Mergi la conţinut

Recommended Posts

Salut. Recomand fam Biris! Sunt niste oameni extraordinari, care m-au ajutat sa fac alegerea in ce priveste motocicleta.Cosmin si Marilena fac o treaba foarte buna impreuna cu d-l Vasile si baiatul lui, Cristi. Multumiri celor doi pentru seriozitate si ca pe langa faptul ca intelegem toti ca este o afacere cea ce fac ei, mie personal mi-au distrus mitul ca romanii sunt buni doar la tras țepe.20160211_183614.thumb.jpg.15d2b9e5b5e1c1

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Ce sa zic... e a doua oara cand apelez la familia Biris. Si o sa fie si a treia, si a patra...

Super profesionalisti, ca recomandare ar fi bine sa stiti ce vreti cand apelati la dansii. Altfel, oricum va ordoneaza ideiile pe care le aveti.

 

Spor,

 

Adrian

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am cumparat si eu prin intermediul familiei Biris o Honda Hornet. No regrets ! Mi-au adus-o tocmai pana in Suceava cu toate actele si RAR+ITP facute (multumesc lui Razvan ca s-a ocupat de toate). E cea mai frumoasa gramada de fiare pe care am vazut-o vreodata.

Recomand oricand sa apelati la acesti oameni. Sunt foarte comunicativi si transparenti, inclusiv si dn Vasile din Bucuresti, cu toate ca nu a trebuit sa apelez la dumnealui, am schimbat cateva vorbe la telefon. Daca are timp, doamna Marilena Biris va tine de vorba jumatate de ora fara pauza J, va comunica toate detaliile si va raspunde la orice intrebare.

Pasii au fost simpli:

 “Buna ziua”,

 “Buna ziua”,

“vreau motocicleta pana in x euro”,

“ok, nici o problema”.

Am gasit-o pe subito.it, le-am transmis ca o vreau, dn George a mers la proprietar, m-a sunat, mi-a explicat starea si ce ar trebui de schimbat. Am zis ok, o luam. In aprox 2 saptamani cred ca a ajuns la mine.

Motivul, destul de simplu, pentru care am ales familia Biris este ca internetul nu iarta. Este foarte usor pentru oricine, in comfortul propriei case si in spatele anonimatului sa fie sincer si dur cu furnizorul, oricare ar fi el. Daca ati citi topicul, ati zice ca aste-s account-uri fantoma dar nu e asa; sincer, si eu mi-am pus intrebarea asta, insa dupa ce am discutat la telefon vreo 25 de minute cu doamna Marilena am zis ca, ok am nimerit bine.

Pozele nu sunt de cea mai buna calitate, dar cunoastem cu totii ca in realitate o motocicleta arata de 10 ori mai bine.

WP_20160308_006.jpg

WP_20160308_007.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

în urma recomandărilor unor prieteni, dar și a celor gasite pe net, am apelat si eu la familia Biris pentru visul meu :)

Colaborarea si comunicarea a fost excelenta de la inceput. Informatiile detaliate primite la inceput, le-am discutat si la telefon pentru a clarifica pe cat posibil toate aspectele colaborarii.

Pana am gasit motocicleta finala, drumul a fost destul de lung, multe dintre cele gasite de mine pe site-urile specializate din Italia, nu au corespuns ca nivel al dotarilor. Nu am vrut sa fac compromisuri in ceea ce priveste echiparea, si in cele din urma, am gasit si ceea ce cautam. Exact la o luna de la prima convorbire telefonica, am fost la Oradea pentru a-mi ridica noua jucarie.

Cu siguranta voi mai apela si la urmatorul upgrade. 

 

20160308_175600.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am decis sa scriu aici experienta avuta cu familia Biris pentru a usura decizia altora.

Totul a inceput cand cautam un Yamaha WR250R si nu am gasit in Romania nici macar una de vanzare, asa ca am inceput sa intreb pe forum de cei care au WR250R de unde le-au cumparat si asa am primit recomandarea catre familia Biris.

