Mergi la conţinut

Recommended Posts

  • 1 month later...

Salut,

La ce pret ajunge in Bucuresti unul din urmatoarele:

Honda CBR 600 F4i Sport, an 2002 sau dupa, km max 20k-25k

Yamaha FZ6 an 2005 sau dupa, km max 20k-25k.

Honda CBF 500 an 2005sau dupa, km max 20k-25k

Kawa 250R , nu sh anu cred ca 2008-2009, km tot asa max 20k.

Yamaha YBR 250 an 2009 sau dupa.

Buget 2000-2200e ca sa stii sa nu te uiti la ce trece peste suma asta.

O sa te contactez si pe mes dar asa ca idee.

Merci,

Alex

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

La ce pret ajunge in Bucuresti unul din urmatoarele:

Honda CBR 600 F4i Sport, an 2002 sau dupa, km max 20k-25k

Yamaha FZ6 an 2005 sau dupa, km max 20k-25k.

Honda CBF 500 an 2005sau dupa, km max 20k-25k

Kawa 250R , nu sh anu cred ca 2008-2009, km tot asa max 20k.

Yamaha YBR 250 an 2009 sau dupa.

Buget 2000-2200e ca sa stii sa nu te uiti la ce trece peste suma asta.

O sa te contactez si pe mes dar asa ca idee.

Merci,

Alex

te rog mult pe mess

daca reusesti,,e perfect!!

si vorbim la concret,,si ne uitam impreuna

sunt on line toata ziua

cu mare placere

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat ca sunt niste oameni minunati si seriosi. Le multumesc si eu pentru VFRul ce tocmai a ajuns acasa. Este exact cum a zis Cosmin de la fata locului, ca nou. Plus ca de unde l-am ridicat am mai vazut alte 4 motoare aduse de Cosmin si care erau intr-o stare perfecta, ziceai ca sunt noi.

Oameni de incredere si la care poti apela daca vrei un motor care merita.

Numai bine Cosmin si Marinela!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a intra in concediu de vara mi-au adus(pe aceeasi platforma pe care aduc si motoare) FARA AVANS o Toyota Celica GTS din 2001 cu 93.000 km. Masina impecabila tehnic si estetic.

Recomand cu mare incredere !!! :scooter:

P.S: sper sa nu va pun in cap baieti care vor si masini acum :))))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt am sa va povestesc despre acesti oameni deoarece exista si vor mai fii multi sceptici,totul a inceput in luna Iunie cred aici in acest anunt cine are nervi poate sa caute in paginile anterioare,deci am dat de id-ul lor de mess dupa care am intrat in legatura cu ei mai bine zis cu Marilena ca Cosmin e plecat tot timpul dupa motoare mai mult iar Marilena saraca face pe call center-ul cand pe mess cand pe pe telefon :taunt: coincidenta a facut ca eu sunt din Oradea ca si ei si spre rusinea mea nu stiam de ei,venisem din Corsica si neaparat imi trebuia un BMW dar nu de oricare initial mi-am indreptata atentia spre K 1200R ca pana la urma sa ajung defapt la 1200 GS ADVENTURE insa mu-mi pare rau de loc,ideea e ca eu cautam motoarele pe moto.it in regiunile Emiglia Romana,Lombardia si Venetto iar Cosmin s-a adus la cel putin 4 motoare pe care pur si simplu nu m-a lasat sa cumpar deoarece el fiind acolo a gasit la fiecare cate o hiba desi mie din poze mi s epareau perfecte :diablo: de aceea am toata stima pentru acest om deoarece nu te lasa sa cumperi jafuri sau motoare cu hibe ascunse sau tehnice pur si simplu se incapataneaza sa ti-l ia daca el considera ca nu este ok(mai rar asa ceva) astfel ca am ajuns la ce v-am scris mai sus sa-mi achizitionez un motor oamnei buni care m-a costat adus acasa 10.500euro va atasez si poze nu pe povesti,ca sa inteleaga toata lumea COSMIN S-A DUS A PLATIT MOTORUL 10.500EURO!!!!!!!! DUPA CARE MI LA TRIM IS LA ORADEA va imaginati ca nu ne-am vazut niciodata in viata noastra(ne-am cunoscut dupa aceea cand au venit in concediu si sper ca ajungem si noi la ei la anul :clap: si a bagat 10.500euro intr-un motor pe care puteram foarte simplu sa-l refuz sa ma sucesc sa nu am banii pregatiti etc,in concluzie nu cred ca mai trebuie sa va relatez ceva am sa las pozele sa vorbeasca eu le transmit numai bine si sa creasca afacerea poate or avea nevoie de ajutoare :thumbsup:

