Mergi la conţinut
Autentifica-te  
v i o r e l

Purtati Echipamentul De Protectie

Recommended Posts

Nu mai merge pe banda aia de-acum inainte. E risc mare sa patesti asa ceva. E praf mult, mai mult decat pe alta portinue a benzii sau a soselei. Am patit si eu o cazatura aproximativ la fel acum cativa ani. A fost frustrant, eu aveam viteza mai mica.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
eh... nimic nou ...pentru romania...

totusi , CUM?! UN SCUTERIST A OPRIT SA VADA CE-I CU TINE?! ASTA DA , ESTE NOUA! :rolleyes:

si dobitocul de la volanul microbuzului ce a zis? nimic? politie, ceva? :D

sunt 100% sigur ca nu o sa te "auda" nimeni , iar MULTI, FOARTE MULTI vor conduce la fel(slapi, casca, tricou, bermude...) :rolleyes:

Hai mai tanasescule acuma... si eu sunt scuterist... si stii de ce? pt mine e mult mai comod un scuter in orash si isi face treaba... si nu inseamna ca daca majoritatea scuteristilor nu se opresc in astfel de situatii unii nu o vor face... Ce am observat, ca desi salut pe toata lumea pe motor, unii nu raspund... o fi din cauza ca-s scuterist... cine stie. E o chestie de respect reciproc... deja is offtopic... si BTW daca as avea buget un supermoto ar fi motorul ales si direct pe circuit as merge... dar nu as renuntza la scuter...

Sa revin... caz tipic, ce pot sa zic, e bine ca nu ai patit nimic grav... si cum zicea si Cesar evita sa mergi pe banda din dreapta, sau daca e o singura banda mergi pe mijloc.

Link la postare

cred ca mersul pe dreapta a fost primul lucru care mi s-a spus sa il evit atunci cand am iesit prima data pe strada cu motorul

nasol insa cred ca daca te chinui un pic poti sa il gasesti pe soferul microbuzului si sa faci o sesizare la politie

cat despre echipament mai bine mor de cald decat de durere

Link la postare

majoritatea astora cu microbuze sunt periculosi in mod special pentru ca o fac intentionat. mi-as dori sa poata fi tarati prin tribunale si lasati in curul gol + 15 ani de parnaie pentru tentativa de omor. dar din pacate, nefiind impact, trebuie martori ca sa dovedesti ca a vrut sa te scoata de pe sosea. si nici un sofer nu o sa vrea sa fie martor pentru tine.

Link la postare
majoritatea astora cu microbuze sunt periculosi in mod special pentru ca o fac intentionat. mi-as dori sa poata fi tarati prin tribunale si lasati in curul gol + 15 ani de parnaie pentru tentativa de omor. dar din pacate, nefiind impact, trebuie martori ca sa dovedesti ca a vrut sa te scoata de pe sosea. si nici un sofer nu o sa vrea sa fie martor pentru tine.

soferilor de microbuze LI SE PAR AMUZANTE FAZELE ASTEA! Am fost eu in fata , langa sofer , cand a incercat o "schema" de-asta pe la vreo 120 km/h cand vroia sa-l depaseasca un motociclist ... si am ramas :blink: daca mai si patea ceva motociclistul , deja nu-mi venea sa cred ca E REAL CE MI SE INTAMPLA...

zi-mi tu PE UNUL (OM sa fie, nu neaparat SOFER) , care sa fie dispus sa-si piarda timpul pe la politie DAND DECLARATII, si prin tribunale , la ore "numai bune"... adica cand teoretic ar trebuii sa fii la MUNCA...

eu tot raman la ideea ca motociclismul e cel mai SIGUR mod de a-ti rupe gatul... si cel care te-a omorat sa scape LEJEREANU'...

:blink:

MAI ALES IN ROMANIA...

:thumbdown:

Link la postare

mda.. cam asa e. eu am fost in pielea motociclistului vanat si stiu cum e. plm... ce sa le faci?

Da'de ce nu i'ai retinut numarul bre? :ranting::chair:

i-am luat eu numarul cand am patit-o si n-am facut nimic. probabil ca pe loc ne incingeam la o bataie, dar kktul nici nu a oprit. cand am aflat de unde e masina era tarziu.

PS: la multi ani tanasescule, ca am vazut ca e la moda pe un alt topic... =))

Link la postare
mda.. cam asa e. eu am fost in pielea motociclistului vanat si stiu cum e. plm... ce sa le faci?

CAMERA VIDEO PE REZERVOR

i-am luat eu numarul cand am patit-o si n-am facut nimic. probabil ca pe loc ne incingeam la o bataie, dar kktul nici nu a oprit. cand am aflat de unde e masina era tarziu.

PS: la multi ani tanasescule, ca am vazut ca e la moda pe un alt topic... =))

BA VOI SUNTETI TAMPITZI?! CE ZIUA MEA?!TERMINATI-O CU MISTOURILE CA VA PRIND EU LA PREDEAL(pe unii...) :rolleyes: SI DACA MAI SI BEAU...

Link la postare

Nici nu mai stii pe unde sa mergi, ca motociclist, avand in vedere traficul din Bucuresti si soferii "experimentati".Daca mergi pe mijlocul bandei, un sofer cu o duba nu te vede, daca mergi in dreapta bandei este riscul sa te bage in bordura sau sa ajungi pe trotuar, daca mergi in stanga bandei, risti sa-ti taie calea sau te trezesti ca te arunca pe banda a 2 a sau mai rau pe contrasens.Oricum, foarte putini soferi se asigura atunci cand depasesc sau schimba banda,iar pentru un motociclist incepator(asa ca mine,de fapt viitor motociclist pt ca fac scoala in iulie) poate fi fatal.Salamul si toate produsele de carmangerie se aud la maxim din aproape toate dubele si majoritatea mercedesurilor si bmw-urilor asa ca nici nu te aude ca esti in spatele lor.

Oricum debia astept sa ma urc pe Dominator si sa colind drumurile patriei.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.