Mergi la conţinut

Va Rog Acordati`mi 5 M Si Raspundeti`mi Si Mie La O Intrebare


Recommended Posts

Salut ! Imi cer scuze pentru lipsa mea pe forum , am revenit cu o mica intrebare . Uitandu`ma la filmul" Biker Boyz" pe la jumatea filmului am vazut ceva care m`a impresionat total ... sa trec direct la subiect : Sunt niste talpi de otel care se ataseaza pe talpa de la ghete . Stie cineva unde pot gasi asa ceva sa cumpar? are cineva idee?

am cateva poze extrase din film

post-20618-12587193963965_thumb.jpg

post-20618-12587194072775_thumb.jpg

post-20618-12587194168383_thumb.jpg

post-20618-12587194282726_thumb.jpg

post-20618-12587194364069_thumb.jpg

post-20618-12587194492927_thumb.jpg

post-20618-12587194602326_thumb.jpg

post-20618-12587194770319_thumb.jpg

post-20618-12587194844634_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare de tot.la ce iti trebuie astea?nu mai ai cu ce sa aprinzi aragazul?am vazut si eu un film cu unul care zbura.cum il cheama p-ala?vinul pe naiba!a draku berea asta.......

:)) cam depalasata faza cu "aragazul" dar se accepta ... :) "la ce iti trebuie astea?" absolut la nimic este un mod de a umple peisajul :P .. de a uimi trecaturii sa zic asa :)) . eu ma intreb ce o zic politia de "aprisul calcaielor" ? :-?

Bre, Lioane, daca vrei sa ti se aprinda calcaiele, te zic de nu te vezi :stretcher: In plus, stiu ca a trecut ceva vreme, dar metodele de aprins calcaiele nu s-au schimbat si nu erau astea. :tongue:

Si care erau acelea? ni le poti spune si noua ? sau intr`un PM ceva:)) daca nu se pot spune in public :friends:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si care erau acelea? ni le poti spune si noua ? sau intr`un PM ceva:)) daca nu se pot spune in public

Pai... totul incepe cu birds and bees :D Oricum, vad ca lionofjudah ori nu a vazut provocarea, ori a decis cu intelepciune ca e mai bine sa o lase sa treaca =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fan.moto, era imposibil sa se lase cu caterinca si datorita temei. Pai tu iti iei cravata si apoi iti cumperi si un costum asortat? Sau iti iei sticker cu "Racing" si apoi iti cauti o masina la care sa se potriveasca? Nu ai inca motor, nu stiu daca ai carnet, dar cea mai mare problema a ta e sa-ti satisfaci placerea de a scoate scantei cand te vei da cu viitoarea/ipotetica mobra. Te dau banii afara din casa de te-ai apucat sa studiezi biker fashion, ca nu cumva sa te prinda sezonul cu accesorii nepotrivite? In ce ma priveste, imi pare rau dar nu pot lua in serios o asemena team. Daca ma fortez nitel, pot sa nu ii dau atentie, dar sa o iau in serios e peste puterile mele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fan.moto, era imposibil sa se lase cu caterinca si datorita temei. Pai tu iti iei cravata si apoi iti cumperi si un costum asortat? Sau iti iei sticker cu "Racing" si apoi iti cauti o masina la care sa se potriveasca? Nu ai inca motor, nu stiu daca ai carnet, dar cea mai mare problema a ta e sa-ti satisfaci placerea de a scoate scantei cand te vei da cu viitoarea/ipotetica mobra. Te dau banii afara din casa de te-ai apucat sa studiezi biker fashion, ca nu cumva sa te prinda sezonul cu accesorii nepotrivite? In ce ma priveste, imi pare rau dar nu pot lua in serios o asemena team. Daca ma fortez nitel, pot sa nu ii dau atentie, dar sa o iau in serios e peste puterile mele.

Imi pare rau daca v`am deranjat cu ceva , va respect pentru varsta dar de cand nu a`ti mai vorbit cu mine ... :

1) am luat permisul

2) am si moto (nu am mai modificat setarile de la profil )

3) adevarat inca nu am echipamentul dar vroiam sa mi`l iau odata cu acele talpi din otel... dar cred ca a`ti inteles gresit postarea acestui topic ... in concluzie : O sa ma mut pe alt forum aici nu pot gasi raspunsul la micile intrebari ... Numai bine ! imi cer inca odata scuze daca v`am deranjat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da ce sensibil esti... Tu nu intelegi ideea... daca vrei sa primesti niste sfaturi cum poti sa te sinucizi poti sa incerci alte forumuri, aici din cate am vazut ca fac colegii nostri, inclusiv eu, se dau sfaturi despre cum sa mergi fara sa ai incidente si despre cum sa te bucuri cat mai mult de motociclismu' asta. Sunt de acord cu tine ca la o varsta destul de mica, mersul normal ti se pare plictisitor, ca ai nevoie sa incerci ceva nou, etc... dar se pare ca noi nu stim sa dam sfaturi care iti pun viata in pericol. Alegerea insa este a ta Fanmoto ce iti doresti de la colegii tai de forum...bineinteles ce iti doresti si din partea ta.

