Mergi la conţinut

Recommended Posts

Dupa ceva timp de inactivitate, hop si eu cu parerea despre fam.Biris si serviciile lor.

Pot sa spun ca sunt oameni deosebiti, de cuvant  si suporta cu brio toate frustrarile revarsate asupra lor - rezultand astfel aceste review-uri pozitive.

Eu nu-s cel mai linistit temperament si recunosc ca la un moment mi-am cam pierdut rabdarea - dar d-na Marilena mi-a spus in permanenta ca ce-i al meu e pus deoparte. Si asa a fost !

Mi-au gasit un V-strom bun, bun - ca nou, cu doar 15.000 km si o gramada de accesorii - practic echipata complet pentru touring. Fata de anuntul din Italia, am primit si alte accesorii surpriza (asa cum au mai primit si alti colegi).

Mi-au trimis actele, scos numar rosu si.....

Dupa ce-am discutat si cu d-l Cosmin(care te suna de la fata locului), atata incredere mi-au dat oamenii astia - ca eu, care-s din ala de masoara, verifica de 10 ori, m-am dus la Bucuresti, m-am urcat pe motor si-am plecat la drum de 400 km, prin cod portocaliu de ploi, fara sa verific motorul. Si-am ajuns acasa fara vreo problema - doar putin murat.

Chiar daca nu iese din prima - oamenii astia faini cauta pana gasesc un motor bun, sunt atenti la buzunarul clientului (cauta motoare care sa nu necesite investitii, practic sa aiba inclusiv anvelope bune).

La Bucuresti, Cristi super de treaba. Mi-a montat el numarul, am scos motorul din curte si l-am salutat. Eu imbracat in geansi, o geaca subtire si fara casca. Am avut senzatia ca vrea sa mai spuna ceva, da` eram prea emotionat - abia dupa ce m-am echipat(din masina) mi-am dat seama ca probabil omu` voia sa ma intrebe daca-s inconstient si vreau sa plec in blugi si fara casca la drum.

Oricum cu prima ocazie cand il intalnesc tre` sa-l cinstesc. Trebuia sa-l cinstesc atunci, da` nu mai aveam ochi decat pentru motor....

Concluzie - colaborare de nota 10. Apelati cu incredere, nu va pierdeti speranta daca apar si dispar oferte foarte ieftine - piata moto din Italia e foarte versatila si fam Biris va gasi motorul potrivit.

IMG_20180702_164352340.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi-a venit si mie un moto guzzi breva superba !

Am contactat Fam. Biris - gasindu-i (cred) tot de pe forumul asta.

Si am intalnit un profesionalism si o corectitudine la cele mai inalte standarde.

Cum a mers treaba:

Am gasit o mana buna de anunturi care ma interesau. Dna Marilena le-a sunat pe fiecare a negociat cu ei - unii erau mai dificili alti mai ok, am gasit cea mai ok combinatie pentru mine. Apoi Cosmin a mers la fata locului m-a sunat - are ochiul foarte bine format si a observat lucruri/ componente uzate ce nu erau precizate in anunt - a facut poze la tot mi-a zis situatia, mi-a zis ce trebuie schimbat si conditia lor - lucruri utile  care personal nu le-as fi observat daca mergeam eu :).

Am luat decizia in cunostinta de cauza  si m-am ales intr-un timp record de repede cu motorul in fata portii.

Si cu un set de oglinzi in plus. Se pare ca propietarului i-au furat interiorul oglinzii chiar inainte de transport - si mi-au dat ei un set de oglinzi perfecte in locul lor - cat si oglinzile originale. Asta a fost un alt lucru care m-a impresionat mult.

Deci pe scurt: sunat la "n-shpe"oameni, vorbit si negociat cu fiecare, trecut prin razgandirile mele, mers dupa motor, dat toate detaliile necesare constatarea defectelor si a problemelor, expertiza buna, transport SUPER rapid in tara, pret bun, nimic de obiectat. Mai mult nici nu am ce zice..

Am aflat la serviciu ca acum 5 ani un coleg de serviciu tot prin ei si-a adus motorul si si el a fost foarte multumit.

Daca cititi asta - multumuri profunde pentru tot profesionalismul - si daca e sa o schimb vreodata (desi is imi place prea mult motorul asta) - ne auzim la urmatorul motor ;):D 

36461253_10156582355269529_4802904490795597824_n.jpg

36528700_10213812000987084_3613502100912209920_n.jpg

Link la postare

Salutare,

Mi-am facut cont special pentru acest review. In primul rand vreau sa le multumesc pentru promptitudine si seriozitate, eu fiind presat de timp, am putut incheia tranzactia in mai putin de o saptamana( cautat+luat+transport pana acasa la mine) si nu orice motor ci un Harley, o anumita configuratie, nu chiar usor de gasit.

Tot respectul si inca un set de multumiri.

Ca paranteza, de la acesti doi oameni avem de invatat business dragi frati romani: seriozitate, comunicarea fata de client, promtitudine, punctualitatea, informatiile necesare si mai mult de atat, respect reciproc. 

