Mergi la conţinut

cer sfaturi pentru achizitionare...


komy

Recommended Posts

dupa cum am precizat si in titlu... doresc sa-mi iau o motocicleta(cam de 2000EUR) si nu stiu ce sa iau.... ce e mai rau este ca nu am mai avut asa ceva pana acum.. deci experinta mea este doar in domeniul auto. :(

intrebarea mea este: sa-mi iau un 250 cmc sau ceva mai mare... caci am 1.90 si 90kg... alea de 250cmc sunt mai mici? incap pe una din aia? :huh: sau imi trebuie una mai mare?(vreau ca motocicleta sa fie sport)

cam atat a fost...

numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la dimensiunile tale! sa traiesti! eu nu mi-ash lua ceva sub 400cm3! chiar daca esti incepator!!daca iti coordonezi mishcarile si rulezi atent, nu ti se-ntampla nimic!

asha spuneam si eu la-nceput! ca poate cad, ca poate-mi iese unu in fatza! ca-i grea! depinde doar de om!!!

si unde mai pui ca pe o sportiva trebuie sa te "ascunzi" "sa te faci mic" ca altfel iei tot vantu-n piept!

singura problema a ta cred ca ar fi banii!!+ posibilitatea sa incerci cat mai multe motociclete! sa vezi cum iti vin !

bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am 1.77 m si 60kg..credeti ca pt inceput ar fi bine sa optez pt un 250?

si inca una: ce inseamna "o motocicleta in 2 timpi de 250 (RS, RGV sau NSR) aste fiind in pic mai obraznice. "?

multzam fain

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Inseamna ca daca tragi de gaz prea brusc de la 7000 de ture si nu esti atent la ce faci, iti accelereaza cele 60 de kile ale tale in primul pom ;)

Motocicletele in 2 timpi sunt isterice si mai imprevizibile pentru un incepator, aici ma refer la motoarele de conceptie mai "moderna", care lucreaza in ture inalte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...