Mergi la conţinut

Motive Pt A Ura Pe Americani.


AndreiRN

Recommended Posts

Pt ca asa a vrut Bush si impreuna cu tabara lui si ceva minciuni a dus cu sfoara un congres si mare parte din populatie.

Petrolul e cumparat si Iraq are un surpus financiar considerabil.

"si marmota invelea ciocolata"

eu sunt pentru legalizarea canabisului... e relaxant

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar a vazut :)) Nu stiu daca il gasesc pe Youtube, dar tre'sa-ti gasesc clipul cu marmota, sa intelegi depsre ce e vorba :D Atat esti de haios cand pe aici se lanseaza cate o poanta "cu circuit inchis" si tu nu stii despre ce e vorba =))

Mai, la cat "surplus financiar" are Irakul din partea SUA, nu ma mira ca arabii va considera cei mai mari "prieteni" ai lor. V-ati achizitionat eterna recunostinta a lumii arabe, asa ca probabil pentru multi ani de acum incolo ei vor incerca sa ajute cat mai multi americani sa ajunga cat mai iute in Rai :) Nu de altceva, dar eu vad acolo ruina, mizerie si debandada de dupa un razboi civil cu ajutor extern, nimic din bunastarea Dubaiului vecin. Esti sigur ca vorbim de aceeasi tara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Mai, la cat "surplus financiar" are Irakul din partea SUA.

2. V-ati achizitionat eterna recunostinta a lumii arabe, asa ca probabil pentru multi ani de acum incolo ei vor incerca sa ajute cat mai multi americani sa ajunga cat mai iute in Rai :) Nu de altceva, dar eu vad acolo ruina, mizerie si debandada de dupa un razboi civil cu ajutor extern, nimic din bunastarea Dubaiului vecin. Esti sigur ca vorbim de aceeasi tara?

1. Pai doar $79 de miliarde.

2. Un fenomen social natural dar ff interesant. Cand dai cuiva ceva atragi mai multa ura decat recunostinta si azi la radio am auzit un proverb intelept. Daca dai cuiva un peste are mancare pe o zi. Daca inveti pe cineva sa pescuiasca are mancare o viata intreaga.

Cat despre diferenta dintre Dubai si Iraq este in managementul local.

Sunt sigur ca guvernul Iraqian are planuri concrete sa dispara din tara cand se vor retrage americani.