Apoi lucrurile au decurs mai simplu si mai rapid decat m-as fi gandit: intr-o marti seara le-am dat email, miercuri am discutat cu ei, mi-au aratat o motocicleta, au vorbit cu posesorul, au negociat foarte bine (cum eu nu as fi reusit!), miercuri seara deja stiam cat costa totul, in ce stare e motocicleta, apoi s-au ocupat de documente, transport, etc. si uite asa, dupa mai putin de 6 zile, luni dimineata am avut motocicleta in fata biroului meu :-)! Asta fara sa misc un deget, fara sa pierd timp, fara sa lipsesc de la servici, fara sa stau pe drumuri! Nu stiu ce cuvinte sa folosesc ca sa descriu: rapid, eificient, corect, transparent, amabil, serios, etc, am numai cuvinte de bine. Am apreciat de la inceput si nu mi-a venit sa cred ca nu a trebuit sa platesc nimic pana la primirea motocicletei, mai rar asa ceva!

Nu mai spun ca m-am indragostit imediat ce am vazut bijuteria, asa cum am fost informat si la telefon, am primit o motocicleta practic noua! E o bijuterie, in stare excelenta, ingrijita bine, se vede ca banii nu au fost o problema, baterie cu gel, filtru K&N lifetime, revizie acum 500 km, etc.

In concluzie, colaborarea cu Cosmin si Marilena a fost o experienta maxim de buna, despre care am numai cuvinte de bine, in urma careia sunt foarte multumit, de aceea ii recomand oricui vrea motocicleta din Italia!

IMG_4679.JPG

IMG_4680.JPG

IMG_4681.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut de a face cu niste oameni minunati, foarte profi si prietenosi. Toate astea s-au adaugat experientei, pot spune ca numai ca mi-am gasit un motor grozav dar si niste prieteni. Fara doar si poate voi apela din nou la ei si ii voi sfatui si pei cei din jurul meu sa faca la fel.  

S.Mario

20160316_154354.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Confirm afirmatiile din postul original - seriozitate, corectitudine, promptitudine...

Totul se intampla asa cum descriu Marilena si Cosmin: gasesti motocicleta, le trimiti linkul, ei te suna de la fata locului sa-ti zica daca totul e in regula si daca da, ti-o aduc acasa intreaga si nevatamata. De la primul contact a durat la mine cam 3 saptamani, dar conteaza foarte mult cat de repede gasesti ceva care sa merite, asa ca poate fi si mai scurt.

Motocicleta a fost exact asa cum am discutat, pretul la fel, nu a fost nici un fel de surpriza neplacuta.

Pasii sunt destul de clari, nu e chiar ca si cum ti-ai comanda un telefon de pe net, dar te ajuta ei cu informatii. Eu am ridicat motocicleta din Bucuresti de la Dl. Vasile care m-a ajutat si cu RAR-ul (identificare si ITP), ceea ce a facut inmatricularea mult mai simpla.

Sistemul pus la punct de ei functioneaza perfect, e sigur si obtii si un pret excelent. Ii recomand cu incredere pe Marilena si Cosmin, impreuna cu Dl. Vasile si Cristi.

In rest, ce sa zic, mult succes si asfalt uscat!

image3 (1).JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ‎14‎.‎03‎.‎2016 at 17:15 Eduard Avas a scris:

Salutare, am decis sa scriu aici experienta avuta cu familia Biris pentru a usura decizia altora.

Totul a inceput cand cautam un Yamaha WR250R si nu am gasit in Romania nici macar una de vanzare, asa ca am inceput sa intreb pe forum de cei care au WR250R de unde le-au cumparat si asa am primit recomandarea catre familia Biris.

Apoi lucrurile au decurs mai simplu si mai rapid decat m-as fi gandit: intr-o marti seara le-am dat email, miercuri am discutat cu ei, mi-au aratat o motocicleta, au vorbit cu posesorul, au negociat foarte bine (cum eu nu as fi reusit!), miercuri seara deja stiam cat costa totul, in ce stare e motocicleta, apoi s-au ocupat de documente, transport, etc. si uite asa, dupa mai putin de 6 zile, luni dimineata am avut motocicleta in fata biroului meu :-)! Asta fara sa misc un deget, fara sa pierd timp, fara sa lipsesc de la servici, fara sa stau pe drumuri! Nu stiu ce cuvinte sa folosesc ca sa descriu: rapid, eificient, corect, transparent, amabil, serios, etc, am numai cuvinte de bine. Am apreciat de la inceput si nu mi-a venit sa cred ca nu a trebuit sa platesc nimic pana la primirea motocicletei, mai rar asa ceva!

