Mergi la conţinut

Incepatori Pe Forum - Sa Facem Cunostinta


Cesar

Recommended Posts

Sa ma prezint si eu...

"Calin pirotehnistul"- o porecla care mi-a pus-o un tovaras de al meu cand eram in generala si faceam tot felul de "experimente" cu petarde si alti explozibili artizanali. Imi placea tot timpul sa arunc lucruri in aer, sa le vad cum explodeaza si se fac bucati.

Am 19 ani, momentan sunt scuterist convins. Am permis din ianuarie 2008. Daca mi-as permite altceva mi-as lua un VFR pt touring si un motocross, pt coclau, dar la scuter nu cred ca as renunta, pt ca ma serveste perfect in oras si chiar si in afara. Conservar sunt de jumate de an, si m-am adaptat destul de greu, fiind obisnuit cu libertatea celor doua roti.

Incidente in trafic am avut cateva dar am reusit sa nu ma pun in situatii critice. Am observat ca daca respecti limita de viteza conservarii te claxoneaza, iar daca mergi umpic mai tare ca ei, te considera teribilist. Deci nici cum nu ii bine. Am avut de a face cu ciori albe la volan dar nu m-am coborat la nivelul lor.

post-13371-12669596045886_thumb.jpg

post-13371-12669596558792_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BDSM este un termen folosit în literatura de specialitate care se referă la grupa de practici sexuale, denumite şi sadomasochism. BDSM este prescurtarea denumirii din limba engleză „Bondage & Discipline, Dominance & Submission, Sadism & Masochism”, care cuprinde practicile sexuale sadice de dominanţă şi subordonare, corelate cu extazia sexuală la durere, încătuşare, lovire, etc.

:tv_horror: Bah voi nu sunteti normali...

DE FAPT , CE MOTOCICLIST E "NORMAL"?!

Care-i definitia "normalitatii"?

Mai ales in RROMania :telephone:

Adevarat,la costumu ala mergeau niste catuse si un bici de piele.

post-2120-12669619513679_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

am 36 ani si sunt incepator! :superman:

pasiunea pentru moto e ceva mai veche... de vreo 22 de ani.

am avut o mobra inainte, achizitionata in schimbul unui magnetofon Rostov, daca-si mai aminteste cineva de asa ceva.

sunt "conservar", in alta ordine de idei, dar in prezent am o mobra zx 6r din 2000, primita cadou de la cumnatul meu din italia.

lucrurile sunt cu mult mai complicate decat credeam eu initial, sens in care consider ca as avea nevoie de mentorat pentru a ma bucura cu adevarat de motocicleta si nu ma refer la viteza aici.

in fine, n-am gasit inca prin tei, apropos e zona in care locuiesc, un grup care sa ma tolereze si sa-mi insufle ceva curaj...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iesim la o plimbarica incet incet , noi nu ne grabim niciodata.

Perfect!

Abia astept sa se indrepte un pic vremea, sa putem scoate mobrele pe sosea.

Multumesc tare mult pt invitatie, ii voi da curs negresit.

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar fi trebuit sa ma prezint aici ca si eu sunt un incepator,si teoretic si practic.

Sunt Eugen Ghete Gavril,anul asta voi implini 34 de ani,carnet moto din 25 noembrie 2009.

O singura iesire in trafic pana acum cu ajutorul lui Lucian(Penetru).

Sper sa am cat mai multe.Doamna Ajuta si sanatate multa tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, azi am reusit sa termin si eu cu inscrisul mobrei(nu vreau sa mai trec prin asta)

Am achizitionat un bandit de 600 si in seara asta am parcurs cam 70 km prin bucuresti, este prima mea iesire pe motor..

Mi se pare foarte tare cum te saluta alti motociclisti si am observat ca sunt multe masini care iti fac loc de trecere, din pacate i-am intalnit si pe cei care nu se asigura si nici macar nu semnalizeaza(dar nu am patit-o eu)

Sunt multumit de mobra, inafara de un singur lucru..ca nu-mi indica benzina, nici macar un bec acolo :(( imi aminteste de vechea dacie la care aveam sonda stricata..e bine ca pot sa arunc un ochi in rezervor :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt Daniel am 24 de ani detin un cbr 600 f3 sunt de ceva timp pe forumul asta dar tot la categoria incepatori sunt :).

bun venit geo si sati linistit geo ca nici a mea nu are tre sa calculezi putin consumul si sa stii unde sunt benzinarii pe drumul care te deplasezi plus ca te mai anunta si ea cand tre sa treci pe rezerva :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt Daniel am 24 de ani detin un cbr 600 f3 sunt de ceva timp pe forumul asta dar tot la categoria incepatori sunt :).

bun venit geo si sati linistit geo ca nici a mea nu are tre sa calculezi putin consumul si sa stii unde sunt benzinarii pe drumul care te deplasezi plus ca te ai anunta si ea cand tre sa treci pe rezerva :)

Da, intradevar..m-a anuntat pe la arcul de triumf cand s-a oprit motoru :))

Si am trecut pe rezerva pe urma..nu am nici un bec pt. benzina, stiu la ce te referi tu, dar nu am..

Eu tot 24 de ani am..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.dan,constanta,37 ani,permis din 1994,mobre la fel.am avut voshod,ij,dnepr,honda nighthawk,vfr,xj 550 model anglia,ninja,cbr,gsxr.nu-s nou pe forumul asta,dar topicul e relativ nou,asa ca.... am o meserie ultrabanoasa(profesor),dar mult timp liber si d-asta ard gazul pe forum. :gathering: bafta multa si asfalt uscat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta-i ca in filmele alea cu sedintze de dependentza..;)

salut sunt Adi am 30 ani sunt din Bistrita si nu mai fumez de 6 ani..;)

momentan am o Honda Shadow 600 si un maxi-scooter Piaggio X9 250 si in viitorul apropiat vreau sa achizitzionez o Honda Pacific Coast si putzin mai incolo o Honda Goldwing

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:biggrin: salut.andra.19 ani ,1.65,54 kg constanta.(suna ca la matrimoniale :)) )

noua pe forum si fara motocicleta.dar am suflet de motociclist(a) :yes:se pune?:D aaa,si iubesc muzica buna si detest oamenii de prost gust.

de mentionat * dau de carnet pt A iar apoi sper sa vina si motocicleta.(asta se va intampla dupa bac-admitere.apoi sper sa tina cat mai mult vara :new_russian:

app,am pus si o poza.o vede cineva,ca eu nu :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor, bine ati venit si ma bucur ca v-ati facut intrarea pe probaic. Andra, mai incearca o data sa atasezi poza si daca spune ca nu vrea si e prea mare, micsoreaz-o un pic si daca tot nu te descurci spune-mi si te ajut :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...