Mergi la conţinut

Politia


Dark Angel

Recommended Posts

  • 1 month later...

doua amenzi, ambele la radar... cu 76km/h respectiv 72km/h.... intr-o seara pe centura m-a oprit un echipaj pt ca nu am oprit la semnul stop, eu am redus considerabil viteza dar nu oprisem. In rest nici o amenda pt ca nu mai opresc, ei se gasesc sa ma opreasca numai cand pe jos e ud si pietris pe deasupra si nu vreau sa risc sa culc motoru doar ca sa ma intrebe el cat i-am dat cel mai tare. Totzi au fost de treaba pana acum si mai totzi se jura pe ce au mai scump ca si ei sunt mari motociclisti si ca isi rupeau gaturile cu minskurile si hoinarurile prin orash sau la bunicasu la tzara... numai dobitoci asa mai pe scurt. la radarele din fatza nu opresc pt ca decat sa paltesc o amenda de 300 mii ca am mers cu 70km/h prin orash... mai bine bag benzina si plec la munte sau la tzara cu 140km/h :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De prima data de cand am fost oprit si pana in prezent am fost oprit de aproape toti politistii din Alexandria, sub niste pretexte uneori aberante si alteori atat de hilare incat te intrebi unde pot unii inmagazina atata prostie!

Faze de genul:

-da tu ce te plimbi atata? lasa ca vin eu cu radaru

-Parca ne intelesesem sa nu te mai plimbi noaptea.

-si mie cand mi-o dai sa merg cu ea?

-tu nu-ti dai seama ca terorizezi orasul? (asta e tare) =))

-Cat ai dat pe ea?(toti)

-actele la control, le-am mai vazut si ieri da vreau sa le mai vad o data!

M-ati mai oprit si ieri - Da, dar poate acum ai baut!

De ce m-ati oprit? - Pai de ce vii pana aici si aici intorci?

sunt la ordine zilei si devin chiar enervante! :chair:

Amenda pana acum tot nu am luat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Sher: No offense, da' in Alexandria... ce pretentii sa ai!? :D (spun asta pentru ca desi-s nascut in Bucales am copilarit prin TR ). Gaborlitienii de-acolo... majoritata sunt probabil veniti de pe la satele din apropiere in orashel (parca si primarii - si ala din Alex. si ala din Rosiori - de acu cativa ani erau de prin Socetu daca nu ma inshel) Ma ma uit pe la aia din satu in care mai vin vara cate-odata pentru "relaxare": aia se uita :scare::shok: <--cam asa, numai cand trece o dacie cu portbagaju plim de boambe prin sat, d-apai la un motor! Probabil ca vad motorul+caleretul ca pe O singura vietate ciudata!!.. :blum: SI daca mai ai si casca in cap.. =)):taunt:

On topic-> cu masina nu m-a oprit vreodata! Cu motorul nici atat. Asta pentru ca inca n-am iesit in trafic (stau cu carnetu in buzunar, ca inca n-am motor :search:

:blum: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe anu asta o singura data , si atunci ca sa ma intrebe de ce merg pe sensu celalalt cu 160 si pe la ei trec cu 50 (aveau radaru pus pe sensu opus) ... le-am spus ca nu stiu despre ce vorbesc , eu vin din alta parte ...... si stiti ce m-au intrebat ?

De unde ? .... de parca eram bou sa spun de pe sensu celalalt . Ce ,nu m-ati vazut din cauza vitezei ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol n1 dami, pt mine singurul contact de pana acum cu politia a fost la faza accidentului. Domnul plutonier zicand nervos:

Mai baietzi! Voua nu va mai ajunge cu viteza asta! Am cate 15 rapoarte pe zi de accidente de motocicleta! :pokey:

El asumase ca deja era vina mea, nu mai conta ca femeia a taiat 2 benzi nesenmnalizand si a taiat linia continua. :treaten:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A , si uitam , stateam cu baietii int-o seara la Sala Sporturilor si apare politia calare ... in urmarirea unui BMW pe care l-a si ars din scurt. Ne pune dracu sa intram in vorba cu organu .

Noi : Buna seara

el : " Ce dracu ba , nici nu mi-am inceput tura ca am si primit reclamatii de la oamenii care locuiesc pe strada asta ca nu pot sa doarma din cauza zgomotului de la tobele voastre , vreti sa ne punem cu amenzile pe voi ....

