Mergi la conţinut
Autentifica-te  
RaduSPR

M-am Tavalit Si Eu, 20.04.2009

Recommended Posts

Asta e clar Andrei,

3 luni am mancat carne de vita numai cu gandul ca ar putea fii vaca aia care s-a ca.at pe plimbarea mea de duminica...

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

poate e L si nu F...atunci ala cu F e pt tine si ala cu L pt "albicoiosii'''bucuresteni si fetele motoretiste.

Link la postare

Sunt varza daca mai continui acesta discutie penala cu tine...un copil si mai penal...posesor de Logan, hormon, neuron si limba ascutita...

Link la postare
1. am avut , si nu mai vreau!

2. fiecare cu ce-i place si ce-si permite!

3. nu stiu care-i mai prost dintre noi...

4. eu propun EXTERMINAREA JIGODIILOR CARE PANA LA URMA S-AR PUTEA SA-TI FACA SI TIE PROBLEME

5. CA DE MANCAT CACAT PE FORUM , VORBIND ASA, "TEORETIC" , POT SI EU...

6. PRACTIC , NICI UNUL DIN MOTOCICLISTI NU FACE NIMIC CA SA REZOLVE CUMVA PROBLEMA CAINILOR VAGABONZI...

7. MAI DUCETI-VA FRATE SI LINGETI-VA IN CUR CU CAINII VOSTRI COMUNITARI!

8. POATE O SA AI SI TU PARTE DE O JAVRA DE-ASTA , DA' NU ORICUM CI ASA , PE LA VREO 180KM/H , SA VAD CE MAI ZICI DUPA AIA...

9. SI , DA: INTR-O ZI POTI SA EUTANASIEZI CEL PUTIN 30 DE CAINI! MARE PROBLEMA O INJECTIE ACOLO... :blink:

1. minti. ti-a placut dar ti-e frica.

2. tu-ti permiti prea multe pentru cat poti ;)

3. sunt vreo 4-5 pe topicul asta care sunt de parere ca tu esti castigatorul ;)

4. putem incepe cu tine? nu de alta, dar deja faci valuri....

5. nu ca poti teoretic, esti maestru practic.

6. de obicei motociclistii se implica in campania cu delfinii....

7. nici nu vreau sa ma gandesc ce filme ai tu in cap..... zoofilia aparent este acasa la ea.

8. iti dorim ce ne urezi si tu noua.

9. nu te oferi tu cobai? poate in felul asta n-o sa mai latri pe forum.

esti un agitator ieftin, just another troll....

Link la postare
1. minti. ti-a placut dar ti-e frica.

2. tu-ti permiti prea multe pentru cat poti ;)

3. sunt vreo 4-5 pe topicul asta care sunt de parere ca tu esti castigatorul ;)

4. putem incepe cu tine? nu de alta, dar deja faci valuri....

5. nu ca poti teoretic, esti maestru practic.

6. de obicei motociclistii se implica in campania cu delfinii....

7. nici nu vreau sa ma gandesc ce filme ai tu in cap..... zoofilia aparent este acasa la ea.

8. iti dorim ce ne urezi si tu noua.

9. nu te oferi tu cobai? poate in felul asta n-o sa mai latri pe forum.

esti un agitator ieftin, just another troll....

Subscriu si sfatuiesc ignorarea sus mentionatului tanasescu ce ma stupefiaza cu .................. de care da dovada ..

On Topic: Eu personal cand vad un caine debusolat ce poate incerca sa traverseze sau sa latre, incetinesc , trag ambreajul si ii dau 2 - 3 rafale din acceleratie ca sa il sperii in directia opusa mie.

P.S. si eu am cazut pe o balega dar la snagov......... stupida si rusinoasa experienta........

Mac lasa-l ca nu poate mai mult..... !

"5. CA DE MANCAT CACAT PE FORUM , VORBIND ASA, "TEORETIC" , POT SI EU..."

poti ???? eu credeam ca asta faci.. folosind bena de la logan pe post de lingurita !