Si nu cu valizele goale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, daca guvernul irakian poate face asta, inseamna ca e vina americanilor. Pe bune. Guvernul actual, format in conditii de razboi civil, e girat de trupele NATO aflate in tara si mai ales de americani, ca cea mai masiva prezenta. Daca SUA a daramat guvernul corupt al lui Saddam si permite un alt guvern la fel de corupt dar girat de ea, inseamna ca i-a durut in banana de democratia irakiana si au urmarit alte scopuri, foarte profitabile financiar. Ceea ce era de demonstrat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am avut ocazia sa stau la discutie cu Sergentul Daniel Straight, 26, proaspat venit din Iraq din turul doi se 15 luni. A facut primul tur de 12 luni si sa inscris si in al doilea. Intrebari multe si raspunsuri frumoase au aparut in dialogul nostru. La inceput patrulele zilnice erau facute de US cu insotitori militari Iraq dar de un an au schimbat rolurile si partulele sunt facute de trupe Iraq si US insotesc si intervin la nevoie. Noaptea se schimba lucrurile deoarece doar trupele US au night vision. Cica bautura este destula si whisky este extrem de apreciat de iraqieni. Despre femei nu a vrut sa comenteze. Acum asista la construirea unei piete de peste care a fost abandonata cativa ani. Din cate spunea el populatia este ff prietenoasa fata de trupele US si au inceput sa aiba incredere si in trupele Iraqiene. Desigur ca l-am intrebat de solda militara si a spus ca este multumit dar numar nu a vrut sa spuna. A mai semnat pt inca un tur de 15 luni ca cica acuma e mai relaxata atmosfera. Fizic era in forma si spunea ca tot echipamentul pe el cantareste 40 kg platosa de sub uniforma fiind destul de grea si cara cu el o gramada de armament si munitie. A trebuit sa indure cateva zile asa imbracat la temperatura de 45C si consuma un gallon de apa zilnic. Alimentatia e o combinatie intre portiile militare si mancarea locala care ia placut mult. Ca sergent a trebuit sa faca niste cursuri si sa invete un vocabular limitat in limba locala. Sper ca treptat sa se dea toata responsabilitatea trupelor Iraq si sa se retraga de acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am avut ocazia sa stau la discutie cu Sergentul Daniel Straight, 26, proaspat venit din Iraq din turul doi se 15 luni. A facut primul tur de 12 luni si sa inscris si in al doilea. Intrebari multe si raspunsuri frumoase au aparut in dialogul nostru. La inceput patrulele zilnice erau facute de US cu insotitori militari Iraq dar de un an au schimbat rolurile si partulele sunt facute de trupe Iraq si US insotesc si intervin la nevoie. Noaptea se schimba lucrurile deoarece doar trupele US au night vision. Cica bautura este destula si whisky este extrem de apreciat de iraqieni. Despre femei nu a vrut sa comenteze. Acum asista la construirea unei piete de peste care a fost abandonata cativa ani. Din cate spunea el populatia este ff prietenoasa fata de trupele US si au inceput sa aiba incredere si in trupele Iraqiene. Desigur ca l-am intrebat de solda militara si a spus ca este multumit dar numar nu a vrut sa spuna. A mai semnat pt inca un tur de 15 luni ca cica acuma e mai relaxata atmosfera. Fizic era in forma si spunea ca tot echipamentul pe el cantareste 40 kg platosa de sub uniforma fiind destul de grea si cara cu el o gramada de armament si munitie. A trebuit sa indure cateva zile asa imbracat la temperatura de 45C si consuma un gallon de apa zilnic. Alimentatia e o combinatie intre portiile militare si mancarea locala care ia placut mult. Ca sergent a trebuit sa faca niste cursuri si sa invete un vocabular limitat in limba locala. Sper ca treptat sa se dea toata responsabilitatea trupelor Iraq si sa se retraga de acolo.

:D si nu i-ai zis ce "adorata" e armata americana in romania? sau asa , in general , americanii?

sunt curios ce ar fi zis :rolleyes:

oare pe acest Daniel Straight nu-l deranjeaza ca face parte dintr-o natie atat de hulita? :blush:

eu am ceva cu urmatorii:

Preotii> cei mai mari pacatosi , da' io sa ma spovedesc la el... p-asta n-o sa o inteleg si n-o s-o accept niciodata!

Armata , si cei care fac parte din armata> cum isi justifica ei actiunile(crimele/pardon victimele colaterale) in mintea lor... Oare mai cred in altceva(Dumnezeu, Isus, etc...) , sau doar in arma lor?! Nu-i suport deloc...

Puliticienii...> astia chiar ca-s mai prejos decat orice curva de pe centura oricarui oras...

De fapt , politicienii sunt GUNOAIELE SOCIETATII... la cat rahat mananca , cred ca au obrazul din aliaj de titan gros de vreo 3 cm...

Si urasc americanii :D

trebuia reamintita treaba asta!

asa , ca sa fiu ON-TOPIC!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu i-ai zis ce "adorata" e armata americana in romania?

2. oare pe acest Daniel Straight nu-l deranjeaza ca face parte dintr-o natie atat de hulita?

3. Armata , si cei care fac parte din armata> cum isi justifica ei actiunile(crimele/pardon victimele colaterale) in mintea lor... Oare mai cred in altceva(Dumnezeu, Isus, etc...) , sau doar in arma lor?

4. Puliticienii...> astia chiar ca-s mai prejos decat orice curva de pe centura oricarui oras...

De fapt , politicienii sunt GUNOAIELE SOCIETATII... la cat rahat mananca , cred ca au obrazul din aliaj de titan gros de vreo 3 cm...

