Cesar

Incepatori Pe Forum - Sa Facem Cunostinta

771 postări în acest topic

Salutare! Sunt Sergiu din Blaj. Am un Yamaha TT de 600 de care sunt foarte multumit si incantat, alaturi de care am facut ceva plimbareli off road foarte reusite si pline de invatatura. Din pacate sunt singurul pe aici cu motor de coclauri, ar mai fi cativa baieti cu atv, dar posteaza pe strazi in tricouri, pantaloni scurti si fara casca. Saptamana viitoare dau si eu poligonul ca sala am luat-o in toamna. As pune si o fotografie cu motondurista, dar nu stiu cum.....

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Sunt Sergiu din Blaj. Am un Yamaha TT de 600 de care sunt foarte multumit si incantat, alaturi de care am facut ceva plimbareli off road foarte reusite si pline de invatatura. Din pacate sunt singurul pe aici cu motor de coclauri, ar mai fi cativa baieti cu atv, dar posteaza pe strazi in tricouri, pantaloni scurti si fara casca. Saptamana viitoare dau si eu poligonul ca sala am luat-o in toamna. As pune si o fotografie cu motondurista, dar nu stiu cum.....

:biggrin:bun venit sergiu.si succes la poligon :tongue:

pai vezi ca ai jos Attachements..dai browse,selectezi poza si apoi attach this file :P

Link la postare

Marian, 24 de ani, negru mic si slab. Imi plac motoarele si cartile de joc, de acolo si Magicianul. Carnet din 2009, 2 casti, geaca pantaloni ghete plus multe altele ... si vreo 4000 de Euro sa imi iau motor. Cine are un CBR 600 RR in banii astia sa imi dea si mie PM. Va multumesc.

Cine are modelul din poza ii dau 4000 E si un rinichi!

post-28917-12698442373339_thumb.jpg

Link la postare

Bine ai venit!

Modelul din poza ar costa la ora actuala cam 3000 de euro. Nu e o motoreta pentru care sa te dai peste cap insa.

Link la postare

Bine ai venit!

Modelul din poza ar costa la ora actuala cam 3000 de euro. Nu e o motoreta pentru care sa te dai peste cap insa.

Ar costa el 3000 de Euro, dar cine il da in banii astia, ca eu nu gasesc..

Link la postare

Salutare.

Ma numesc Marius, am 33 de ani si sunt din Caransebes. De 6 ani m-am mutat in Italia cu sotia si copilul de prea mult bine ... :) .

Am o motocicleta Yamaha MT 03 din 2008 (cumparata noua, in rate hehe), am facut deja 5200 de km cu ea dar din pacate 2 accidente minore (la al doilea am chemat politia locala, au facut verbal si am primit 1000 E pt daune, nefind vina mea).

In rest, ce sa mai zic, ne auzim/vedem pe forum, va urez si eu asfalt curat ca asa e obiceiul pe aici dupa cum am vazut.

(Manusile din poza sunt de iarna si sunt urate ca naiba dar tin de cald, am altele de vara mai aratoase, dar erau cam 3 grade afara brrrrr)

post-29388-12698833311087_thumb.jpg

Link la postare

Salutare! Ma numesc DANiel si sunt din Constanta, am 23 de ani, de vreo 2 saptamani mi s-a eliberat categoria A , iar de vreo saptamana alerg incetisor un Kawasaki ZX9r, an 2001! Cam atat am avut de spus , va urez tuturor asfalt uscat si va astept pe malul marii cat mai curand! Toate cele bune!beach.gif

Link la postare

Marian, 24 de ani, negru mic si slab. Imi plac motoarele si cartile de joc, de acolo si Magicianul. Carnet din 2009, 2 casti, geaca pantaloni ghete plus multe altele ... si vreo 4000 de Euro sa imi iau motor. Cine are un CBR 600 RR in banii astia sa imi dea si mie PM. Va multumesc.

Cine are modelul din poza ii dau 4000 E si un rinichi!

MACAR DE ERA VREUN DUCATI DESMOSEDICI ... ASA... SI FARA UN RINICHI SI FARA 4000 EURO SI CU O "ASCUTITOARE DE 600" , IMI PARE CEVA DE GENUL SI F...T SI BATUT SI CU BANII LUATI ... :pardon:

post-2120-12700418746423_thumb.jpg

Link la postare

Daniele ia-o incet cu motoreta aia pentru ca nu este pentru incepatori. Nu te arunca la viteza peste puterile tale si mai ales nu te lasa dus de val. nu este alegerea potrivita dar ai facut-o deja si trebuie sa inveti sa traiesti cu ea. Bafta in trafic si ochii cat cepele!

Gabi, nu asa se primesc membrii noi, sa-ti fie rusine!

Link la postare

buna ; Sunt din Iasi ma numes Alex ,stundent la facultatea de drept anul 4 ; Imi caut o mobra ; astept eventuale anunturi din partea voastra ;

Link la postare

Salut,

Ma numesc Bogdan, sunt din Iasi... 21 ani :)... student in anul III la Facultatea de Informatica din acelasi oras. Din pacate nu am motor insa am in plan ca in viitorul foarte apropiat sa-mi cumpar unul si... am sa evit pe cat pot designul modern si motoarele SH...

Cam atat... nu am inspiratie acum :)

Link la postare

Bine ai venit Bogdane, uite ce-ti da mosu pentru chill-eala :)

<object width="640" height="505"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Link la postare

MACAR DE ERA VREUN DUCATI DESMOSEDICI ... ASA... SI FARA UN RINICHI SI FARA 4000 EURO SI CU O "ASCUTITOARE DE 600" , IMI PARE CEVA DE GENUL SI F...T SI BATUT SI CU BANII LUATI ... :pardon:

Am vrut sa par si eu glumet. Scuza-ma!

Link la postare

Am vrut sa par si eu glumet. Scuza-ma!

:thumbup: Esti prea serios :friends:

ORICE MOTOR e bun atata timp cat este al tau si este perfect functional si-ti place tie!

(Eu as vrea DE FAPT , o Honda ANF 125 Innova! :biggrin: )

BINE ATI VENIT MOTOCICLSTILOR!

(asa-i bine Cesar? :tv_happy: )

Link la postare

Salut pe toata lumea!

Sunt incepator in ale motoarelor. Am permis B. Am permis A. Am 40 de ani. Am nevasta. Am copil. Am catel. