Mergi la conţinut

Recommended Posts

Buna ziua.

Am cumparat prin intermediul familiei Biris un BMW F650GS Dakar din 2006. Motocicleta e intr-o stare buna, exact cum mi-a fost descrisa la telefon.

Totul a decurs fara probleme si ii recomand, la randul meu, tuturor celor interesati. Dumnealor raspund la orice intrebare si va ajuta in orice mod ati dori!

 

 

jolanda.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

De o saptamana si un pic sunt posesorul unui BMW F650 GS achizitionat din Italia cu sprijinul, ajutorul si suportul familiei Biris.

Sunt niste oameni deosebiti de care cu greu mai gasesti. Sunt seriosi si intelegatori si va acorda absolut tot suportul de care aveti nevoie. Tot procesul s-a efectual cu profesionalism si promptitudine si nu in ultimul rand cu multa deschidere si intelegere din partea lor. Daca pot face ceva sa va ajute, indiferent ce, o vor face cu placere.

Ii recomand tuturor - nu cred ca exista o alta posibilitate mai buna.

Multumesc inca o data familieri Biris!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare,

Cum se intampla multora dintre noi, la un moment dat vine momentul mult asteptat, cel al achizitiei unui motor. Toti am trecut prin momentele premergatoare, acelea in care iti pui intrebari in legatura cu modelul care ti se potriveste, in legatura cu modalitatea de achizitie.Auzim tot felul de povesti care mai de care mai grozave in asa fel incat parca iti vine sa te lasi de toate.Eu insa nu am plecat ureceha la povesti si pas cu pas m-am documentat, am intrebat si am gasit atat modelul potrivit cat si sursa de unde sa il iau. La recomandarea unui coleg am apelat la Marilena si George BIRIS care mi-au gasit imediat motorul cautat si cu care m-am consultat in ce priveste pretul pe care sa il accept, varianta de transport in tara, modalitatea de efectuare RAR si multe altele.Tin sa mentionez faptul ca nu ma asteptam ca lucrurile sa se desfasoare sa repede.Din momenul in care am apelat la ei au trecut maxim 10 zile si am avut motocicleta in curte cu tot cu RAR efectuat. M-am bazat exclusiv pe experienta si flerul lor deoarece eu sunt novice in bransa motociclistilor, acesta fiind primul meu motor: BMW F650 GS TWIN ( 2010). Nu mi-au inselat asteptarile, pot spune ca sunt extrem de placut surprins de promptitudine si seriozitate.

Daca cineva doreste sa achizitioneze o motocicleta din ITALIA, ii recomand cu caldura pe Marilena si George BIRIS.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am cumparat de curand o honda hornet (modelul cu abs) prin intermediul familiei Biris.

Ii recomand fara rezerve...atat ei cat si colaboratorii lor din Bucuresti sunt niste oameni deosebiti. Au raspuns prompt tuturor solicitarilor mele si au facut tot posibilul pentru a ma ajuta sa gasesc o motocicleta buna. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Vreau sa multumesc doamnei Marilena si domnului Cosmin Biris pentru seriozitatea, transparenta si profesionalismul de care au dat dovada.
Ma simt obligat cel putin fata de voi sa va impartasesc experienta pe care am avut-o cu familia Biris, pentru ca datorita voua ( celor care ati scris aici ) am apelat la ei.

In primul rand stiu exact prin ce trece fiecare inainte de a decide sa isi cumpere o motocicleta. Dupa ce am cautat pe tot felul de site-uri, am gasit acest forum plin de review-uri pozitive care m-au facut sa deschid o fereastra de comunicare cu dumnealor. Eram cam sceptic totusi, pentru ca auzisem despre tot felul de ilegalitati legate de autovehicule importate.

La inceput am discutat despre model, buget si in mare despre procedura. Fiind o fire suspicioasa, analizand situatia pana la cel mai mic detaliu, am avut nevoie de mai multe informatii despre procedura si cu aceasta ocazie tin sa ii multumesc doamnei Marilena pentru timpul, transparenta si promptitudinea de care a dat dovada.

Daca aveti orice nelamurire sau intrebare va rog sa le adresati, nu lasati loc de suspiciuni... dumnealor raspund cat de repede pot pentru ca au foarte multi clienti si foarte multe persoane noi care apeleaza la ei ( ganditi-va ca sunt cel putin atatea persoane cate sunt pe thread care inca pastreaza legatura cu ei ).

Eu sincer imi doresc ca familia Biris sa ramana exact asa cum i-am cunoscut: rabdatori, intelegatori, seriosi si transparenti; Dar hey ! daca fac treaba asta de 10 - 15 ani, ce ii mai poate schimba ? Sunt sigur ca vor ramane in continuare oameni de nota 10 si vor da dovada de aceste calitati si urmatorilor noi clienti pe care ii vor avea. Sper sa ii pot vedea vreodata si sa le strang mana pentru treaba pe care au facut-o. Nu in ultimul rand vreau sa ii multumesc si domnului Vasile, cel cu care mi-a oferit posibilitate RAR. Cu ajutorul lor am achizitionat o bijuterie de motocicleta. Cu foarte multa incredere voi mai apela la ei si ii voi recomanda cunoscutilor.

