Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

octavyan18

cumpăr Cumpar Telescoape-spate Jawa 350-638 Ts

Recommended Posts

Bine v-am gasit. Am si eu nevoie de un pic de ajutor,am reusit sa-mi rup telescopul spate-dreapta de la JAWA modelul 638 TS si nu reusesc sa gasesc pe cnv care sa aiba o pereche...ma multumesc pana la urma si cu unul in stare buna.Am auzit k s-ar potrivi si de pe IJ-uri,dar nu stiu ce model.Cea mai mica informatie este binevenita. Ms. ASFALT USCAT!! :beer:

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit. Am si eu nevoie de un pic de ajutor,am reusit sa-mi rup telescopul spate-dreapta de la JAWA modelul 638 TS si nu reusesc sa gasesc pe cnv care sa aiba o pereche...ma multumesc pana la urma si cu unul in stare buna.Am auzit k s-ar potrivi si de pe IJ-uri,dar nu stiu ce model.Cea mai mica informatie este binevenita. Ms. ASFALT USCAT!! :beer:

eu am folosit de mz si am fost super multumit.daca te intereseaza,intra pe ad de mess adipop33 sa discutam

Link la postare

:biggrin: poti sa montezi de la aproape orice motor... numai prinderea pe cadru si bascula sa fie la fel cu ce este la Jawa...

Eu am avut 2 telescoape de Yamaha XS400 cu tot cu bascula , si i le-am dat unui amic cu JAWA 350TS! Tot ce pot sa-ti zic e ca a fost EXTAZIAT de cum absorbeau socurile chiar si pe pavaj...

M-a facut atat de curios incat m-am rugat de el juma de zi sa-mi dea JAWA sa vad si eu CUM STA TREABA(nu a dat motorul la NIMENI si o are de vreo 14 ani de zile... :tv_horror: )

Intr-un final mi-a dat-o la o tura si ASA ESTE! Amortizoarele de JAWA originale sunt niste jeguri...

Pe pavaj , piatra cubica , ma "straduiam" sa simt ceva in sa , dar ... NIMIC!!!!

Chiar si de la chopperele de 125cmc poti "imprumuta" amortizoare atata timp cat masa vehiculului + pasager+ bagaje se apropie de cea a JAWEI!(si de obicei sunt compatibile...) Poate-l prind liber pe amicul meu si fac vreo doua poze la JAWA asta sa iti arat CE BINE SE POTRIVESC LA JAWA ACELE AMORTIZOARE!

Ar trebui sa aiba cam 32-35 cm lungime amortizoarele din centrul gaurii pentru surub in cealalta parte , daca te pui pe cautat pe la dezmembrari si motoare SH!

Eu zic ca sigur vei gasi ce-ti trebuie! NU mai monta porcarii RUSESTI/cehoslovace... Cu atat mai mult SH...

Parerea mea... :thumbsup:

P.S.: asta daca nu cumva ai trecut la ALTA MOTOCICLETA... ca acum am vazut de cand este anuntul... :stretcher:

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.