post-7341-0-20900500-1319567325_thumb.jp

post-7341-0-49297000-1319567335_thumb.jp

post-7341-0-18273900-1319567346_thumb.jp

post-7341-0-23987000-1319567359_thumb.jp

post-7341-0-39216400-1319567375_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a intra in concediu de vara mi-au adus(pe aceeasi platforma pe care aduc si motoare) FARA AVANS o Toyota Celica GTS din 2001 cu 93.000 km. Masina impecabila tehnic si estetic.

Recomand cu mare incredere !!! scooter.gif

P.S: sper sa nu va pun in cap baieti care vor si masini acum :))))))

TU ESTI PE MINA CU EL DAIA FACI RECLAMA

Pe scurt am sa va povestesc despre acesti oameni deoarece exista si vor mai fii multi sceptici,totul a inceput in luna Iunie cred aici in acest anunt cine are nervi poate sa caute in paginile anterioare,deci am dat de id-ul lor de mess dupa care am intrat in legatura cu ei mai bine zis cu Marilena ca Cosmin e plecat tot timpul dupa motoare mai mult iar Marilena saraca face pe call center-ul cand pe mess cand pe pe telefon taunt.gif coincidenta a facut ca eu sunt din Oradea ca si ei si spre rusinea mea nu stiam de ei,venisem din Corsica si neaparat imi trebuia un BMW dar nu de oricare initial mi-am indreptata atentia spre K 1200R ca pana la urma sa ajung defapt la 1200 GS ADVENTURE insa mu-mi pare rau de loc,ideea e ca eu cautam motoarele pe moto.it in regiunile Emiglia Romana,Lombardia si Venetto iar Cosmin s-a adus la cel putin 4 motoare pe care pur si simplu nu m-a lasat sa cumpar deoarece el fiind acolo a gasit la fiecare cate o hiba desi mie din poze mi s epareau perfecte diablo.gif de aceea am toata stima pentru acest om deoarece nu te lasa sa cumperi jafuri sau motoare cu hibe ascunse sau tehnice pur si simplu se incapataneaza sa ti-l ia daca el considera ca nu este ok(mai rar asa ceva) astfel ca am ajuns la ce v-am scris mai sus sa-mi achizitionez un motor oamnei buni care m-a costat adus acasa 10.500euro va atasez si poze nu pe povesti,ca sa inteleaga toata lumea COSMIN S-A DUS A PLATIT MOTORUL 10.500EURO!!!!!!!! DUPA CARE MI LA TRIM IS LA ORADEA va imaginati ca nu ne-am vazut niciodata in viata noastra(ne-am cunoscut dupa aceea cand au venit in concediu si sper ca ajungem si noi la ei la anul clap.gif si a bagat 10.500euro intr-un motor pe care puteram foarte simplu sa-l refuz sa ma sucesc sa nu am banii pregatiti etc,in concluzie nu cred ca mai trebuie sa va relatez ceva am sa las pozele sa vorbeasca eu le transmit numai bine si sa creasca afacerea poate or avea nevoie de ajutoare thumbsup.gif

