Mergi la conţinut
  • 0

Inmatriculare Motocicleta


bogdan valcea

Întrebare

salut. am un aprilia tuareg de 250 cmc si as vrea sa il inmatriculez la primarie ca fiind de 49 cmc.problema este ca nu am nici un fel de act la el si as vrea sa cumpar de undeva sau sa fac cumva rost de actele ce-mi trebuie. astept punctul vostru de vedere,multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

e de dosar penal treaba. daca vrei sa o faci legal, te prezinti la politie si te indruma catre autoritatile competente. daca vrei sa o faci ca tine...mai bine nu o faci. nu cred ca o sa te indrume cineva la o treaba de gen aici. parerea mea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Iti recomand sa o folosesti in regim de cross, adica sa mergi doar offroad sau pe pista amenajata, cu magaoaia dusa pe remorca pana acolo. Treaba cu inmatriculat pe primarie e total ilegala, ca nu e scuter, nu e sub 125, nu e utilaj agricol sau te miri ce utilitara speciala. In plus, chiar si la primarie ai nevoie de ceva acte, macar act de provenienta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

De accord cu F_zoltan ....atentie foarte mare sa nu iesi cu ea in trafic . 1 la mana motorul de 250 se aude altfel decat cel de 49, iti trebuie permis, asigurare, carte identitate

E un risc prea mare ca sa ti-l asumi si nu se merita. Toata treaba e de dosar penal si de o uriasa amenda (nu de alta dar sa nu iti faci rata la banca sa ti-o platesti)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...