Mergi la conţinut
Autentifica-te  
RA007tuning

Cum Va Tineti Cheile, Actele, Casca De Obicei?

Recommended Posts

Multa lume am inteles ca, tine cheile intr-un sertar, actele in portofel, si casca pe dulap.Totusi ce te faci cand ai mai multe motoare, deci mai multe acte, si eventual si 1-2 masini macar, deci si mai multe acte.Cum faci sa le ai tot timpul la tine, si cel mai important sa nu le incurci? :unsure:

Eu ca sa nu-mi incurc actele si cheile moto cu cele de la masina, sau cu altele de la alte masini pe care le mai tin uneori, cele moto le tin cum arata in poza. :wacko: Voi cum procedati?

post-13118-1252320322_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Taloanele de la masini le tin in portofel ca merg mai mult cu masina, casca in husa, husa in sertar :D , talonul, cheile moto si manusile in casca :D .

Cheile de la masini e alta poveste niciodata nu le gasesc :D

Link la postare

castile le tinem pe frigider, caci se afla langa usa de la intrare :D . eu tin manusile pe casca, al meu le tine peste tot prin casa. cheile le tine al meu toate la un loc, pe o atarnatoare de gat, pe care de obicei o rataceste prin casa cu tot cu chei :D .

Link la postare
ma tu vrei sa ne spargi casele si sa stii exact unde sa cauti :D

eu le iau pe toate la mine sa am maculatura multa :)

daca eu nu-mi gasesc singur actele, clar nu o sa le gaseasca altcineva =))

Link la postare

Actele de la masina le tin in masina, ma refer la talon si asigurare, permisul in portofel si actele de la motor.... in motor :D

Casca de obicei o las pe oglinda cand motorul e in garaj, sau in husa si husa... tot in motor si ea. Har Domnului ca am loc de depozitare serios sub sha :P Manusile si cagula de obicei tot in motor, iar geaca sta pe cuier.

Cu cheile e problema... de obicei pe astea nu le gasesc niciodata =)) dar de obicei cand golesc buzunarele de chei le pun pe toate pe birou. :P

Link la postare
castile le tinem pe frigider, caci se afla langa usa de la intrare :D . eu tin manusile pe casca, al meu le tine peste tot prin casa. cheile le tine al meu toate la un loc, pe o atarnatoare de gat, pe care de obicei o rataceste prin casa cu tot cu chei :D .

si noi tot pe frigider. casti cu manusi in ele si cheile tot acolo.

portofelul are si actele de la masina si actele de la motor si sta pe unde apuca :D

Link la postare
ma tu vrei sa ne spargi casele si sa stii exact unde sa cauti :D

eu le iau pe toate la mine sa am maculatura multa :)

=)) Daca chiar ma gandeam la asa ceva, urmatoarea intrebare trebuia sa fie: Si actele le tineti impreuna cu banii?? :to_keep_order: .....asa merg la sigur nu?? :ninja:

Link la postare
Cheile doar ce le-am pierdut..Au sarit din contact cand mergeam si duse au fost....Casca pe pat langa perna. Imi tine companie... :wub:

Cum foc ti-au sarit cheile din contact??? daca contactul e pus nu au cum sa sara...

Dar bine ca mi-am adus aminte sa imi fac 2 copii la chei, sa nu patesc si eu cum a mai patit cineva de povestea pe un topic pe aici, ca a scapat cheile in canal si s-a chinuit 2 ore sa le scoata, ca nu a avut rezerva.... nasol moment.

Link la postare
Cum foc ti-au sarit cheile din contact??? daca contactul e pus nu au cum sa sara...

Dar bine ca mi-am adus aminte sa imi fac 2 copii la chei, sa nu patesc si eu cum a mai patit cineva de povestea pe un topic pe aici, ca a scapat cheile in canal si s-a chinuit 2 ore sa le scoata, ca nu a avut rezerva.... nasol moment.

Contactu a fost fortat si nu mai tinea bine cheia..Iar la gropile din Calarasi...Poate le gaseste cineva cu inima si am norocu sa fie de al nostru....

Asa ca...sa aveti vreo 30 de chei ca nu se stie niciodata...

Link la postare

Voi aveti acte la motoare?

Cooool!!!

Din pacate mai trebuie si d-alea......da numai ca sa fie mai usor de gasit in caz de domne feri, de furt, ca de aratat la politist in veac :D

Link la postare

Actele in portofel, cheile si manusile in casca, cheile de la masina pe unde s-o gasi :)

Link la postare

cum si pe unde tin acte,chei manusi!pai acte toate intr'o mapa nu le iau niciodata cu mine cand ma plimb cu moto/masina,decat asigurarile in portofel langa permis,cheile la locul lor bine stiut nimic nu se incurca,casca in masina sau pe un dulap in casa,manusile intotdeauna langa casca cizmele in scarpiera,iar hainele mereu murdare pe unde apuc, a am uitat sa zic am zi un mic monstru ar trebui sa se vada in fata masinii

post-28005-12552588044882_thumb.jpg

post-28005-12552589366405_thumb.jpg

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.