Link la postare

un motociclist merge seara pe o sosea dintr-o localitate. se uita mai bine si exclama: "ia uite pe partea dreapta un caine care sta cu spatele la mine. ce caine prost." in loc sa incetineasca pentru a fi mai in siguranta, motociclistul nostru se gandeste un pic si remarca: "ar trebui sa merg mai in stanga benzii pe care ma aflu, in cazul in care acest caine prost intentioneaza sa faca ceva neprevazut". desigur, cainele fiind controlat de catre un copil pus pe glume pitit bine in tufisuri, insfaca o mata (pisica) si incepe sa traverseze strada. si iata cum motociclistul se gandeste sa ajunga pe celalalt sens de mers cu un singur gand: "trebuie neaparat sa trec prin fata cainelui, caci pisica ce-o poarta in gura este neagra, si inseamna 200 de ani de ghinion". in tot acest timp motociclistului nu ii trece nici o clipa prin gand sa franeze, cainelui nu ii trece nici o clipa prin cap sa alerge mai incet sau sa se intoarca din drum si => un mic buf! cine ar trebui sa aiba mai mult cap pe umeri in toata situatia asta? cred ca nu este vorba de cel care are urechile mai mari...

concluzia: ce va mai place sa va laudati cand dati cu anusul de asfalt si scapati ieftin... :o

Link la postare
un motociclist merge seara pe o sosea dintr-o localitate. se uita mai bine si exclama: "ia uite pe partea dreapta un caine care sta cu spatele la mine. ce caine prost." in loc sa incetineasca pentru a fi mai in siguranta, motociclistul nostru se gandeste un pic si remarca: "ar trebui sa merg mai in stanga benzii pe care ma aflu, in cazul in care acest caine prost intentioneaza sa faca ceva neprevazut". desigur, cainele fiind controlat de catre un copil pus pe glume pitit bine in tufisuri, insfaca o mata (pisica) si incepe sa traverseze strada. si iata cum motociclistul se gandeste sa ajunga pe celalalt sens de mers cu un singur gand: "trebuie neaparat sa trec prin fata cainelui, caci pisica ce-o poarta in gura este neagra, si inseamna 200 de ani de ghinion". in tot acest timp motociclistului nu ii trece nici o clipa prin gand sa franeze, cainelui nu ii trece nici o clipa prin cap sa alerge mai incet sau sa se intoarca din drum si => un mic buf! cine ar trebui sa aiba mai mult cap pe umeri in toata situatia asta? cred ca nu este vorba de cel care are urechile mai mari...

concluzia: ce va mai place sa va laudati cand dati cu anusul de asfalt si scapati ieftin... :o

aici cam ai dreptate ...... acu poate are o scuza ca era obosit ... nu de alta dar in cazul de fata corect era sa incetineasca sau sa incerce sa il ocoleasca prin spate.... NOROC a avut ca a scapat cu bine ... fieru se indreapta.

Link la postare

asta e adevarul, dar e pacat pentru ca, daca e obosit ar trebui sa mearga si sa se comporte mai prudent. nu trebuie sa aiba cainele grija de noi.

Link la postare
esti varza... =))

ti-a intors-o ca la Bucuresti

Aici legea parca e mai aproape de realitate si zice asa:

Failure to control vehicle direction and speed.

Adica incapabil sa contoleze directia si viteza vehiculului.

Problema reala este ca motocicleta este o jucarie moderna si performanta dar acolo e folosita intr-un mediu oarecum medieval cu caini, pisici, balegar, carute, etc pe carosabil.

De aici apare conflictul.

Singura solutie ar fi atitudinea extrem de prudenta a tanarului motociclist in cautare de adrenalina.

Dificil.

Link la postare

problema cainilor(animalelor in general) pe sosea e pusa gresit de toata lumea.

tind totusi sa-i dau punctaj maxim lui Tanasescu.

de ce?????

pentru ca nu stiu cati dintre voi v-ati cacat pe voi dupa ce ati trecut la 20 de cm de vreo potaie cu 250km/h,sau printr-o turma de magari noaptea pe care ati observat-o dupa ce deja ramasese in urma.nu stiu cati au creieri de potatie pe jambele furcii si cati au scapat de cazaturi datorita lor.

probabil datorita faptului ca majoritatea o ard cel mai mult prin Bucuresti unde cainii nu prea mai sunt o problema,puneti problema asa superficial.

nu sunt de acord cu omoratul cainilor dar daca pun in balanta problema tind sa optez spre o solutie radicala.

bineinteles o sa ziceti :ce cautai cu viteza aia? bla bla bla?????

sa fim seriosi!!! nu merge nimeni cu 50-60,nimeni nu ii da in gura unde vede pericole-obstacole iar cand iti apare un kacat de javra pe un drum unde vezi 10 km de drum liber atunci cine e de vina???

iar o sa spuneti ca stapanii!!deja asta miroase la fel ca politica

Link la postare
ti-a intors-o ca la Bucuresti

Aici legea parca e mai aproape de realitate si zice asa:

Failure to control vehicle direction and speed.