Ps: nu ai deranjat pe nimeni, ba mai mult ai distrat pe cei care ti-au citit topicul, bravo tie pentru motoreta si carnet sa le stapanesti sanatos... I-ati echipament si lasa prostiile astea din filmele cu negri ca nu-ti folosesc la nimic :smoke:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am de unde sa sti daca ai motor daca la status zice (sper). Recunosc ca, fara sa fiu bascalios la adresa ta, m-am amuzat pur si simplu de intrebarea postata. Nu cred ca poti sa zici ca am facut misto. Daca vad pe cineva pe sosea distrandu-se cu facutul de scantei, eu unul nu pot decat sa rad de el, sau sa ma enervez.. Astea pot fi efecte speciale de film, dar nu comportament de motociclist matur. Soseaua nu e joaca, cu cat ne lamurim mai iute de asta cu atat e mai bine.

Daca tot ai zis de varsta, am un fiu mai mare ca tine, si daca lui i-ar fi venit vreun gand de asta as fi ras si de el, si as fi fost mult mai virulent :) Dar nu mi-a dat niciodata ocazia asta, poate ca nu are fantezii atat de scanteietoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-l mai lasam pe Fan.moto. Un lucru e clar, nu are succes cu noi la problema lui :pardon: Dar sa lasam topicul sa mearga inainte, poate gaseste totusi pe cineva cu care imparte ideile. Daca stau sa ma gandesc bine, nu e mare intelepciune ca eu, om batran, sa ma iau la poante cu un tanar de 17 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Crezi ca pe alt forum o sa te primeasca aia cu aplaude ca pui o asemenea intrebare ?? Acum vreo 7-8 ani, cu putin timp inainte sa ma apuc eu de ale motoretismului scheme si nebunii am avut si eu o intrebare, mai de incepator sa zic asa si suna cam asa: "de ce au castile de motocross cozoroc si la ce foloseste?" !!! Sincer sa iti zic si in ziua de azi am ramas cu intrebarea, dar chestia e ca acum am mai crescut si io si mi-am cam dat singur seama la ce foloseste. Deci bafta in continuare in cautarile tale si sa ai grija pe sosele iti pui tampeniile alea ca la noi nu prea exista sosele cu mai mult de 150m fara denivelari, crapaturi etc, si ar fi pacat sa vedem inca o stire de gen "Teribilism pe bulevardul Magheru"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca pe alt forum o sa te primeasca aia cu aplaude ca pui o asemenea intrebare ?? Acum vreo 7-8 ani, cu putin timp inainte sa ma apuc eu de ale motoretismului scheme si nebunii am avut si eu o intrebare, mai de incepator sa zic asa si suna cam asa: "de ce au castile de motocross cozoroc si la ce foloseste?" !!! Sincer sa iti zic si in ziua de azi am ramas cu intrebarea, dar chestia e ca acum am mai crescut si io si mi-am cam dat singur seama la ce foloseste. Deci bafta in continuare in cautarile tale si sa ai grija pe sosele iti pui tampeniile alea ca la noi nu prea exista sosele cu mai mult de 150m fara denivelari, crapaturi etc, si ar fi pacat sa vedem inca o stire de gen "Teribilism pe bulevardul Magheru"

cozorocul are rolul de a proteja casca de pietrele si pietrisul aruncate de rotile celor din fata...eu asa stiu...

nu inteleg de ce l-ati luat in zeflemea pe baiat. trebuia sa-i vindeti potcoave de cai (morti sau vii,nu conteaza cand treci de viteza legala) la pret de 200 euro setul. daca zicea ca nu are bani,atunci il luati la misto... apoi il filmati cum se dadea cu ele, postati pe youtube, apoi dadeam cu R.I.P....si avea forumul activitate inca vreo 3 luni,pana incepea noul sezon....

i-ati frant inima,bietul baiat, cum umbla el acum fara talpici de fier,e inadmisibil...mai ales ca la incepatori astea sunt prevazute si in codul rutier...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut ! Imi cer scuze pentru lipsa mea pe forum , am revenit cu o mica intrebare . Uitandu`ma la filmul" Biker Boyz" pe la jumatea filmului am vazut ceva care m`a impresionat total ... sa trec direct la subiect : Sunt niste talpi de otel care se ataseaza pe talpa de la ghete . Stie cineva unde pot gasi asa ceva sa cumpar? are cineva idee?

am cateva poze extrase din film

nici nu ai inca motor si te gadesti la asa ceva....?

  • "Group: Membri
  • Posts: 213
  • Joined: 17-August 08
  • Gender:Male
  • Numar Moto:pe viitor -> GR 13 PTR
  • Locatie:GiuRGiu
  • Motor:Rs 125 (sper)"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...