Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

ducatista749

vand Vand Ducati

Recommended Posts

Vand Ducati 749 din 2007 (ultima editie) cu 6500 de KM, impecabila.

Are carte service, a fost cumparata noua din reprezentanta Imsat Maritime Constanta.

Are sistem de evacuare Termignoni, curelele schimbate, ulei+ filtru, antigelul, etc.

Pretul este 7500 Euro negociabil sau schimb cu auto. Motocicleta se afla in Cluj Napoca.

Rosca Dragos 0745 / 409. 188

post-27875-12541470725324_thumb.jpg

post-27875-12541470993414_thumb.jpg

post-27875-1254147125789_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

pai d-abia se vand japonezele pe criza asta si tu speri curand sa-l dai ? tu nu vezi ca nimic nu merge ? :( cel caruia i l-am vandut eu sta si acum cu el la vanzare si l-a pus pe net din vara ...

si-s motoare bune ..stabile pe curbe ..pacat ca n-au cautare decat printre stiutorii

Link la postare

Daca nu reusesc sa o vand... asta e... Imi place mult motocicleta si nu o dau decat chiar daca primesc pretul cerut de mine. Daca nu, foarte bine, am motor si la anul clapping.gif .

Cauciucurile de pe ea sunt intr-adevar bt014 (sunt alea cu care a iesit din reprezentanta, de noua, si sunt aproape gata) Motocicleta se da cu inca 3 seturi de anvelope: 1 pereche slick-uri Pirelli Diablo Supercorsa, 1 pereche Pirelli Diablo Supercorsa cu "desen" (nu sunt slick) si o pereche pentru cine se incumeta pe ploaie de Pirelli Dragon Rain. Am anvelopele astea pt ca service-ul nostru face parte din echipa Team 33 de la ROSBK. Oricum, la anul, daca o mai am, ma duc sa ma dau cu ea pe circuit sa vad cum e...

O seara buna tuturor!

Link la postare

pai d-abia se vand japonezele pe criza asta si tu speri curand sa-l dai ? tu nu vezi ca nimic nu merge ? :( cel caruia i l-am vandut eu sta si acum cu el la vanzare si l-a pus pe net din vara ...

si-s motoare bune ..stabile pe curbe ..pacat ca n-au cautare decat printre stiutorii

Mda ... si mai mare pacat este ca daca intretinerea este facuta ca la carte in 3 ani o mai platesti inca o data ...

Link la postare

Mda ... si mai mare pacat este ca daca intretinerea este facuta ca la carte in 3 ani o mai platesti inca o data ...

:)

Nu e chiar asa... in afara de curelele de distributie care se schimba la 2 ani sau 20.000 de km (care termen se implineste primul) intretinerea este aproape la fel ca la o japo.

Link la postare

:)

Nu e chiar asa... in afara de curelele de distributie care se schimba la 2 ani sau 20.000 de km (care termen se implineste primul) intretinerea este aproape la fel ca la o japo.

Cand vine vorba de distributie pe curea ( adica Ducati ) ... este cam asa si asa , si se poate discuta foarte mult pe acest subiect . Schimbatul curelelor si reglajul supapelor la Ducati tine foarte mult stilul de mers , chiar si asa , pentru un motociclist care merge zilnic pe motor 20.000 Km sun facuti intr-o vara lejer .

Eu acum 2 ani am avut ocazia sa incerc un 999R si aproape ca ma facuse sa renunt la Honda , motocicleta in sine mi sa parut extraordinara si cu o mecanica aproape perfecta as spune eu , dar discutand cu proprietarul despre intretinere mi-am dat seama ca pentru a mentine motocicleta la nivel de " ceas elvetian " trebuiesc bagati foarte multi bani in intretinere , chiar si el incepuse sa-si puna intrebari in legatura cu " merita sau nu "... si asta fara sa mai punem in calcul ca daca vrei un plastic OEM sau alta piesa astepti dupa ea minim cateva luni .

Oricum , lasand deoparte toate aceste aspecte Ducati sun motoare foarte misto :thumbup1: !

