Mergi la conţinut

Neseriosii De La Mymoto


Recommended Posts

Prietene Sergilius, nu mai comenta aiurea ca musca'n tramvai, tu oricum nu cumperi de la Mymoto, tu iei de la scutercentre si alte firme pentru scutere. Firma asta a lu peste e singura care are magazine si e de apreciat, restul fac vanzari online, patronul ala tampit cum o fi el tine o gramada de oameni pe spatele lui. Ia baga-te si tu intr-o afacere din asta, te tine? De comentat pe net suntem buni...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sincer sa fiu, acum cand sunt o gramada de posibilitati de cumparare si o gramada de locuri de unde poti sa iei, sa te apuci sa te duci in magazine si sa stai sa vezi nu stiu ce atitudine buna sau rea, de comerciant sau de vanzator plictisit sau mai stiu eu care, mai simplu mi se pare sa stai la calculator 0 jumatate de ora si sa cauti un produs, sa il comanzi si cu asta basta.

Am spus-o de nenumarate ori: eu iau piese de la un amic care are preturile aproximativ egale cu site-urile de piese d-afara, nu are adaos mare, le aduce in maxim 3 zile si toti care iau de la el au fost multumiti.

In plus de asta, umflarea pretului pe motiv ca romanul oricum cumpara pe mine ma lasa rece pt ca sunt hotarat sa nu mai iau nimic de la comerciantii de la noi cu mici exceptii - acele exceptii sunt undeva in Ardeal unde baietii chiar au spirit de comerciant, trateaza pe oricine ca si cand ar fi un client important etc.

Concluzia mea: nu cred ca are rost sa stam sa facem reclama de niciun fel unui magazin sau altuia pt ca atata timp cat ei nu realizeaza ca pe carca noastra traiesc la fel vor sta lucrurile. In plus de asta, baietii seriosi, lucrurile bune, tratamentul bun aplicat clientului nu mai are nevoie de reclama.

Parerea mea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene Sergilius, nu mai comenta aiurea ca musca'n tramvai, tu oricum nu cumperi de la Mymoto, tu iei de la scutercentre si alte firme pentru scutere. Firma asta a lu peste e singura care are magazine si e de apreciat, restul fac vanzari online, patronul ala tampit cum o fi el tine o gramada de oameni pe spatele lui. Ia baga-te si tu intr-o afacere din asta, te tine? De comentat pe net suntem buni...

Draga Mihai... de aceea suntem pe forum, sa comentam..!

Nu are de unde sti neuronul matale de unde cumpar eu, ce si cand!!! (am cumparat piese pt un motor detinut anterior din Bucale - pt linistea dumitale...)

Ca le iei apararea sau faci parte din familie, este decizia ta, fi sanatos!

Permite-mi si mie sa am decizia mea si cu sila provocata de neseriosii care se poarta cu un potential client de parca i-ar da piese pe gratis... Nu am fost la cooperativa de piese in cauza, dar sigur ii inteleg pe colegii de breasla satui de un astfel de tratament.

Nu am spus despre proprietarul magazinului ca este tampit! Ca este constient de ce tine in curte sau nu... poate s-o trezi omu cu o astfel de reclama! Daca-i esti prieten, spune-i si ajuta-l sa scape de neseriosi, sa contacteze clientul pierdut si sa fie remediata situatia, eu de as fi prietenul lui, as face asta.

Dar sa fugaresti un bagacios (eu), pt ca are o parere si ca-si ia piese de scuter din targ la obiecte gasite... nu e frumos!

Adevarul este ca multora nu le pasa de afacerea altuia, el este angajat si salariul chiar nu-l motiveaza, nu este decat un loc de munca si-l doare-n cot de afacerea celui ce l-a angajat... dar nu le lua apararea pt nesimtire!!! Din cate stiu eu, cei ce au capul pe umeri o condamna!

