Mergi la conţinut
Cesar

Incepatori Pe Forum - Sa Facem Cunostinta

Recommended Posts

Deschid acest topic unde am sa va rog pe toti noii veniti sa va prezentati - cum va cheama, de unde sunteti si ce motociclete aveti. Poze si alte nimicuri daca aveti chef :thumbup1:

Bine ati venit pe Pro-Bike!

salll alin tifesti vrancea ........... bine vam gasit si spor la bani

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit aici Gabi! Vad ca am fost foarte apropiati la Slanic, pacat ca numai caprele s-au cunoscut indeaproape (in fata HOG-ului tau a salasuit F-ul meu si mai spre poarta, autobuzul lui Nicu, BMW 1200 LT)... Poate la urmatoarea intilnire o sa ne si cunoastem, personal!:drinks:

hehe, ce mica e lumea... cu siguranta ne vom cunoaste... se intalneste munte cu munte. am vrut sa vin la cheia (la intalnirea organizata de doru) doar ca nu am fost in tara. dar va prind eu, nu scapati.

Gabi! Departe de mine gandul de a te supara.

Ma bucur nespus ca esti doar posesor de Harley si nu ai altfel de "atitudine" (crede-ma ca stiu ce vorbesc.)

RESPECT! Si sa ne cunoastem pe viu curand.

hombre, stai linistit ca nu m-am suparat nici o secunda. recunosc ca nu reusesc sa ma obisnuiesc cu chestia asta hog vs restul, dar nu e rost de suparare din atata lucru.

Link la postare

Salut sunt Dorel din Tg Mures (Kira1964)am o motocicleta Suzuki 600 Enduro sunt multumit de ea si hoinaresc mult cu ea.

Salutari tuturor motociclistilor si drum bun in viitorul sezon.

Cu stima Kira1964 :scooter:

Link la postare

a sosit timpul sa semnez si eu condica. va urmaresc de vreun an, am cont din vara, dar nu am trecut inca pe aici...

Vlad Spataru ma numesc, am 22 de ani, sunt editor de imagine la o casa de productie, student la jurnalism (proasta alegere), abia mi-am terminat primul sezon moto, dupa 3500km (din pacate nu fara incidente, deoarece intr-o excursie la busteni mi-a daramat un mos motorul in parcare si acum zace saracul in service, dar saptamana asta iese din "spital" si o bag la caldurica in garaj pana la primavara, ca merita si ea putin odihna)

Sunt oarecum legat de pro-bike deoarece de aici mi-am cumparat iubita, "my little guilty pleasure", reuseste sa ma faca sa zambesc dupa fiecare tura, oricat de mica ar fi ea :)

Inculpata este o honda cbr 600rr din 2004, cu aproximativ 23.000 km, rosie, in mare parte asa cum a iesit de pe portile mamei-fabrica.

Nu mai stiu ce sa zic, i'm not good at this... Poate doar un "hai cu vara!" raspicat :D

Link la postare

Salutare la toata lumea,

De cateva zile mi-am facut contul, asa ca sunt destul de incepator aici....cat si pe motor :)

Ma numesc Sanyi, am 31 de ani, sunt din Brasov si dupa aprox 3 luni de enduro/cross pe un HONDA CRF250X, am ajuns sa stau intins in pat, deja de aproape 3 saptamani. Dupa o cazatura stupida, am ajuns sa-mi fac franjuri ligamentele genunchiului stang (cam toate). Acum sunt imobilizat la pat, cu atela gipsata, si astept perioada de recuperare pentru recapatarea mobilitatii si a musculaturii, pentru a fi pregatit de operatie (sau operatii - inca nu stiu).

Chiar daca acest microb m-a atins de curand, a intrat al naibii de adanc in mine, asa ca acum ma gandesc daca o sa ma mai urc pe motor sau nu. Am gustat aceste aventuri, mi-au placut, dar nu stiu daca o sa mai am tupeu, fata de sotie (care e si insarcinata acum), sa ma urc din nou, contrar parerii si dorintei ei. Parere si dorinta, care au fost indelung exprimate si inainte de cumpararea mobrei.

Dar, o sa vedem, timpul o sa dea raspunsurile la intrebarile pe care le am acum.

Voua tuturor, nu va pot recomanda altceva, decat sa purtati echipament adecvat de protectie, nu cumparati tot ce e ieftin, daca tot avem aceasta pasiune, macar sa ne ingrijim corespunzator de noi.

Va doresc multa sanatate si have fun!!!

post-32329-0-76274700-1291826112_thumb.j

Link la postare

Salut

Ma numesc Cristian am 29 ani si tocmai m-am alturat comunitatii voastre virtuale!

Am o Kawasaki Ninja ZX 6 R din 98 si permis categ A din 2009.

Sa ne vedem cu bine si...................hai cu vara ca mai e mult tare!

