Mergi la conţinut

Incepatori Pe Forum - Sa Facem Cunostinta


Cesar

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ionel cauta sfaturi si ajutorul in sectiunile dedicate, aici suntem la cafenea unde ne prezentam.

 

Sansele ca sa gasesti rezolvare din povestite pe forum sunt destul de slabe, mergi la un mecanic sau contacteaza unul pe privat. Conform regulilor cu care esti de acord pt a fi membru, trebuie sa ramai la subiect. De exemplu aici avem titlul Topicului in partea de sus a paginii> Incepatori pe forum - Sa facem cunostinta

 

Tu fiind off topic, adresezi alt subiect decat cel discutat aici iti poate aduce sanctiuni. Ia legatura cu Cesar, initiatorul acestui topic sau cum ti-a fost sugerat mai sus si discuta cu un mecanic. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FI eroare, dar nu stiu de unde. Pompa de benzina merge,injectia merge, . . Poate pompa de ulei nare presiune sau a prins aer ceva , am vazut asta la un kawasaki dar sa rezolvat prin desurubarea filtrului de ulei lasat sa curga o jumatate de l de ulei si dupa aia sa stins FI , tot asa patea nu i se stingea deloc becul acela pana nu a facut chestia asta . Este doar o parere , cel mai indicat ar fi sa mergi la cineva care se pricepe .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ma cheama Cristi sunt din Braila, si de curand mi-am luat primul meu motor.....un Suzuki Marauder vz800/1997.....asfalt uscat si numai bine..:))

 Salut Crys! Foarte frumos Marauder-ul.

 

Sal all, sunt Razvan din Bucuresti am un gpz 500s :) ...asfalt uscat si drumuri lungi :wink:

Salut! Have fun! :)
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata stau si ma uit la cei cu motociclete clasice cum este crysandrys cu Marauder ce tinuta de drum au motocicletele cat de frumos se conduc nu sunt obositoare ce frumos schimba treptele parca , parca as schimba categoria , nu te indeamna sa mergi repede , cred ca asta este adevarata fata a motociclismului pe strada , adevarata pasiune .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut, sunt Mugur Ardelean, am 50 ani, meseria nu conteaza, permis de A din 2009, ma dau cu Honda Shadow 750 ACE model 1997. Imi place sa ma dau singur sau in grup, cald sau frig, cu conditia ca obiectivul turei sa fie sentimentul de libertate si de apartenenta la fratia moto si nu viteza turbata si acrobatia pe sosea. Merg pe motor pentru a trai ca un motociclist, nu pentru a muri ca un motociclist. Atat timp cat se va mai putea...

Si daca tura e pe riff-uri de metal, cu atat mai bine. Daca nu, sunetul motorului e o muzica la fel de placuta.

Va salut pe toti si ma bucur sa va cunosc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!!! Eu sunt George din Bucuresti,momentan lucrez/locuiesc in UK,am 28 de ani,nu detin categoria A,urmeaza in viitorul apropiat,proaspat detinator de Suzuki GSXR600 K6,in copilarie cand majoritatea pustilor alergau dupa BMX...eu mesteream la un Carpati...dupa o mobra...dupa o Jawa...dupa am avut un accident...am trecut printr-un gard de lemn...am stat cu genunchiul in gips 6 sapt...astea se intamplau acum 11 ani...si dupa 11 ani fara sa mai am vreun motor...mi-am luat din nou unul...si sunt foarte fericit...cu toate ca ai mei nu or sa fie...nu erau nici atunci...:) ps:In 2-3 zile ma inscriu la scoala ptr A...detin BCDE ca si ,,conservar''...sunt interesat de iesiri cu motociclistii vara cand vin acasa in concediu!!! S-auzim de bine si asfalt uscat, si cum se spune la mine in bransa...drumuri bune!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Interesant" motor de incepatori ai...

 

Sper sa su se repete isprava cu gardu', mai ales in UK si mai ales la gardurile lor (de piatra)...

 

Spor la scoala, si ca tot esti pe acolo, inscrie-te la un curs-doua pe vreun circuit, ca in rromania mai ai de asteptat pt asa ceva...

 

Spor la invatat, distractie placuta pe doua roti si bun venit, pune mana si citeste de acum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi frumos!!! Am uitat sa mentionez...este restrictionat la 33 de cai dar tot fuge mai tare ca Jawa...:) ,intentionez sa iau A-ul si dupa sa ma dau un sezon cu ea asa (restrictionata) sa fac ceva cursuri cum si tu mi-ai sugerat...si dupa sa ii aduc restul cailor inapoi

Mersi frumos!!! Am uitat sa mentionez...este restrictionat la 33 de cai dar tot fuge mai tare ca Jawa...:) ,intentionez sa iau A-ul si dupa sa ma dau un sezon cu ea asa (restrictionata) sa fac ceva cursuri cum si tu mi-ai sugerat...si dupa sa ii aduc restul cailor inapoi

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Hello, eu sunt Irina(24 ani) din Bucuresti,

am o Suzi Gsr :biggrin:...si sunt incepatoare. Lucrez in domeniul jocurilor video (ubisoft), sunt o persoana excentrica si imi place sa cunosc persoane noi ( in mod special cu aceleasi pasiuni sau activitati)

post-42941-0-07460500-1412853133_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Hello, eu sunt Irina(24 ani) din Bucuresti,
 

am o Suzi Gsr :biggrin:...si sunt incepatoare. Lucrez in domeniul jocurilor video (ubisoft), sunt o persoana excentrica si imi place sa cunosc persoane noi ( in mod special cu aceleasi pasiuni sau activitati)

 

Buna,

 

Frumos motor....sa l stapanesti sanatoasa fara incidente

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pasiuni ai? 

sunt sigur ca resegmentari , honuiri, alezaje si in ultimul rand statu cu mainile in vasilina (pentru ca face unghiile mai frumoase) 

 

ca fapt divers si mie imi place sa cunosc persoane noi, in special femei, care dupa , sa zice, 30 de ani, nu mai sunt noi, sunt vechi si uzate. Dar ca si motoarele ( ca e totusi forum moto) unele se invechesc cu stil. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt sigur ca resegmentari , honuiri, alezaje si in ultimul rand statu cu mainile in vasilina (pentru ca face unghiile mai frumoase) 

 

Eram curios pt ca a scris ca lucreaza la Ubisoft, eu si sotia mea suntem pasionati de jocuri iar ea joaca de ani de zile. Cand ii omoara pe aia pe servere se crucesc cand vad ca de fapt ii omoara o femeie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu si prietena suntem pasionati de jocuri. dar mi a spus ca nu pot sa caut alte tipe care sa se joace cu mine sau cu noi :) 

 

uite, pe mine asta cu jocurile pe calc nu m am prins niciodata , dar niciodata. Nu stiu de ce. Uneori ma gandesc ca ar fi interesant dar de cate ori am incercat m am lasat pagubit. Poate ca moral am imbatranit inainte de vreme si lucrurile se misca prea repede pentru mine :) 

Totusi postarea asta a fost utila, m am uitat de curiozitate pe sitrul ubisoft la ce joburi cauta. Uite asa mai deschid si eu ochii sa vad ce se intampla pe piata. Ma intrab cati programatori plisctisiti de jocuri lucreaza in domaniu ? 

 

in fine, o seara buna si sa impuscati cu spor. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...