In fine , dupa un schimb de replici si teoria chibritului despre oamenii care dorm , se termina cu pace .... hai ba , lasati-o si voi mai usor .... se suie pe motor si pleaca in supertromba pe contrasens , de urla pana si toba aia de rahat de la BMW-u lui :) .

Deisgur ca i-am urmat exemplul .... gaz la maxim si mers pe contrasens ... ca eu asta am inteles dupa toata discutia :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

EU am luat radar in Arad 160 in localitate, tocmai veneam de la nemtzi si uitasem de radare si m-am ars de 500 000 de lei spaga si raspunsuri la multe intrebari restu nimik nici la nemti la 270 de km pe ora nu am avut probleme dar am intrat in tara si m-am ars.Salutare!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O singura data si am luat 250mi pentru ca nu am mers cu luminile aprinse...de parca la IJ daca le aprinzi te vede careva =))

Sa luat ca am numerele taiate ...dar m-a iertat pentru asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Anul asta m-au "oprit" decat o singura data !!! De ce am pus ghilimele la oprit ?? Sa va explic :

Intr-o noapte cand ma duceam acasa pe la ora 02.30 am avut ghinionul, (sa nu zic ca am fost prea prost si dobitoc), sa raman fara benzina exact cand mai aveam vreo 1 km pana acasa (eu stau in Voluntari) !!! Ce era sa fac ? Daca tot mai aveam putin pana acasa am inceput sa imping motoru !!!

Dupa vreo 100 m de impins apare masina de politie langa mine !!!

Dialog :

politistu: - ce faci ma ??

eu - ma duc acasa

- si de ce impingi motoru

- am ramas fara benzina

- daaaaaaaaaa !!! Esti sigur ?? :bash:

- nu dar asa cred :fuck:

- aaaaaaaa esti din astia jmecherii tu ma !!! ia trage pe dreapta

trag pe dreapta bineinteles, ce era sa fac?? :Jumpy:

- casca de ce nu o porti ??

- ?????????? poftim ???

- da ma ce te uiti asa la mine de ce nu ai casca in cap

- sefule ai chef de caterinca la ora asta ?? pai dupa ce ca e cald afara si mai am si geaca asta de piele pe mine, mai imping si motoru vrei sa tin si casca in cap ?? pt ce ??

- cum ma pt ce ?? nu asa scrie in regulament ?? sau tu cumva nici nu stii

- ba stiu, dar parca trebuie sa o port cand merg cu ea, nu cand o imping

- auzi ba tu esti cam tare in gura am impresia, ia scoate actele

- am si eu o intrebare daca se poate !!! am facut ceva ??

- lasa ba vrajeala si scoate actele alea

- nu le am la mine

- aaaaaaaa deci asta inseamna ca nu e motoru tau !!! l-ai furat !!!

- :focus: hahahahahahahaha poftim ??? bai nene ce tampit ar fi furat un motor care nu merge ??

- hai la sectie sa te verificam

- si cu motoru ce vrei sa fac !!! il las aici ?? statie nu aveti ??

- ba da, dar nu mai are baterie

- :chair::chair::chair::shok::shok: Uite domne ia telefonu meu si suna-l pe George, (asta fiind si el un gabor la noi la sectie mai mare in grad decat asta care ma oprise), si iti zice el cine sunt, motoru e in regula inscris pe numele meu, parca nu ma vezi in fiecare seara pe aici

- il stii pe George ? ai nr lui de tel ?

- bineinteles

- hmmmm sa te cred sa nu te cred ?? ce masina are el ma ? a lui pers ?

- un opel vectra an '99, culoare rosie, geamuri fumurii, nr b-77-flr

- pai de ce nu zici ba baiatule asa de la inceput ?? unde stai ?

- la prima statie pe strada cu primaria veche

-pai zi ba asa !!! soldat pune mana si ajuta-l pe baiatu asta sa impinga motoru !!!

- lasa ma stai acolo pe ea ca te impinge asta ca e fortos si ii place !!! hai ba soldat ce mai stai dai a 2-a !!! :scooter: da maine dupa ce ii pui benzina vii pe la noi la sectie sa il faci si pe el o tura ca e baiat bun si merita si el !!!

- da jupane cum sa nu !!!

