Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

tampitel_27

cumpăr Exista Posibilitate De Piese Ij Planeta 5 Noi?

Recommended Posts

Buna ziua.

Doresc sa achizitionez o motocicleta IJ Planeta 5, dar am inteles ca este cam terminata din punct de vedere al pieselor.

Exista vre o posibilitate de achizitionare de piese noi pentru motociclete rusesti (magazine,etc).Sunt din Constanta.

Va multumesc.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua.

Doresc sa achizitionez o motocicleta IJ Planeta 5, dar am inteles ca este cam terminata din punct de vedere al pieselor.

Exista vre o posibilitate de achizitionare de piese noi pentru motociclete rusesti (magazine,etc).Sunt din Constanta.

Va multumesc.

Gasesti, dar in general sunt foarte proaste. Eu de-asta am renuntat la motocicletele rusesti. Am cumparat piese noi, din magazin (destul de scumpe) si erau mai proaste ca cele vechi. Multe din ele nici nu erau tratate (am patit-o cu un piston - s-a deformat, un pinion de atac - a ramas fara dinti in 300 de km, lant - foarte prost, terminat in mai putin de 10 (zece) km, toba de esapament - s-a despicat), carburatoare foarte proaste - am schimbat 3, noi, si degeaba, placi de ambreiaj foarte proaste... Am avut si IJ-uri si Nipru... Am bagat bani in motociclete cu care nu reusam sa merg...

Mai bine cauti o japoneza mai veche.

Bafta!

Link la postare
Buna ziua.

Va multumesc.

La motocicletele comuniste cea mai simpla metoda sa procuri piese de schimb e sa-ti mai iei o motocicleta exact la fel de piese, gasesti la greu motociclete fara acte sau in stare destul de proasta de la care pot fi folosite anumite piese.

Cturturica are dreptate, nu merita sa dai bani pe piese noi, majoritatea sunt facute in China si sunt de calitate proasta.

Eu am un Ij 59, un simson s 50? parca, si un mz 125 rt, majoritatea pieselor de schimb le procuram de pe alte motociclete.

Link la postare

sunt 2 variante:

Gaspar Vasile (nr de tel il gasesti prin posturi sau da pm daca nu ai succes) piese relativ ok, foarte rapid la trimis, in bucuresti le am in 24 ore

danny oldmoto - user parca si aici, dar in mod sigur pe forumuri vecine.

pot sa gaseasca orice piesa

Link la postare

am avut si eu o planeta 5 si am facut rost de piese noi de la cineva din Suceava la super pret.Acest e nr lui.0740848790.BAFTA

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.