Mergi la conţinut

Recommended Posts

Trebuie sa le facem cunostinta cand se face mai mare iepurica! :D

Iepurasu meu e singurel saracutul, sigur i-ar place o prietena asa draguta.

Se mai da la motan cate-o data sa se joace, dar motanul nu prea il baga in sema, iar la catel nu are acces.

Zburda singurel prin curte.

deci dupa ce am scris ce aveam de postat, mi-a dat eroare si acum trebe sa scriu din nou :wacko: .

le facem cunostinta la iepurasi, cred ca ar fi fericiti sa se cunoasca :).

de ieri avem in primire si pe batranul dick, cainele iubitului meu :wub: . este un terrier rusesc negru si are venerabila varsta de 12 ani. este foarte gelos, afectuos si cuminte. daca bagam rozatoarele in seama vine repede sa nu ramana el mai nemangaiat si cerseste atentie. ma urmareste prin casa pe unde am treaba si-mi tine companie. daca il poftesc in baie la spalat se intoarce in directia opusa si se baga sub masa :D . clar atunci nu ma mai iubeste :unsure: .

poze cu batranul dick si 2 dintre rozatoare :smile:

post-24736-1240299838_thumb.jpg

post-24736-1240299870_thumb.jpg

post-24736-1240299898_thumb.jpg

post-24736-1240299940_thumb.jpg

post-24736-1240299999_thumb.jpg

post-24736-1240300132_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

eeeehhh.....si cum fifi ramasese singurica dupa ce am separat-o de gigel, si cum gigel s-a ales cu iepurica bela (care dupa ultimele "cercetari" ale medicului veterinar reiese ca s-ar putea sa fie belu, nu bela (ma rog, detalii..)), ne-am gandit sa-i facem o bucurie lui fifi si i-am luat un iepuras, pe nume flufy (n-am intrebat ce sex este, irelevant, in cel mai "rau" caz o sa avem one big happy family de bugs bunny :P ). si....fifi l-a batut. asa ca am scos pe flufy si am pus pe bela la fifi, cu care se mai intelegea. si s-au batut. asa ca am scos si pe bela si am pus pe gigel, puradelul ei. si l-a batut. asa ca fifi este tot singurica, iar gigel se garaie pe langa cei doi iepurasi, visand ca i-o trage cand unuia, cand celuilalt, partea buna este ca se inteleg foarte bine. inca nu stim ce sa facem cu fifi.....ne gandim sa-i luam un rottweiler, poate cu ala o sa se simta in apele ei :D ..... poze cu flufy in zilele urmatoare.

Link la postare

Da, a ajuns discutia de animale de casa.

Sute de iepuri frumosi au ajuns pe masa mea gatiti.

Inca mai alre porcusorul de guineea si de fapt a avut o intreaga gradina zoologica.

Un piton alb cu cercuri galbene care inghitea soricei ca pe masline.

Un tap pitic pe care il plimba cu zgarda.

Chihuahua Sugar care numai gura e de ea.

Un bazin cu pesti colorati in curte desigur.

Cativa papagali galagiosi care ma exasperau.

Ca sa nu mai vb de pisoi care din greseala ajung in gura lupoaicei mele care nu suporta asa ceva.

Link la postare

Inca mai alre porcusorul de guineea si de fapt a avut o intreaga gradina zoologica.

Ca sa nu mai vb de pisoi care din greseala ajung in gura lupoaicei mele care nu suporta asa ceva.

poze? :rolleyes:

Link la postare

Da ce-i frate la tine?

Jungla???

Link la postare
Da ce-i frate la tine?

Jungla???

eu zic ca este frumos :smile:. cand ma voi muta la curte imi doresc multe animalute :rolleyes: . atunci sper sa pot avea macar o pisicuta, ca in apartament nu se poa, al meu este alergic la pisici :sadwalk::cray: .

Link la postare

Tot ce vreti sa stiti despre porcusori, comportament si hrana, gasiti pe site-ul www.gemon.ro , va sfatuiesc sa il citici bine, ca un fost si actual posesor de porcusor de guineea.

poze zilele urmatoare ...