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neuronu' meu stie mai mult decat gramu' ala de bun simt a lu' matale. Ca sa inchei cu dumitale divergenta, comenteaza cand ai ceva de spus obiectiv, nu multe cuvinte spuse ca sa faci si un post, pe care, dupa ce l-ai citit de 3 ori, esti tot confuz la enuntul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat de mai multe ori de la ei diverse chestii pe care le aveau pe stoc, uleiuri, filtre, simeringuri, dar am comandat si piese. Toate au venit in termen, fara probleme. De fiecare data mi-au raspuns la mail cand am intrebat de pret la o piesa. Nu-s neaparat ieftini, dar nici atata reclama negativa nu merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

din ciclul "inchis! reveniti maine la 8" sau "avem numai ce se vede", in dupa amiaza asta, o noua sceneta jucata de cei de la MyMoto:

EPISODUL 1: la depozitul lor (sau ce-o fi) din Sos. Viilor :

_ salut! aveti cumva doua bujii ca aceasta?

cei 4 (patru) indivizi din biroul depozitului ma privesc cu totii ca pe-unu` care cere la farmacie doua legaturi de patrunjel... se uita condescendent la mine si la bujia ce-o tin in mana... raspuns:

_ magazinul s-a inchis! incercati la MyMoto Cotroceni.

_ bine, zic, dar au asa bujii pe stoc?

_daaa, au, au bujii pe stoc!

mi se raspunde, sec (ca sa inteleg ca nu am de ce sa mai zabovesc p`acolo) dar linistitor, fara ca vreunul insa sa verifice ce cod de bujie caut, ori sa ma intrebe ceva. inteleg din tonul raspunsului ca acolo, la magazinul din Cotroceni, bujiile stau gramezi, sa cada pe ei, din toate soiurile si modelele, asteptandu-si cumparatorul... salut, multumesc si plec.

goneta pana acolo, ca mai era juma` de ora -magazinul din Cotroceni se inchide la 6.

 

Imi permit o mica corectie: inainte de a intra undeva, te uiti si daca intri unde ai treaba si nu nimeresti in alta parte (alta firma). In cazul de fata, pana sa ajungi la birou, ai ignorat cu succes 2 semne explicite, mari, scrise cu rosu care precizau numele societatii precum si aspectul cu privire la acces. Si iti garantez 100% ca nu ai intrat la firma pe care o cautai :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit o mica corectie: inainte de a intra undeva, te uiti si daca intri unde ai treaba si nu nimeresti in alta parte (alta firma). In cazul de fata, pana sa ajungi la birou, ai ignorat cu succes 2 semne explicite, mari, scrise cu rosu care precizau numele societatii precum si aspectul cu privire la acces. Si iti garantez 100% ca nu ai intrat la firma pe care o cautai :)

 

cred ca am inteles ce incerci sa-mi comunici, mai putin expresia "aspectul cu privire la acces" - m-am dezobisnuit sa caut sa deslusesc exprimarile eliptice si formulate lemnos... insa, precum stim, faceti parte cu totii din acelasi grup de firme.

 

spre stiinta, nu sunt singurul nemultumit: http://www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/693836-arogantii-de-la-mymoto/

 

 

ca o consecinta a acestui gen de atitudine, te asigur ca am sa ignor de-acum firma voastra,  cu tot cu semnele ei explicite, mari. si ca sa pastrez tonul dumneatale: va doresc mult succes in activitatea ce o desfasurati. 

 

multumesc pentru interesul acordat si seriozitatii cu care v-ati aplecat asupra rezolvarii aspectelor semnalate...  :laugh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerci sa o dai pe dupa gard acum: ai intrat fara sa te intereseze la o cu totul alta firma care nu se ocupa cu vanzari en-detail si ai fost indrumat catre cel mai apropiat (din pct de vedere al distantei) dintre dealeri. Ca sa nu ajungi in Pipera, de exemplu. S-a nimerit sa fiu de fata atunci si de aia comentez.

 

Faptul ca ignori 2 semne clare care spun numele firmei (si nu cea pe care o cautai) si ca nu este permis accesul persoanelor straine, dar esti ofuscat ca nu s-a grabit nimeni sa caute in cataloage, cand obiectul de activitate este altul... nu am ce sa-ti explic mai mult. Am vrut doar sa precizez ca nu ai nimerit unde trebuia atunci si ca ar trebui sa te limitezi la discutia din magazin si atat. Parerile clientilor despre magazinul lor sunt binevenite, cred, pentru ei si e problema lor cum le trateaza. Fiecare are dreptul la o parere si e normal sa si-o expuna, atata timp cat o face corect.

 

P.S. Sunt 2 firme diferite si multa lume confunda si din cauza prenumelui, dar sunt 2 persoane diferite :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...