Pe scurt am sa va povestesc despre acesti oameni deoarece exista si vor mai fii multi sceptici,totul a inceput in luna Iunie cred aici in acest anunt cine are nervi poate sa caute in paginile anterioare,deci am dat de id-ul lor de mess dupa care am intrat in legatura cu ei mai bine zis cu Marilena ca Cosmin e plecat tot timpul dupa motoare mai mult iar Marilena saraca face pe call center-ul cand pe mess cand pe pe telefon taunt.gif coincidenta a facut ca eu sunt din Oradea ca si ei si spre rusinea mea nu stiam de ei,venisem din Corsica si neaparat imi trebuia un BMW dar nu de oricare initial mi-am indreptata atentia spre K 1200R ca pana la urma sa ajung defapt la 1200 GS ADVENTURE insa mu-mi pare rau de loc,ideea e ca eu cautam motoarele pe moto.it in regiunile Emiglia Romana,Lombardia si Venetto iar Cosmin s-a adus la cel putin 4 motoare pe care pur si simplu nu m-a lasat sa cumpar deoarece el fiind acolo a gasit la fiecare cate o hiba desi mie din poze mi s epareau perfecte diablo.gif de aceea am toata stima pentru acest om deoarece nu te lasa sa cumperi jafuri sau motoare cu hibe ascunse sau tehnice pur si simplu se incapataneaza sa ti-l ia daca el considera ca nu este ok(mai rar asa ceva) astfel ca am ajuns la ce v-am scris mai sus sa-mi achizitionez un motor oamnei buni care m-a costat adus acasa 10.500euro va atasez si poze nu pe povesti,ca sa inteleaga toata lumea COSMIN S-A DUS A PLATIT MOTORUL 10.500EURO!!!!!!!! DUPA CARE MI LA TRIM IS LA ORADEA va imaginati ca nu ne-am vazut niciodata in viata noastra(ne-am cunoscut dupa aceea cand au venit in concediu si sper ca ajungem si noi la ei la anul clap.gif si a bagat 10.500euro intr-un motor pe care puteram foarte simplu sa-l refuz sa ma sucesc sa nu am banii pregatiti etc,in concluzie nu cred ca mai trebuie sa va relatez ceva am sa las pozele sa vorbeasca eu le transmit numai bine si sa creasca afacerea poate or avea nevoie de ajutoare thumbsup.gif

si tu la fel
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TU ESTI PE MINA CU EL DAIA FACI RECLAMA

Si ce daca le fac reclama ? Am fost si eu client inainte de colaborator cu ei. Si ca sa poti sa adormi linistit noaptea, anul acesta am incheiat colaborarea cu ei si din nou am fost client in achizitionarea masinii din Italia. Cosmin a fost, a vazut-o, m-a sunat, mi-a povestit despre ea si am avut incredere sa-i dau ok-ul sa o cumpere tocmai pentru ca stiam cum lucreaza si ca nu cumpara orice de la oricine numai sa vanda. In concluzie mi-am tras o super masina (tehnic, estetic si la super bani)

Miroase putin a invidie sau... poate ne spui mai in detaliu ce frustrare ai ca sa te inteleg si sa te lamuresc mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brake tata dute tu frumos in Italia cauta-ti motor pana iti vine rau noi nu am facut nimic altceva decat sa ne relatam multumirile fata de niste oameni care ne-au facut niste servicii,ce reclama mai baiatule uita-te la posturile puse de oameni toti is pe mana cu Cosmin da asa e,vai romanii astia doamne....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

TU ESTI PE MINA CU EL DAIA FACI RECLAMA

si tu la fel

Oameni de nota zece !

Esti pe langa ! Si eu am luat prin ei anul trecut. Aproape o luna am cautat cu Marilena motociclete prin nordul Italiei. Mi-au adus-o la scara, impecabila, tocmai in Curtea de Arges, la cinci dimineata !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Recomand!!!

Niste oameni extraordinari.Dupa vreo 2-3 saptamani de cautari mi-au gasit un dragstar super.Motoru a ajuns in cateva zile din Italia in Constanta.A fost peste asteptarile mele (arata mai bine decat in poze).Singurul regret este ca nu m-am hatarat mai repede sa recurg la aceasta ocazie(mai aveam timp sa ma dau cu el).

Multumiri Marilenei, lui Cosmin si nu in ultimul rand lui Razvan.

