Mergi la conţinut

Nick sau porecla ?


Feroce

Recommended Posts

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La mine ...Bubu vine de la nijte desene animate...Yogy bear si Boo Boo.si nijte colegi d ai mei din generala mi au zis "bubu"pt k eram mic d inaltime ...k si Boo Boo...iar Ryderu' pt k mi plac mult motoarele si imi plac si Ruff Ryders(o grupare de mii de motociclisti din America).Si pe langa motoare Ruff Ryders este si o casa de discuri(label)la care activeaza mai multi rapperi celebri cum ar fi:Dmx, Jadakiss, Eve ...deci ....sunt nebun cu Ruff Ryders si d aia si Bubu Ryderu'! :scooter::yahoo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

pretender= pretendent; aspirant mai are cateva sensuri substantivu` asta (prefăcut; ipocrit; simulator) da sper sa nu fiu asociat cu ele =((

aspirant... pentru ca sunt nou pe acest forum si printre motoristi :crazy: .... da se schimba situatia intr-o zi si... se schimba si nicku` :tease:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Porecla: Disney - colegii de serviciu mi-au spus asa pt ca sunt ca un desen animat. nu stiau pe care dintre animatii sa puna degetul asa ca port numele taticului lor :)

Kimmie Blu e de mai demult, n-are aproape nicio semnificatie si a fost folosit pt adresa de mail si caterincile prietenilor :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu vine de la pronuntia numelui radu... de catre sormea cand era mica. zazu' in sus si zazu' in jos... zazu' mi-a ramas!!! :photo:

am uitat: pana si ai mei imi zic zazu :D

La categoria asta sunt si eu! ...un bebe...pronuntie greoaie... :D

Mea - cred ca de la Mariana,ca nu era copilul meu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Olaf The Viking e de multa vreme, de prin liceu, de pe vremea calculatorului HC-90 cand jucam Vikings si era acolo unu blond si gras numit Olaf care avea rolul sa pareze loviturile cu scutul lui. Pe urma am mai vazut filme cu vikingi unde Olafi erau matahale (probabil ca toti erau asa) asa ca Olaf a ramas. "The Viking" a fost adaugat pentru cei care nu stiau de unde vine Olaf. In decursul timpului m-am gandit io ca "Olaf Vikingu" suna mai bine dar asta a fost, deja eram pe mai multe forumuri inregistrat asa, pe vreo doua sunt chiar moderator asa ca nu l-am mai schimbat. La toate astea se mai adauga si pasiunea mea pentru popoarele antice si medievale, cavaleri, arme si armuri.

Deci nick din liceu, aceeasi minte ca atunci, posibilitati mai mari acum de realizare a nebuniilor:

img_187077.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
si ti-am zis sa te lasi de...bautura si de motoare,nu-s de tine.. :fuck:

Adica iar te iei de mine aiurea, m-ai vazut mai mic si ce ai zis :"pe asta il dovedesc ca ma tine" =)) =)) =)) !!!

PS: daca vrei sa iti recuperezi Olcit-ul, pe care inca nu ai luat toti banii, stiu eu unde este parcat, omu caruia i l-ai vandut a plecat din tara si nush cand mai vine pe acasa :beer: !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa explic si eu putin...nick- ul meu (unul din cele multe) So....Armadyllo...numele vine din filmul Armageddon (Bruce Willis &Co),erau 2 masini pt a face forajele in respectivul meteorit. Numai ca ala avea numele putin schimbat "Armadillo"(i-am facut tuning, sau l-am personalizat, cum vreti) :beer: ! In realitate este o specie de animal lung de aprox 75 cm,care are peste corp ca o armura (o carapace),El se hraneste cu insecte, furnici.Se pot gasi prin Florida, Texas.Asta din cate imi aduc eu aminte :D

Cateva lucruri despre:

"Armadillos have poor vision but are not blind."

"Recorded to be the animal with the most dreams in sleep "

"Because of the weight of its armor, an Armadillo will sink in water unless it inflates its stomach with air, which often doubles its size"

"Armadillos are one of a small number of animals other than humans that can contract leprosy. "

post-6597-1160829008_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
raven30hell, asta de la idul de mess. am vrut sa pun numai raven dar era deja luat.

porecla in general raven sau eLLa :)

raven asta , in traducere libera, e un fel de cioara ? ca sa intealeaga si poporul ca mine nevorbitor de alte limbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...