Mergi la conţinut

Recommended Posts

post-13530-0-12150800-1354641582_thumb.jSi eu mi-am indeplinit visul de a aduce o motocicleta din Italia cu ajutorul domnului Biris ,in cazul meu Kawasaki Ninja 636 din 2002 ,sper sa atasez si o poza ,in rest daca stii ceea ce vrei si esti decis luati legatura cu domnul Biris si nu o sa va dezamageasca ,un om foarte serios nota 10 din partea mea
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce as putea spune, fara sa sune a raclama? Ma intreb asta si imi dau seama, cititnd parerile celorlalti de mai sus, ca nu e usor.

Foarte pe scurt, si eu am luat o motocicleta cu ajutorul fam. Biris. Restul sunt detalii.

Dar sa n-o las chiar in coada de peste... ca sa nu supar pe nimeni.

Imi pare rau ca trebuie sa o spun, dar am impresia ca pe Cosmin Biris l-am cam innebunit de cap cu cautarile mele si ma tem ca la urmatoarea moto nu imi va mai raspunde solicitarilor. :lol2:

Cred ca au fost 10-20 de telefoane catre vanzatori, tot atatea e-mail-uri sau mai multe si de trei ori mai multe mailuri schimbate intre noi. Nici eu nu prea stiam ce voiam, rabdare aveam asa-si-asa, preturile se pare ca o luasera razna in privinta optiunii mele principale etc etc. In fine, pana la urma totul a fost ok, dupa 3-4 luni. As aminti in primul rand negocierea peste asteptari (aproape 30%, pesemne un amestec intre priceperea Dl Biris si bafta mea, s-or fi aliniat pozitiv planetele... nu stiu). In rest, asteptare rezonabila pana a ajuns acasa, sfaturi pertinente despre inmatriculare, receptie de bun simt (la Bucuresti). Over all, peste asteptari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mi-a ajuns si mie motorul de la fam. Biris. Vad ca toata lumea care a cumparat de la ei, ii apreciaza. Isi fac treaba cu seriozitate.

Au avut multa rabdare cu mine, ma refer in special la Marilena, pentru ca cu ea se pare ca am tinut legatura in cautarile mele pe site-urile italiene.

Iata si poze cu motocicleta BMW F650GS 04/2011:

post-14112-0-28292300-1355774807_thumb.j

post-14112-0-87173600-1355774824_thumb.j

post-14112-0-74582700-1355774839_thumb.j

post-14112-0-82577000-1355774859_thumb.j

post-14112-0-78534500-1355774875_thumb.j

post-14112-0-20762100-1355774898_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-a venit si mie randul.

Am ridicat de la Bucresti un V-strom impecabil.

Totul a decurs fara nici un fel de problema, de la primul e-mail catre Dl. Biris.

Am fost in permanenta informat de situatia cautarilor, discutiilor, achizitiei, transportului si am primit raspuns la toate intrebarile in cateva minute.

Asadar vreau sa le multumesc pentru seriozitate si sa ma felicit ca am citit topicul asta in urma cu circa o luna.

Ma amuz acum cand ma gandesc de cate ori am vazut titlul topicului aici pe forum si l-am ignorat plin de neincredere "Mdeah...fara avans... Bagabontii astia ar spune orice ca sa te prosteasca..." :))

Din fericire oamenii seriosi si de incredere n-au disparut de tot.

Salutari si Sarbatori Fericite!

Daniel

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si eu peste tot pe unde am dat de posturi despre Cosmin si Mari am citit numai de bine. Am luat si eu legatura ei, am vorbit despre o motocicleta si acum astept sa se intoarca in Italia sa imi caute una. Abia astept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si toate cele bune,domnule Biris.

Ati putea sa-mi spuneti daca stiti vreo Aprilia Pegaso Factory(2007-2008)disponibila?Sunt interesat real!Astept oferta dvs aici sau la telefonul 0744934435.Cu stima,Cristian Istrate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sunt din judetul Harghita. Am cumparat cu ajutorul familiei BIRIS o Honda CBF 1000 2010 din Italia. Am cautat-o impreuna pe cateva site-uri, am ales-o, Cosmin/Mari au sunat, negociat pretul, stabilit o vizionare si numai daca am fost de acord au si cumparat-o.

