Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

niku_gsx-r

expirat Vandut Se Poate Sterge

Recommended Posts

salut...am un citroen c5 model 2004 138.000km realii mergem pe orice test inclusiv reprezentanta:motor 2.0 diesel(140cai)

6+1 viteze:::

-4 geamuri +oglinzi electrice heliomate

-10 x airbag,

-

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Salut

Te interesaza un MV Agusta F4 din 2000 , 750cmc 137CP daca esti interesat pot sa iti trimit si poze pe mail si mai multe detalii

grozapaul@yahoo.com 0724 362 852

Link la postare

Imi pare rau so spun dar Megane-ul cumparat de la tine e...varza.corectez :VARZAAA !

Primul contact cu un amic de al meu care are "ochiu format reno" si are acces la MIDA HARGHITA:

-vopsit pe ici pe colo

-prabriz fata schimbat

-corectat data carte service.apoi a dat telefon la mida si ei au confirmat ca are kilometrajul dat inapoi...

Ok so far so good...toate astea poate nu prea au legatura cu tine avand in vedere ca masina a avut mai multi prop..Poate stiai ,poate nu...dar eu zic ca da!Si acum ce tine de tine:

-masina are PROBLEME MAJORE LA MOTOR (piese +manopera 2000 roni)

-anvelope duse interior exterior 90-99% (cred ca luate de pe caruta) (4 anvelope goodyear ,350 euro)

-amortizor fata stg 40 % ,drepata 0 % .A SE CITI ZERO LA SUTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2 amortizoare monroe minim 500 roni)

-buson rezervor blocat

-Janta aluminu indoit (desi te-am intrebat ai negat ai zis cai pana,eu m-am uitat dar numai pe exterior.Pana mea.Era indoit pe interior-100 roni)

-desigur vazand toate astea acum tre sa schimb si taote consumabilele ca nu esti de incredere (cateva sute de roni)

Asta inseamna la tine masina impecabila si full extra?(apropo eu nu vad nicio trapa ...but thats just me eu nu vad ,n-am vazut multe lucruri)Singurul lucru itnradevar impecabil ,era pretul...NESIMTIT DE MARE PT O MASINA ATAT DE PROASTA)

Nu e prost cine cere ,e prost cine da !IAr in cazul asta eu sunt prostul....Tocmai de aceea am scris acest post sa nu patiti ca mine :wacko:Multe lucruri mi se pot imputa in aceasta afacere (desi au fost destule semnale sa nu fac afacerea) un lucru nici macar nu incerca sa negi :Fulia defazoare ERA DUSA SI TU AI ASCUNS DELIBARAT ACEST LUCRU !! O operatiune care costa 3000 roni la reprezentanta ,2000 "la negru" plus amortizoare 1500...

Cam asta insemana la tine "masina impecabila ,accept test reprezentata"?

Concluzie:

-recomand sa duceti masiniile la reprezentata ,alta decat indicata de el ,desigur pe banii lui;

-negociati masiv !!! (daca si citroenul se prezinta la fel ca megane-ul....recomand o negociere de 1500-2000 euro)

-Atentie motociclisti pasionati!!!acest individ nu cred ca-i motociclist ,e doar un pretext, doar cu TEAPA pe care mia dat-o putea sa-si ia demult motor... :smile:

Cam astea fiind spuse peace over and out.

Link la postare
Imi pare rau so spun dar Megane-ul cumparat de la tine e...varza.corectez :VARZAAA !

Link la postare

Acum fara suparare, dar cand dai banii astia te uiti frate ce cumperi. Sa nu zici ca nu ai vazut faza cu trapa la inceput, sau ca anvelopele erau duse, sau janta, buson rezervor + altele.

Cu parbrizul nu e asa mare -, oricui i se paote intampla sa sara o piatra si sa se sparga. Se schimba si gata (numai sa fie bine montat)!

Deci atentie la neatentie...

Link la postare

Multe lucruri am vazut multe nu ,la altele am inchis ochii (cu masina nu sunt asa pretentios ca si cu motorul)Bine ca te uiti tu la buson :D Iar faza cu trapa am vrut sa subliniez ca in anunt scria full extra,nici vorba de asa ceva mai e mult pana departe... Problema e cu motorul masinii ,a ascuns bine buba cu metode specifice :blush: Iar problema mea am si subliniato :sunt prost si am tratat afacerea cu superficialitate.Acum o sa bag mana in buzunar.

Link la postare

Primul contact cu un amic de al meu care are "ochiu format reno" si are acces la MIDA HARGHITA:

-vopsit pe ici pe colo

-prabriz fata schimbat

-corectat data carte service.apoi a dat telefon la mida si ei au confirmat ca are kilometrajul dat inapoi...