P.S. Gusteri de genul lui Brake intai sa invete sa scrie si apoi sa comenteze....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TU ESTI PE MINA CU EL DAIA FACI RECLAMA

sunt 9 pagini aici cu clienti multumiti 100%,ca sa nu mai vorbim de celelalte site-uri...

te-ai gasit tu sa comentezi...si agramat....

si daca le face reclama?

sunt oameni seriosi care isi fac treaba bine...e normal sa aiba parte de reclama...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In categoria clientilor foarte multumiti de serviciile lui Cosmin, Mari si Razvan, ma numar si eu. Am luat motocicleta de la ei acum 4 ani. Sistemul era tot acelasi ca pana acum, avans 0, motocicleta trimisa acasa(Oradea in cazul meu) Ma bucur sa vad ca, desi de acum 4 ani au trimis sute de motoare, ei au ramas la fel si lumea estela fel de multumita de ei. Intre timp mai multi prieteni si-au luat motocicleta si accesorii de la ei, toti fiind foarte multumiti. Ultimul chiar acum o luna si-a luat un BMW GS Adv. la 10.000 de euro. Tot asa cum zicea si @cmb mai sus, fara nici un avans.

Eu ii recomand cu caldura si e clar ca si urmatorul motor o sa-l iau tot prin ei.

Nu sunt eu mare forumist pe pro-bike dar am primit un mail cu

Am observat ca nu ai mai fost activ pe forumul PRO-BIKE de ceva vreme deja

si voiam sa iti spunem ca iti simtim lipsa!

si am zis sa vad ce mai este pe aici. :cheers:
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp mai multi prieteni si-au luat motocicleta si accesorii de la ei, toti fiind foarte multumiti. Ultimul chiar acum o luna si-a luat un BMW GS Adv. la 10.000 de euro.

Eu sunt prietenul de mai sus cu R 1200 GSA. Intr-adevar, foarte multumit de serviciul facut, motorul impecabil. Si poate mai presus de toate astea, s-a legat si o prietenie, sper eu, frumoasa.

Multumesc mult Mari, Cosmin si Razvan.

post-25380-0-55627600-1323285801_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ma adaug pe lista de clienti fericiti ai lui Cosmin, Marilena si Razvan, fapt pentru care tin sa le multumesc si aici. Am cautat timp de mai multe luni o motocicleta impreuna si pana la urma, cu rabdare, am gasit ceva pe placul meu. Impreuna cu motocicleta mea, a mai venit la Bucuresti una de care sunt sigur ca proprietarul va fi de asemenea multumit - arata impecabil.

Pentru cei care au indoieli si retineri in ceea ce priveste actele, pot sa spun ca nu am avut nici cea mai mica problema. Am inmatriculat motocicleta azi in cateva ore. Daca aveti nevoie de detalii pentru o actiune similara, va raspund cu placere pe mesageria privata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint din Bucuresti si nu cred ca toate lucrurile sint roze in viata asta.Asa este , oamenii astia incearca sa fie cit mai seriosi ptr ca este in interesul lor sa o faca in primul rind..apoi ii inteleg ..exista si staisfactia descrisa de ei...eu am fost cred singurul client care le-a refuzat o motocicleta ptr simplul motiv ca sint o persoana pretentioasa si imi place sa gasesc ceea ce mi se descrie..nu m-am suparat pe ei desi facusem un drum lung cu remorca dupa mine insa de atunci i-am pierdut increderea in ardeleni iremediabil.Nu era primul drum facut aiurea,in ardeal, pe incredere ,insa am invatat atunci ca oricine isi vede mai intii interesul.Credeti ca omul nu si-a vindut motocicleta adusa fara avans sau a ramas in pierdere cu ea ? Ma uimiti cind va vad cum reactionati...genul..mi-a adus o motocicleta de 10000 eur fara avans..vai ce gest..Stati blinzi..nu judecatii precum, copii omul stie ce face....nu o luai tu o facea altul..dar tu te-ai umplut de respect ptr ei..ce sa spun ?Oamenii astia AU O AFACERE SI AU INVATAT SA O FACA.Ei lucreaza cu dealeri si in mod sigur au un imens capital de incredere in fata lor..motocicletele se pot si returna..Eu unul spun sincer..ptr mine au fost ultimul bastion al credibilitatii ardelenilor..in sensul ca nu ma asteptam sa nu fac tranzactia cu ei.Nu am vrut sa fac aicea apologia sentimentelor mele vis a vis de ardeleni, dar nu m-am putut stapini sa vad atita idolatrizare.Costi si Mary..sa fiti sanatosi..nu ptr voi am scris acest text...stiu ca ma intelegeti.

