Mergi la conţinut

M-am Tavalit Si Eu, 20.04.2009


RaduSPR

Recommended Posts

Acum am posibilitatea sa va prezint aspectele acestui incident. Ma intorceam Luni 20 Aprilie de la Deva(unde petrecusem pastele), spre Brasov. Dupa un drum in care m-a plouat torential de 2 ori, ajung in Fagaras, alimentez, vb la telefon cateva minute, si ma urc pe moto spre Brasov. Apucase sa se lase intunericul si mergeam foarte relaxat. Intre Fagaras si Brasov sunt 2 semafoare unde se lucreaza la poduri, semafoare pe care le prind pe rosu si stau ceva timp la ele pana se da verdele. Plec si 2 sate mai in colo, exact la iesirea din al 2-lea sat(nu mai retin numele), observ pe dreapta un caine care sta in picioare cu spatele la strada. Viteaza aproximativa undeva intre 60-70km/h, trag putin de moto spre stanga, preventiv sa nu-i vina vreo idee, moment in care cainele ma observa si, intr-un timp foarte scurt, apuca ceva de jos(ulterior am observat ca era o pisica) luand-o la la fuga spre stanga. Trag de moto si mai tare spre stanga in ideea de a reusi sa trec inaintea cainelui, ajung undeva aproape pe marginea stanga a drumului,pe contrasens, dar cainele glont direct in roata mea fata. Dupa 3 tumbe pe sosea, ma aleg cu cateva julituri in genunchi si coapse, cotul drept putin mai avariat(dar functional). In afara de suportul de frana spate rupt, la moto s-au strambat diverse, dar am reusit sa plec pe el mai departe dupa cateva minute de reculegere.

Concluzie: Aveti grija la animalele care pot traversa oricand soseaua.

post-6357-1240607818_thumb.jpgpost-6357-1240607822_thumb.jpg

post-6357-1240607827_thumb.jpgpost-6357-1240607830_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum am posibilitatea sa va prezint aspectele acestui incident. Ma intorceam Luni 20 Aprilie de la Deva(unde petrecusem pastele), spre Brasov. Dupa un drum in care m-a plouat torential de 2 ori, ajung in Fagaras, alimentez, vb la telefon cateva minute, si ma urc pe moto spre Brasov. Apucase sa se lase intunericul si mergeam foarte relaxat. Intre Fagaras si Brasov sunt 2 semafoare unde se lucreaza la poduri, semafoare pe care le prind pe rosu si stau ceva timp la ele pana se da verdele. Plec si 2 sate mai in colo, exact la iesirea din al 2-lea sat(nu mai retin numele), observ pe dreapta un caine care sta in picioare cu spatele la strada. Viteaza aproximativa undeva intre 60-70km/h, trag putin de moto spre stanga, preventiv sa nu-i vina vreo idee, moment in care cainele ma observa si, intr-un timp foarte scurt, apuca ceva de jos(ulterior am observat ca era o pisica) luand-o la la fuga spre stanga. Trag de moto si mai tare spre stanga in ideea de a reusi sa trec inaintea cainelui, ajung undeva aproape pe marginea stanga a drumului,pe contrasens, dar cainele glont direct in roata mea fata. Dupa 3 tumbe pe sosea, ma aleg cu cateva julituri in genunchi si coapse, cotul drept putin mai avariat(dar functional). In afara de suportul de frana spate rupt, la moto s-au strambat diverse, dar am reusit sa plec pe el mai departe dupa cateva minute de reculegere.

Concluzie: Aveti grija la animalele care pot traversa oricand soseaua.

post-6357-1240607818_thumb.jpgpost-6357-1240607822_thumb.jpg

post-6357-1240607827_thumb.jpgpost-6357-1240607830_thumb.jpg

Ai avut foarte mare noroc ! fieru se repara dar viata nu o mai repari .Am avut acelasi incident odata dar fara tranta ,m-am invatat minte de atunci cand vad caine oriunde chiar si cand sunt pe jos am reflexu de a incetini :)) .

