Mergi la conţinut

Incepatori Pe Forum - Sa Facem Cunostinta


Cesar

Recommended Posts

Salut. Sunt Alex si am venit in principiu dupa astia mai batrani. Nu i-am ajuns din urma si cu buletinul dar daca am primit vreun sfat competent pana acum de la ei a fost. Nu stiu viteza maxima a motorului meu dar stiu ca sunt curios sa vaz odometrul cum se da peste cap.

Sa ne vedem pe drumuri zic ... cat de curand.

Bine-ai venit cu noi, Melciule...si astept cu placere revederea! Cred ca si caprele noastre, surate, asteapta revederea, fiindca nu s-au vazut cam de multisor!:thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna , sunt Costi nascut in Craiova , dar de ceva anisori locuiesc in Austria, incepator si eu ma tin de ghidon si volan din 86´ dupa 98`´ m_am indragostit de Honda Deauville ,ne intelegem de minune avem ceva km rulati prin (EU) , ami place sa particip la intalniri , cu toate ca in RO nu prea am prieteni cu motoare , si ami doresc sa va cunosc pe cei care vreti sa mai aveti un prieten ,,,,, Asfalt uscat !!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, numele meu este Elian si sunt alcoolic :yahoo:

Asta, ca sa folosesc intocmai celebra fraza de introducere a membrilor afiliati la AA. Desigur, glumesc.

Asadar, sunt Elian, nascut si crescut la poalele Tampei aka Brasov, actualmente angajat intr-o miscare browniana intre Brasov si Tg Mures, din ratiuni de job.

La 33 ani, incepator pe moto, posesor mandru si indragostit de Yamaha FZ6.

Good to be here!

:jump:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am venit cu ganduri necurate

dar sunt din dobro.....gea

In regula, asta e un inceput bun. Doar ca si "partenerul" tau de scandaluri de la dobitocism.ro este utilizator Pro-Bike. Sper ca v-ati impacat insa de la vechile neintelegeri si pana azi.

P.S.

Imi sunt simpatici oamenii care inteleg si nu se prefacfac ca nu pricep :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

….Vorbe dulci sunt usor de spus, lucruri dragute sunt usor de cumparat, dar oameni de treaba sunt greu de gasit, viata se termina cand tu incetezi sa visezi, speranta moare cand tu incetezi sa crezi, dragostea se termina cand tu incetezi sa mai tii la cineva, prietenia se sfarseste cand tu nu mai imparti, asa ca imparte cu cine crezi ca iti este prieten, sa iubesti fara conditii, sa vorbesti fara intentii, sa daruiesti fara motive, sa tii la cineva fara explicatii, e inima adevaratei prietenii adevarate.Dumnezeu sa iti dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare,Un simplu amic gandeste ca prietenia s-a sfarsit cand v-ati certat. Un prieten adevarat te suna dupa o cearta. Un simplu amic asteapta ca tu sa fii mereu acolo pentru el. Un prieten adevarat asteapta sa fie acolo mereu pentru tine…Un prieten ADEVARAT stie care este realitatea vietii tale.

Un prieten OARECARE, cand te viziteaza, se poarta ca un invitat.

Un prieten ADEVARAT deschide frigiderul si ia ceea ce are nevoie.

Un prieten OARECARE gandeste ca prietenia s-a terminat dupa o discutie aprinsa.

Un prieten ADEVARAT stie ca nu exista prietenie fara lupta. U

n prieten OARECARE spera ca intotdeauna esti acolo pentru el sau ea.

Un prieten ADEVARAT intotdeauna va fi acolo pentru tine.

Tu esti un Prieten Adevarat pentru mine!… Daca intr-o zi iti vine sa plangi,cauta-ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine.Daca intr`o zi iti vine sa fugi,cauta`ma.Nu promit ca o sa te opresc dar pot sa fug cu tine.Daca intr`o zi nu ai chef sa asculti pe nimeni,cauat`ma.Promit sa tac oricat vrei.Daca intr`o zi ma cauti sji nu raspund…vin`o rpd sa ma vezi..poate eu am nevoie de tine…scooter.gif.......MA NUMESC DANIEL SI SUNT DIN CALARASI....MOPED FRIST BIKE...DEOCAMDATA....ASFALT USCAT TUTUROR...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.

Imi sunt simpatici oamenii care inteleg si nu se prefacfac ca nu pricep :D

O bere de la mine. Ca eu nu ma prefac deloc.

Aoleu, nu mai stiu daca eu m-am prezentat aici. O sa verific si daca n-am facut-o o sa corectez situatia.

LE: Mda, cred ca am omis. Asadar cate ceva despre mine:

* Speedy (nu vine de la vitezane, niciodata nu mi-au placut pe strada si m-am dat de cateva ori si cu d-astea), nascut '76, din Bucuresti.