Link la postare

Bine v-am gasit. Ma numesc Nicodin Bogdan am 28 de ani si sunt alcoolic. Pardon. Motociclist. Am permisul din 2009 desi merg pe motocicleta din 2007(mai mult prin poligon ). Am vreo 30k la bord pe dulceata mea de kawa zx636 din 2003. Fara suspendari de permis , fara alte bazaconii. Permisul de B il am din anul 2000 si m-am folosit cat am putut de masina pana am luat-o razna sa frec menta 4 ore pe zi in trafic. Visul vietii mele este sa merg pe motor pana la dracu in praznic si sa fiu intrebat in baruri ce pisicii mamei mele cautam acolo. Imi place aventura , imi place dormitu pe plaja , imi plac femeile si bautura si in mod special imi place sa merg incet si cumpatat ca sa vad lucruri noi si oameni faini pentru mult timp de acum inainte . Anul asta am incercat o tura pana in Maroc pe malul marii Mediterane dar din cauza unor probleme de familie a trebuit sa fac drum intors. A fost unul dintre momentele definitorii ale vietii mele. Acum stiu ca vreau curse lungi si pentru prima oara in scurta mea viata stiu ce ma face fericit. Daca imi da Domnul vreau sa vad Asia , Africa , America de Sud , draci... intreaga lume :)

Apreciez ca m-ati primit in comunitate !

asta-s io : http://www.facebook.com/DeadC0w

Link la postare

bine ati venit, prieteni!

Acum sunt imobilizat la pat, cu atela gipsata, si astept perioada de recuperare pentru recapatarea mobilitatii si a musculaturii, pentru a fi pregatit de operatie (sau operatii - inca nu stiu).

recuperare rapida si sa fii bine cat de curand, sanyi!

Visul vietii mele este sa merg pe motor pana la dracu in praznic si sa fiu intrebat in baruri ce pisicii mamei mele cautam acolo.

ce tare! nu esti singurul de pe-aici cu acest vis! :thumbup:

Link la postare

Salutare la toata lumea,

De cateva zile mi-am facut contul, asa ca sunt destul de incepator aici....cat si pe motor :)

Ma numesc Sanyi, am 31 de ani, sunt din Brasov si dupa aprox 3 luni de enduro/cross pe un HONDA CRF250X, am ajuns sa stau intins in pat, deja de aproape 3 saptamani. Dupa o cazatura stupida, am ajuns sa-mi fac franjuri ligamentele genunchiului stang (cam toate). Acum sunt imobilizat la pat, cu atela gipsata, si astept perioada de recuperare pentru recapatarea mobilitatii si a musculaturii, pentru a fi pregatit de operatie (sau operatii - inca nu stiu).

Chiar daca acest microb m-a atins de curand, a intrat al naibii de adanc in mine, asa ca acum ma gandesc daca o sa ma mai urc pe motor sau nu. Am gustat aceste aventuri, mi-au placut, dar nu stiu daca o sa mai am tupeu, fata de sotie (care e si insarcinata acum), sa ma urc din nou, contrar parerii si dorintei ei. Parere si dorinta, care au fost indelung exprimate si inainte de cumpararea mobrei.

Dar, o sa vedem, timpul o sa dea raspunsurile la intrebarile pe care le am acum.

Voua tuturor, nu va pot recomanda altceva, decat sa purtati echipament adecvat de protectie, nu cumparati tot ce e ieftin, daca tot avem aceasta pasiune, macar sa ne ingrijim corespunzator de noi.

Va doresc multa sanatate si have fun!!!

Am tot vrut să propun o secţiune specială mobriştilor "pocăiţi", adică a celor care se lasă. Să ne zică ce şi cum au ajuns la concluzia respectivă, poate ne este de ajutor fiindcă sînt convins toţi am "cochetat" cu ideea. Am citit povestea lui Sany, îmi pare rău stimabile recuperare grabnică, ia în considerare dorinţa colegei de cameră şi gîndeşte-te bine căci ai timp. Toate cele bune !

Link la postare

Topic pentru "pocaiti" in nici un caz,ar fi ceva trist si nu s-ar potrivi cu spiritul probaic. Eu am de facut operatia de scos suruburile din picior ,inca nu m-am hotarat daca ascult de colega de camera dar tot nu m-as baga la un asemenea topic trist,nu vreau sa stric cheful altora.

Link la postare

Salut

Ma cheama Dorel si am un motopart :D o aprilia pegaso 650 din 99 din Bucale zona Crangasi si sunt nou in domeniu de doar un an si acum astept sezonul sa vina mai repede ca sa ma uite Dumnezeu pe drumuri :D

Link la postare

Si randul meu normal :)).

Nume: Mirel, zis EMO... :D

Varsta: 19 si cv peste jumate

Permisul luat in iulie anul curent, deci cam incepator..

Loc de provenienta: Giurgiu, un sat uitat: Cartojani, momentan o ard prin capitala

Moto: Suzuki GSX-R 750 140+ prima mea motoreta

Am primit botezul confused.gif 26 dec 2009 (vezi poza)... o aprilia de 125 scooter.gifnu prea a mai oprit :D

Astept varawhistling.gif

Cateva "filmulete"

ca fapt divers: vreau un adversat pentru zxr-ul verde din clip...ptr drag...Jumpy.gif

post-31364-0-18983300-1293108417_thumb.j

post-31364-0-94602400-1293108429_thumb.j

post-31364-0-99294100-1293108454_thumb.j

post-31364-0-69386300-1293108463_thumb.j

Link la postare

Salut tuturor...

