Mergi la conţinut

Invidia...


Skullz

Recommended Posts

It goes like this:

Acu' vre-o 3 saptamani mi-am luat in sfarshit motorul (Suzuki GS 500 E) shi l-am tras la bunik-mea in curte pana imi iau carnetu'. Bunik-mea sta in zona Piatza Chibrit, shi este locul unde mi-am petrecut copilaria, deci cunosc oamenii de pe acolo. Chiar daca Chibritul mai are putzin shi e in "centrul" Bucureshtiului, atmosfera din cartierul asta de case este destul de rurala.

Bine intzeles ca nu am putut rezista tentatziei catorva (40 km :D ) ture pe stradutzele linishtite din zona. O mai veche cunoshtintza din copilarie, a.k.a. Tzaranul :chair: se pare ca shi-a procurat o frumusetze de Cashcaval (Trabant) cu care se faleshte prin cartier. Asta e genul de om care scoate boxele BoomBox-ului, marca PENSONIC cu led-uri multe, in curte shi baga manele de sparge cartierul. Nu'sh cum dreaq se nimereshte ca ies shi io cu motoru' sa mai dau o tura exact cand ishi etala asta Cashcavalu' cu nevasta in dreapta shi puradelu' in spate.

La un moment dat, dau peste Tzaranu' intr-o intersectzie (io venind pe motor) chinuindu-se de zor sa intoarca Cashcavalu'. Am lasat-o mai moale shi am trecut de el... in oglinda il vad incordat pe volan, dand cox la Cashcaval de zburau cartoanele sa ma depasheasca, nu mai zic cum putea sa se auda saracu motor de Trabant la blana :Jumpy:. Avand in vedere ca mai aveam in fatza vre-o 200 m de drum drept shi asfaltat shi ca am o boala pe omul asta de nu va putetzi imagina am bagat shi io un pic mana'n gaz shi l-am facut mic in oglinda :fuck:. La urmatoarea intersectzie am lasat-o moale (strada nu mai era asfltata de aici mai departe) shi l-am vazut pe idiot gonind cu Cashcavalu, negru de furie; a intrat pe drumul ala cu gropi de sareau shuruburile din biata mashina ... ce sa mai.... a sight to remember =))=)); De atunci nu ma mai saluta nici macar in scarba cum facea pana acu' (Thank GOD!)

... Shi nu, nu am ieshit cu motoru' pe strada ca sa ma dau "ciumec" (n-am in fatza cui), ci pentru ca-s super-incepator shi vreau sa ma invatz un pic cu moto pana ies in trafic... oricum am ajuns barfa cartierului... :blahblah1::bash::pokey:

In rest asfalt uscat tuturor, sa ne vedem cu bine pa shosea :punk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ castravecior :fuck: .. hi hi hi... te ashtept sa-tzi fac cunoshtintza cu "Tzaranu'" :aggressive:

@strumfuadi am vazut ca mai mergea inca... jos palaria in fatza mashinii, pe bune, da' cre'ca a incaput pe minile cui nu trebe... poor car, mai face asta o liniutza-offroad sau doua shi gata. :notworking::skull: R.I.P. Trabant

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ castravecior :fuck: .. hi hi hi... te ashtept sa-tzi fac cunoshtintza cu "Tzaranu'" :aggressive:

@strumfuadi am vazut ca mai mergea inca... jos palaria in fatza mashinii, pe bune, da' cre'ca a incaput pe minile cui nu trebe... poor car, mai face asta o liniutza-offroad sau doua shi gata.  :notworking:  :skull: R.I.P. Trabant

<{POST_SNAPBACK}>

Mai umbla si pe la noi Tetrapack-urile. E unu` cu ditamai lipitura de luneta "TRABIATORUL" =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l in basca de Tzaran, nu tre'sa-l pedepsesti. Caracterul lui e o pedeapsa in sine. Iti dai seama ce viata grea e sa tot invidiezi ba pe unu', ba pe altu'? Gandeste-te cu ce porcarii isi iroseste omul viata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratele meu... nici nu stiu ce as putea sa iti spun. desi poate te-a deranjat ce ti-a spus castravete sa stii ca are dreptate, sunt de parere ca ai o oarecare doza de inconstientza.

spun asta pt ca am inteles ca nu ai carnet inca si totusi circuli cu motoru. hai sa iti spun. nici nu e nevoie sa te intalneasca politia si sa te intrebe ceva, ca sa ai necazuri. e suficient sa fuga un copil dupa o mingie sa plece unu de pe loc fara sa se uite sau sa semnalizeze, sa zgarii o masina, si sa fie nevoie sa dai explicatii dup'aia. asta intai de toate.

acum 'foarte incepator' fiind te apuci sa te tragi, fie si cu un trabant, dar trabant condus de asa un cretin, o lepadatura de--asta umana?pot spune ca sunt patit. la stop in dreptul meu se opresc unii cu un jeg de masina, si imi fac semn sa ne tragem. eu i-am vazut dar nu m-am uitat la ei, pt ca erau niste tiganushi de-astia genu'ciupanezului' asta cu trabantu(ca nu i-am retinut numele), dar am frorjat si i-am facut, ei nu iti spun ca ma pomenesc mai incolo cu ei dupa coada, si apuc sa il vad(aud) ca vine, dau un ochi in oglinda si sa vad cum dobitocu intra peste mine doar ca sa nu il depasesc... concluiza mea este ca ar trebuii sa o lasi mai moale. atat cu condusul fara carnet. dar mai ales cu forjele.cel putin pan te prinzi cum e treaba cu motoru tau cum se comporta la viteza si asa.

dar sincer pt cateva saptamani o luna, incearcasa te rezumi la poligon si atat.

sa ai bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...