Va urez vindecare rapida si tie si ei . :scooter::download::confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: si n-ai omorat TU cainele dupa "incident"? a mai patit un amic asa, cu VFR-ul , da' "prostu' nu purta echipament de protectie nici sa-i pui cutitu' la gat... asa ca: s-a ales cu motocicleta "semi-varza" ca avea tot asa , cam ca tine vreo 60 km/h DAR in momentul impactului cu solul...Deh el e "zmeu"... merge cu 90 km/h in oras...

si EL , ca individ , s-a ales cu partea stanga (TOATA partea stanga a corpului ) "raschetata" bine... purta casca, tricou, gentutza de acte la brau , pantaloni scurti si adidasi(DE FIRMA "frate" =)) ...)

bine ca n-ai crapat... daca zici ca era "seara" , sau noapte de tot , puteai sa ai "bafta" sa nu fie conservagiul din spatele tau atent la tine , si mai trecea si peste tine ... :rolleyes:

uite de-aia nu mai vreau motor(cred...), si prefer masina! 1.5 dci =)) asta a luat o turma de caini pe E85 , de le-a imprastiat matzele si borshul pe sosea... nu eram eu la volan... :rolleyes: acuma imi pare rau... as omora vreo 2-30 de caini... pe zi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: si n-ai omorat TU cainele dupa "incident"? a mai patit un amic asa, cu VFR-ul , da' "prostu' nu purta echipament de protectie nici sa-i pui cutitu' la gat... asa ca: s-a ales cu motocicleta "semi-varza" ca avea tot asa , cam ca tine vreo 60 km/h DAR in momentul impactului cu solul...Deh el e "zmeu"... merge cu 90 km/h in oras...

si EL , ca individ , s-a ales cu partea stanga (TOATA partea stanga a corpului ) "raschetata" bine... purta casca, tricou, gentutza de acte la brau , pantaloni scurti si adidasi(DE FIRMA "frate" =)) ...)

bine ca n-ai crapat... daca zici ca era "seara" , sau noapte de tot , puteai sa ai "bafta" sa nu fie conservagiul din spatele tau atent la tine , si mai trecea si peste tine ... :rolleyes:

uite de-aia nu mai vreau motor(cred...), si prefer masina! 1.5 dci =)) asta a luat o turma de caini pe E85 , de le-a imprastiat matzele si borshul pe sosea... nu eram eu la volan... :rolleyes: acuma imi pare rau... as omora vreo 2-30 de caini... pe zi!

Prietene ..... ori esti Idio.t ori te prefaci foarte bine ..... sau mai bine zis esti roman get beget .... Mai bine ii omori pe aia care lasa cainii pe strazi si nu bitetele animale ...... eu personal sunt de parere ca daca tot ai renuntal la motociclism sa renunti si la forumuri si sa iti vezi de culesu din gradina si de vanzarea la piata ca tot posesorul de 1,5 dci care se respecta -- marea majoritate PIETARI ......

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene ..... ori esti Idio.t ori te prefaci foarte bine ..... sau mai bine zis esti roman get beget .... Mai bine ii omori pe aia care lasa cainii pe strazi si nu bitetele animale ...... eu personal sunt de parere ca daca tot ai renuntal la motociclism sa renunti si la forumuri si sa iti vezi de culesu din gradina si de vanzarea la piata ca tot posesorul de 1,5 dci care se respecta -- marea majoritate PIETARI ......

idem ! :chair:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene ..... ori esti Idio.t ori te prefaci foarte bine ..... sau mai bine zis esti roman get beget .... Mai bine ii omori pe aia care lasa cainii pe strazi si nu bitetele animale ...... eu personal sunt de parere ca daca tot ai renuntal la motociclism sa renunti si la forumuri si sa iti vezi de culesu din gradina si de vanzarea la piata ca tot posesorul de 1,5 dci care se respecta -- marea majoritate PIETARI ......

:D gata "sefu' " , eu zic sa iei TU acasa la tine TOATE POTAILE DE PE MARGINEA DRUMULUI , si pe urma sa ne zici si noua CUM E! :D

LA "FORUM-EALA" RENUNT CAND VREAU EU , NU CAND IMI ZICE ORICE "GIGEL" ...TOT PE FORUM :rolleyes:

BAI LA PIATA INCA N-AM AJUNS =)) DA' INCERC! BANUIESC CA AI AUZIT DE PRODUSE NATURISTE , NU? iti recomand ceva "naturist" sa te mai calmezi ca voua astia " albiciosii de bucuresti"(de nervi...) , v-ar prinde bine ceva relaxare si mancare mai "naturala"...