Nu mai spun ca m-am indragostit imediat ce am vazut bijuteria, asa cum am fost informat si la telefon, am primit o motocicleta practic noua! E o bijuterie, in stare excelenta, ingrijita bine, se vede ca banii nu au fost o problema, baterie cu gel, filtru K&N lifetime, revizie acum 500 km, etc.

In concluzie, colaborarea cu Cosmin si Marilena a fost o experienta maxim de buna, despre care am numai cuvinte de bine, in urma careia sunt foarte multumit, de aceea ii recomand oricui vrea motocicleta din Italia!

IMG_4679.JPG

IMG_4680.JPG

IMG_4681.JPG

Cat te-a dus jucaria asta adusa la usa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa incep prin a spune ca Mari este una din cele mai serviabile persoane pe care le veti intalni vreodata. 

Mi-am cumparat prin intermediul lor o Yamaha TDM 900A 2007 in stare exceptionala. Motorul este extraordinar si nu as fi putut face o alegere mai buna. Pretul a fost cu 50% peste ce imi propusesem initial dar motocicleta isi merita toti banii. Calitatea intotdeauna costa.

Initial am vrut sa iau un motor de la una din cele mai mari firme de la noi care aduc motoare dar dupa ce am citit ce magarii fac cu kilometrajele am zis ca ar fi cel mai prost lucru sa investesc in ei. Asa ca am decis ca numai prin fam Biris sa imi iau motorul. Am citit numai pareri pozitive si am si prieteni care au fost foarte multumiti de serviciile lor. 

Procesul a durat cam 3 saptamani pentru mine dar si pentru ca nu gaseam ce doream eu. 

Pozele atasate nu sunt pe masura motoretei. Arata si merge ca noua.

Fam Biris ofera un serviciu PREMIUM la bani putini.

Urmatoarele motoare le voi lua tot prin fam Biris, garantat! 
 

IMG-20160318-WA0001.jpg

IMG-20160318-WA0002.jpg

IMG-20160318-WA0003.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum o luna a ajuns la mine un motor aproape nou din Italia, prin grija si cu ajutorul familiei Biris. Totul a mers perfect, de la primul mail pana cand motorul a ajuns la mine. Acum are toate actele in regula (dupa multe ore de cozi, ca asa e pe la noi) si deja aproape 1000 de kilometri de asfalt romanesc. Merge perfect si arata mai bine decat in poze. Multumesc familiei Biris pentru tot si cu siguranta urmatoarea achizitie va fi tot prin ei.

 

poza 1.jpg

poza 2.jpg

poza 3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 16.03.2016 at 5:38 PM, S.Mario said:

Am avut de a face cu niste oameni minunati, foarte profi si prietenosi. Toate astea s-au adaugat experientei, pot spune ca numai ca mi-am gasit un motor grozav dar si niste prieteni. Fara doar si poate voi apela din nou la ei si ii voi sfatui si pei cei din jurul meu sa faca la fel.  

S.Mario

20160316_154354.jpg

Salut. Care a fost costul total ? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am apelat si eu la familia Biris pentru achizitionarea unei motociclete BMW R 1150 GS, la recomandarea unui prieten, si bineinteles sunt foarte multumit de motocicleta primita. Recomand cu toata increderea, cu siguranta urmatoarea achizitie va fi tot prin intermediul lor.

image.jpeg

image.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zilele astea m-am trezit si eu cu Banditul in ograda , dupa aproape 1 luna de cautari pe net . Multumesc Dnei Marilena ca avut rabdare cu mine si lui Cosmin pentru solicitudine si ochiul avizat de la atatea motoare negociate , cu siguranta o sa ii recomand de cate ori o sa am ocazia . 

20160327_185106.jpg

20160327_185053.jpg

20160327_185023.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si eu recomand cu cea mai mare incredere Familia Biris pentru achizitionarea oricarui tip de motocicleta, consilierea in vederea alegerii fiind din partea casei. Disponibilitate maxima din partea lor la orice ora, seriozitate...ce sa mai...exact romani de care ne dorim cu totii sa ne inconjuram.