- hai ca noi te lasam ca avem treaba !!! bafta !!! soldat dupa ce il duci pe baiat acasa vii la sectie !!! :hunter::mega_shok::pokey:

Bineinteles ca m-a impins ala vreo 20-30 m pana nu i-am mai vazut pe gabori si i-am zis sa plece ca o imping eu pana acasa !!! Asta e se mai intampla !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta m-au "oprit" decat o singura data !!! De ce am pus ghilimele la oprit ?? Sa va explic :

Intr-o noapte cand ma duceam acasa pe la ora 02.30 am avut ghinionul, (sa nu zic ca am fost prea prost si dobitoc), sa raman fara benzina exact cand mai aveam vreo 1 km pana acasa (eu stau in Voluntari) !!! Ce era sa fac ? Daca tot mai aveam putin pana acasa am inceput sa imping motoru !!!

  Dupa vreo 100 m de impins apare masina de politie langa mine !!!

Dialog :

politistu: - ce faci ma ??

eu          - ma duc acasa

            - si de ce impingi motoru

            - am ramas fara benzina

            - daaaaaaaaaa !!! Esti sigur ??  :bash:

            - nu dar asa cred  :fuck:

            - aaaaaaaa esti din astia jmecherii tu ma !!! ia trage pe dreapta

      trag pe dreapta bineinteles, ce era sa fac??  :Jumpy:

            - casca de ce nu o porti ??

            - ??????????  poftim ???

            - da ma ce te uiti asa la mine de ce nu ai casca in cap

            - sefule ai chef de caterinca la ora asta ?? pai dupa ce ca e cald afara si mai am si geaca asta de piele pe mine, mai imping si motoru vrei sa tin si casca in cap ?? pt ce ??

            - cum ma pt ce ?? nu asa scrie in regulament ?? sau tu cumva nici nu stii

            - ba stiu, dar parca trebuie sa o port cand merg cu ea, nu cand o imping

            - auzi ba tu esti cam tare in gura am impresia, ia scoate actele

            - am si eu o intrebare daca se poate !!! am facut ceva ??

            - lasa ba vrajeala si scoate actele alea

            - nu le am la mine

            - aaaaaaaa deci asta inseamna ca nu e motoru tau !!! l-ai furat !!!

            -  :focus:  hahahahahahahaha poftim ??? bai nene ce tampit ar fi furat un motor care nu merge ??

            - hai la sectie sa te verificam

            - si cu motoru ce vrei sa fac !!! il las aici ?? statie nu aveti ??

            - ba da, dar nu mai are baterie

            - :chair:  :chair:  :chair:  :shok:  :shok:  Uite domne ia telefonu meu si suna-l pe George, (asta fiind si el un gabor la noi la sectie mai mare in grad decat asta care ma oprise), si iti zice el cine sunt, motoru e in regula inscris pe numele meu,  parca nu ma vezi in fiecare seara pe aici

            - il stii pe George ? ai nr lui de tel ?

            - bineinteles

            - hmmmm sa te cred sa nu te cred ?? ce masina are el ma ? a lui pers ?

            - un opel vectra an '99, culoare rosie, geamuri fumurii, nr b-77-flr

            - pai de ce nu zici ba baiatule asa de la inceput ?? unde stai ?

            - la prima statie pe strada cu primaria veche

            -pai zi ba asa !!! soldat pune mana si ajuta-l pe baiatu asta sa impinga motoru !!!

            - lasa ma stai acolo pe ea ca te impinge asta ca e fortos si ii place !!! hai ba soldat ce mai stai dai a 2-a !!!  :scooter:  da maine dupa ce ii pui benzina vii pe la noi la sectie sa il faci si pe el o tura ca e baiat bun si merita si el !!!

            - da jupane cum sa nu !!!

            - hai ca noi te lasam ca avem treaba !!! bafta !!! soldat dupa ce il duci pe baiat acasa vii la sectie !!!  :hunter:  :mega_shok:  :pokey:

Bineinteles ca m-a impins ala vreo 20-30 m pana nu i-am mai vazut pe gabori si i-am zis sa plece ca o imping eu pana acasa !!! Asta e se mai intampla !!!