:D

P.S. : sa stii ca e chiar bun Loganul pick-up 1.5 dci :beer: de o mie de ori mai bun decat o motocicleta...

P.P.S : prin alte parti ale lumii gatesc si mananca la greu "potai" de-astea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D gata "sefu' " , eu zic sa iei TU acasa la tine TOATE POTAILE DE PE MARGINEA DRUMULUI , si pe urma sa ne zici si noua CUM E! :D

LA "FORUM-EALA" RENUNT CAND VREAU EU , NU CAND IMI ZICE ORICE "GIGEL" ...TOT PE FORUM :rolleyes:

BAI LA PIATA INCA N-AM AJUNS =)) DA' INCERC! BANUIESC CA AI AUZIT DE PRODUSE NATURISTE , NU? iti recomand ceva "naturist" sa te mai calmezi ca voua astia " albiciosii de bucuresti"(de nervi...) , v-ar prinde bine ceva relaxare si mancare mai "naturala"...

:D

P.S. : sa stii ca e chiar bun Loganul pick-up 1.5 dci :beer: de o mie de ori mai bun decat o motocicleta...

si oricum cred ca te-ai plictisi teribil daca nu ai mai abera pe acest forum. deci nu renunta, dar macar incearca sa gandesti inainte de a da cu scoabele in tastatura.

"albiciosii de bucuresti" - tu esti un provincial frustrat! bucurestenii nu sunt cu nimic mai aparte decat ceilalti, doar incapacitatile tale, foarte manifeste, vad si fac din bucurestean un individ aparte.

daca tot sufli in teava loganului, de ce nu iti incerci norocul printre loganari, pe forumul dacia???... succes!

ai dreptate... prin `90 am vazut pe faleza la Braila cum doi orbi, care tocmai gasisera Braila, haleau niste maidanezi la protap ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. : sa stii ca e chiar bun Loganul pick-up 1.5 dci :beer: de o mie de ori mai bun decat o motocicleta...

offtopic:

Ar trebui sa va faceti club si forum ...... ca un MONUMENT inclinat PROSTIEI ... pe aia care nu au bani de altceva ii inteleg pana la un punct dar sa spui ca iti place ..... ai mai multe sanse sa traiesti intr-un accident moto daca ai echipament decait intr-un Logan ...........

Cum fiecare sac isi gaseste petecul ... asa si fiecare cazan prostul .... Si asa ma intreb daca ai avut vreodata motor ????

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate era de preferat sa reduci viteza. unii caini sunt doar dezorientati/ speriati si fug spre roata fara ganduri de hamaiala. mie personal mi-e mila de ei si prefer sa reduc viteza pana scap de ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic:

Ar trebui sa va faceti club si forum ...... ca un MONUMENT inclinat PROSTIEI ... pe aia care nu au bani de altceva ii inteleg pana la un punct dar sa spui ca iti place ..... ai mai multe sanse sa traiesti intr-un accident moto daca ai echipament decait intr-un Logan ...........

Cum fiecare sac isi gaseste petecul ... asa si fiecare cazan prostul .... Si asa ma intreb daca ai avut vreodata motor ????

=)) am avut , si nu mai vreau!

fiecare cu ce-i place si ce-si permite!

nu stiu care-i mai prost dintre noi...

eu propun EXTERMINAREA JIGODIILOR CARE PANA LA URMA S-AR PUTEA SA-TI FACA SI TIE PROBLEME, IAR TU VII CU "IDEEA"(da stiu , oamenii cu idei sunt idioti) , SA-I OMORAM PE AIA CARE DAU DRUMUL POTAILOR PE STRADA... POTI SA-MI EXPLICI CUM FACI ASTA?

CA DE MANCAT CACAT PE FORUM , VORBIND ASA, "TEORETIC" , POT SI EU...

PRACTIC , NICI UNUL DIN MOTOCICLISTI NU FACE NIMIC CA SA REZOLVE CUMVA PROBLEMA CAINILOR VAGABONZI... SI CAND ISI RUPE VREUNUL GATUL DIN CAUZA UNUI RAHAT DE POTAIE DE-ASTA "COMUNITARA" , TOTI : "CAINELE E DE VINA"... DA' DE FACUT CEVA.... NIMIC NU FACE UNUL... PROPUI EUTANASIEREA LOR... VAI ESTI CRIMINAL , MAI DUCETI-VA FRATE SI LINGETI-VA IN CUR CU CAINII VOSTRI COMUNITARI!