5. Si urasc americanii :D

1. De barbati poate mai putin ca reprezinta o competitie nedreapta pt femeile lor dar am vb cu cateva femei de pe la voi si sunt moarte supa GI. Iti e cam teama?

2. Daca merg pe trotoar si caini latra ....... de ce sa ma doara?

3. Corect si ...... Cineva trebuie sa o faca si pe asta atata timp cat exista dispute intre natiuni. Ceva similar cu politia civila.

4. Pai TU esti cel ce alegi politicieni si ei te reprezinta. Alege si tu ceva ce iti place.

5. Dar americancele???

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. De barbati poate mai putin ca reprezinta o competitie nedreapta pt femeile lor dar am vb cu cateva femei de pe la voi si sunt moarte supa GI. Iti e cam teama?

2. Daca merg pe trotoar si caini latra ....... de ce sa ma doara?

3. Corect si ...... Cineva trebuie sa o faca si pe asta atata timp cat exista dispute intre natiuni. Ceva similar cu politia civila.

4. Pai TU esti cel ce alegi politicieni si ei te reprezinta. Alege si tu ceva ce iti place.

5. Dar americancele???

=))

ok , n-am "obiectii" decat la 4 si 5...

nu stiu la voi cum e , da' in romania ori se aleg ei intre ei , ori esti asa de scarbit incat nici nu te mai duci la vot...

de unde dreaqu sa cunosc eu americance? stiu doar asa: exista o diferenta clara intre europence si americance :rolleyes:

fat asses... =))

post-24028-1239384518_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu stiu la voi cum e , da' in romania ori se aleg ei intre ei , ori esti asa de scarbit incat nici nu te mai duci la vot...

2. de unde dreaqu sa cunosc eu americance? stiu doar asa: exista o diferenta clara intre europence si americance

1. Cum sa se aleaga intre ei? Tu chiar nu sti ce se intampla. Ai 18 ani? Ai votat? Daca renunti sa votezi atunci nici comentariile nu iti sunt valabile deoarece singur te-ai descalificat. Da, e un proces frustrant democratia asta dar ..... va strangeti mai multi prieteni si puneti pe unul pe post de candidat la primarie. Aici e spatiu sa scri tu ce nume vrei nu numai ce candideaza oficial.

2. Din filme si de pe net. Corect, sunt si fat asses dar am fost si pe plaja de la Marea Neagra si pe cea de la Pacific si iti pot spune ca e ceva diferenta de calitate a peisajului feminin.

Poze ca dovada zic sa nu iti pun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cum sa se aleaga intre ei? Tu chiar nu sti ce se intampla. Ai 18 ani? Ai votat? Daca renunti sa votezi atunci nici comentariile nu iti sunt valabile deoarece singur te-ai descalificat. Da, e un proces frustrant democratia asta dar ..... va strangeti mai multi prieteni si puneti pe unul pe post de candidat la primarie. Aici e spatiu sa scri tu ce nume vrei nu numai ce candideaza oficial.

2. Din filme si de pe net. Corect, sunt si fat asses dar am fost si pe plaja de la Marea Neagra si pe cea de la Pacific si iti pot spune ca e ceva diferenta de calitate a peisajului feminin.

Poze ca dovada zic sa nu iti pun.

haide bai , la gara cu tine... femeile romance sunt FRUMOASE! iar faci tu cum faci si le scoti ROZ ...

de fapt... toate femeile-s frumoase... doar barbatii n-au baut destul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesante discutii pana acum nu am ce zice. AndreiRN nu vreau sa te jignesc dar consider ca esti orb, inchis la minte, ca un copil care refuza sa creada ca nu exista Mos Craciun(nu dragi copii chiar nu exista).

Populatia americana nu cred ca a ales sa fie proasta, a fost prostita. Sunt multe documentare pe net daca doreste cineva sa le vada despre cat de buna este america pt lume si ce face ea(Zeitgeit, Wake up call, The Obama deception si multe altele)

Actuala criza economica este intradevar una creata artificial in scopul de a indobitocii si mai mult populatia. Daca nu ai bani stai in casa, nu mai mergi sa vizitei nimic, nu mai cumperi nimic cu care sa iti imbogatesti cunostintele doar stai in casa si te uiti la stiri.

