Mergi la conţinut

Recommended Posts

Hai salz. Imi pare rau ca n-am mai scris de mult, dar, asta e, acu am si eu net. Revenind. Nu stiu ce sa-mi iau? Ij sau Mimsk? As vrea mai mult pentru oras, sa ma deplasez repede si eficient. Inclin spre minsk, deoarece am auzit ca un Ij consuma cam mult. Asta am auzit. Am oprit la un moment dat un om cu Ij si mi-a zis ca mai mult de 4,5 masim 5 nu ia. Astept pareri. Thanks :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Pt oras e bun minskul.puturos nu este si nici nu se compara cu un moped.si acu s-o zicem p-aia dreapta: cum arati pe un moped si cum arati pe un minsk.

atata timp cat minskul poate fi ridicat pe o roata si ajunge la 90km/ora eu zic ca nu e chiar atat de puturos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
daca nu stii sa mergi cu el sau sa-l repari mergi cu minsku' si atinge orgasmu' de fiecare data cand il chinui si ajunge la 100

<{POST_SNAPBACK}>

In Ziua de azi nu ma intereseaza cu cat merge ci cat consuma nu, sau tu ai neamuri la ROMPETROL :punk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca la 5-5.5 litri la suta in oras e o avere

<{POST_SNAPBACK}>

Sincer fata de minsk-ul care consuma 2.5% da este o avere e ca si cum pleci la mare cu minsk-ul si te si intorci acasa iar cu ij-ul ramai acolo + daca te pricepi putin la minsk si o pui la punct atingi si viteze de pese 100 chiar usor.Minskul meu are 16mii km la bord de la ultima reparatie capitala( si nu zic asta ca sa ma laud) si singurul lucru pe care l-am schimbat a fost o placuta de ambreiaj pe care nu ar fi trebuit dar daca i-am dac capacul jos am facut-o si un rulment de la roata de spate care era inca de la mama ei de acasa.In schimb toti prietenii mei care au ijuri ii vad toata ziua cu mainile pline de vazelina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer fata de minsk-ul care consuma 2.5% da este o avere e ca si cum pleci la mare cu minsk-ul si te si intorci acasa iar cu ij-ul ramai acolo + daca te pricepi putin la minsk si o pui la punct atingi si viteze de pese 100 chiar usor.Minskul meu are 16mii km la bord de la ultima reparatie capitala( si nu zic asta ca sa ma laud) si singurul lucru pe care l-am schimbat a fost o placuta de ambreiaj pe care nu ar fi trebuit dar daca i-am dac capacul jos am facut-o si un rulment de la roata de spate care era inca de la mama ei de acasa.In schimb toti prietenii mei care au ijuri  ii vad toata ziua cu mainile pline de vazelina!

<{POST_SNAPBACK}>

Sunt de acord :punk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce-am spus? daca nu stii sa-l repari nu te tine! si in afara ia 4-4.5

<{POST_SNAPBACK}>

Sincer nu consuma mult doar cu 1.5- 2 l in plus!

Nu ca as avea ceva cu ij-ul dar sincer dintre toate motoarele rusesti pe care le cunosc minskul mi se pare cel mai bine realizat si din experienata mea chiar poti sa tragi de ea pana la nesimtire!

Mai am si un mz-etz care tehnologic este net superior minskului dar nicodata nu as vinde minskul si niciodata nu m-a lasat pe drum si am facut tot vestul tarii cu ea !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, de fiabil e fibil saracu', atat doar ca eu nu am atata rabdare sa merg cu viteza supersonica pe care o poate oferi... de fapt nici cu ij-ul si nici cu jawa nu aveam rabdare, de asta l-am luat pe ducu pana la urma! :) sa vezi la asta consum in jur de 11 in oras! bwahahahahahhhhahhhh!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, de fiabil e fibil saracu', atat doar ca eu nu am atata rabdare sa merg cu viteza supersonica pe care o poate oferi... de fapt nici cu ij-ul si nici cu jawa nu aveam rabdare, de asta l-am luat pe ducu pana la urma! :) sa vezi la asta consum in jur de 11 in oras! bwahahahahahhhhahhhh!

<{POST_SNAPBACK}>

Mai misto consum!Sincer si eu de aceea mi-am luat etz-ul si sper sa nu aiba mai mult de 4 afare si vre-o 5-5.5 in oras!

In oras si pe munte minski si in afara etz(la drum lung)!

Imi era deja groaza cand plecam in turmaca iar o sa astepte dupa mine,dar daca mergeam singur era ok!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai misto consum!Sincer si eu de aceea mi-am luat etz-ul si sper sa nu aiba mai mult de 4 afare si vre-o 5-5.5 in oras!

In oras si pe munte minski si in afara etz(la drum lung)!

Imi era deja groaza cand plecam in turmaca iar o sa astepte dupa mine,dar daca mergeam singur era ok!

<{POST_SNAPBACK}>

Apropo ce carburator ai?

e original? :help:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum sta treaba dupa mine

Daca iti iei IJ sa iti iei Planeta si nu caca ala in 2 cilindrii.

Nu de alta da am avut (Planeta 5)

Nu stiu cat consuma in oras, dar in afara DACA E REGLAT BINE CARBURATORUL consuma (singur pe el 4-5 la suta).

Rable sunt amandoua dar IJ-ul are cativa caluti in plus care intr-o excursie fac diferenta.

Si partea proasta cu rusestile e ca piesele de schimb sunt caca!!!

Mie mi-a mers PERFECT IJ-ul timp de 4 ani.

Dar cand m-a pus dracu sa schimb piese am tinut-o din probleme in probleme.

Dar nicioata nu m-a lasat in drum, si am facut si Transfagaraseanul fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai salz. Imi pare rau ca n-am mai scris de mult, dar, asta e, acu am si eu net. Revenind. Nu stiu ce sa-mi iau? Ij sau Mimsk? As vrea mai mult pentru oras, sa ma deplasez repede si eficient. Inclin spre minsk, deoarece am auzit ca un Ij consuma cam mult. Asta am auzit. Am oprit la un moment dat un om cu Ij si mi-a zis ca mai mult de 4,5 masim 5 nu ia. Astept pareri. Thanks :scooter:

<{POST_SNAPBACK}>

Pentru a alege o motocicleta ai nevoie sa tii cont de niste aspecte generale:

1 consum

2 cilindree

3fiabilitate si altele

Pentru oras eu ti-as sfatui sa-ti iei MINSK :scooter::punk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

salut eu am un minsk si il recomand si altora. chiar daca e mic mi-a data multe satisfactii si am invatat sa-l repar singur ca nu prea are cine sa te ajute cand ai nevoie.

as vrea sa cumpar inca unul dar nou nout si tot in doi timpi nu ala in patru. :scooter::scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in seama...era acu vreo 2-3 ani la intrunirea la sibiu un popa care a zis pe scena la microfon ca CINE A AVUT IJ VA STA IN DREAPTA TATALUI.

e o intrebare prosteasca sa faci o comparatie intre ij si minsk,ijul e motor care merge oricum daca il respecti!!! :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...