Mergi la conţinut

Recommended Posts

La fel cum mi-au fost recomandati pt achizita unei motociclete si eu la randul meu ii recomand pe Mari si Cosmin altor viitori posesori de motociclete. Oameni corecti si mai ales intelegatori cu nevoile clientilor lor. Azi am intrat in posesia unui transalp 650 :yahoo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-40366-0-42349700-1364117010_thumb.jMi-a ajuns si mie de doua zile motorul dorit cumparat prin Cosmin,Mari si Razvan si sunt super multumit,este exact ce mi-am dorit de mult timp,motorul nu are nici cea mai mica problema.Legat de acesti oameni puteti oricand apela la ei cu cea mai mare incredere,niste oameni de cuvant,de incredere si cu experienta si cel mai important va aduce moto in tara fara nici cinci bani avans.Va multumesc Cosmin,Mari si Razvan :thanks: .

post-40366-0-31004800-1364117040_thumb.j

post-40366-0-48517700-1364117069_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am cumparat prin intermediul lui Mari si Cosmin Biris un Kawasaki Versys 650. Acum 2 zile l-am luat si sunt super incantat de el. De la primul mail pe care l-am trimis pana la ultimul, au raspuns promt, au fost corecti si parolisti (a spus omul ca ma suna a doua zi la ora 17 pentru detalii live despre motor, la 17 m-a sunat!!!) Va recomand cu caldura serviciile lor.

Sa auzim numai de bine!

 

Alex

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Am intarziat sa scriu aici- mi-a sosit acum o saptamana motorul pe care l-am dorit -Un Kawasaki VN800 super ok, din 99 la 19 mii km.. Am sperat sa pun fotografii proaspete- dar este in service sa ii schimb lichidele.

 

Am cautat ajutat de sotii Biris pe site-urile italiene - in Nordul cizmei- pana am gasit ceva super convenabil pentru un chopperist care isi ia carnetul in curand.

Super de incredere si extra promti - Sotii Biris au adus motorul fara avans. Cosmin se pricepe la motoare, le vede le testeaza si de la fata locului iti recomanda daca sa o iei sau nu.

 

Mai jos este o foto cu moto venita acasa in Bucuresti - Voi mai reveni cu poze

 

Multumesc inca o data sotilor Biris- nota 10- rar asa oameni de incredre

2013-09-20%2014.10.46-2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,

 

Intru si eu in randul motociclistilor si mai ales in randul celor mai mult decat multumiti de serviciile familiei Biris. De curand mi-a sosit o Yamaha XT 660 R cu 8000 km la bord, o minunatie de motor!

 

post-25652-0-06704800-1382623844_thumb.j

 

Toata comunicarea dintre noi a fost exact asa cum mi-as fi dorit si nu pot decat sa va recomand fara ezitare sa apelati la serviciile lor. Ce pot sa va spun e ca in cazul meu cautarea s-a prelungit pe durata a doua luni si nu stiu daca eu as fi avut atata rabdare cu mine in tot acest timp.

 

Ce stiu e ca data viitoare pot sa trimit banii si in avans! :beach:

 

Din experienta mea v-as sfatui sa incercati si filtrati cat mai bine rezultatele pe care le dau site-urile de cautari din Italia (se pot pierde din vedere motoare bune daca nu aveti rabdare cu site-ul) si sa incercati si pe Subito.it sau eBay, uneori sunt anunturi foarte bune si acolo (desi aceste 2 site-uri sunt mai greu de folosit in comparatie cu Moto.it).

 

Bafta la cumparat!

 

ps: un aspect la care eu nu m-am gandit si care trebuie luat in calcul e si acela referitor la ce faceti cu motorul odata ajuns in Romania. Daca nu aveti o platforma cu care sa-l plimbati dupa livrare si pana la RAR, ramane variante numerelor rosii. Care nu se iau cu atata greutate cum m-as fi asteptat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Cosmin si Mari sunt niste oameni de nota 20+. Am reusit sa colaboram foarte bine impreuna si pot spune ca sunt niste oameni de o seriozitate si promptitudine iesita din comun. Ii recomand cu caldura si le multumesc din suflet pentru eforturile depuse pentru a imi achizitiona motocicleta ! 

 

MIIIINNNNEEE.jpg

 

Mineee_2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si noi deosebita placere de a colabora cu Marilena si Cosmin si nu putem spune decat ca nu am intalnit oameni cu suflet mai mare ca ei. Si-au rapit timp din concediu sa alerge dupa motocicleta pe care o visam de ceva vreme. Au avut foarte multa rabdare si ne-au suportat zecile de mii de intrebari, au negociat pentru noi si si-au sacrificat din timpul liber pentru a ne lamuri.

Deci recomand cu cea mai mare caldura sa apelati la ei daca vreti sa va indepliniti visele.

Eu pot sa ma laud acum cu un:

BMW F650GS DAKAR, 2004, ABS, manere incalzite, cutii laterale si alte bunatati, intr-o conditie impecabila (e mai frumoasa in realitate decat in poze :biggrin: ).

 

post-36967-0-91487000-1390731486_thumb.j post-36967-0-07375800-1390731487_thumb.j

 

Multumim Marilena si Cosmin!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Eu sunt deja la a 2-a motocicleta luata de la Cosmin si Mari si pot sa zic ca sunt un client foarte dificil: multe intrebari, multe nerabdare, multe pretentii.
 
Totusi, in ambele cazuri cand am apelat la ei, am fost foarte multumit. Ambele motociclete au fost peste asteptari in ceea ce priveste aspectul si partea tehnica la vechimea lor.
 
De aceea recomand cu mare caldura, si prin intermediul forumului dar si cunostintelor / prietenilor sa apeleze cu incredere la sotii Biris pt ca asteptarile le vor fi depasite cu mult de achizitie.
 
Ca dovada voi pune poze cu cele doua motoare, poze facute in ziua sosirii lor la destinatie.
 
Inca o data MULTUMESC DIN SUFLET pt rabdare si amabilitate!!!

post-34028-0-67611400-1392302133_thumb.j

post-34028-0-51417400-1392302134_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Vreau sa va spun ca eu am dat de Marilena si Cosmin intamplator pe un alt forum, fara sa apelez la ei prin cunostiinte sau sa-i fi intalnit vreodata. Eu sunt foarte multumit de colaborarea cu ei mai ales ca eu initial ma gandeam sa imi iau un virago de prin 95 si pana la urma mi-au gasit ei un DragStar din 03 in acelasi buget. Pe langa asta m-au si ajutat cu RAR si transport la 80 de km de Oradea, prin intermediul lui Razvan, fratele lui Cosmin . Ce pot sa spun eu, este sa apelati cu incredere la ei, pentru ca sunt oameni foarte seriosi si veti fi cu siguranta multumiti de serviciile lor.

Ma bucur ca am avut ocazia sa-i cunosc pentru ca astfel pe langa faptul ca m-am ales cu un motor superb, am mai castigat zic eu si 3 prieteni, la care voi mai apela cu siguranta si in viitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...