Link la postare
Tot ce vreti sa stiti despre porcusori, comportament si hrana, gasiti pe site-ul www.gemon.ro , va sfatuiesc sa il citici bine, ca un fost si actual posesor de porcusor de guineea.

poze zilele urmatoare ...

haide bre cu poz(n)ele...

Link la postare
eu zic ca este frumos :smile:. cand ma voi muta la curte imi doresc multe animalute :rolleyes: . atunci sper sa pot avea macar o pisicuta, ca in apartament nu se poa, al meu este alergic la pisici :sadwalk::cray: .

Am citit topicul impreuna cu Charlie ... el a fost cel mai interesat , dupa cum se poate observa in poza .

post-755-1242752566_thumb.jpg

Link la postare
Am citit topicul impreuna cu Charlie ... el a fost cel mai interesat , dupa cum se poate observa in poza .

foarte frumos Charlie al dvs. :smile:. dick ar fi foarte incantat sa il cunoasca :rolleyes: .

in week-end am fost la un pet expo la Sala Polivalenta. erau foarte multe pisicute si catelusi ce asteptau sa fie adoptati. erau animalute abandonate. din pacate deja avem cu 5 animalute in plus, vorba iubitului meu :P (daca mai adaug si pe fii-mea si iubitul meu.... :D ), nu avem cum sa tinem altele (ca sa nu ma zic ca intr-o zi era sa ne pricopsim cu un perush, care evadase de undeva si l-am pescuit cu chiu cu vai de prin boscheti. a ajuns in aceeasi zi la mama prietenului meu, care avea inca 2 :smile: ). dar asa mi-as fi dorit macar o pisicuta si un catelus. in primul rand ca sa fac fericite 2 sufletele si apoi pentru ca imi plac foarte mult animalutele. nu mai zic ca fii-mea mai avea putin si plangea ca nu-i iau animalut. apoi am vazut si porcusori de guineea latzosi. fanny rau de tot. cu carare pe mijloc in crestet. mai erau pesti de tot felul si papagali. era un papagal mare si alb pe care il cam lua somnul. am cerut detalii despre el la cel de acolo, dar nu era standul lui, asa ca.... nexam informatii despre papagal. mai erau chinchilla si .... 2 rate :D . ideea a fost ca la un moment dat ne-am dori o chinchilla, un papagal si un porcusor latzos. eu vreau pisicutaaaaa..... :cray: .

Link la postare

Eu imi doresc o iguana. Sunt atat de scumpi cand ii mangai pe gusa, si adorm in mana ta... :wub:

Nu sunt greu de ingrijit, nu sunt pretentiosi la mancare, mananca cam orice e crud, dar se fac cam mari, ajung la peste 1 metru la maturitate.

Iubitul meu nu prea e de acord... bine, de fapt nu e deloc..., deja avem un catel, un motan, un iepuroi, si doi hamsteri dar mai vreau o iguana, si o broscuta testoasa de uscat, si daca e posibil (dar nu prea e =(( ) un arici, care sa se plimbe liber prin curte. :bunny:

Link la postare
foarte frumos Charlie al dvs. :smile:. dick ar fi foarte incantat sa il cunoasca :rolleyes: .

Suna zoofilic =))

Link la postare
Suna zoofilic =))

depinde cum preferi sa iei problema :rolleyes: .

Link la postare
depinde cum preferi sa iei problema :rolleyes: .

Charlie meets Dick . :))

Link la postare

buna..eu am ceva unic in romania:)..porcusori de guineea chelis...da..adika fara par..e o specie rara..se numesc skinny pigs..sunt ft tari..e prima familie din romania...acuma am si 3 puisori...sunt mortali....caut poze si va pun...o sa va placa....sunt perfecti pt oamenii alergici la par..sunt superbi..

Link la postare

buna..eu am ceva unic in romania:)..porcusori de guineea chelis...da..adika fara par..e o specie rara..se numesc skinny pigs..sunt ft tari..e prima familie din romania...acuma am si 3 puisori...sunt mortali....caut poze si va pun...o sa va placa....sunt perfecti pt oamenii alergici la par..sunt superbi..

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.