Ce s-a intamplat pe 9/11 cu turnurile gemene, este larg stiut ca a fost totul planificat de insasi guvernul american.

Te invit AndreiRN sa te uiti macar la unul din documentele care ti le-am enumerat mai sus si sa imi spui peurma ce crezi.

App, cu 3 flori se face primavara?:P

Urasc america dar nu poporul american care pana la urma nu are nici o vina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Interesante discutii pana acum nu am ce zice.

2. AndreiRN nu vreau sa te jignesc dar consider ca esti orb, inchis la minte, ca un copil care refuza sa creada ca nu exista Mos Craciun.

3. Populatia americana nu cred ca a ales sa fie proasta, a fost prostita. Sunt multe documentare pe net daca doreste cineva sa le vada despre cat de buna este america pt lume si ce face ea(Zeitgeit, Wake up call, The Obama deception si multe altele)

4. Actuala criza economica este intradevar una creata artificial in scopul de a indobitocii si mai mult populatia. Daca nu ai bani stai in casa, nu mai mergi sa vizitei nimic, nu mai cumperi nimic cu care sa iti imbogatesti cunostintele doar stai in casa si te uiti la stiri.

5. Ce s-a intamplat pe 9/11 cu turnurile gemene, este larg stiut ca a fost totul planificat de insasi guvernul american.

6. Te invit AndreiRN sa te uiti macar la unul din documentele care ti le-am enumerat mai sus si sa imi spui peurma ce crezi.

7. Urasc america dar nu poporul american care pana la urma nu are nici o vina...

1. Daca erai sincer si nu aveai ce zice te opreai dupa aceasta propozitie.

2. Poate tu crezi ca ai dreptate dar ochii mei au vazut mare parte din globul asta si mintea a judecat multe obiceiuri care de care mai diferit. Eu vb din realitate si tu din ce ai vazut pe net.

3. Tu vb de populatia prostita dar tu nu esti capabil sa citesti la filmele enumerate scrisul marunt care spune ca sunt fictiune si nicidecum documentare. Tu probabil ca si multi alti ati crezut ca ne vor domina maimutele cand ai vazut filmul Planeta Maimutelor. Stai ca tu esti prea tanar ca sa sti de filmul asta.

4. Asa faci tu? Da tu crezi ca aici sunt stiri continuu ca la tine?

5. Poate imi arati si mie dovezile acestei planificari.

6. Spre nefericirea ta tu nu ai postat niciun documentar si filme care spun clar ca este fictiune.

7. Urasti ceva sau pe cineva cu care poate nu ai vb niciodata si despre care putin sti. Majoritatea fac asta si motivul este de fapt invidia si neputinta de a isi realiza visurile si dorintele. Urasti pamantul? Un continent superb geografic?

Astept totusi un fapt concret care sa intamplat cuiva si care sa motiveze ura.

la gara cu tine... femeile romance sunt FRUMOASE!

Ultia data cand am fost la gara eram in romania de fapt si erau ceva femei din alea cu rochii mari si rosi dar frumoase nu le pot zice. Si mai erau si cateva saracele incarcate cu bagaje mai mari ca ele.

Da, la plaja am vazut cativa sani adolescenti frumosi dar si cateva duzine de femei ca o buturuga.

Romancele, in general se deterioreaza rapid dupa primul copil sau dupa 30 de ani.

Normal ca nu toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este acesta oare cel mai stupid topic posibil?

=)) NU L-AM DESCHIS EU :rolleyes:

era doar o vorba : "hai , la gara"... normal ca stii , cunosti , ai vazut si etc etc mai multe decat mine...

dar america ca Tara ori a gresit si si-a creat o imagine de tot cacatul , cand de fapt e numai "lapte si miere" , ori toata lumea asta (ADICA TOATA/TOATE TARILE NATIILE ETC...) E TAMPITA SI ARE PROBLEME LA "MANSARDA" DE URASTE ASA EXTRAORDINARA TARA(nah , ca am zis-o... imi vine sa borasc...)

