Mergi la conţinut

Incepatori Pe Forum - Sa Facem Cunostinta


Cesar

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Daca tu esti ala din poza pe mobra...vreau doar sa te felicit ca mergi in bascheti, miinile goale si nimic de moto, ma mir ca nu ai un fes in loc de casca.

Inainte de moto se cumpara echipamentul !

io ma gandeam sa-mi leg o gonflabila de spinare. o imbrac bine,ii pun casca,atrage priviri si ceilalti sunt mai atenti. in plus,daca pic,se jumuleste curu ei,nu al meu! :D

Daca tu esti ala din poza pe mobra...vreau doar sa te felicit ca mergi in bascheti, miinile goale si nimic de moto, ma mir ca nu ai un fes in loc de casca.

Inainte de moto se cumpara echipamentul !

sau,sa-mi gasesc o pretena durdulie si sa-i zic:"Fã! tin-te bine de mine daca cadem!" natural born fatbag! pardon,airbag!! :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am moto de un an si peste 13.000 km si nu stiu ce e ala echipament doar casca o port asa cand este mai racoare sau cand merg cu viteza si voi indrumati incepatorii sa isi cumpere echipament care valoreaza cat jumate din mobrele lor in loc sa isi pregateasca scula sau sa investeasca in frane in suspensii ca alea sunt baza , sai schimbe uleiul filtrele bujiile ce mai zicem de cauciucurii ca la o franare mai tare sa fie pe jos cu pengelele din fabrica care le are dobra , lichid de frana nou suspensie reglata pe greutatea pilotului . Alti merg numai in tricou si in pantaloni scurti de 5-10 ani pe vitezane si nu stiu ce este aia tranta nici macar de pe loc si voi va feriti ca fata mare de .... .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am moto de un an si peste 13.000 km si nu stiu ce e ala echipament doar casca o port asa cand este mai racoare sau cand merg cu viteza ... .

Prea tare rationamentul tau!

Continua tot asa si ... nu vei mai fi printre noi sa ne impartasesti si alte ... cugetari interesante!

Iar la "un an "experienta pe moto suntem inca in categoria celor care primesc sfaturi nu dau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am moto de un an si peste 13.000 km si nu stiu ce e ala echipament doar casca o port asa cand este mai racoare sau cand merg cu viteza si voi indrumati incepatorii sa isi cumpere echipament care valoreaza cat jumate din mobrele lor in loc sa isi pregateasca scula sau sa investeasca in frane in suspensii ca alea sunt baza , sai schimbe uleiul filtrele bujiile ce mai zicem de cauciucurii ca la o franare mai tare sa fie pe jos cu pengelele din fabrica care le are dobra , lichid de frana nou suspensie reglata pe greutatea pilotului . Alti merg numai in tricou si in pantaloni scurti de 5-10 ani pe vitezane si nu stiu ce este aia tranta nici macar de pe loc si voi va feriti ca fata mare de .... .

 

 

Parerea mea este ca gresesti, pe langa tot ce ai sp tu are si costumul partile lui bune... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am moto de un an si peste 13.000 km si nu stiu ce e ala echipament doar casca o port asa cand este mai racoare sau cand merg cu viteza si voi indrumati incepatorii sa isi cumpere echipament care valoreaza cat jumate din mobrele lor in loc sa isi pregateasca scula sau sa investeasca in frane in suspensii ca alea sunt baza , sai schimbe uleiul filtrele bujiile ce mai zicem de cauciucurii ca la o franare mai tare sa fie pe jos cu pengelele din fabrica care le are dobra , lichid de frana nou suspensie reglata pe greutatea pilotului . Alti merg numai in tricou si in pantaloni scurti de 5-10 ani pe vitezane si nu stiu ce este aia tranta nici macar de pe loc si voi va feriti ca fata mare de .... .

 

Ulciorul nu merge de multe ori la apa... sper ca stii. Sa fii pregatit .. pentru cand va fi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut multe in peste 13.000 km ca incepator , un costum iti da senzatia de siguranta si te indeamna sa fortezi atunci gresala asteapta , niste genunchere o armura si casca e destul , safatul meu este sa va pregatiti mobrele cat mai bine si sa nu va prindeti mintea cu ele de ce la 250 pe ora motociclismul este pericolos si la 100 pe ora e frumos , nu va luati dupa toti zmeei sa va nenorociti famiilile , eu era sa o mierlesc de cateva ori din cauza ca am ascultat de alti , investiti in motocicleta ca atunci cand te urci pe ea sa o sti buna sa te bucurii ca ai cu ce te cara nu scoateti untul din ele si dupa aia va plangeti pe acii ca sau faramat , si cel mai important sa nu credeti niciodata ca stiti tot , atunci cand esti cel mai sigur pe tine hop si ghinonu .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

FI din ce stiu eu indica ca ai o eroare.. ca sa vezi eroarea, trebuia sa te intepi cu 2 fire intr-o mufa si sa vezi exact ... nu stiu nici eu exact, dar asteapta poate iti raspunde cineva mai priceput

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor, sunt Adrian, 29 ani, acum fac si eu scoala pentru A si am un Suzuky SV 650 (din 2004) proaspat achizitionat, pe care l-am incercat de cateva ori in jurul blocului  :). Vreau sa va zic ca am gasit super multa informatie utila pe forumul asta si va multumesc. 

 

Numai bine ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...