Link la postare

Vand Ducati 749 din 2007 (ultima editie) cu 6500 de KM, impecabila.

Are carte service, a fost cumparata noua din reprezentanta Imsat Maritime Constanta.

Are sistem de evacuare Termignoni, curelele schimbate, ulei+ filtru, antigelul, etc.

Pretul este 7500 Euro negociabil sau schimb cu auto. Motocicleta se afla in Cluj Napoca.

Rosca Dragos 0745 / 409. 188

VAd ca schimbi cu auto...dar cu un Intruder C800 din 2007 schimbi?

frumoasa mobra...

Bafta la vanzare :thumbup1:

Link la postare

VAd ca schimbi cu auto...dar cu un Intruder C800 din 2007 schimbi?

frumoasa mobra...

Bafta la vanzare thumbup1.gif

Merci!

Din pacate imi doresc tot o non - japoneza (nu ca as avea ceva cu ele). Un cruiser sau custom care sa ma intereseze, daca mi-ar oferi cineva, ar fi doar un Harley - Davidson. Sau ca naked, un Triumph Bonneville sau Thruxton.

Pana atunci, UP!

Link la postare

Merci!

Din pacate imi doresc tot o non - japoneza (nu ca as avea ceva cu ele). Un cruiser sau custom care sa ma intereseze, daca mi-ar oferi cineva, ar fi doar un Harley - Davidson. Sau ca naked, un Triumph Bonneville sau Thruxton.

Pana atunci, UP!

Vad ca ai gusturi la motorete. Frumos. Hai UP cu asta, ca numai evacuarea e peste 1000 euro !

Link la postare

Merci!

Pana atunci, UP!

Dragose...dupa ce mi-ai dat lectii de stat pe motoreta pe circuit acum o dai pe ciopare...da-o incolo de treaba :pokey:

Cat despre costuri de intretinere...motoretismul in general e un moft care costa...ducati, agusta si de astea...sunt mofturi ale moftangiilor. Cine isi ia stie despre ce e vorba...dar nici ca te baga in faliment nu cred.

Cat despre motorul asta in particular....pleca de langa gixxerul meu la iesirea din curbe ca de langa nimic. Si sa zicem ca mergeam amandoi cam la acelasi nivel amatorial. Sunetul nu are rost sa il descriu. Trebuie auzita!

Link la postare

Merci!

Pana atunci, UP!

Din pacate ai gusturi :thumbup:

Tot la naked iti recomand Brutale insa si MV are cam aceleasi probleme la piese ca si Ducati: pret mare si termen de livrare relativ lung (aici depinde cum ai noroc sa prinzi comanda).

Link la postare

Multumesc Doctoroo-lui pt cuvintele frumoase :) Totusi, nu vrea nimeni motoreta? Sta plictisita in "grajd" langa inca 2 surate, de care n-au timp proprietarii sa le calareasca :(post-27875-031531100 1279956362_thumb.jppost-27875-033208900 1279956354_thumb.jp

Link la postare

m-am dat cu motocicleta asta si e o senzatie maxima. Trage atat in ture joase cat si in ture inalte. Zgomotul este extraordinar si pozitia pe ea "ciudata" pentru cine a condus japoneze dar cadrul ingust ajuta foarte mult pe viraje => ciclistica mult diferita de japoneze si manevrabilitate de invidiat.

La cum e ingrijita motoreta asta ar trebui sa nu aiba moarte cel putin 1000 de ani.

UP!

Link la postare

cred ca an vazut-o la cluj la intrunire. langa o sora mai mare. ca asa le dadeam tarcoale si le faceam cate o poza. chiar am vrut sa-l caut pe unu din proprietari sa ma dea o tura cu una din ele. up si de la mine ca nu se compara o orez-ata cu o macaronara

post-24334-079202300 1286353073_thumb.jp

post-24334-044840900 1286353133_thumb.jp

post-24334-071327500 1286353208_thumb.jp

post-24334-079106400 1286353250_thumb.jp

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.