"Ultia data cand am fost la gara eram in romania de fapt si erau ceva femei din alea cu rochii mari si rosi dar frumoase nu le pot zice. Si mai erau si cateva saracele incarcate cu bagaje mai mari ca ele. "

chiar asa , cand ai fost ultima oara in tara? adica nu , asa , la intruniri(snagov parca) :D

cand ai plecat de tot din tara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AndreiRN intra pe www.thezeitgeistmovement.com si acolo ai sa gasesti 2 documentare zic eu frumoase. Nu am vazut pe nicaieri sa scrie fictiune dar pp ca tu te-ai uitat la chestii de genul si ai vazut nu?(cu chestia asta am raspuns la 3,5 si 6)

Intradevar nu cunosc tot si nici nu am sustinut asta. Cand am zis ca esti orb nu ma refeream ca nu vezi:P(raspuns la 2)

Cand am intrebat daca se face primavara cu 3 flori ma refeream ca nici eu nu ma uit la tv(4).

Spui ca urasc pe cineva pe care nu il cunosc. Intradevar personal nu cunosc dar tu il iubesti pe Obama si ceilalti ca el desi nici tu nu ii cunosti(7)

Si la 1, era doar o expresie, chiar asa nu mai sti de ce sa te iei? :pokey:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. AndreiRN intra pe www.thezeitgeistmovement.com si acolo ai sa gasesti 2 documentare zic eu frumoase.

2. ma refeream ca nici eu nu ma uit la tv(4).

3. Intradevar personal nu cunosc dar tu il iubesti pe Obama si ceilalti ca el desi nici tu nu ii cunosti.

1. Pai pune tu subiectele care crezi ca sunt realitate si le discutam.

2. Eu ma uit la TV dar fac diferenta intre stiri si filme.

3. Doamne fereste!!! Eu sa-l iubesc pe O sau pe alti? Asta tot intr-un documentar ai vazut-o? XXX?

Este acesta oare cel mai stupid topic posibil?

Foarte corect spus.

Cuvantul "stupid" este folosit de cei care nu sunt de acord cu altul dar nu au argumente rationale sa prezinte.

Atunci cand logica este impotriva a ce simtim noi apare si "stupid".

Asa e si normal dar incearca sa te intelegi pe tine insuti.

1. dar america ca Tara ori a gresit si si-a creat o imagine de tot cacatul

2. cand de fapt e numai "lapte si miere" ,

3. ADICA TOATA/TOATE TARILE NATIILE ETC...) E TAMPITA SI ARE PROBLEME LA "MANSARDA" DE URASTE ASA EXTRAORDINARA TARA.

4. cand ai plecat de tot din tara?

1. Amandoua adevarate.

2. Vei fi surprins de realitate daca sti unde sa te uiti. Era un DOCUMENTAR cu un american care tot anul a cheltuit $7.

3. Studiaza si vei gasi raspunsul.

4. 1983

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AndreiRM(de tine ma tot iau ca esti cam singurul pro-america:P), sa te uiti la documentar te rog si peurma mai vbim. Eu cred ca marea majoritate, daca nu chiar toate chestiile afirmate acolo sunt adevarate. Nu am eu personal dovezile pe masa dar pur si simplu mi se par logice chestiile prezentate si multe dintre ele se gasesc si prin alte parti. Deci nu sunt numai ei care spun asta. Tu ce dovezi ai ca intradevar exista un razboi in Iraq?(nu zic ca nu cred ca exista dar tot de la tv, de pe net, sau de la nust ce colonel ai aflat, nu ai fost tu efectiv acolo sa vezi cum sunt omorati oameni nevinovati spre binele lor)

Ideea era ca fiecare are dreptul sa creada ce vrea, dar inainte sa isi formeze o opinie e recomandat sa afle cat mai multe despre ceea ce crede, din surse cat mai sigure. Tu crezi tot ce zic politicienii in campaniile lor? Ei incearca sa faca bine doar atat cat sa nu fie dat afara sau sa nu fie reales la urmatorul vot, atat. Binele care il fac ei pt noi e doar un "efect secundat" la binele facut pt ei.

