Mergi la conţinut

Probleme Peugeot Jet Force


Nicholas

Recommended Posts

Salutare tuturor , sunt nou pe forum , numele meu este Winkler Nicholas , am 15 ani , sunt din Timisoara si recent am primit cadou de la parintii mei un Peugeot Jet Force tsdi(pe injectie mai exact) si nu vrea nicicum sa mearga mai tare de 57 km/h.Initial cand a venit din Germania mergea 45 km/h , i-am schimbat variatorul original cu unul polini care mi-a imbunatatit acceleratia si viteza finala dar tot mi se pare ca e mult prea lent(am auzit numai cuvinte de lauda de acest scuter , cum ca ar fugi fara limitatoare 90 km/h etc) , am avut un streetmagic de 49 care fugea 80 si nici un scuter nu ma depasea pe la semafoare :D .Revenind , multa lume mi-a zis ca cdi-ul este de vina , am sunat la peugeot la reprezentanta din Timisoara si mi-au zis ca nu au programe la scutere.Pe deasupra , Jet Force-ul meu mai si intrerupe cand trece apa de 40 de grade , aveti idee ce se poate face?As schimba setul cu unul de 80 dar pentru 10 km/h nu cred ca are rost sincer

Stima si respect

Nicholas :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 years later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...