<{POST_SNAPBACK}>

=))=)) frate tare povestioara ta. pe bune de pomina. 'las ca ai ce povesti la nepoti. numa bine :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta m-au "oprit" decat o singura data !!! De ce am pus ghilimele la oprit ?? Sa va explic :

Intr-o noapte cand ma duceam acasa pe la ora 02.30 am avut ghinionul, (sa nu zic ca am fost prea prost si dobitoc), sa raman fara benzina exact cand mai aveam vreo 1 km pana acasa (eu stau in Voluntari) !!! Ce era sa fac ? Daca tot mai aveam putin pana acasa am inceput sa imping motoru !!!

  Dupa vreo 100 m de impins apare masina de politie langa mine !!!

Dialog :

politistu: - ce faci ma ??

eu          - ma duc acasa

            - si de ce impingi motoru

            - am ramas fara benzina

            - daaaaaaaaaa !!! Esti sigur ??  :bash:

            - nu dar asa cred  :fuck:

            - aaaaaaaa esti din astia jmecherii tu ma !!! ia trage pe dreapta

      trag pe dreapta bineinteles, ce era sa fac??  :Jumpy:

            - casca de ce nu o porti ??

            - ??????????  poftim ???

            - da ma ce te uiti asa la mine de ce nu ai casca in cap

            - sefule ai chef de caterinca la ora asta ?? pai dupa ce ca e cald afara si mai am si geaca asta de piele pe mine, mai imping si motoru vrei sa tin si casca in cap ?? pt ce ??

            - cum ma pt ce ?? nu asa scrie in regulament ?? sau tu cumva nici nu stii

            - ba stiu, dar parca trebuie sa o port cand merg cu ea, nu cand o imping

            - auzi ba tu esti cam tare in gura am impresia, ia scoate actele

            - am si eu o intrebare daca se poate !!! am facut ceva ??

            - lasa ba vrajeala si scoate actele alea

            - nu le am la mine

            - aaaaaaaa deci asta inseamna ca nu e motoru tau !!! l-ai furat !!!

            -  :focus:  hahahahahahahaha poftim ??? bai nene ce tampit ar fi furat un motor care nu merge ??

            - hai la sectie sa te verificam

            - si cu motoru ce vrei sa fac !!! il las aici ?? statie nu aveti ??

            - ba da, dar nu mai are baterie

            - :chair:  :chair:  :chair:  :shok:  :shok:  Uite domne ia telefonu meu si suna-l pe George, (asta fiind si el un gabor la noi la sectie mai mare in grad decat asta care ma oprise), si iti zice el cine sunt, motoru e in regula inscris pe numele meu,  parca nu ma vezi in fiecare seara pe aici

            - il stii pe George ? ai nr lui de tel ?

            - bineinteles

            - hmmmm sa te cred sa nu te cred ?? ce masina are el ma ? a lui pers ?

            - un opel vectra an '99, culoare rosie, geamuri fumurii, nr b-77-flr

            - pai de ce nu zici ba baiatule asa de la inceput ?? unde stai ?

            - la prima statie pe strada cu primaria veche

            -pai zi ba asa !!! soldat pune mana si ajuta-l pe baiatu asta sa impinga motoru !!!

            - lasa ma stai acolo pe ea ca te impinge asta ca e fortos si ii place !!! hai ba soldat ce mai stai dai a 2-a !!!  :scooter:  da maine dupa ce ii pui benzina vii pe la noi la sectie sa il faci si pe el o tura ca e baiat bun si merita si el !!!

            - da jupane cum sa nu !!!

            - hai ca noi te lasam ca avem treaba !!! bafta !!! soldat dupa ce il duci pe baiat acasa vii la sectie !!!  :hunter:  :mega_shok:  :pokey:

Bineinteles ca m-a impins ala vreo 20-30 m pana nu i-am mai vazut pe gabori si i-am zis sa plece ca o imping eu pana acasa !!! Asta e se mai intampla !!!

<{POST_SNAPBACK}>

=))=))=))=))=))=)) e cea mai tare intamplare!!!! am ras cu lacrimi

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor am patit-o si eu.m-au oprtit si pe mine motopolitistu ca circulam fara numar si nici pasageru nu avea casaca si mi-a zis:

-da-te jos de pe motor!

-de ce n-are casca fata?

-de ce nu ai nr?

-vrei sa-ti fac dosar si dupaia sa vii la mine plangand?

