Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Sece

enduro Yamaha Xtz 750 Super Tenere

Recommended Posts

Din pacate trebuie sa o dau. Motivul: mi-am luat Aprilia Caponord Rally de 1000 si nu are sens sa tin doua din aceeasi categorie.

Date Yamaha Super Tenere: model castigator Paris-Dakar in anii 90, fabricatie 1992, prima inmatriculare 1994, adusa 2008 din Italia, stare foarte buna, 39.800 km reali, putini km in Romania , nerulata off -road , nelovita, necazuta, 2 cilindri in linie, putere marita la 77 CP- cu kit dyno jet si evacuare tuning- sunet super, ulei Motul si filtru schimbate recent, baterie si placute noi, bujii NGK Iridium + set rezerva, releu nou, cauciucuri strada noi: fata- Michelin Anakee, spate-Dunlop Trailmax + set rezerva enduro Mitas E 09 cu crampoane, far xenon, semnalizatoare aerodinamice tuning, alarma telecomanda, parbriz inalt-protectie f.buna la vant, top case f. mare-Givi 60 l, ceas + termometru digital, priza 12 V, rucsac rezervor, sa foarte comoda, amortizor spate reglabil. Ideala pt. Romania si afara- pt. calatorii pe distante lungi, f.buna si in oras si soft enduro datorita greutatii destul de mici pt categoria ei -195 kg. la gol si amortizoarelor cu cursa lunga. Raport putere/greutate excelent. Viteza croaziera 120 - 140 km/h inclusiv cu pasager si bagaje. O motocicleta "totala", ideala pt. vacanta, off road si uz cotidian. ITP valabil 2010. Tinuta in garaj.

Pret 1600 Euro numai saptamana aceasta pana vineri seara cand plec in concediu ! sub pretul asta nu o voi scadea nici cand ma intorc, ar fi deja pomana! Telefon 0744 566 465 e-mail secelean@yahoo.com

post-9987-1247066340_thumb.jpg

post-9987-1247066425_thumb.jpg

post-9987-1247066561_thumb.jpg

post-9987-1247066873_thumb.jpg

post-9987-1247066948_thumb.jpg

post-9987-1247066340_thumb.jpg

post-9987-1247066425_thumb.jpg

post-9987-1247066561_thumb.jpg

post-9987-1247066873_thumb.jpg

post-9987-1247066948_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul pret pentru cine vine sa o ia pana vineri 24.07.2009 cu banii jos: 1600 Euro!

Consider ca am scazut destul pretul, e superoferta cu toate accesoriile si piesele de schimb incluse, mai ieftin nu voi lasa nici dupa ce ma voi intoarce din concediu si nu cred ca gasiti nici in afara la pretul asta, asa ca luati-o acum , ca s-o folositi vara asta, nu sa stea degeaba ! in fine, pentru mine e acelasi lucru, poate sta si asa pana ma intorc, nu cere de mancare si nici nu am nevoie urgenta de bani , ca sa fiu disperat sa o dau, asa ca e problema voastra daca vreti sa profitati si vara asta de ea sau nu ! e perfecta pt. concediu, m-ar bucura sa stiu ca o foloseste si o ingrijeste cu placere cineva care stie sa aprecieze o motocicleta adevarata care merge peste tot (in afara de hard -enduro!-desi se poate face Transalpina, etc iar cu gumele de cros si alte locuri inaccesibile altor motoare- creste, drumuri de carute, etc), nefiind limitata ca altele!

hai ca plec maine 1 saptamana in concediu, trece vara baieti, acum e momentul plimbarilor pe timp frumos, ce faceti, va luati motor la toamna cand vine ploaia si frigul?

up

pana pe 3 august cand ma intorc, nu sunati, trimiteti mesaj, sunt in strainatate. bafta !

Link la postare

UP

UP CA E SUPER MOTORUL SI CRED CA TE VOI SCAPA EU DE EL. :P

PANA TE INTORCI MAI AM TIMP DE GANDIRE :beer:

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.