Mergi la conţinut
Cesar

Incepatori Pe Forum - Sa Facem Cunostinta

Recommended Posts

Buna,

Numele meu este Violeta si sunt din Bucuresti. Mi-am luat recent permisul si inca ma documentez inainte de a face pasul cel mare, adica sa-mi iau moto.

Citesc forumul de ceva timp si vreau sa va felicit pentru calitatea lui si lipsa posturilor de prost gust.

Numai bine.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Ma numesc Bocai Eugen , sunt din Mangalia. Am categoria A din luna septembrie 2012. Detin un Suzuki GSX-R 600 K4-K5 din 4 octombrie. O motocicleta foarte buna ( chiar si pentru un incepator ). Va salut si poate ne gasim in trafic pe litoral la anul !!

Link la postare

Va salut, colegi forumisti.

Numele meu este Razvan si sunt din Bucuresti. (32 ani)

Incepator, pot spune, chiar daca am A-ul din 2004...de prin 2005 nu am mai mers decat f rar cu motorul.

Motor, in seara asta, nu am. Maine, este posibil sa achizitionez un ZXR 400. Inca stau pe ganduri... Nu, nu in privinta modelului ci daca acel pe care l-am ochit, este cel pe care voi da banii.

Va doresc o iarna placuta, calduroasa. La primavara sper sa ne salutam pe strazi.

Link la postare

Cesar, prefer ca macar in primul sezon, daca tot imi plac SS-urile, sa fie un SS ceva mai cuminte. Despre mine vreau sa cred ca sunt cumpatat dar niciodata nu se stie cum m-ar putea manca inchietura mainii drepte. Astfel, un 400, zic eu, este destul de docil. In plus, nici bugetul nu ma da afara din casa. Pe langa motor trebuie achizitionat echipament adecvat. Sunt pe principiul ¨niciun metru pe motor, fara echipament¨. Vreau sa traiesc si sa ma bucur de viata, de mersul pe 2 roti.

Link la postare

Ai dreptate cu echipamentul dar o sa vezi ca o sa ajingi sa te contrazici singur :P

Sustin ce a spus Cesar, ia-ti ceva mai mare si daca nu te incadrezi in buget pentru un SS macar incearca sa iti iei un motor de strada mai mare, ceva gen Hornet 600 sau FZ 6. Inveti mai bine pe ele si la o adica nu scoti untul din ele in cazuti mai speciale.

Link la postare

Prieten si vecin, detinator de zx6r, mi-a dat voie sa testez. Problema mea cea mai mare, nu este neaparat puterea motorului ci faptul ca la cat de ¨mare¨ sunt eu, chiar si cu zx6r-ul am o usoara problema de a pune ambele picioare jos De asta am optat in prima faza pt un zxr 400, fiind o idee mai micut, am constatat ca pot pune ambele picioare jos, astfel, fiind mai sigur pe mine. Nu-s nici prea dus la sala de forta, deci, chiar si 10 kg- pentru mine se simt. Cat despre plictiseala... Imi iau motocicleta asta pt ca am fost fascinat de cand ma stiu de zxr 400. Da, intorc capul dupa orice motor, intorc capul in special dupa SS-uri, dar cand se intampla sa mai vad cate un zxr 400, raman c-o fata de talamb, asa :heart: . Oricum, primul pas ar fi trecerea la monopost/single seat, asta pt ca nu vreau pasager. Sunt eu mai ciudat si nu vreau sa ma pun decat pe mine in pericol. Cat despre contrazisul cu echipamentul, pt vara, partea de sus, se poate acoperi macar cu o armura (am vazut ceva interesant pe la Dainese) si sper sa nu ajung sa ma contrazic. Oricum, va multumesc pt sfat. Daca am facut off-topic in sectiunea aceasta, aveti scuzele mele.

Link la postare

scuze de off... dar nu m-am putut abtine. Bravo Cesar. Frumos comentariu pe un topic de incepatori. Poate ca era cazul sa discutati in alta parte...

din nou scuze de off.

on: bine ai venit Cristi G

Link la postare

Nu este topic de incepatori pe motocicleta, este topic de facut cunostinta pe forum.

Iti respect parerea si sunt sigur ca si tu imi vei respecta opinia (pe care nu voi incerca sa mi-o impun) ca 60 de cai sunt plictisitori (sa zicem, fata de 160) :biggrin:

Link la postare

salut,

ma bucur sa ma aflu pe acest forum si sper sa invat mai multe decat stiu deja.

am o honda hornet de 600cm si sunt incepator.

imi pare rau ca am postat prima data in alta parte.

salve!

Link la postare

salutare!!

Am 23 de ani,merg cu mobra de la 14 la 18 numai prin coceni de la 18 de cand am luat permisul pana in prezent am iesit putin in lume,prima achizitie MOBRA HOINAR,si in prezent suzuki gsx 600f. HAI VARA HAAAAIII!!!!!!!!

Link la postare

salut. ma numesc gabriel 58 si sunt smecher de smecher in motociclism binenteles,dar tu cesar ai pus vorbe foarte bune pt.a ma decupla de pe motociclism.ro dar sa nu crezi ca te uit...

Link la postare

Bine ai venit pe Pro-Bike gabriel smecher de smecher la tastatura, ca de motociclist nu prea te cunoaste nimeni :D

Certurile si alte galceve nu se aduc la pachet de pe alte forumuri. E doar o recomandare de bun simt.

Daca ai fost data afara de pe motoretism are stricta legatura cu comportamentul tau de acolo. Eu nu am pile sau interventii la iNparatia motobisnitarism.ro Dimpotriva, am fost si eu dat afara vreo 6 luni cu ceva timp in urma din motive pe care nu le-am inteles.

Astea fiind spuse, iti urez sincer bun venit.

P.S.

Cred ca stii ca Sabin a murit in weekend intr-un accident stupid, sa-i fie tarana usoara :(

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.