Mergi la conţinut
pelerinul

Electric - Let's Go Green

Recommended Posts

O tema care incepe sa prinda contur si aderenti (cel putin afara...). Este sigur un subiect de viitor, dar hai sa vedem cat de actual poate fi la noi. Din ce am observat, au inceput de o vreme sa apara - destul de timid ce-i drept - scutere electrice chinezesti; unele cu pedale chiar. Preturi pe la 1100 - 1300 ron, calitatea executiei discutabila. Acum ceva vreme, am vazut la un magazin moto o bicicleta electrica, redusesera deja pretul, dar calitatea era cel putin discutabila. Voi ce stiti, ce ati vazut si pe unde, preturi, etc. Interesante ar fi opinii de la posesori.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e cam devreme sa le bagam in seama,abia se misca lesinatele,bateria se descarca imediat si legal se supun acelorasi reguli ca mopedurile. Cu mare drag ne-am da si noi cu ecologia daca ne-ar fi mai la indemana,deocamdata vad ca pe la americani masinile hibride sau complet electrice sunt f scumpe si ineficiente si le cumpara doar vedetele fitoase.

Link la postare

Si io gasesc subiectul E-Moto cit se poate de interesant.

Anu' Nou imbelsugat

Link la postare

M-a pasionat si pe mine faza. Dar s-a oprit totul cand am ajuns la baterii, costurile lor si autonomia mica.

Eu am si hibrid si electric.Cu ala electric am autonomie 100km cu baterii de 20 A si costa in jur de 5-6 milioane si mergi cu ele 40000km

i-am schimbat controlerul si iam crescut viteza la 45km/h si acum vreau sa mai iau un grup de baterii pe care sa-l folosesc pe ambele in functie de cit vreau sa merg .Cu doua grupuri merg 200km Mie mi se pare ca este mai mult decit suficient si eu stau la 18km de bucuresti ca daca stateam in bucuresti era suficienta si bateria lui.Si ce este cel mai important ,nu trebuie inscris nici macar la primarie

pentru ca el are trecut ca viteza maxima 25 km/h si se incadreaza la biciclete

Link la postare

You go green, I like the sound of my single cylinder, I also enjoy a V-2, and man 4 in line sounds good too.

Electric este mixerul lui nevasta-mea. Si nu vreau sa merg prea departe cu astea verzi ca apoi raman fara pui in farfurie!

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.