Mergi la conţinut

Proces Impotriva Primariei


Kosh

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

a fost publicat un articol in revista Top Gear si unul in Cargo & Bus referitor la doleantele noastre

si ce este cel mai important am inteles ca Asociatia Motociclistilor din Romania a demarat procesul legal pentru rezolvarea acestei probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

aceeasi Romania aceiasi retardati... ce pot sa spun?!

din pacate nu pot folosi moto zide zi la serviciu pt ca am masina de firma politica companiei bla bla bla dar pana zilele trecute nu eram asa convins de treaba cu udatul strazilor... am luat un viraj cu masina ( mai in viteza) pe Blvd Dacia si am derapat pana in mijlocul intersectiei pentru ca cei de la Supercom (aceiasi care ridica masini) udasera strada...

Prosita imensa in treaba asta nu e udatul in sine ci udarea prafului nisipului si jegului fara a folosi perii sau aspirator etc...

Am avut ocazia sa conduc moto in Viena unde sunt f multi motociclisti si surpriza...era strada udata dar era si curatata ce pot sa spun...pur si simplu nu iti pasa ca e uda sau nu atata timp cat e curatata ...

Numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred, sa renunte javrele jmechere la contractele pentru udat.Bani castigati usor, din care sigur cotizeaza inapoi la primar.

aceeasi Romania aceiasi retardati... ce pot sa spun?!

din pacate nu pot folosi moto zide zi la serviciu pt ca am masina de firma politica companiei bla bla bla dar pana zilele trecute nu eram asa convins de treaba cu udatul strazilor... am luat un viraj cu masina ( mai in viteza) pe Blvd Dacia si am derapat pana in mijlocul intersectiei pentru ca cei de la Supercom (aceiasi care ridica masini) udasera strada...

Prosita imensa in treaba asta nu e udatul in sine ci udarea prafului nisipului si jegului fara a folosi perii sau aspirator etc...

Am avut ocazia sa conduc moto in Viena unde sunt f multi motociclisti si surpriza...era strada udata dar era si curatata ce pot sa spun...pur si simplu nu iti pasa ca e uda sau nu atata timp cat e curatata ...

Numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim PRO-TV

http://stirileprotv.ro/stiri/social/nu-mai...ti-soferii.html

"... exista un contract platit din fonduri publice, adica din banii nostri, ai tuturor. Am incercat sa aflam cat ne costa luna de luna toate aceste operatiuni, insa nicio primarie de sector nu a vrut sa dezvaluie suma..."

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti vrem ca strazile sa fie spalate

dar la noi este clar o bataie de joc cu udarea strazilor - sunt contracte si comisioane si doar dezavantaje pentru cetateni

nu stiu cati dintre voi circula cotidian cu motocicleta prin bucuresti, eu o fac si este infernal, incurc si traficul incercand sa ma feresc de zoaiele care le arunca masinile din fata mea, merg pe sina pe contrasens doar doar sa ma feresc de balti si mizerie ... nu mai spun nimic de scaderea sigurantei rutiere mai ales ca sunt zone unde intri brusc pe udatura si asta poate fi in curba, pe o sina de tramvai pe un marcaj, piatra cubica ... etc. La intersectia de la televiziune unde este piatra cubica dupa prima udatura cand se formeaza mazga aia sunt constant tamponari intre masini la semafor pentru ca nu realizeaza scaderea fantastica a aderentei

iata cum se uda si pe ploaie (iasi - iar in bucuresti am vazut odata udata strada la 0 grade)

iata cum se uda si strazi neasfaltate (cluj)

http://www.ftr.ro/primaria-umple-gropile-c...de-lei-3549.php

"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim PRO-TV

http://stirileprotv.ro/stiri/social/nu-mai...ti-soferii.html

"... exista un contract platit din fonduri publice, adica din banii nostri, ai tuturor. Am incercat sa aflam cat ne costa luna de luna toate aceste operatiuni, insa nicio primarie de sector nu a vrut sa dezvaluie suma..."

Nu cred ca au cum sa ascunda sumele (ii obliga legea sa dea explicatii despre sumele cheltuite).

In schimb sigur pot sa bage bete in roate cand se intereseaza cineva.

Numai o cerere facuta ca la carte conform legii poate sa-i oblige sa dezvaluie amanuntele. Totusi nu vad de ce ne-am zbate sa stim cat costa... am altele de facut decat sa calculez cum ar merge o afacere de genul respectiv si daca e supraevaluat contractul.

Important este sa curete strazile nu doar sa le ude.

Nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti vrem ca strazile sa fie spalate

dar la noi este clar o bataie de joc cu udarea strazilor - sunt contracte si comisioane si doar dezavantaje pentru cetateni

nu stiu cati dintre voi circula cotidian cu motocicleta prin bucuresti, eu o fac si este infernal, incurc si traficul incercand sa ma feresc de zoaiele care le arunca masinile din fata mea, merg pe sina pe contrasens doar doar sa ma feresc de balti si mizerie ... nu mai spun nimic de scaderea sigurantei rutiere mai ales ca sunt zone unde intri brusc pe udatura si asta poate fi in curba, pe o sina de tramvai pe un marcaj, piatra cubica ... etc. La intersectia de la televiziune unde este piatra cubica dupa prima udatura cand se formeaza mazga aia sunt constant tamponari intre masini la semafor pentru ca nu realizeaza scaderea fantastica a aderentei

iata cum se uda si pe ploaie (iasi - iar in bucuresti am vazut odata udata strada la 0 grade)

iata cum se uda si strazi neasfaltate (cluj)

http://www.ftr.ro/primaria-umple-gropile-c...de-lei-3549.php

"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca acum se "flegmeaza" numai cand ies eu in oras =)) ca ori sunt eu cel mai ghinionist om din orasul asta sa se ude fix cand merg eu cu motorul, ori nu s-a schimbat nimic. :)