-du-te pe langa ea,si dak te mai prind ai incurcat-o.

asta s-a intamplat cand a fost tunnig&sound in oradea.eu eram cu un enduro de 50 fara acte,nimk.

nasol a fost.

nu va doresc sa va opreasca potera.mai bine circulati legal decat cu frica in sange.

asfalt uscat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...m-au oprit si pe mine cand a fost salonul moto in bucuresti (fix la iesire...unde stateau ca popandaii)...mi-au cerut actele respectuos eu le-am raspuns la fel, ca nu le am, invocand scuza clasica ca le-am uitat in cealalta geaca (atunci nu aveam asigurare si nici ITP-greseala mea oricum)....si au inceput "pai cum se poate, ca-ti ducem motorul la udriste!!!....chemam o duba ca nu poti sa mergi pe ea pana acolo...ma rog asta mi se parea chiar culmea sa aduca o duba sa-mi confiste motorul :Jumpy: ...in fine m-au tinut acolo vreo 1/2 de ora pana au venit niste motopolitisti care mi-au dat o amenda de 750.000 si avertizarile de rigoare!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De prima data de cand am fost oprit si pana in prezent am fost oprit de aproape toti politistii din Alexandria, sub niste pretexte uneori aberante si alteori atat de hilare incat te intrebi unde pot unii inmagazina atata prostie!

Faze de genul:

-da tu ce te plimbi atata? lasa ca vin eu cu radaru

-Parca ne intelesesem sa nu te mai plimbi noaptea.

-si mie cand mi-o dai sa merg cu ea?

-tu nu-ti dai seama ca terorizezi orasul? (asta e tare) =))

-Cat ai dat pe ea?(toti)

-actele la control, le-am mai vazut si ieri da vreau sa le mai vad o data!

M-ati mai oprit si ieri - Da, dar poate acum ai baut!

De ce m-ati oprit? - Pai de ce vii pana aici si aici intorci?

sunt la ordine zilei si devin chiar enervante! :chair:

Amenda pana acum tot nu am luat...

<{POST_SNAPBACK}>

=)) Tu chiar ai ghinion sau nu te plac politistii dar oricum sunt de coma baietii :chair::pokey:=))

Am venit in luna Iunie in tara si eram pe langa Sebes aveam ceva viteza in fata mea era un tir iar in fata tirului un Wartburg la un moment dat masina intra pe contra sens si se face muci cu un Volvo mai vechi, in fine acident foarte naspa dar soferii aveau ceva loviturii si o pasagera din Wartburg a intrat in coma.Atunci am oprit toti am scos soferii din masina ,pasagera au inceput oamenii din zona sa sune la ambulanta la politie la descarcerare(asta era inainte sa ai scoatem din masina). Dupa 25 de minute vine descarcerarea asta e degeaba a venit dupa alte 15 minute vine ambulanta iar dupa alte 30 de ora vine politia.Au inceput sa intrebe ce sa intamplat au inceput sa tipe sa plece lumea de acolo ca sa vad locul acidentului si au inceput baietii adica 2 masurau distanta franarii si a acidentului pe o raza de circa 50 de metri cu o ruleta de 5 metri alti 3 erau la mine la motocicleta si ma intrebau cat a costat si cat i-am dat viteze, oamenii in spate de circa o ora asteptam la un moment dat mai vina alti doi ambulantza astepta dupa politisti sa le dea voie sa plece ei nimik, oamenii fierbeau astia stateau langa mine si au uitat ca moare femeie acolo si ca unul diun soferii avea ceva rani deschise pe corp :notworking: .Au venit cativa oamenii si s-au luat de ei ca nu isi fac treaba politistii ofensati, trimit ambulanta la spital si isi continuua privitul plutonierii sau ce erau tot masurau si scriau pe o hartie cat metri au masurat cam la inca 2 ore ne-au lasat sa facem curatenie si sa plecam dar nu inainte sa imi zica sa ai dau forja cat mai tare ca vor sa vada si ei.Cata minte de politist si cate incredere putem sa avem in ei, nici macar la un acident cu oameni raniti si cu o femeie pe cale sa moara nui interesa decat " cat ai dat pe ea , cat prinde, cat i-ai dat maximum si chestii banale.Asa ca fuck the police si cine o opri la radele lor sa vina dupa mine daca au curaj :fuck::man_in_love:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...