Inca o data le multumesc pentru modul in care si-au dus la bun sfarsit deal-ul !
Cu foarte multa stima,
Mihai George Radu

20151119_100420.jpg

20151119_100443.jpg

20151119_100452.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna ziua,

De 3 saptamani sunt posesorul unei Yamaha FZ6 S2 2009 achizitionata din Italia cu ajutorului familiei Biris.

Procesul a decursa fara nici o problema. Am ales impreuna motocileta visata :) si dupa cateva zile a ajuns la mine intreaga si nevatamata exact asa cum mi-a fost descrisa prin telefon si poze. NU am nimic ce sa reprosez totul a decurs impecabil.

In tara Razvan ma ajutat cu RAR si cu transportul la domiciliu, servicii complete.

Recomand familia Biris la oricine doreste o motocicleta din Italia. Nota 10 din partea mea.

O poza cu motocileta ;).

 

20151122_173350.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

Am cumparat si eu un Triumph Tiger 800 din 2011 prin familia Biris.

Au fost foarte usor de contactat si au raspuns repede la toate intrebarile pe care le-am avut. Mi-au prezentat inca de la inceput, clar, procedura prin care lucreaza si toate costurile au fost transparente.

Motocicleta arata si merge foarte bine (am facut cam 250 de km cu ea prin oras, dar cum vine iarna, o voi pune la pastrare curand).

Recomand serviciile lor.

IMG_20151127_104620367.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

Anul acesta am devenit motociclist (cu permisul ;)...si am apelat la Cosmin si Marilena Biris pentru a-mi gasi un Honda CBF 500, prin cizma.

Cu toate ca fiind la inceput am avut 10977987877 de intrebari, la care mereu mi-au raspuns cu calsm si multe explicatii. Oamenii sunt de un bun simt si de o orientare sa te ajute cum rar am intalnit.

Am gasit un motor care parea ca nou din poze, l-au verificat, l-au luat si cand mi l-au adus in tara.....ESTE FIX CA NOU...exact cum mi l-au descris, atat ca exterior cat si ca piese si uzura. Am primit de la inceput toate informatiile si sfaturile legate de acte, transport, plata, costuri etc.

RECOMAND 100% ca orice doreste sa achizitioneze un motor din Italia sa ia legatura cu familia Biris.

PS: Oamenii cumpara motoarele ...FARA AVANS...mai rar asa incredere in semeni ....FELICITARI !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am achizitionat de curand o yamaha xt 600 din Italia, prin intermediul fratilor Biris. A fost o experienta deosebit de placuta care m-a determinat sa cred ca rusinea pe care o induram din cauza unor conationali aflati in tarile europene se poate spala cu oameni ca Marilena si Cosmin. Totul a decurs ca la carte, de la comunicare pana la achizitia propriu-zisa. Moto arata exact ca in pozele trimise de ei din Italia iar pretul final a fost cel stabilit de comun acord. Eu intentionam sa plec singur in Italia/Germania/Olanda etc si sa-mi caut moto, dar punand costurile unele sub altele am constatat ca e mai mare daraua decat ocaua, plus ca nu aveam certitudinea ca merg la sigur si voi lua moto pe care am pus ochii, prin navigare web. Stiti voi treaba cu gardul si leopardul. Acm am o yamaha xt 600 splendida si abia astept sa o inscriu si sa ma dau cateva ture pana nu vine zapada... cu toate ca nici zapada nu ii poate sta in cale :D. Una peste alta apelati cu incredere la Marilena si Cosmin Biris (multumiri lui Vasile si Cristi, de asemenea, pt ajutor in tara cu RAR si transport) si sa aveti bafta si inspiratie in alegerea unei motociclete bune.

Victor

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

Am luat prin intermediul fam. Biris acum o luna un Suzuki DL650 V-Strom din Italia, an 2006 si vreau sa spun ca am fost extrem de incantat atat de motocicleta cat si de colaborarea cu Marilena si Cosmin. Recunosc ca am cautat destul de mult in tara pe la diversi "reseleri" si pe olx/bikeshop etc si am pierdut timpul degeaba. Nu se compara calitatea si pretul motocicletei luate din Italia cu nimic din ce as fi gasit in romania. Nu numai ca dansii au fost extrem de corecti cu mine dar se si pricep foarte bine la evaluarea calitatii motocicletelor. Dl Cosmin chiar a refuzat sa achizitioneze un motor pe care il gasisem eu anterior pentru ca la fata locului s-a dovedit a fi in stare proasta si a preferat sa mai asteptem anunturi mai bune. In plus au si negociat cu vanzatorul din Italia si am obtinut o reducere destul de substantiala de pret.

