Mergi la conţinut

Incepatori Pe Forum - Sa Facem Cunostinta


Cesar

Recommended Posts

Buna dimineata, (si inainte sa-mi atraga cineva atentia ca este ora 13.44, asa imi place mie sa salut chiar si seara...)

Domnu' "asa-mi place mie" - ce-ar fi daca ai saluta in Israel, evreii, cu "salaam alaikum" sau invers, sa zicem in Pakistan sau in Iran, musulmanii cu "shalom" doar pentru ca in mintea ta (nu e vb de tine) te simti si te crezi cu stea in frunte si nu observi cat esti de derutat?

Acu... nu te cunosc dar cunosc bine "rasa" din care provii. Desi e rara, si la moldoveni exista categoria ofticosului cu auzul fin.

Nu stiu cum sa o spun fara sa primesc inca un discurs despre forma de maturitate pe care crezi ca o dezvolti in mediul virtual. Nu are nici o importanta. Iti zic de pe acum ca atunci cand dau peste un ofticos, sunt imatur, incompetent :D si ludic.

Astea fiind spuse, iti urez inca o data bine ai venit!

Te saluta un alt moldovean!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ma numesc Rami ,am 16 ani si sunt pe forumul Pro-Bike de cateva luni , citesc si ma documentez cat pot. Momentan ma chinui sa dau de A1 dar cainii astia de la Galati ma tot dau afara ma injura etc... de oare ce sunt minor (presupun eu asta) doresc sa imi cumpar o Honda CBR 125 sau ceva asemenator , inca nu sunt hotarat pe deplin,mai am de citit si studiat :)

Asfalt Uscat cat mai este ramas din sezon !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

incerc sa ma decid daca motociclismul este de mine.

e foarte bine cum faci, dai dovada de mai multa maturitate decat s-ar crede unui om de 19 ani (fie el si femeie... :-))) ...). respect atitudinea aceasta.

cand vei avea intrebari sper sa primesti raspunsuri lamuritoare; unii dintre noi sunt mai acizi, mai directi ori caterincosi, insa cu totii-s buni camarazi.

si bine ai venit pe probike!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e foarte bine cum faci, dai dovada de mai multa maturitate decat s-ar crede unui om de 19 ani (fie el si femeie... :-))) ...). respect atitudinea aceasta.

cand vei avea intrebari sper sa primesti raspunsuri lamuritoare; unii dintre noi sunt mai acizi, mai directi ori caterincosi, insa cu totii-s buni camarazi.

si bine ai venit pe probike!

Cum a zis Festina.

Si nu uita sa votezi NU la referendum :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

Am stat si am citit topicul <am devenit motociclist. oare cat mai am de trait?> si m-a facut sa ma gandesc la adevarurile 'crunte' (unele reale alte fictive, dar totusi ... ) scrise acolo.

De cand am zis ca ma apuc de scoala de moto, urmatoarea intrebare era "Devii donator?" si (constientul procesand intrebarea) raspundeam Da (mai in gluma mai in serios).

Recunosc, poate la varsta mea de 32 ani (de Bucuresti) e deja tarziu pentru 2 roti, dar ce sa fac .... ma atrage (poate o sa renunt dupa prima luna sau poate nu).

Carnetul inca nu e luat, dar e destul de aproape. Facand scoala am ghidonat si doua modele mai puternice sa zic (un gs500 de 50cp si un hornet de 100cp) si de fiecare incercam sa trec peste .... frica de 'monstru' (cel putin la al doilea). Dupa un timp ma 'imprieteneam' cu el si totul parca venea mai natural.

Acum in asteptare, citesc si ma informez, si caut un 'monstrulet' sa imi iau, probabil un cbf/gs500. Chiar nu conteaza cum voi arata pe el (190 inaltime) atata timp cat eu il voi intelege si el ma va intelege pe mine.

Asfalt uscat,

Bogdan

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

Sunt Vlad din Iasi iar de cateva luni bune tot primesc informatii utile despre motociclism prin intermediul acestui forum. Din diverse motive, in fiecare zi am amanat momentul in care sa scriu la rubrica "sa facem cunostiinta".

Saptamana trecuta am aniversat 2000 de mile (cam 3200 de km) de la obtinerea carnetului pe motorul cumparat dupa ureche (era ieftin, rosu si carenat - pomana curata :yahoo: ).

Prin postul asta vreau sa multumesc tuturor celor care emit pareri pertinente si obiective pe acest forum pentru ca, fara sa stie, ei au stat cu mine pe motocicleta la fiecare curba, depasire, acceleratie sau frana si au avut grija sa ajung acasa de fiecare data cu zambetul pe buze.

:thanks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

salut, sunt Simi, din Bucuresti, 59 ani, arhitect, pe sosele de 37 de ani, din pacate, pe doua roti doar de 5! Am redescoperit tarziu aceasta pasiune reprimata prea mult timp (lipsa de bani, timp si "alte prioritati" ) dar ma bucur de fiecare secunda de mers in sea. Am un hornet din 2002 ( un cb500 N inainte ) si nu imi doresc dacat calatorii placute in companie agreabila. Nu aspir la statutul de membru al clubului veteranilor - nu ma calific conf. regulamentului ( decat poate ca varsta si experienta pe sosele), dar sper sa pot fi macar simpatizant si prezent la orice actiuni . Multumesc lui Doru, lui Toni si lui Mihai pt. suport. Ne vedem la intalnire !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

Claudiu - BUCURESTI

Suzuki GSX-R 600 - 2002 de 1 an si ceva. In lumea moto de prin 2007 :P Am incercat prima data un kawa zxr400, am trecut la Yamaha r6 -2000 si o Honda 600rr -2003, iar acum am gasit-o pe Suza cu care ma impac cel mai bine.

Bine v-am gasit.

Cesar cred ca iti voi face o vizita curand pentru o parere app de motoreta mea si niste mici reparatii si o vopsire ici colo :biggrin: Imi poti lasa o adresa de mail pentru o scurta discutie?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...