum scria unn necunoscator de la roata MLR-adica te dai jos din masina si cuplezi).Masina are un cuplu formidabil in varinanta originala,nefiind necesara montarea unei cutii cu reductor.Consuma aproximativ 15l/100km,se poate monta si instalatie GPL(fiind construita pt.benzina cu cifra octanica mica merge mai "rotund"chiar cu gaz,necesitind o instalatie relativ ieftina,pt.carburator simplu,masina neavind computer de bord,ESP,sonda lambda sau climatronic ),se poate inmatricula fata probleme ca vehicul istoric,nu se mai platest o gramada de taxe.Satisfactia si locurile prin care te poate duce o astfel de masina sint greu de imaginat,credeti-ma pe cuvint,si eu am fost posesor si de asemeni am o gramada de prieteni care conduc asa ceva.

ENJOY !

nu stiu daca se vad fotografii fara cont acolo asa ca am pus eu una,ma grabesc tare,o sa mai pun citeva cind ma intorc

post-6202-1234800372_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar pretul este in jurul a 5000 de euro insa ....nu se vand deloc.

explicatia cred ca e ca pe la tara in general lumea are ims-uri pe care le foloseste la munci agricole,pe care le-au transformat in tot felul de acareturi,decapotabile cu pompe de scos apa din puturi etc.

deci o masina nemodoficata si nerestaurata o iei foarte ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare, dezvolta putin subiectul. Ce trebuie sa faci sa o inmatriculezi ca vehicul istoric?

Intreb pt ca am si eu un ims inmatriculat cu nr noi si taxele sunt cam mari. Multumesc

Salutare, dezvolta putin subiectul. Ce trebuie sa faci sa o inmatriculezi ca vehicul istoric?

Intreb pt ca am si eu un ims inmatriculat cu nr noi si taxele sunt cam mari. Multumesc

NU STIE NIMENI!!!!? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...