Motoreta e in stare perfecta. Recomand tuturor serviciile lor! Sunt seriosi, rapizi, dedicati. Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au luat si mie motocicleta mult dorita, un sv650 din 2007, le-am dat cateva link-uri, au mai cautat si ei, asta era sambata noaptea. Era prea tarziu sa-l mai sune pe propietar, l-a sunat a-2-a zi si luni au fost si au luat motocicleta de la el. Motocicleta este inca in Italia dar mi-au trimis fotografii. Sunt foarte multumit de serviciile lor.

post-37809-0-58153100-1358891425_thumb.j

post-37809-0-39286300-1358891436_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu o experienta foarte buna cu Cosmin: ca urmare a celor citite pe forumuri l-am contactat, i-am spus cam ce vreau, am agreat cum lucram ( cautare pe net, contactare pe telefon a vanzatorilor, concluzii, decizii etc), am inceput cautarea si, ca rezultat, am primit motocicleta ceruta la pretul convenit; am verificat-o azi la service dealer si este exact ce am cerut.

Cosmin ma poate da ca referinta oricand si pot spune oricui direct experienta mea cu el: comunicare deschisa si prompta, corectitudine, nici o surpriza neplacuta!

Respecte, Cosmin!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Un prieten mi i-a recomandat pe Cosmin si Mari, am apelat la ei si mi-am luat o Honda Black Widow VT750 la un pret foarte bun si intr-o stare perfecta. Apreciez la ei faptul ca sunt oameni de cuvant si seriosi. Recomand celor care vor un motor sa ia legatura cu sotii Biris.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari,

Dupa ce am citit pe acest forum despre Cosmin si Mari mi-am luat inima in dinti si am zis sa discut cu ei.

Nu am regretat o clipa decizia.Dupa ce am stabilit modelul (mi-a dorit doar o anumita motocileta) am inceput cautarile si imediat au inceput sa apara variantele.

Dupa ce le-am eliminat pe cele care nu erau ok (cazaturi, km multi, etc.) si am stabilit motocicleta, Cosmin a verificat-o si numai daca a fost totul in regula si mi-am dat acceptul acesta a cumparat-o.

E destul de greu sa ai incredere, la cate pacaleli si țepe se trag pe internet.Apelati cu foarte mare incredere la ei.

Au avut foarte multa rabdare, in gasirea modelului (cred ca i-am stresat cu pretentiile mele :tongue: )

Au oferit la momentul ridicarii motorului toate actele necesare.

Am sa le tranzmit un sincer :thanks: si numai bine!

P.S. Am uitat sa zic sa aveti incredere? :P

Atasez poze cu motocicleta inainte sa o primesc respectiv dupa ce am primit-o pt a se observa ca este una si aceeasi! Ceea ce vezi este ceea ce cumperi!

http://www.pro-bike.ro/forums/gallery/image/28523-/

http://www.pro-bike.ro/forums/gallery/image/28524-/

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad multa lume multumita, felicitari!

Am si eu niste idei...de o moto, cafe/tracker...ceva de genu..

Modele de baza:

Kawasaki KZ , Zephyr

Yamasa XS

Suzuki GS

Honda CB

ceva dupa '85..ca nu excelez la capitolul mecanica...

sau...

Yamaha SR 400/500 dupa '90

Ideea e ca bat spre un cafe...dar cum alea din '70 is bataie de cap...am cautat ceva mai recent..cat de cat! La urma urmei....sunt deschis si la sugestii....dar sa aiba rezervorul ala rotund(nu adancituri,nu muchii..ci simplu)...sa sune frumos...si sa aiba potential :D

Ti-am dat add pe mess...si poate ma ajuti sa ma orientez...si vedem pe mai departe!

O seara frumoasa!

Fanu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o recomandare si din partea mea pentru Cosmin si Mari. Foarte seriosi iar motocileta adusa a fost exact cum au zis - impecabila. Si asa cum zice si titlul - fara avans (desi a fost destul de scumpa), am platit dupa ce a ajuns motocicleta la Bucuresti si am vazut-o.

post-7156-0-84621600-1362595822_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...