POATE O SA AI SI TU PARTE DE O JAVRA DE-ASTA , DA' NU ORICUM CI ASA , PE LA VREO 180KM/H , SA VAD CE MAI ZICI DUPA AIA...

SI , DA: INTR-O ZI POTI SA EUTANASIEZI CEL PUTIN 30 DE CAINI! MARE PROBLEMA O INJECTIE ACOLO... :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. fiecare cu ce-i place si ce-si permite!

2. eu propun EXTERMINAREA JIGODIILOR CARE PANA LA URMA S-AR PUTEA SA-TI FACA SI TIE PROBLEME,

3. IAR TU VII CU "IDEEA"(da stiu , oamenii cu idei sunt idioti) ,

4. CA DE MANCAT CACAT PE FORUM , VORBIND ASA, "TEORETIC" , POT SI EU...

5. PRACTIC , NICI UNUL DIN MOTOCICLISTI NU FACE NIMIC CA SA REZOLVE CUMVA PROBLEMA CAINILOR VAGABONZI... SI CAND ISI RUPE VREUNUL GATUL DIN CAUZA UNUI RAHAT DE POTAIE DE-ASTA "COMUNITARA" , TOTI : "CAINELE E DE VINA"... DA' DE FACUT CEVA.... NIMIC NU FACE UNUL... PROPUI EUTANASIEREA LOR... VAI ESTI CRIMINAL , MAI DUCETI-VA FRATE SI LINGETI-VA IN CUR CU CAINII VOSTRI COMUNITARI!

POATE O SA AI SI TU PARTE DE O JAVRA DE-ASTA , DA' NU ORICUM CI ASA , PE LA VREO 180KM/H , SA VAD CE MAI ZICI DUPA AIA...

SI , DA: INTR-O ZI POTI SA EUTANASIEZI CEL PUTIN 30 DE CAINI! MARE PROBLEMA O INJECTIE ACOLO... :blink:

1. judecand dupa semnatura ta, tu cu hormonul, caci cu neuronul.....

2. putem incepe cu tine?

3. tocmai ai propus ceva, se presupune ca ai avut o idee.

4. asta ai demonstrat pana acum.

5. mare om, mare caracter, solutie de mare angajament. propun sa eutanasiem si toti bipezii care ne ies in fata traversand neregulamentar.

p.s. sa stii ca si soarecii si sobolanii sunt fara stapan. ii eutanasiem si p-aia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. judecand dupa semnatura ta, tu cu hormonul, caci cu neuronul.....

2. putem incepe cu tine?

3. tocmai ai propus ceva, se presupune ca ai avut o idee.

4. asta ai demonstrat pana acum.

5. mare om, mare caracter, solutie de mare angajament. propun sa eutanasiem si toti bipezii care ne ies in fata traversand neregulamentar.

p.s. sa stii ca si soarecii si sobolanii sunt fara stapan. ii eutanasiem si p-aia?

=)) da... imiti pe cineva cumva?

pai atunci voi , astia, iubitori de patrupede, ce ziceti: esti mai "om" si mai "OK" sa lasi cainii sa traiasca asa cum traiesc pe strazi, cu riscul de a fi calcati de masini, motociclisti, hranindu-se de pe unde apuca , sau sa fie eutanasiati? in felul asta nemaifiind nevoiti sa duca o asa viata...cam la fel in fiecare zi... SI MAI RAU , cu cat imbatranesc... :rolleyes:

P.S. : am si eu un caine acasa , unul la tara la casa & curte, 2 pisici aici acasa, si "fara numar" la tara...

da' am grija de TOTI , si nu iese UNUL in strada fara lesa+botnita!(pisicile se exclud =)) )

mai mult ca sigur ca vor mai fi "topic-uri" de-astea in care vine cate unul : "atentie fartati motociclisti!!! pe strada "X"la intersectia cu bulevardul "Y" sunt vreo doi caini "sinucigasi" care ori iti sar in fata masinii/motorului , ori sar la picioare... " =))

SUCCES LA CAINI! :hunter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=)) da... imiti pe cineva cumva?

