Mergi la conţinut

Politia


Dark Angel

Recommended Posts

1. busit cu nipru un VW. Fara amenda ca politaiul era motociclist :P

2. oprit cu nipru pentru verificare acte. Fara amenda ca erau ok

3. oprit cu nipru ca nu avea tobe. Fara amenda ca l-am aburit bine pe politist :focus:

4. amenda cu honda pt viteza

5. amenda cu honda pt depasire pe banda dubla continua

6. fugit de masina politie cu suzuki (nu mi-au vazut numaru) :hunter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au sarit pe capu' meu decand mi-am schimbat toba, dar usor-usor se obisnuiesc militienii de la Buzau.Cand va fii intrunirea de la Buzau cred ca inebunesc gaborii,nu sunt obisnuiti cu motoarele, le urasc marea majoritate.

Abia astept =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 9 ani, de 4 sau 5 ori, un singur radar sanctionat doar cu avertisment (eram TR-ist la jandarmi), altfel nici o amenda, si am facut cateva zeci de mii de km. Daca mergi rezonabil nu au nimic cu tine. Bine, trebuie sa ai si putin noroc. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai grav anul trecut, radar de pa unirii spre casa poporului 128k/h, motor pe nashpa, a fost nasol.. nu vreau sa pov tot:) oricum am cam stat fara permis vreo 3-4 luni :help:

anul acesta... la pod la izvor.. norok ca nu era radar.. doar duba ce a fost trezita de zgomotul de toba cred.

by the way..

gabotu'.. mi-a zis ( ca ne dadusem la vb despre nr de inmatriculare ) ca cica se preg o lege tare de tot special pt "baietii motociclisti ca tine" ( si contrar asteptarilor mele e ) ceva de genul IMPOTRIVA MOTO care cuprinde si obligativitatea de numar pe fata..!!!!!! :shok:

nu stiu daca militzianu era beat sau pescar....dar ma jur ca asa mi-a zis ( e chestie de vreo sapt) deci...daca chiar asa e.. inseamna ca suntem putini tareee si mai rau.. in loc sa ne ajute.. ne mai dau si in cap..

nasol. :rtfm:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motocicleta nu a fost prevazuta din fabrica cu suport pentru numar fata, cum naiba sa faci improvizatii? Cred ca era beat! :D

Pe mine m-au oprit pana acum toti politistii din oras ca sa ma intrebe cat am dat pe ea! :ranting:

Si unul aseara, cel mai prost, mi-a zis: ''da tu ce te plimbi atat? lasa ca venim noi cu radaru' :thumbdown:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unul aseara, cel mai prost, mi-a zis: ''da tu ce te plimbi atat? lasa ca venim noi cu radaru' :thumbdown:

In bucuresti au gasit o solutie si mai buna decat radarul: spalatul bulevardelor in continuu cu tone de apa. Face cat 10 radare, uda de parca ar face pista de teste a cauciucurilor pe ploaie, uda si cand vine ploaia ca sa fie siguri ca stratul de apa e destul de mare. Au inceput sa ignore sa mai spele pe langa trotuar acum uda numai ultimele benzi :chair: . Nu facem chiar nimic in sensul asta? :mad:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Numai azi de 2 ori.Si eu care credeam ca sunt singurul asuprit.Si azi chiar am mers linistit,chiar prea linistit.Mi-au facut reclamatie la serviciu,etc.Sper sa vin si eu la buzau ca sunt pe aproape si mai vin cu un prieten..si avem niste tobe de imi e mila deja de gaborii aia jegosi.Sunt curios pina unde o sa se ajunga.Pe mine ma vineaza cu radarul,ma fileaza ce beau prin baruri-sprite cu lamaie ca sa dea a gin-si se baga in seama.Basca acum imi baga bete in roate la un dosar mai vechi in care am reclamat ca mi s-a spart masina si japca cas si zic ei ca am facut declaratie mincinoasa si n-am absolut nici o treaba,dar ei nu isi fac treaba topirlanii... .Doamne ajuta.Gasesc vreun avocat bazat kre sa isi ajute fratele la nevoie? :Jumpy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
Sunt curios de cate ori v-a oprit politia si de cate ori ati luat amenda pe acest an. Eu va spun sincer ca am fost oprit o singura data si atunci am luat amenda deoarece pasagerul nu avea casca. Tocmai ne duceam sa luam una.

Bafta!