Adica incapabil sa contoleze directia si viteza vehiculului.

Problema reala este ca motocicleta este o jucarie moderna si performanta dar acolo e folosita intr-un mediu oarecum medieval cu caini, pisici, balegar, carute, etc pe carosabil.

De aici apare conflictul.

Singura solutie ar fi atitudinea extrem de prudenta a tanarului motociclist in cautare de adrenalina.

Dificil.

cand esti tanar , totul ti se cuvine, numai tu ai dreptate, LUMEA E A TA! :rolleyes:

nu a incercat nimeni sa dea un click stanga pe gif-ul asta?

doar nu credeti ca v-as putea zice VOUA , TUTUROR GO FUCK YOURSELF, NU?!

totusi , suntem motociclisti si trebuie sa fim uniti... chiar daca ne avem "la cutite" cateodata, pe teme mai mult sau mai putin stupide... :P

incercati , cu tupeu, nu fiti sfiosi , haideti ca vine 1 MAI, fiti amabili dati click stanga pe cacatu' ala de GIF :D

"I LOVE YOU ROMANIA!"

:drinks:

post-24028-1240935718_thumb.png

Link la postare

omul a fost criticat ...si a luat sapuneala si acum cred ca s a calmat cu declaratiile

Sanatate tuturor....

Link la postare

E bine ca ai scapat fara urmari prea grave. Si eu am patit cu un cal asa , dar am iesit mai sifonata motocicleta , eu am avut echipament.

Numa bine iti doresc.

Link la postare

Citesc cu "bucurie" parerile intelepte ale lui Alx31, multumim ca ne bucura cu roadele experientei sale. Cred ca RaduSPR e profund fericit ca cineva a sintetizat (prin intermediul tastaturii) atat de bine ce era de facut... Acum eu stiam ca RaduSPR sta binisor spre foarte bine cu experienta, si nu era cazul sa ii dam noi lectii, dar cine sunt eu sa judec? Chiar aici e frumusetea forumului, vine cineva sa ne povesteasca ce a patit, ca eventual sa nu patim si noi la fel, si tot felul de alti oameni, care nu l-au vazut in viata lor, isi fac un scop al existentei in a-l desfiinta. Imi pare ca e foarte frumos asa, denota un simt al comunitatii iesit din comun.

@RaduSPR: imi pare rau sa aud ca te-ai trantit. Citind postarea ta am avut un nedorit deja vu. In decembrie am adus un motor al unui prieten din Sibiu pana in Petrosani, si dupa ce am parcurs fara probleme 170 km in lapovita la 3-4 grade, m-am trantit pe uscat la 1km de garaj tocmai din cauza unui caine care m-a atacat iesind pe neasteptate de la o spalatorie auto. Motorul nu a patit mai nimic, in afara de maneta de frana, dar eu am petrecut Mos Nicolae si Craciunul oblojindu-mi o fractura de clavicula.

Cu cainii e pana la urma o simpla problema de statistica, poti fi atacat de sute de ori si de haite intregi fara sa iti poata face nimic, dar la un moment dat tot o incasezi. Eu am incasat-o a doua oara, pentru ca am si fost muscat deja de unul acum vreo doi ani.

Link la postare

Cainele a murit pe loc, iar pisica banuiesc ca era moarta dinainte de impact. Am cativa zeci de mii de km pe moto si pot spune ca asta a fost primul caine care n-am reusit sa-l evit..poate am tras lozul gresit de data asta. Singura sansa de a scapa era s-o ridic in wheelie, dar pt ca nu stiu s-o tin sus am renuntat la idee instant si am incercat sa evit. Acum mobra este functionala 100% si am inceput sa incerc sa-nvat controlul in wheelie. Dupa ce mi se vindeca cotul complet am sa prind mai mult tupeu. ;)

Link la postare

f_zoltan, "multumesc" de intepatura, ma asteptam de la vreun cunoscut al impricinatului. era normal sa ii iei apararea. in finalul postului meu ironic am facut o afirmatie pe care mi-o mentin in orice caz.

