Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

lionofjudah

cumpăr Vreau 4 Spitze Pt. O Yamaha Xt 125 R!

Recommended Posts

Am şi eu nevoie de 4 spiţe pt. o Yamaha XT 125 R, roata spate. N-am idee unde să întreb, aşa că am postat aici. Mă ajuta careva ? Mersi !

Cine are nişte spitze de orice lungime, sau cine-mi spune unde găsesc ? Mi le scurtez eu pentru roata de Yamaha XT şi le fac filet să mi se potrivească... fac o cinste !

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Am şi eu nevoie de 4 spiţe pt. o Yamaha XT 125 R, roata spate. N-am idee unde să întreb, aşa că am postat aici. Mă ajuta careva ? Mersi !

Cine are nişte spitze de orice lungime, sau cine-mi spune unde găsesc ? Mi le scurtez eu pentru roata de Yamaha XT şi le fac filet să mi se potrivească... fac o cinste !

:dirol: n-ai cum sa le scurtezi si sa se mai si potriveasca la filet! ori au lungimea care trebuie , ori le tai/scurtezi si "le tragi" filetul care trebuie! :smoke: MAH da' la dezmembrari NU MAI SUNT "DE-ASTEA"?! ce naiba ca am vazut de-a roti de enduro intr-un service de scutere de mi s-a acrit... cred ca gasesti roata completa... cel putin pe aici prin ramnic SIGUR gasesti "di tatii pentru tatzi"... de cati inchi e janta?17" sau 18"? si ce lungime are una originala? sau nici macar una originala nu ai ca sa o masori? Nipluri ai? si bineinteles grosimea spitei in mm!

:drunk:

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=422345

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=56543

Link la postare

:dirol: n-ai cum sa le scurtezi si sa se mai si potriveasca la filet! ori au lungimea care trebuie , ori le tai/scurtezi si "le tragi" filetul care trebuie! :smoke: MAH da' la dezmembrari NU MAI SUNT "DE-ASTEA"?! ce naiba ca am vazut de-a roti de enduro intr-un service de scutere de mi s-a acrit... cred ca gasesti roata completa... cel putin pe aici prin ramnic SIGUR gasesti "di tatii pentru tatzi"... de cati inchi e janta?17" sau 18"? si ce lungime are una originala? sau nici macar una originala nu ai ca sa o masori? Nipluri ai? si bineinteles grosimea spitei in mm!

:drunk:

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=422345

La scurtatul lor şi făcut filet de partea unde le tai mă refeream ! Nu cred că pot să refac un nit, mă rog capătul care intră în butuc, dar un filet pot. La dezmembrări am întrebat vreo 2 băieţi pe forumuri şi nimic. Nu m-ar supăra deloc să găsesc roata completă, îţi fac o cinste să mă ţii minte dacă mă ajuţi !!! Janta cred că e de 18'', luîndu-mă după ce-i scris pe anvelopa spate (adică, 120/80-18) (şi tocmai am comandat o cameră şi e de 18''!) Nu am apucat să măsor şi am închis-o în garaj la ora asta. Am lucrat toată ziua la ea, am schimbat kitul lanţ, am refăcut apărătorile, etc. Mîine măsor şi lungimea şi grosimea unei spiţe. Ar fi foarte fain facă-mi găseşti şi mi le pui la poştă ! Niplurile au rămas în jantă. Sînt OK. Doar spiţele lipsesc. Proprietarul anterior cred că a sărit la trambulină cu ea ! Menţionez că am cumpărat motoreta (Yamaha XT 125 R din 2007) pt. fiul meu şi sînt în stare de orice (!?) să-l văd bucurîndu-se de ea ! Dar, nu înainte să mă dau eu cu ea :)) Şi mersi frumos pt. răspunsul tău la solicitarea mea !

Mai are careva vreo idee ?

Alte sugestii, ponturi?

Închei o altă zi în penurie de idei de unde să-mi procur spitzele lipsă... care binevoieşte să-mi mai dea nişte ponturi ! Să fie Tănăsescu singurul domn pe aci ?

Mai bagă unul vreun pont ?

Any help?

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.