Mergi la conţinut

Am patit-o si eu


floricel

Recommended Posts

Vineri dimineata, pe la 8.1/4 ma duceam ca omu' la munca. aveam timp berechet, era frumos afara, asa ca nu ma grabeam.

Plec de la semafor, fac fo' 10 m si un camion care statea pe banda intai pleaca si intoarce in fata mea la cativa metri. Eu, care eram pe-a doua, franez, blokez toate rotile disponibile, intru in camion si cat pe ce sa nimeresc sub roata din spate.

A urmat tavaleala pe asfalt, politie, spital etc.

Acum sunt acasa, schiopatez, ma doare un umar, ma doare tot corpul si astept sa vina marti sa ma duc la politie sa rezolv treaba.

Ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ca ai avut noroc ca n`ai nimerit sub roata.. hm.. cata inconshtientza din partea aluia.. uf.. insanatoshire grabnica!

apropo.. motocicleta e avariata grav?

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nasol! Sper k nu e nimic grav nici cu tine(in primul rand), nici cu motorul.

Stiu k nu incalzeste pe nimeni cu nimic asaceva intr-un asemenea caz, dar...

a ramas macar fara permis-pt o vreme cel putin? Sa fie cu o grija mai putin...

Ce sa mai zic?... insanatosire cat mai rapida... si atentie si la neatentia altora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce ar trebui sa facem sa fim luati in seama, si sa nu treacu nimeni cu vederea peste noi. Sta omu in intersectie sa se asigure, dar cand vede ca vine "numai" o motocicleta, nu-l mai pasa. De foarte multe ori am patit asta, si sunt sigur ca si voi cunoasteti prea bine situatia. Ar trebui sa ne gandim la ceva, sa tragem semnalul de alarma. Sa facem statistici, un mars, o revolta ceva. Ca asa nu se mai poate oameni buni. Stam cu mainile in sani, si asteptam ca in fiecare zi, sa-o pateasca careva dintre noi :angry::angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine zis!

Eu m-am mai gandit putin la asta si ma intreb acum... ce concluzie sa trag??: :unsure:

1)iata ca si la viteze mici poti sa o "patesti" destul de nasol cu astia.

sau:

2)Uite ca e totusi bine sa nu mergi repede(macar in oras)-cred ca ar fi fost urmari si mai grave daca mergeai cu viteza mare.

ziceti si voi... :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia e ca eu merg destul de repede, de obicei. Nu cu 200 in oras, dar nici cu 40. Atunci, insa, nu ma grabeam chiar deloc, era ca o plimbare de placere shi shoseaua era aproape libera. Am avut ghinion.

Merci de urari. Acum sunt aproape ca inainte shi merg din nou, de trei saptamani, pe motorishca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mai .. eu de cand circul cu masina ca acu fac scoala de soferi, n-am dat peste vre-o motocicleta pe sosele. Dar am dat peste niste motorase care nu cred ca prind mai mult de 50 la ora. Si am observat ca nu ii privesc diferit de astia cu biciclete. Acu sincer nu stiu daca mi-as da seama ca vine unu pe motor serios sau pe zuruitoare dinaia daca nici unu nu ar avea casca sau ceva echipament mai colorat .. si eu din nefericire n-am vazut nici unu cu motor si casca prin Timisoara. Mai mare jena sa vad pe unu in ditai Kawa in pantaloni scuri si bluza de trening si cu papuci in picioare. Sincer nu stiu daca mi-as da seama din retrovizoare ca ala e pe motocicleta. Hai ca la Kawa aia galben verde ce-o fi fost poate as fi vazut aripile colorate dar la alte tipuri nu bag mana in foc .. si cand dai sa iesi in trafic calculezi rapid cine cu ce viteza daca ai timp sau nu... nush daca ai timp sa faci analize de situatie .. ala o fis sau nu o fi ... si cu ce viteza merge.

Acu nu zic ca e cazul aici si stiu ca majoritatea soferilor sunt bolovani, mai ales femeile (rusine sa imi fie ca sunt si eu una, dar adevarul oricat de dureros...).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...