NU CASTIGATI MAH NIMIC! NICI UN PROCES, NIMIC!!!!TARA ASTA APARTINE DEJA A AGENTILOR CIA , HOTILOR/POLITICIENILOR(DEJA E PLEONASM...) SI AL CIORILOR! ALBE SAU "NORMALE"... :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in orice tara inertia este foarte mare si sa reusesti sa misti ceva este greu

la noi in tara este cu atat mai greu cu cat nu avem spirit civic si experienta rezolvarii problemelor noastre de catre autoritati

dar daca avem posibilitatea sa protestam impotriva a ceva care ne deranjaza si in plus cheltuie banii publici, de ce sa nu o facem

sper doar ca procesul deschis de Asociatia Motociclistilor din Romania sa fie dus la bun sfarsit si nici presa nu este de lepadat mai ales ca avem precedentul ritzi

http://www.petitieonline.ro/petitie/petiti...-p69143048.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Semnat petitia.

Apropos... mai exista o statie de alimentare cu apa mocirloasa si pe bd. Basarabia la patinoarul Mihai Flamaropol (fost 23 August) de unde se ia apa din lacul ala... Riviera parca ii spune sau ceva pe acolo. Asta mai este si statuta. Bleac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am depus semnaturile la institutiile incriminate, de fapt, AMR-ul le-a depus.

Acum asteptam raspuns.

Problema in sine este mult prea spinoasa si tine de felul in care merg lucrurile in Romania.

Astfel, orice wannabe presedinte/primar are nevoie de sustinere financiara din partea unor moguli carora le promite, in caz de succes, anumite contracte.

Ceva de genu' : ajuta-ma cu bani acum, caci dupa ce ies primar/presedinte iti dau contractul X.

Desi contractele, teoretic sunt publice, nu avem acces la ele.

Va dati seama ce profituri se scot cu minim de investitie. Este o sursa sigura de venit garantat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Pana la urma a iesit ceva din procesul ala cu primaria? Ca acu' vine vara si uda astia strazile...

Am primit un raspuns din partea primariei sector 1, raspuns oficial in care se explica cum sunt ei miezul din fanta si nu spala decat "regulamentar".

Momentan sunt niste intalniri AMR - Administratia Drumurilor, Primarii etc in care se vor expune si problemele cu udatul strazilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ma gandeam la topicul asta astazi dimineata cand m-am intalnit cu o cisterna care uda de zor asfaltul in zona pietei Alba Iulia.

Si nu era uscat asfaltul ca abia plouase.

E clar ca e vorba de bani grosi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Au luat-o de la capat cu udatul (si chiar excesiv in sect 4). As zice ca-i nevoie de o noua petitzie si chiar de manifestari mai viguroase. N-ar fi necaz daca le-ar matura si spala. Ei doar le uda, pe banii nostri.

"Momentan sunt niste intalniri AMR - Administratia Drumurilor, Primarii etc in care se vor expune si problemele cu udatul strazilor." - Care-i rezultatul concret al intalnirilor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au luat-o de la capat cu udatul (si chiar excesiv in sect 4). As zice ca-i nevoie de o noua petitzie si chiar de manifestari mai viguroase. N-ar fi necaz daca le-ar matura si spala. Ei doar le uda, pe banii nostri.

"Momentan sunt niste intalniri AMR - Administratia Drumurilor, Primarii etc in care se vor expune si problemele cu udatul strazilor." - Care-i rezultatul concret al intalnirilor?

:russian_roulette: Pana nu le taiati cauciucurile + luati la bataie cu bata de baseball pe astia ce uda strazile n-o sa rezolvati nimic + se vor pisa cu bolta pe petitiile VOASTRE "dragii nostri de PULIticieni..

"SUCCESURI "! :stretcher:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:russian_roulette: Pana nu le taiati cauciucurile + luati la bataie cu bata de baseball pe astia ce uda strazile n-o sa rezolvati nimic

Daca tu crezi in aceasta solutie, actioneaza! Apoi sa ne informezi si pe noi de rezultat... Cand spuneam ca e nevoie de o actiune mai viguroasa, nicintr`un caz nu ma refeream la o actiune violenta.

Eu sunt in continuare interesat de REZULTATUL CONCRET al intalnirilor AMR - Administratia Drumurilor, Primarii etc in care se vor expune si problemele cu udatul strazilor. - Cand a fost ultima intalnire de genul acesta? Care-i rezultatul concret al intalnirilor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu crezi in aceasta solutie, actioneaza! Apoi sa ne informezi si pe noi de rezultat... Cand spuneam ca e nevoie de o actiune mai viguroasa, nicintr`un caz nu ma refeream la o actiune violenta.

Eu sunt in continuare interesat de REZULTATUL CONCRET al intalnirilor AMR - Administratia Drumurilor, Primarii etc in care se vor expune si problemele cu udatul strazilor. - Cand a fost ultima intalnire de genul acesta? Care-i rezultatul concret al intalnirilor?

La cum suntem tratati CA CETATENI , doar o actiune violenta le mai "atrage atentia " nemernicilor ce ne jignesc zilnic!

Si iti zic eu : LA CONCLUZIA ASTA O SA AJUNGI SI TU , dupa ce gandesti putin "la rece " ! :telephone:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Daca o asemenea problema o rezolvam cu bate si cutite.... cu restul mai grave ce facem? Trecem la mitraliere si grenade?

De netagaduit nesimtirea, ignoranta, incompetenta si reavointa mai marilor societatii... recomand emigrarea in taramuri mai calde...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...