Sa te intreb ceva, tu esti multumit de viata ta pana acum? Ai tot ce vrei? Daca da inseamna ca te multumesti cu putin si nu ai ambitie.

Si cu raspunsul la 3, nu aveai argumente si nu ai vrut nici sa nu spui "stupid" sau ce?

Acum ne certam aiurea noi aici dar fie. Whatever makes you sleep at night:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Pai pune tu subiectele care crezi ca sunt realitate si le discutam.

2. Eu ma uit la TV dar fac diferenta intre stiri si filme.

3. Doamne fereste!!! Eu sa-l iubesc pe O sau pe alti? Asta tot intr-un documentar ai vazut-o? XXX?

Foarte corect spus.

Cuvantul "stupid" este folosit de cei care nu sunt de acord cu altul dar nu au argumente rationale sa prezinte.

Atunci cand logica este impotriva a ce simtim noi apare si "stupid".

Asa e si normal dar incearca sa te intelegi pe tine insuti.

1. Amandoua adevarate.

2. Vei fi surprins de realitate daca sti unde sa te uiti. Era un DOCUMENTAR cu un american care tot anul a cheltuit $7.

3. Studiaza si vei gasi raspunsul.

4. 1983

:hunter: eu ma retrag din asa discutie... nu mai postez nimic in topic-ul asta... cred ca e mai corect asa!

pai in p.la mea , in 1983 aveam 1 AN (UNUL)... :hunter:

CRED CA NU STIU CU CINE MA CERT...

DACA AS FI ADMINISTRATORUL FORUMULUI AS INCHIDE ACEST TOPIC CA ORICUM NU VAD SA SE AJUNGA LA VREO CONCLUZIE PRIVIND URA FATA DE S.U.A....

P.S. : si ce varsta aveti domnu' andreiRN? pana la urma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumetre Andrei, ai mai scris si pe alt topic niste lucruri absolut senzationale de care m-am amuzat. Observ ca uneori frizezi absurdul de dragul de a contrazice o idee. Nu am habar daca ai rabdare sa o citesti si sa o intelegi. Dar ai rabdare sa notezi ideile pe care le spui (scrii). Ai dificultati sa te exprimi in fraze ample? Este acesta cumva un substrat didactic condescendent?

Revin la modul in care folosesti exprimarea scrisa pentru a nu comunica nimic (e o constatare, nu o judecata de valoare). Este oare atat de important sa scrii fara sa gandesti? Doar pentru a contrapune vorbe care nu inseamna nimic?

Sunt curios.

P.S.

Ai fi mult mai elegant daca ai scrie fara sa notezi cu numere ideile principale si - cel mai important - daca nu ai face greseli de ortografie. Parerea mea, acum sunt subiectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P am zis ca nu mai postez aici , da' macar un lucru trebuie sa punctez:

muzica americana ROCK din anii 1960-1970 , Woodstock , Jimi Hendrix , etc... sunt ceva cu adevarat "delicioase" pentru urechea umana :D

nu prea-i plac cainelui meu, dar ce stie el?

motanul e complet indiferent... =))

Blues-ul... etc...

acuma sa nu sariti repede sa ma faceti si voi "roackar satanist" si "homalau" ca ma imbrac in haine de piele...

:beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. AndreiRM(de tine ma tot iau ca esti cam singurul pro-america:P),

2. Ideea era ca fiecare are dreptul sa creada ce vrea,

3. Tu crezi tot ce zic politicienii in campaniile lor?

4. tu esti multumit de viata ta pana acum? Ai tot ce vrei? Daca da inseamna ca te multumesti cu putin si nu ai ambitie.

5. Acum ne certam aiurea noi aici dar fie.

1. Si cum ai ajuns la concluzia asta? Eu nu am spus decat realitatea pe care o vad eu. Personal sunt internationalist si as desfinta toate granitele.