Uau ce ciudat suna sa ma prezint, parca as fi la alcoolici anonimi :))) (nu ca nu as fi de fel), o sa folosesc modelu' lui ig0r333 ca, chestionar.

Nume: Marinescu Alin Razvan Alexandru (primu' nascut in familie, senzatie, hai sa ii punem toti din familie cate un nume de botez)

Varsta: 1/4 de secol, recent implinit

Permisul luat in decembrie anul acesta - padawan caut jedi master sau sith lord sa ma formeze :))

Ingerash: Suzuki GSX-R 600, prima mea motoreta, restu' au fost puisori (scutere)

Am primit botezu', prin vara lui 2008 de la un Gillera Runner si un sofer de BeMWeu care mi-a taiat calea, eram tupeist, zmeu, as etc (... pe scurt), insuficienta experienta + reflex de moment, am inghetat roata fata si nu ma iertat, mi-a facut cunostinta cu asfaltu' si mai tarziu cu sala de operatii (mi-a prins glezna, arsuri de gradu' 3)

Made in: Romania - Bucuresti - Piata Domenii \ 1 Mai

Link la postare

Hop!!!

Cam tarziu dar mai bine decat niciodata...

Ma numesc George sunt din Galati, nu am motor nici permis :) dar am fost contaminat cu microbu moto si pana ajung sa le iau pe cele doua (sper la vara) mai umblu si eu prin paginile forumului

Mult noroc si asfalt uscat!

Link la postare

Trebuie sa trec si eu pe aici, asa pare fair-play, fiind membru pe Pro-Bike deja de vreo 2 ani. Motivul intarzierii - am incercat sa ma limitez la a citi, a urmari unele posturi sau cerceta mai mult sectiunea de vanzari. Usor, usor, constat ca s-au adunat cateva posturi sau replci, unele chiar adresate altor colegi de forum si cred ca frumos ar fi sa ma prezint.

Asadar, ma numesc Marius, am 28 de ani, sunt din Curtea de Arges, insa uitat in Bucuresti de vreo 10 ani.

Prima mea motocicleta a fost o Suzuki GS500, iar in prezent detin o Kawasaki Z750. Sunt un incepator, am carnet nu mai mult de doi ani si destul de putini km adunati in cont.

Salutari tuturor si bine v-am gasit sau regasit !! :thumbsup:

Link la postare

Salut,

sunt incepator, da nu sunt nou pe forum!

Am mai existat sub numele de RUxi2k. Din pacate nu mai pot accesa acel cont asa ca l-am abandonat.

Folosesc aceeasi imagine la avatar sa pot fi "recunoscut" mai usor.

Daca este vreun administrator al forumului care citeste aceste randuri, il rog sa stearga userul RUXI2K.

Prezentarea mea:

30/B/Brasov

carnet moto de 1 an si 4 luni

prima moto: Suzuki TU250X

email: ruxi.mail@gmail.com.nospam.com Stergeti <<.nospam.com>> inainte de a trimite emailul.

Cu stima,

Radu

Link la postare

Radule, cred ca e ceva in neregula cu adresa aia de e-mail.

am pus finalul ala sa nu poata fi gasita de "robotii" care cauta emailuri valide pt a le folosi apoi la spam

altceva este ciudat la adresa? Poate ma lamuresti...

Noni> Multumesc!

Cu stima!

Link la postare

Pytiman , Suceava si sunt nou nout. Nici macar n/am motor inca dar abia astept sa/mi iau. Fratilor, ajutati-ma sa schimb o masina pe un chopper. Sunt inebunit dupa ele. Sper ca dupa ce vor iesi de la hibernat voi avea mai multe oferte(creste pretu'). Pana atunci mi/am lasat cioc si ma uit la preturi de coburi, casti si alte alea. A ...era sa uit ! mai fac vreo doua chestionare sa/mi iau permisu'pt. mobra. In 20 se ani de cand am B/ul nu m/am incumetat sa/mi iau si A/ul, am asteptat , cred, sa se dea sala si pt moto. atunci nu se dadea daca aveai B. Va salut ca si partener la trafic deocamdata si sper sa va salut si ca motorist!

Pytiman , Suceava si sunt nou nout. Nici macar n/am motor inca dar abia astept sa/mi iau. Fratilor, ajutati-ma sa schimb o masina pe un chopper. Sunt inebunit dupa ele. Sper ca dupa ce vor iesi de la hibernat voi avea mai multe oferte(creste pretu'). Pana atunci mi/am lasat cioc si ma uit la preturi de coburi, casti si alte alea. A ...era sa uit ! mai fac vreo doua chestionare sa/mi iau permisu'pt. mobra. In 20 se ani de cand am B/ul nu m/am incumetat sa/mi iau si A/ul, am asteptat , cred, sa se dea sala si pt moto. atunci nu se dadea daca aveai B. Va salut ca si partener la trafic deocamdata si sper sa va salut si ca motorist!

Am uitat sa specific mail-ul. pytiman@gmail.com

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.