Link la postare
f_zoltan, "multumesc" de intepatura, ma asteptam de la vreun cunoscut al impricinatului. era normal sa ii iei apararea. in finalul postului meu ironic am facut o afirmatie pe care mi-o mentin in orice caz.

Sunt partial de acord cu teoria ta, adica da ok, recunosc ca, in felul acesta chiar sunt sanse mai mici sa patesti ceva, dar....

Intamplarea s-a petrecut exact dupa iesirea unui viraj de dreapta, eu unu cand am vazut cainele, am avut aproximativ 10-15m pana sa ajung in dreptul lui, iar de la o viteza de 60-70km/h este practic imposibil sa franezi la 0, dar am avut aproximativ 0,6-0,8 secunde la dispozitie sa reactionez. Rectia mea a fost sa incerc sa-l evit, fara a frana de loc(cu cat trec mai repede de pericol cu atat miscorez sansele de a se intampla ceva). La momentul respectiv(cainele era cu spatele la strada pe marginea drumului), iar incercarea de a ma indeparta de pericol mi s-a parut o solutie destul de buna, motiv pt care am inceput sa trag de motoreta in stanga intrand pe contrases.

Repet solutia ta de a frana pana la oprire la apatitia oricarui animal pe marginea drumui este o solutie buna, dar prefer sa fac 500km in cateva ore nu in 2 zile(la cate animale sunt la langa sosea, mai ales daca ai de traversat prin multe sate).

Repet este primul caine care n-am reusesc sa-l evit, si am scapat din multe situatii pana acum.

Link la postare

Alx31, intepatura a fost numai pentru ca eu nu cred in "eu asa as fi facut". Experienta m-a invatat ca tot ce facem in anii lungi in care conducem este sa ne educam instinctele, in momente de criza ele lucreaza pentru noi. Daca le-am educat bine, daca am prevazut situatia, instinctele vor lucra pentru noi. Oricum, totul tine si de o doza mare de noroc. De aceea nu mi-am dat niciodata cu parerea de ce as fi facut in o situatie care i s-a intamplat altuia. Un al doilea motiv l-am zis, postam asa ceva ca sa dam un semnal altora, care poate scapa. Daca le rupem capul ca sa ne demonstram superioritatea, nu o vor mai face. Citisem undeva un status destept: invata din greselile altora, ca s-ar putea sa nu mai apuci sa inveti din ale tale.

Link la postare

stii si tu mai bine decat mine ca cei mai multi fac tot cum ii taie capul in pofida avertismentelor, exemplelor de genul asta si uneori chiar in pofida unui accident provocat de viteza, neatentie etc. sunt unele persoane care desi vad moartea cu ochii, nu se invata minte. maxime, ca cea pe care ai spus-o tu, sunt o groaza pentru motociclisti. intrebarea e: cine tine cont de ele? accidente din care se pot trage invataminte sunt iarasi cu carul. intrebarea e: cine baga la cap? eu nu am spus cum as fi facut eu, eu am spus ce manevre mi s-ar parea normale intr-un astfel de caz. poate 5-6 din 10 motociclisti ar fi facut ca Radu, poate eu as fi patit acelasi lucru ca el. oricum, pus intr-o situatie similara, nu cred ca faptul ca am citit ce i s-a intamplat lui Radu ar schimba ceva, pentru ca tot la mana impulsului reactionam, si deciziile de moment le luam tot in functie de obiceiurile si automatismele pe care mi le-am format conducand motorul. si cred ca toata lumea reactioneaza asa.

in concluzie eu mi-am cerut scuze in particular lui Radu pentru faptul ca poate am fost putin deplasat in postul meu.

Link la postare

Elegant din partea ta, si in conditiile astea sfatul tau poate fi catalogat si el ca o chestie pe care sa o bagi la cap. Reactia mea a venit din experienta personala, pentru ca in decembrie am patit-o si eu tot din motiv de caine, care in cazul asta m-a atacat lateral. Desi aveam doar undeva pe la 30-40 km/h, m-am ales cu clavicula rupta si cu prima ocazie din viata in care mi s-a "rupt filmul", si nu cred ca as fi putut face prea multe sa evit faza. De aceea am si zis ca daca instinctele nu te salveaza, o incasezi negresit.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.