pai atunci voi , astia, iubitori de patrupede, ce ziceti: esti mai "om" si mai "OK" sa lasi cainii sa traiasca asa cum traiesc pe strazi, cu riscul de a fi calcati de masini, motociclisti, hranindu-se de pe unde apuca , sau sa fie eutanasiati? in felul asta nemaifiind nevoiti sa duca o asa viata...cam la fel in fiecare zi... SI MAI RAU , cu cat imbatranesc... :rolleyes:

eu zic sa intrebi un boschetar daca ar fi mai fericit sa-l eutanasiezi pentru ca si el se hraneste pe unde apuca si risca sa fie calcat de masini, motociclisti etc. e cam acelasi lucru. tot de un suflet vorbim.

p.s. si eu am caine acasa, la locul lui. nu e vina mea ca ajung cainii pe strada si nici ca organizatiile pentru protectia patrupedelor nu-si fac treaba/nu fac fata. fiecare se teme pentru viata lui, patruped sau biped, amarata sau fericita, cum e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. =)) am avut , si nu mai vreau!

2. fiecare cu ce-i place si ce-si permite!

3. nu stiu care-i mai prost dintre noi...

4. eu propun EXTERMINAREA JIGODIILOR CARE PANA LA URMA S-AR PUTEA SA-TI FACA SI TIE PROBLEME, IAR TU VII CU "IDEEA"(da stiu , oamenii cu idei sunt idioti) , SA-I OMORAM PE AIA CARE DAU DRUMUL POTAILOR PE STRADA... POTI SA-MI EXPLICI CUM FACI ASTA?

5. CA DE MANCAT CACAT PE FORUM , VORBIND ASA, "TEORETIC" , POT SI EU...

6. PRACTIC , NICI UNUL DIN MOTOCICLISTI NU FACE NIMIC CA SA REZOLVE CUMVA PROBLEMA CAINILOR VAGABONZI... SI CAND ISI RUPE VREUNUL GATUL DIN CAUZA UNUI RAHAT DE POTAIE DE-ASTA "COMUNITARA" , TOTI : "CAINELE E DE VINA"... DA' DE FACUT CEVA.... NIMIC NU FACE UNUL... PROPUI EUTANASIEREA LOR...

7. VAI ESTI CRIMINAL , MAI DUCETI-VA FRATE SI LINGETI-VA IN CUR CU CAINII VOSTRI COMUNITARI!

8. POATE O SA AI SI TU PARTE DE O JAVRA DE-ASTA , DA' NU ORICUM CI ASA , PE LA VREO 180KM/H , SA VAD CE MAI ZICI DUPA AIA...

9. SI , DA: INTR-O ZI POTI SA EUTANASIEZI CEL PUTIN 30 DE CAINI! MARE PROBLEMA O INJECTIE ACOLO... :blink:

1. ma indoiesc! nu ai capacitatea necesara, esti prea... agitat

2. ... inca o vorba de duh

3. eu stiu! :)

4. oamenii care opereaza cu idei sunt acei oameni inteligenti, categorie in care nu reusesti sa te incadrezi. doar simulezi, copiezi latraturile unuia si altuia de la tine din cartier.

5. poti, poti... nu trebuie sa iti faci griji

6. poate pentru ca motociclistii nu incaseaza impozite de la populatie ca sa rezolve probleme ale societatii. noi astia care suntem motociclisti facem destule pentru canii comunitari, dar nu in calitate de motociclisti ci in calitate de contribuabili.

7. asa faci tu cu javrele de la tine de la scara blocului ?

8. ai grija ce doresti altora! asta este inca o aberatie a unui spirit bolnav! cum draq poti sa spui ca doresti asta cuiva?... esti un cretin!

9. la placinte inainte....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat talent avem sa vorbim fiecare despre cat de "dashtepti" suntem.

Pe sosele din tara noastra se intampla des sa fie animale. In sate sunt chiar mai periculoase astfel de intalniri. Nu cred ca "protagonistul" intamplarii e lipsit de experienta. E posibil insa ca la momentul intamplarii sa fi fost obosit si sa nu se fi concentrat cum trebuie. Eu nu cred ca e alta cauza. In orice caz, nu as avea vreodata incredere intr-un animal, sunt imprevizibile si de multe ori e nevoie sa opresti ca sa nu ti se intample ceva. Ce zici de niste gaste, curci, oi si asa mai departe. Fiecare dintre animalele astea "o ard" altfel pe sosele. Unde mai pui ca doar omul intelege ce-i ala un claxon :D

Acum doi ani, pe o autostrada din Franta am vazut pe un panou de semnalizare un anunt: "Rulati cu atentie, este un animal pe autostrada". Mi s-a parut exagerat insa in urmatorii 500 de metri am vazut un caine pe carosabil. Daca pe drumuri nationale te poti astepta la astfel de surprize, la noi, pana si pe autostrada trebuie sa fii vigilent cu animalele. Avem ceea ce meritam.(?)