Da ii recomand si mai mult de atit stilul lor de a face afaceri ii recomanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coincidenta sa fie...!? Eu am cumparat de la Cosmin un R850R care mi s-a spus c-a fost refuzat de cineva. Vreau sa-ti multumesc daca intr-adevar refuzul tau m-a facut pe mine fericitul proprietar al acestui motor care este incredibil!!! Ma opresc la acest superlativ in ce priveste moto si merg mai departe la servicii. Binenteles ca oamenii fac bussiness insa important este modul cum il faci. Despre cum a decurs totul la mine n-am decat cuvinte de lauda astfel incat sunt pe cale sa iau un al doilea motor tot cu ajutorul lor. Binenteles tot fara avans si binenteles tot cu riscul lor ca eu sa ma duc acolo si sa nu-mi mai placa.

Da, poate o sa-l ia altcineva, (asa cum am luat eu BMW-ul refuzat), dar pana una alta banii sunt bagati in motor. Si "poate" asta, in timpurile pe care le traim e din ce in ce mai straveziu.

cu stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l stapinesti sanatos vidocq73...asa cum spuneam..se gasesc cumparatori pina la urma sau cum spunea un amic de-al meu "fiecare vinzator isi are cumparatorul lui".Asa a fost sa fie..nu-mi pare rau..motorul nu-mi placea desi era un pret corect la el m-am asteptat sa-l gasesc mai ok de atit desi stiam care este pretul corect ptr un motor la pretentiile mele.Asa este cind :

Planurile de viitor care nu corespund posibilitatilor tale financiare, intelectuale sau fizice, se numesc visuri.

Multi km si asfalt uscat !

numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat o Honda Hornet 2009 cu ABS si am numai cuvinte de lauda. Azi am inmatriculat-o, maine imi iau numarul :). Am colaborat foarte bine cu Mari, Cosmin si Razvan fara sa ne cunoastem. Nu am apucat sa ma dau cu acest motor dar arata impecabil. In fiecare zi trec prin garaj si ma uit la el :). Mai pe scurt puteti apela la ei cu toata increderea daca vreti o motocicleta buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare corect sa intervin si eu

1)acel motor n-a fost pe comanda speciala pt domnul de mai sus.

noi ne rezervam dreptul sa luam si pe stoc,,cand un motor ni se pare ok..

in consecinta,,acel motor il aveam deja cumparat,la libera alegere....iar acest domn a pretins ca este interesat,,prin urmare a venit la oradea,,l-a vazut,,nu i-a placut......nu l-a cumparat...se vede ca a facut multumit pe altcineva!!

2)nu intotdeauna (doar rareori) cumparam moto de la delarii nostri..........

in cazul motoarelor de 10 mii euro,mentionate mai sus...au fost cumparate de la privati,,si deci evident nu se mai puteau returna..

.in alta ordine de idei,,,un cunoscator stie ca,,daca un dealer iti vinde un motor,,,pt export,,se face o radiere,,deci acel dealer nu ti-l mai reia inapoi,,, pt simplul fapt ca nu mai poate sa-l vanda in italia,,fiind deja radiat din aceasta tara

3)acest motor in discutie...........a fost la un super pret.........si domnul de mai sus o recunoaste,,si a fost foarte ok ca si calitate,,,la fel cumparatorul final o recunoaste

4)este normal cand faci o afacere,,si muncesti in lumea asta,,sa fii remunerat...

la fel,,,asta facem si noi,,o afacere,,pe care o facem cu drag,,si cu satisfactie,,si pretindem c-o facem bine!!!!

dovada toata lumea multumita din jurul nostru

nu ne batem joc de nimeni,,si nu ne vom bate joc vreodata de munca cuiva

dam respect,,si asteptam sa fim respectati

5)si nu e vorba aici de ardeleni,sau de bucuresteni...........sa nu facem caz de asta.......cunosc persoane serioase,,si persoane mai putin serioase.....fara a face diferenta intre ardeleni sau non-ardeleni.............

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...