Pe aceasta cale ii salut si le multumesc si domnului Vasile si baiatului lui, Cristi pentru ca ne-au suportat (am ajuns cu 1 ora inainte motocicletei) si am fost primiti foarte bine si cinstiti pe deasupra.

Tineti calitatea si seriozitatea la aceleasi cote ca pana acum. Va multumesc si sigur vom colabora si pentru alte motociclete.

20160410_172352.jpg

20160410_172401.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

    Am cumparat prin intermediul lui Mari si Cosmin Biris o bijuterie, exact ce cautam un Kawasaki er 6f , cu an peste 2009.

    Am cautat-o impreuna pe cateva site-uri, am ales motocicleta, Cosmin/Mari au sunat si au  stabilit o intalnire cu proprietaru, m-au sunat de la fata locului cu detalii despre motocicleta si in urmatoarea saptamana motocicleta era in Romania. :laugh:

Ii recomand cu caldura pe sotii Biris pentru seriozitate, rapiditate si sinceritatea in comunicare.:thumbs_up: 

Multumesc pentru rabdarea avuta cu mine,

Codrin

moto.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna seara, am apelat si eu la doamna Marilena  pentru o motocicleta, bugetul alocat era cam modest, dar m-am procopsit cu un Transalp din 2001 de toata frumusețea, in stare foarte buna la un super pret. Recomand familia biris pt seriozitate si promptitudinea de care dau dovada. Priviți frumusețea, 

IMG_6618.JPG

IMG_6619.JPG

IMG_6621.JPG

IMG_6622.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa va zic mai multe si mai frumoase decat cele scrise de toti cei care au apelat la familia Biris.

Nu am cuvinte, sa le multumesc amabilitatea, promptitudinea, rabdarea cu care au gestionat procedura de cautare, negociere si cumparare a motocicletei ales. Stiam ce vreau si cati bani am pentru a cumpara motocicleta, pana la urma, dupa mai multe incercari, cautari si discutii am gasit ce  am cautat la pretul ce mi-am propus. 

Pot recomanda pentru orcine, fie amator sau profesionist, la prima achizitie sau la a nu stiu a cata achizitie de moto. Ei o sa fie la fel de prietenosi si rabdatori in orice moment a zilei sau a saptamanii, oriunde ar afla, acasa, la birou sau in vacanta in strainatate.

Eu o sa apelez de acum incolo la ei pentru achizitia urmatoarelor motociclete. Ba chiar os sa propun prietenilor motociclisti si nu numai cand vor sa cumpere motocicleta.

 

Multumesc inca o data, pentru rabdarea cu care m-au tratat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Tocmai ce mi-am cumparat un scuter Kymco de 125cc din Italia, cu ajutorul familiei Biris. Decizia de a apela la Marilena si Cosmin a venit in urma citirii acestui forum si, trebuie sa recunosc, nu regret nicio secunda alegerea facuta.

Colaborarea mea cu fam. Biris s-a concretizat printr-o comunicare excelenta, rabdare, amabilitate si o seriozitate pe care foarte rar mi-a fost dat sa o intalnesc la alti oameni. De asemenea, tin sa multumesc domnului Vasile pentru amabilitate si ajutorul cu actele si transportul scuterului.

Tot respectul meu pentru Marilena si Cosmin Biris, ii voi recomanda cu caldura, ori de cate ori voi avea ocazia !!!  

 

IMG_20160429_115758.jpg

IMG_20160429_115809.jpg

IMG_20160429_115855.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago Florian C a scris:

Buna, un Nr de Romania unde sa ii pot contacts e disponibil? Multumesc

 

Buna

Nr nostru este 0039 3275818788

Nu avem Nr de romania din pacate

Daca ne scrii un email la cos75mari@yahoo.it

sau daca lași aici Nr tau de telefon te  putem contacta noi

Cu stima !

 

1 hour ago Florian C a scris:

Buna, un Nr de Romania unde sa ii pot contacts e disponibil? Multumesc

 

Buna

Nr nostru este 0039 3275818788

Nu avem Nr de romania din pacate

Daca ne scrii un email la cos75mari@yahoo.it

sau daca lași aici Nr tau de telefon te  putem contacta noi

Cu stima !

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...