* permis din 2004

* mobre:

1. Ij Planeta 5 chopperit (modificat atat de rau pe cadru si frane incat n-am reusit niciodata sa-l trec pe numele meu)

2. Virago 535 - al unui prieten, am incercat sa-l cumpar, n-am reusit sa ma descurc cu banii asa ca a ramas la el

3. Piaggio SI (moped cu pedale) - l-am luat din disperarea pe care mi-o crea mersul la munca cu masina; vandut dupa ce mi-am luat urmatoarea mobra ca ruginea in curte

4. Kawa KLE 500 - actuala; mort dupa ea, stie de toate fara sa exceleze la nimic, mobra suficienta pentru mult timp avand in vedere ticnelile pe care le constientizez la mine in creieri

Mobrele imi plac de cand eram mic de tot si ma dadea tatal unui prieten cu Hoinaru modificat cross prin "parcul" IOR. Pana-n 2004 n-am avut ori bani ori motivatie reala sa ma apuc de permis si cumparat mobra. Din martie 2008 nu m-am mai dat jos din sa decat cand a fost polei sau zapada pe drumuri. Si asta pentru simplul fapt ca-mi place. Unii zic ca-s cam guraliv, eu zic ca sunt doar vorbaret si sincer, ce cred/simt dau imediat pe gura. Si nu-mi plac deloc mincinosii, laudarosii si cocalarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare oameni buni! Eu sunt Adrian, un incepator pe forum si pe motocicleta. Mobra mea e un Suzuki Intruder VS800 din '93, si nici ca as putea fi mai mandru de ea. Imi place motociclismul, desenul si pictura, omul de treaba si vremea calda. Nu imi plac oamenii ce cauta cearta si jegul din mintea lor si nu imi place de mine cand fac compromisuri. Sper sa gasesc aici, printre voi, prieteni cu care voi avea placerea de a sta la o bere si o gluma, sau de a tabaci drumurile tarii impreuna. Bine v-am gasit, va urez toturor asfalt uscat si mult noroc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut domnule! din Constanta zici ca esti? sunt sanse sa ne cunoastem mai ales daca esti cam din aceeasi generatie dar am impresia ca esti mai mare .btw , ti-am vizitat pagina, super lucrari mai ales cele digitale :P

Buna, Regina de Gheata :) Nu prea pot spune ca sunt constantean... Sunt nascut in Constanta, crescut in Navodari, dar cand am facut 15 ani mi-am luat talpasita de pe meleagurile Dobrogei. Domiciliul, oficial, tot in Constanta, dar stau in Bucuresti de mult timp. Am pierdut orice legatura cu locurile alea, asa ca, din nefericire, nu avem cum sa ne fi cunoscut, desi sunt convins ca mi-ar fi facut placere. Am vazut si eu blogul cu lucrarile tale, si sunt foarte impresionat, mai ales de sculpturile tale. Intotdeauna m-a fascinat sculptura, dar nu am avut niciodata suficient de mult "cojones" sa ma apuc de asa ceva. Prea lenes presupun... Felicitari pentru munca depusa, si tine-o tot asa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut , Ion, 32 ani ,permis categoria A din decembrie 2010 , incepator pe cbr f2 . Am mers sezonul trecut pe moped . Azi am iesit cu cbr-ica si am luat botezul , fara urmari grave :whistling: Piciorul stanga julit in zona tibiei si sub fesa ( buca) . Asfalt uscat tuturor.:thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea,

Ma numesc Eduard si sunt din Bucuresti. Sunt inregistrat pe site de cativa ani dar abia acum m-am gandit ca ar fi cazul ma prezint si eu.

In prezent posesor yamaha r6 din 99, prima moto, 3 ani pe ea fara incidente - motorist de weekend, daia n-am avut prea multe ocazii sa ma vars ;)

Respect pentru motomartieni si asfalt uscat pentru gumele lor :yahoo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@defcon: Cum, dom'le, cu sport-touringul ala cumintel de CBR, ideal pentru incepatori de care zice toata lumea ca mana e de vina cand scapa in gaz, nu mobra? Nu pot sa creeed...

Serios, acum, bine ai venit si poate ai invatat ceva din patania asta... Si poate invata ceva si altii de pe aici care vor sa se apuce de CBR-it in prima luna de mobrism.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Eu sunt Dan, cititor al acestui forum de ceva timp. Acum este si momentul sa ma prezint nitel. Sunt posesor al permisului de categorie A de anul trecut si al unei mobre Suzuki GSX750F (prima dealtfel) de vreo luna. Inca nu ma consider a fi motociclist, pur si simplu am vrut sa bifez si aceasta veche dorinta. Imi doresc un Intruder 1800 pentru ca imi place cum arata, in rest, sunt evident, profan in ceea ce priveste caracteristicile acelei motociclete. Mi-am luat GSX750F ca sa invat sa merg si sa vad daca se lipeste de mine motociclismul. Unii spun ca poate nu am ales cum trebuia mobra insa consider ca totul se reduce la ce ai in bibilica. PARAZITU' zicea ceva gen: "eu nu as avea incredere sa imi dau o suta de parai pana maine" :D.....asa si eu, nu as avea incredere sa imi dau mie, cel de la 18 ani, permisul si mobra, insa la 31 de ani cu nevasta si copil, sper ca sunt mai cumpatat. Nu ma intereseaza sa merg cu viteze Warp, imi doresc sa invat a lua curba cat mai inclinat si eventual cu genunchiul jos, dar si multe altele, doar pentru a stii sa gestionez o situatie de criza. Astept cu interes momentul in care voi calari cat mai mult meleagurile patriei pe un Intruder, poate si in compania unor "pensionari" ca mine.

Toate cele bune si....asfalt uscat, evident!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...