Mergi la conţinut

Recommended Posts

Ma ajuta pe mine cineva cu un USER MANUAL pt CBR F4i Sport din 2001? Nu vreau service manual, ca pe acesta l-am gasit pe net.

Mutumesc si asfalt uscat.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor. Numele meu este Pavel Ovidiu si am intrat si eu de curand in randul fanilor HONDA , (am avut un KAWASAKI 550 GPZ cu care am avut un accident) , cu un CBR 600 f4 :D . Sa aveti parte numai de bine si asfalt uscad :P Am o singura intrebare, cand ar trebui schimbata distributia? motorul are 59k. Va multumesc !

Link la postare

salut ! ma numesc mihai si sunt din dr tr. severin. mi-am achizitionat in 2010 un honda cbr 600 f2 din 93'. se aude un zgomot ciudat la motor dupa ce se incalzeste si zdrangane ceva ca zalele de la lantz. cel de la care am cumparat-o mi-a spus ca trebuie schimbat lantul de distributie. altii mi-au spus ca uleiul 10w40 nu e pt cbr....nu mai stiu ce sa fac....nici nu stiu de unde as putea sa iau un kit distributie. astept raspuns pm va rog daca puteti ca intru rar pe forum. va multumesc si asfalt uscat ! :)

P.S: motocicleta are 63 000 km.

Link la postare

Multumesc radufaramoto! L-am gasit mai de mult pe un torrent si deja l-am printat, taiat si legat manualul.

Link la postare

salut baieti. sunt nou pe aici asa ca nu stiu exact cum stau lucrurile foarte bine.

am o honda cbr 600f din 2000, cu care tocmai ce am fost recent la o identificare rar in vederea inmatricularii.

singura problema pe care am intampinat-o este toba.care nu are silencer.

daca cine are de imprumut ( contra cost evident ) o toba stock pt o zi sau mai exact cateva ore sau un silencer pt toba termignioni ( care sincer sa fiu nici nu stiu daca are silencer )

multumesc anticipat pentru ajutor

Link la postare

SAL TUTUROR MOTOCICLISTILOR.....LEGAT DE PROBLEMA CBR F1,F2,F3....CU DISTRIBUTIA ....CA ASTA E PUNCTUL SLAB MAI ALES LA CBR..VREAU CIT MAI MULTE PARERII....CU ZORNAITUL CARE SE AUDE NU LA RELANTI CI CIND ISI REVINE DIN TURE MARI IN TURE MICI,ATUNCI SE AUDE MAI STRIDENT.AM FOST DE A DESFACUT CAPACUL DE LA DISTRIBUTIE LA F3 MEU SI MI S-A SPUS CA NU E DIN LANT ,NICI DIN PATINE ..INTINZATOR.LANTUL ESTE INTINS SI TOTUSI SURUBUL INTINZATORULUI ERA STRINS LA MAXIM.ZORNAITUL CA DE ZALE DE LANT SE AUDE IN PARTEA DE SUS A MOTORULUI.DACA MAI MERG ASA E CEVA GRAV....DESI NU MERG TURAT SAU CU MARE VITEZA

Link la postare

Ssalutare

Se pare ca nu prea mai avem CBR- isti pe aici

S-a mutat forumul in alta parte ???

Sunt nou printre motociclisti cu toate ca am permisul de 5 ani motorul l-am luat abia de o luna si l-am si pus la hibernat de o saptamana.

E vorba de un F4i din 2001

bun gasit si asfalt uscat

Link la postare

Salut

E careva care si-a modificat saua, cea originala cu una la comanda, customizata?

daca este cineva,  sa ne zica parerile lor, cine sau unde au fost facute, preturi, calitate, etc.

Am mai citit ca nu prea e indicat, cel putin la motoarele de viteza, sa le schimbam cu unele mai moi, deoarece nu mai simti asa de bine motorul!

....cu toate ca acestea modificate arata mai bine si sunt mai moi, mai comode.... 

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.