Ok so far so good...toate astea poate nu prea au legatura cu tine avand in vedere ca masina a avut mai multi prop..Poate stiai ,poate nu...dar eu zic ca da!Si acum ce tine de tine:

-masina are PROBLEME MAJORE LA MOTOR (piese +manopera 2000 roni)

-anvelope duse interior exterior 90-99% (cred ca luate de pe caruta) (4 anvelope goodyear ,350 euro)

-amortizor fata stg 40 % ,drepata 0 % .A SE CITI ZERO LA SUTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2 amortizoare monroe minim 1500 roni)

-buson rezervor blocat

-Janta aluminu indoit (desi te-am intrebat ai negat ai zis cai pana,eu m-am uitat dar numai pe exterior.Pana mea.Era indoit pe interior-100 roni)

-desigur vazand toate astea acum tre sa schimb si taote consumabilele ca nu esti de incredere (cateva sute de roni)

Asta inseamna la tine masina impecabila si full extra?(apropo eu nu vad nicio trapa ...but thats just me eu nu vad ,n-am vazut multe lucruri)Singurul lucru itnradevar impecabil ,era pretul...NESIMTIT DE MARE PT O MASINA ATAT DE PROASTA)

Nu e prost cine cere ,e prost cine da !IAr in cazul asta eu sunt prostul....Tocmai de aceea am scris acest post sa nu patiti ca mine :wacko:Multe lucruri mi se pot imputa in aceasta afacere (desi au fost destule semnale sa nu fac afacerea) un lucru nici macar nu incerca sa negi :Fulia defazoare ERA DUSA SI TU AI ASCUNS DELIBARAT ACEST LUCRU !! O operatiune care costa 3000 roni la reprezentanta ,2000 "la negru" plus amortizoare 1500...

Cam asta insemana la tine "masina impecabila ,accept test reprezentata"?

Concluzie:

-recomand sa duceti masiniile la reprezentata ,alta decat indicata de el ,desigur pe banii lui;

-negociati masiv !!! (daca si citroenul se prezinta la fel ca megane-ul....recomand o negociere de 1500-2000 euro)

-Atentie motociclisti pasionati!!!acest individ nu cred ca-i motociclist ,e doar un pretext, doar cu TEAPA pe care mia dat-o putea sa-si ia demult motor... :smile:

Cam astea fiind spuse peace over and out.

Link la postare
auzi nu te supara dar de unde ne cunoastem de iti permiti sa vb aja cu mine....nu cred k am facut armata impreuna...mai bine vb frumos...daca nu ai cei 7 ani de acasa mai bine stai in banca ta...aja ca va rog frumos cei care aveti ceva pareri cum are domnu pretender va rog sa va adresati direct mie...

Link la postare
Mai fratilor dar despre ce Megane e vorba ca vad ca e la vanzare un Citroen? Sau imi scapa mie ceva?

Link la postare

CINE ARE OCHI VEDE ,CINE ARE URECHI AUDE RESTU` SA FIE SANATOSI . EU AM SPUS CE AM AVUT DE SPUS... SI CITROENUL E INMATRICULAT IN ROMANIA ,E VANDUT DE UN SAMSAR SI PROBABIL IN STARE DEPLORABILA CA DE AIA SE VINDE O MASINA SECOND DE PROASTA CE E (EA ,MASINA) NU DE IMPECABILA !!!!

Link la postare

Frate, imi pare rau ca ti s-a intamplat ce ti s-a intamplat. Asta-i tara in care ne ducem zilele si pana la urma, avem exact ceea ce meritam.

Iar tu care vinzi masini sau le dai la schimb ciuruite, se vede ca nu esti motociclist ci un gainar infect care strambi din nas la o Agusta. Daca nu vrei comentarii, marsh in pastele ma-tii si da-ti anuntul la ziar sau la Autovit.

Link la postare
latratoru de pretender : prietene ... nu am nimik dar pana nu vezi la fata locului nu ai ce comenta ... asa ca si pe tine daca te sun imi zici ca e tzipla kawa ala al tau care a fost dauna ... eu am vazut ca latri pe mai multe forumuri ...

iar cat despre nickusor ... frate nu trebuia sa vinzi aici pe forum un cazan ...

kiss`u alll :D

Link la postare
bai gascane... nu trebuie sa vad nimic la fata locului, m-am convorbit cu omu si mi-a fost cat se poate de clar ca e un samsar... vad ca si tu esti caraus de masini... asa se face ca ai coalizat cu nikusor!

vezi imaginea de mai jos.... se vede clar ca omu e calat pe treaba asta, nu il intereseaza motocicletele ci doar a postat aici pentru ca a gasit un bazin de potentiali cumparatori...

post-7591-1247151950_thumb.jpg

kawa pe care o vand eu e mai curata ca tine... puisor!

tu de ce latri pe aici ? ai partea ta la cazaturile pe care le vinde colegu`?

Link la postare
bai frate ia uitete mai in urma si vezii ca sunt mai motociclist ca tine nu am avut un motor..am avut si 1000rr si 600rr...da deci gata cu vrajelile astea ale voastre cu samsarii de targ si aja mai departe...da intradervar am firma de import autoturisme si masinile astea leam luat la variante si vreau sa imi motor pt ca e mai convenabil aja decat cu banii jos..treaba mea si afacerea mea cat ma tinhe masina...si cei care comentati aiurea va rog frumos sa veniti sa vedeti citroenu si api sa vb...iar cat despre megane la 2 zile dupa ce lam vandut ma sunat ca aveam sai dau fiscalu si zice omu ca e multumit de masina..si dupa o luna si ceva zice k iam dat eu masina stricata voi chiar nu intelegeti de ce nu a facut masina probleme prima sau a doua zi sau chiar a3 zi ci dupa o luna si ceva de unde sa stiu pe unde prin ce coclauri a mers cu ea...deci va rog frumos inca o data cei care aveti ceva de lamurit ca sunt samsar sau aja mai departe sa astept sa vedeti ce masini am la vanzare pe langa citroen si sa vedeti in stare se prezinta si apoi sa discutati aiurea pe forum fara sa vedeti despre ce este vorba...

Link la postare
Oaspete
Acest topic este acum închis pentru viitoarele răspunsuri.

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.