Si eu am fost oprit acum vreo 3 sapt. Conduceam regulamentar, cu viteza sub 50 km/h. La un moment dat ma depaseste un mercedes cu viteza destul de mare. La 100 m masina politiei, radar. Opreste mercedesul. Ajung si eu cu motorul in dreptul lor peste vreo 20 de secunde dupa ce au oprit masina. Imi face si mie semn sa opresc. Imi cere actele. Nu aveam buletinul. Imi spune :"Cred ca ati depasit viteza legala". Intreaba prin statie la radar. Primeste raspuns ca am avut 68 de km. Foarte interesant ca masina care m-a depasit in mare viteza a avut 70 de km. Nu am vrut sa ma cert cu ei ca nu aveam buletinul. Nu am vazut inregistrarea. Am primit 2 puncte penalizare. Si ce e mai rau o amenda in 48 de ore de 40 lei. Veneam cu prietena de la cumparaturi, nu era circulatie, chiar veneam f lejer si admiram peisajul, nu am sprintat pe nici o portiune si de cate ori am privit ceasul chilometraj aveam sub 50 km/h. Daca ar fi facut o medie a vitezei cu care circulasem nu avea cum sa depaseasca 48 km/h MA FUT IN BIROCRATIA CARE CARACTERIZEAZA POLITIA ROMANA SI IN MODUL LOR DE A PASTRA SIGURANTA CIRCULATIEI. :thumbdown:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am patit aproape la fel pe un drum national mergeam cu 70 si care si limita era de 80 vad o masina de politie in fata mea si numai vad ce scoate mana pe geam si imi facem semn sa opresc nervos fiind ca nu imi gasisem geaca potrivita ii dau gaz nenea militianu dupa mine am mers cu nenea militian in spatele meu cam vre-o 500 de m cand ma plictisesc si o iau prin serpentine nenea militian sa lasat la mana lui acum stateam sa imi vina amenda acasa dar vad ca am avut bafta si asa voi face si pe viitor asfalt uscat si cu numarul sub scaun :banana: ca daca ne prin militieni ne baga :pokey: in roate sa trag :fuck: la toti militieni care nu sunt bikeri

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios de cate ori v-a oprit politia si de cate ori ati luat amenda pe acest an. Eu va spun sincer ca am fost oprit o singura data si atunci am luat amenda deoarece pasagerul nu avea casca. Tocmai ne duceam sa luam una.

Bafta!

Nu chiar ON TOPIC ... dar aproape.

Duminica un politai i-a oprit pe niste prieteni de-ai mei ... ca cica

ar fi trebuit sa poarte "veste reflectorizante" :mega_shok:

Cica chestia asta e nou introdusa ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

:ranting::treaten:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Nu am citit toate reply-urile,dar cred ca sunt pe podium in ceea ce priveste nr de amenzi.Anii trecuti luam si cate 2 amenzi pe sapt.,am lasar-o mai moale de cand cu punctele.Am 13,imi iau permisul si daca imi da numa avertisment(se da 2 pct min.)Mai am de stat cuminte pane pe 1 Martie ca atunci sunt 6 luni.astea le-am luat la moldoveni pt 170 in Marasesti dinspre Focsani(trebuia sa imi ia permisu) si 440RON amenda.Am mai depasit masina politiei pe linie continua la iesirea spre Zalau din Cj,si s-au luat cu sirena,dar i-am pierdut ca am luat-o peste linia ferata si apoi pe o punte peste Nadas si pierduti au fost.Nr nu aveam ca eram cu cross-ul.In '99 sau '00 au mai fugit gaborii dupa mine ca nu aveam nr pe Mobra si am luat-o pe coclauri pt ca nu aveam permis si era si furata 'drujba'.M-au prins la o sapt. si am scapat cu 2.000.000 lei vechi spaga.Au zis ca imi fac dosar.IN rest radare la greu,depasire pe linii simple,duble,treceri de pietoni,am trecut pe rosu si m-au executat,intoarceri pe dubla continua si am furat-o,sa nu zic de casca,centura,tel. ca astea pt mine erau banalitati.Una misto a fost in Teius cand m-a prins cu 96 in loc si m-a intrebat daca merge bine Saab-ul ca el nu cunoaste bine masinile Saab si in cat timp bat suta ca mai aveam fff putin (a zis-o cu zambetul pe buze si tot asa m-a si amendat)As putea sa mai scriu,dar nu vreau sa va plictisesc si mai las si pe altii.Drum bun si asfalt uscat!!! :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...