Haideti sa nu transformam topicul in mardeala virtuala - tanasescule, fata cu poza in semnatura, v-as intelege daca ati putea macar sa va luati de par. E doar forum :D

Despre caini si problemele pe care le avem cu ei cred ca ar trebui discutat in alta sectiune. La fel si despre orasul asta infect (capitala) si oamenii care il populeaza. Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa nu transformam topicul in mardeala virtuala - tanasescule, fata cu poza in semnatura, v-as intelege daca ati putea macar sa va luati de par. E doar forum :D

fata cu poza in semnatura n-a fost singura persoana care s-a luat de tanasescu, care ne prezinta scenarii cu caini demne de "saw", domnule cu avioane in poza, asa ca nu ma scoate doar pe mine la interval :tease:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste motociclistul eu pe el il vad vinovat.

Cand vezi un animal pe carosabil incetinesti in limita controlului.

In ceea ce priveste problema cainilor comunitari cam aprob cascatul nostru.

Cam doar romania are aceasta problema ca in restul lumi un caine fara stapan este ridicat de pe strada.

De cand ma stiu am caini si ii iubesc mult dar ...... isi au locul lor si strada nu este acest loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tanasescule...sa ne zici si noua ce numar ai la Loganu' ala ca poate o punem de o gasca de albicoiosi din Bucuresti si testam impactul uneia sau a mai multor mobre de 200 de kg, pe la 50 km/h, cu usa din stanga fata a Golanului-asta daca esti tu la volan...cred ca numai asa am putea scapa forumul asta de pseudo-motociclisti ca tine...

Asta pt ca tot am auzit Rossi ca testeaza costumele Dainese cu air-bag...

PS: Tanasescu nu era cacatul ala de legionar cu mustata de Hitler dintr-un film cu " Comisarul " Nicolaescu...:))... si ala tot un rahat de paracios era.

@ RaduSPR...multa sanatate iti doresc si fara asemenea evenimente pe viitor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti intr-o perioada nasoala? Imi pari cam irascibila. Cat despre poza.... probabil iti place foarte mult de tine. Nimic mai mult.

esti popandau ? ai tensiunea crescuta ? sau nu iti place deloc de tine? Nimic mai mult ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic:

Probabil aveti amandoi o perioada nasoala. Nu stiam ca se intampla si la barbati. Probabil nici tu nu stii ca e un topic de accidente, deci nu e prea potrivit sa fii "inteligent" si spiritual. Sau certaret si mocofan. Nici tu nici nevasta-ta. Chiar daca esti Mitica de la Bucuresti.

Succes-uri!

Revenind - Radule, n-am inteles prea bine de ce n-ai incetinit mai mult, era asfaltul ud, era nisip pe carosabil, noroi, etc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic:

1. Probabil aveti amandoi o perioada nasoala. Nu stiam ca se intampla si la barbati. Probabil nici tu nu stii ca e un topic de accidente, deci nu e prea potrivit sa fii "inteligent" si spiritual. Sau certaret si mocofan. Nici tu nici nevasta-ta. Chiar daca esti Mitica de la Bucuresti.

Succes-uri!

2.Revenind - Radule, n-am inteles prea bine de ce n-ai incetinit mai mult, era asfaltul ud, era nisip pe carosabil, noroi, etc?

1. Genialule, te-ai prins :rolleyes: .

2. Probabil a avut reactia gresita din cauza speriaturii...franarea era cea mai buna solutie, mai ales ca nu avea viteza mare.

hai sa nu ne mai certam....

si sa il asteptam pe ...Tanasescu ..

nu e nevoie sa-l asteptam :P Tanasescu este omniprezent :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am Cesar man dar acest Tanasescu este chiar un mic....Hitler legionar posesor de Logan si ex pseudo-posesor de motor....

Sanatate Radule...oricum mai penal accident am avut eu pe Cheia acum 2 ani cand am luat o balega sub roata spate in plina curba...:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...