Motocicleta este in stare excelenta, 32000km, vopsea originala si foarte accesorizata. In poze este exact cum am primit-o, nimic adaugat de mine, ba chiar are a venit si cu genti laterale Givi. Doar i-am schimbat uleiul si am plecat in excursie a treia zi dupa ce am primit-o si am facut in jur 1000km in cateva zile. La service la revizie mi-au confirmat starea motocicletei raportata la numarul de km. Oricum se vede ca a fost f bine ingrijita de vechiul proprietar. Pretul total a fost de 3100 de eur cu totul adus in Bucuresti, iar la pretul asta exclus sa gasesc asa ceva in tara.

Cu actele nu am avut niciun fel de problema, am pus numere rosii in prima zi cand a ajuns in Bucuresti si apoi dupa o luna inamatriculata normal. De asemenea la RAR totul a decurs fara probleme.

Sincer nici nu imi vine sa cred ca exista persoane ca fam. Biris, care sunt dispusi sa isi asume riscul achizitionarii si aducerii in tara a unei motociclete FARA NICIUN FEL DE AVANS, doar pe baza unor mailuri si a unei convorbiri telefonice. Nu cred ca mai este cineva in tara care face asa ceva. Le multumesc foarte mult pentru tot, in special pentru amabilitate si seriozitate, si ii recomand la oricine doreste sa cumpere motociclete din Italia, eu cu siguranta o sa mai apelez la ei pentru urmatoarea.

Succes!

moto1.jpg

moto2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut. Sunt nou pe aici, asa ca nu va voi plictisi inutil, doar vreau sa remarc ca nu am vazut in viata mea atatea comentarii pozitive despre un roman sau o familie de romani care dezvolta o afacera in strainatate. Sper sa o tina tot asa si sa imi gaseasca si mie motocicleta mult visata. Voi reveni cu poze când o voi avea acasa! Mult noroc si drumuri uscate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, in 2013 am achizitionat prin intermediul fam.Biris o Honda CB 500 din '97. Am fost un pic sceptic la inceput, dar ulterior cand am vazut seriozitatea de care au dat dovada si suportul care mi l-au oferit am fost extem de multumit de alegerea facuta. Motorul este super si nu am avut deloc probleme cu el in 2 ani de zile. Am hotarat ca in acest an sa schimb motocicleta, iar Hondita sa o las la sotia mea. Am apelat din nou la fam. Biris si astfel m-am ales cu motocicleta mult visata, o Yamaha Tenere. Dupa cateva cautari, am ales motocicleta si spre surprinderea mea in 4 zile a fost deja in tara. Este superba si cand am vazut-o prima data am ramas fara cuvinte. Motocicleta este exact cum a fost descrisa si cu aceasta ocazie vreau sa le multumesc pentru ajutor si cu siguranta data viitoare voi apela tot la voi pentru achizitionarea motocicletei. Recomand tuturor celor care intentioneaza sa achizitioneze o motocicleta sa apeleze cu incredere la fam. Biris si cu siguranta nu vor regreta.

DSCF6386.JPG

IMG_20160124_120309.jpg

IMG_20160124_120317.jpg

IMG_20160124_120328.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 1/31/2016 at 8:17 PM, genius_mb said:

Buna seara, in 2013 am achizitionat prin intermediul fam.Biris o Honda CB 500 din '97. Am fost un pic sceptic la inceput, dar ulterior cand am vazut seriozitatea de care au dat dovada si suportul care mi l-au oferit am fost extem de multumit de alegerea facuta. Motorul este super si nu am avut deloc probleme cu el in 2 ani de zile. Am hotarat ca in acest an sa schimb motocicleta, iar Hondita sa o las la sotia mea. Am apelat din nou la fam. Biris si astfel m-am ales cu motocicleta mult visata, o Yamaha Tenere. Dupa cateva cautari, am ales motocicleta si spre surprinderea mea in 4 zile a fost deja in tara. Este superba si cand am vazut-o prima data am ramas fara cuvinte. Motocicleta este exact cum a fost descrisa si cu aceasta ocazie vreau sa le multumesc pentru ajutor si cu siguranta data viitoare voi apela tot la voi pentru achizitionarea motocicletei. Recomand tuturor celor care intentioneaza sa achizitioneze o motocicleta sa apeleze cu incredere la fam. Biris si cu siguranta nu vor regreta.

DSCF6386.JPG

IMG_20160124_120309.jpg

IMG_20160124_120317.jpg

IMG_20160124_120328.jpg

Salut, cam pe la ce pret se invarte tenerele de 660 in it ? daca poti sa-mi spui cat te-a ajuns acasa? multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

Am apelat la fam. Biris vazand toate gandurile bune exprimate aici si am facut foarte bine!

Lipsa de experienta ma facut sa aleg aceasta varianta deoarece nu stiam la ce sa ma "uit" inainte de a face achizitia si vroiam ceva bun.

Sunt foarte rabdatori si foarte seriosi. In cazul meu motocicleta a fost livrata si cu RAR facut!

Va multumesc pentru munca depusa si seriozitate!

Recomand pentru cine doreste sa cumpere ceva de calitate.

Aceasta este prima mea motocicleta:

 

 

12637227_1142807385739235_970757846_o.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...