2. Aici gresesti. La biserica se crede si in viata trebuie sa fi sigur. Sau cat mai sigur de adevar.

3. DA. Acum cativa ani populatia aici a "concediat" guvernatorul si a ales altul. Daca nu isi tine cuvantul si majoritatea vrea in 2 luni e dat afara.

4. Da. Am realizat si realizes mai mut decat am visat vreodata. Ferice de cel ce se multumeste cu putin.

5. Poate tu te certi ca eu am doar un dialog si un schimb de informati si ideii cu tine.

1. eu ma retrag din asa discutie... nu mai postez nimic in topic-ul asta... cred ca e mai corect asa!

2. DACA AS FI ADMINISTRATORUL FORUMULUI AS INCHIDE ACEST TOPIC CA ORICUM NU VAD SA SE AJUNGA LA VREO CONCLUZIE PRIVIND URA FATA DE S.U.A....

3. si ce varsta aveti domnu' andreiRN?

1. Sa nu fugi niciodata de dialog si controversa.

2. Nu toate dialgurile duc la o concluzie rapida. Unele doar sunt schimb de informati care mai tarziu. poate ani, iti vor ajuta. Cenzura comunicari este mult practicata pe forumuri si dupacum ai vazut cam toate topicurile mele au fost inchise.

3. 46. Dar nu e vina mea. =))

1. Andrei, ai mai scris si pe alt topic niste lucruri absolut senzationale de care m-am amuzat.

2. Nu am habar daca ai rabdare sa o citesti si sa o intelegi. Dar ai rabdare sa notezi ideile pe care le spui (scrii).

3. Ai dificultati sa te exprimi in fraze ample? Este acesta cumva un substrat didactic condescendent?

4. Este oare atat de important sa scrii fara sa gandesti?

5. Ai fi mult mai elegant daca ai scrie fara sa notezi cu numere ideile principale

6. si - cel mai important - daca nu ai face greseli de ortografie. Parerea mea, acum sunt subiectiv.

1. Ma bucur ca ti-am putut oferi cateva clipe amuzante macar.

2. Rabdare am din belsug.

3. Pai politicieni vb in proza multa dar fara sa spuna nimica si eu sunt adeptul simplitati si claritati in comunicare siin viata.

4. Eu gandesc mult inainte sa scriu ceva.

5. Dar eu nu urmaresc eleganta ci eficienta si claritatea.

6. Daca imi arati unde am gresit poate invat de la tine ceva.

muzica americana ROCK din anii 1960-1970 , Woodstock , Jimi Hendrix , etc... sunt ceva cu adevarat "delicioase" pentru urechea umana :D

Mamas & Papas California Dreaming ma fascineaza de cate ori imi bucura urechile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AndreiRN la 2,3 si 4 m-ai uimit.

Incep cu 2. Ce trebuia sa zic acolo, ca fiecare are dreptul sa stie ce vrea? Eu nu pot sa fiu sigur decat de chestiile cu care m-am intalnit concrect, deci daca ar fii sa o luam asa stiu(adica sunt sigur) destul de putine chestii. In schimb cred in multe altele. CRED ca pamantul este rotund, nu stiu sigur.

Din afirmatia facuta la 3 reiese ca esti naiv, fara suparare.

Ferice cel ce se multumeste cu putin, aici este vorba de indoctrinare. Adica voi astia de rand multumitiva cu putin ca sa ramana pt mine(cel ce a facut afirmatia) mai mult. Dar tu nu esti in stare sa vezi asta sau sa gandesti in felul asta. Crezi ca cei de la putere iti vor binele si se sacrifica ei ca sa iti fie tie bine.(te rog sa ma corectezi daca ma insel, dar asta reiese din ceea ce ai postat tu aici)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te intereseaza pui mana pe o "Gramatica" si afli - nu sunt profesor ca sa fac instructie sau sa dau note. Am constatat insa ca ai dificultati.

Daca "beneficiezi" de atat de mult orgoliu si trufie incat sa crezi ca ai mereu dreptate ... poftim hal de comunicare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...