Pana sa ajung la dna Marilena si Cosmin pe care i-am gasit pe acest site, nu va spun ce bucurii am avut cu vanzatori din Romania, firme, nu persoane fizice - "trimiteti-ne avansuri de mii de euro, ca va trimitem noi motorul candva..." 

Inca o data toata stima, si recomandarea mea cel putin tuturor cunoscutilor mei !

Drumuri bune.

Link la postare

Cautam pe net cineva sa-mi aduca un Piaggio MP3 din Italia. Din google am gasit aici testimoniale mentionand familia Biriș din Italia.  Am trimis un what-app,  mi-au trimis conditiile de lucru si intr-adevar fac ceea ce spune toata lumea : iti cauta,  verifica,  aduce in RO fara avans!!!! M-am apucat de cautat,  am gasit,  au mers acolo,  m-au sunat si mi-a confirmat tot ce aparea in anunţ,  era noua de 1an cu 2200km. I-A O i-am zis. NU AM DAT NICI UN AVANS NIMIC! !! Miercuri mi-a cumparat-o,  vineri a avut camion,  Duminica m-a sunat omul din Bucuresti ca a venit.  Nici pantofi de pe net daca comandam,  nu venea asa repede. M-am dus Luni,  am vazut-o,  am butonat-o am platito si am luat actele. In spatele meu a venit ION,  omul lor care se ocupa de RAR si inmatriculare,  a luat-o in duba si a facut RAR si inscrierea in circulatie. Super servicii!!  Nu ai nici un risc.  Nu ti-o cumpara decat daca este ceea ce trebui. Are experienta la moto cu asta se ocupa. L-am sunat si cu urmatorul transport mi-a trimis si o protectie pentru picioare. Apelati cu incredere pt ca sant Bănăţeni Super Seriosi. Bravo Fam Biriș. 

Link la postare

Salutare!

Dupa cautari pe forumuri am intrat in legatura cu Marilena si Cosmin Biris. Intrand in legatura cu ei am gasit niste oameni deosebiti, care-si fac treaba asa cum trebuie. Recomand cu toata increderea, sunt super seriosi, promti si comunica cu clientul. Am achizitionat o motocicleta BMW F800ST de care sunt foarte multumit, am facut deja 400 km. 

Astept sa vina vara pentru a incerca si unul din circuitele facute de Fam.Biris ce se regasesc pe site-ul lor motoideea.ro

Apelati la ei cu toata increderea! Merita!45FD37EE-3016-4278-A64C-511B281AF342.thumb.jpeg.1b421c06a366d0b7d7719e6cd813809b.jpeg3BD42677-4481-45D7-B154-468BC3D61D2C.thumb.jpeg.83f15c17e55a7fbec41155e3347cd082.jpeg

Am atasat si poze cu motocicleta achizitionata.... 😀

Link la postare

Salutare. O sa spun din start ca oamenii astia merita din plin tot respectul pentru ceea ce fac si cum isi trateaza clientii. Povestea mea incepe cu mine admirand timp de vreo luna anuntul cu un FZ6 S2 postat de fam. Biris. Pana m am hotarat eu, oamenii il vandusera. I am contactat pe whatsapp unde am discutat cu doamna Biris. Mi a oferit din start alternativa, tocmai ce vazusera acest GSR 600. Initial am zis sa mai cautam si asta am si facut. Mi a trimis cateva alte oferte, am cautat si eu dar in final, datorita pretului si a starii bune in care e motocicleta, am batut palma pt GSR. A durat mai putin de o saptamana ca motocicleta sa ajunga din Italia. Aici domnul Cristi m a ajutat cu RAR ul si transportul. 

Mi s a parut o oferta buna, nu am negociat, cat mi s a cerut, atat am platit si nu mi pare rau.

E prima motocicleta, urmatoarea cu siguranta tot de la ei o sa o iau.

Recomand! 

20181023_132926.jpg

Link la postare

Buna ziua.

Vreau sa imi impartasesc si eu experienta avuta cu sotii Biris. Din start vreau sa mentionez ca auzisem de dumnealor de foarte mult timp dar nu am apelat din motive subiective, anume...teama de teapa romaneasca. Mare greseala sa judeci un om dupa faptele si caracterul altora. Vorba lunga, saracia omului...cum zice un proverb. Sotia s-a hotarat sa nu mai fie pasager si musai, da musai sa isi ia mobra (de mos Craciun). Presat de timp am zis sa incerc pista Italia. Am luat legatura pe mail cu oamenii, le-am explicat ce vrem, care e bugetul, si...surpriza... 10 zile mai tarziu am intrat in posesia jucariei. Fara vorbe multe, fara nervi, fara istericale. Oamenii stiu ce fac, o fac la perfectie. Recomand cu cea mai mare placere. Motorul este asa cum mi-a fost descris. Nici mai mult , nici mai putin. In permanenta oamenii tin legatura cu tine si iti explica cu lux de amanunte tot ce te intereseaza. La ridicare, atat d-nul Vasile cat si Cristi, fiul lui sunt mai mult decat draguti, te ajuta cu urcatul, legatul si tot ce ai nevoie sa pleci in siguranta si multumit de la dansii. Bravo pentru tot ce fac. 

P_20181124_153327.jpg

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.