Mergi la conţinut

Honda Cbr 1000 Rr-2009


Recommended Posts

"...o i-au mai mult ptr...cum sa ma exprim?...frumusete ...o viitoare colectie,ambitie ,etc,in nici un caz nu ma gandesc ca vreo data o sa ajung sa fug cu 200Km/ora"

Frumusetea, colectia si ambitia sunt cele mai tari argumente pentru a achizitiona o astfel de motocicleta. Sa nu uitam si culoarea neagra.

Ma bucura faptul ca stii pe ce dai banii, nu ca altii care "latra" pe aici. Vad ca stii bine despre ce este vorba si n-ai de gand sa fugi vreodata cu 200km/h, mai ales ca motocicleta asta nici n-a fost conceputa pentru asa ceva.

Motocicleta asta este un fel de chopper cu aspect sportiv, dar vad ca tu deja ti-ai dat seama de lucrul asta.

...

Vezi sa nu treaca vreun Kawasaki GPZ500S din '87 pe langa tine cu 200km/h, iar tu, cu motocicleta ta frumoasa, de colectie, din 2009, sa te ambitionezi si sa te iei dupa el, ca poate ala o fi motociclist si nu fitzobiker. Nu de alta, dar s-ar putea ca omul sa ia curba mai bine decat tine chiar si cu rabla aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

poate a luat vreo maimutza la plimbare

ca oricum carena fata e facuta de asa natura

am fost rau

:tongue:

Scuze,nu am mai intrat ca nu am avut timp....m-am plimbat cu motorul :clapping: .

Bine'nteles ca l-am luat va atasez poze.Si nu este negru,asta ca sa nu mai radeti de mine.

ti-ai luat totusi motor,ca au trecut aproape 2 luni de cand n-ai mai postat.sau a fost doar un topic in care sa ne spargem cu cat castigam lunar?

Sorry despre discutia cu banii,dar eram stresat acolo (acum sunt acasa) si ....aia e,m-am enervat.Am recitit si eu acum dupa atata timp topicul si mi-am dat seama ca am cam sarit calul,scuze

post-27242-1270413977452_thumb.jpg

post-27242-12704139972189_thumb.jpg

post-27242-12704140213644_thumb.jpg

post-27242-12704140410731_thumb.jpg

post-27242-12704140647085_thumb.jpg

post-27242-12704140885577_thumb.jpg

post-27242-12704141096939_thumb.jpg

post-27242-12704141304731_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sexy :thumbup:

sa ne zici cum se comporta dupa "ceva km", gen "jurnal de bord" , probleme tehnice ce ar putea sa apara , costuri de intretinere/revizii , PERFORMANTE , etc etc ... :drinks:

era un user BAIAZID prin australia ce a avut motocicleta asta si INJURA INCONTINUU din cauza lipsei de fiabilitate si neseriozitatea celor din service de acolo din Australia :telephone:

P.S. : vad ca acum "S-A DAT PE BMW-uri"... :biggrin:

Probabil sa fie "sigur" ca nu se mai "frige" ca la Honda...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sexy :thumbup:

sa ne zici cum se comporta dupa "ceva km", gen "jurnal de bord" , probleme tehnice ce ar putea sa apara , costuri de intretinere/revizii , PERFORMANTE , etc etc ... :drinks:

era un user BAIAZID prin australia ce a avut motocicleta asta si INJURA INCONTINUU din cauza lipsei de fiabilitate si neseriozitatea celor din service de acolo din Australia :telephone:

P.S. : vad ca acum "S-A DAT PE BMW-uri"... :biggrin:

Probabil sa fie "sigur" ca nu se mai "frige" ca la Honda...

omul este super priceput,eu din pacate nu sunt chiar asa de citit si nici pretentios.Motorul merge perfect,am 1000 km cu el,nu l-am turat peste 6000 ture ca asa mi sa spus(cat o sa fie in rodaj),la inceput era foarte "strans" motorul,bateria nu ajunsese la performanta maxima si atunci invartea greu demaroul,acum este ok.

Despre SERVICE...nu am ajuns pe acolo,acum trebuie sa ma duc sa ii schimb uleiul,dar am inteles ca nu platesc manopera,doar pretul uleiului la raft.Ulei nu a consumat decat foarte putin,dar am inteles ca modelul acesta consuma,o sa vad dupa rodaj cat si o sa iti spun.

Despre consum-benzina,am fost atentionat,pana se rodeaza haleste mult,la modul ca am mers foarte linistit si nu a scazut sub 10 %.Trebuie sa stai cam aproape de pompa :sorry:

Ca inconvenient ,daca ii pot spune asa,ar fi toba.Are evacuarea finala cu doua iesiri,una mica ,care functioneaza tot timpul si una mare care se deschide la 5000 ture,cand se deschide cea mare mai face un pic de galagie,dar cat timp mergi linistit o confunzi cu o masina.Un super sport cu "glasul"asta....eu nu am mai auzit.

Eu unul sunt multumit de ea,ce schimbari as dori sa ii fac ar fi toba in primul rand,suportul de nr. ca este cam mare,codita modificata si cam atat deocamdat.Ceva in genul la ce am atasat.

Deocamdata cam atat,daca mai apare ceva o sa iti spun

post-27242-12704549187436_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Am citit azi tot acest topic si am invatat muuuulte lucruri :) precum urmeaza:

- Expune datele unei probleme clar si precis pe un forum

- Nu judeca niciodata o carte numai dupa coperti

- Nu te certa cu un om pasionat de motociclete, indiferent de varsta sa (pustan sau puriu)

- Nu cataloga toti oamenii de pe forum, nu ii pune pe toti intr-o galeata

- Cea mai dulce este impacarea si foarte bine primite sunt scuzele :)

- Este mult mai sanatoasa o discutie face to face decat una pe forum

- Este indicat sa invatam sa scriem Romaneste, cu cratima pusa unde trebuie chiar daca am plecat din aceasta tara

Toata stima pentru acest motor si pentru un vis implinit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La mine a fost o problema ciudata: din fabrica la un anume lot de cbr1000rr 2008 au montat secmenti diferiti din greseala. Aveau fanta mai mare si scapa uleiul pe acolo. Au recunoscut dupa aia dar nu au vrut sa imi dea motocicleta noua.

La testele lor mi-au sigilat motorul si m-au pus sa merg de 2 ori cate 1000km FARA SA COMPLETEZ. S-a dus tot motorul: rulmenti arbore, cuzineti .... Au schimbat ei tot in motor dar bun simt era sa imi faca replacement.

M-am jurat ca nu mai iau honda din cauza asta. Apoi in Australia unde temperaturile sunt maricele iti baga numai 10w30 in motor. Se face apa de ploaie la temperatura aia. BMW imi pune 15W50 daca nu ma insel. Asa mai merge vara la caldura.

Au fost destul de multe motociclete cu problema asta in 2008 in mai multe tari (citeam probleme pe cbr.net parca, exact cu secmentii).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...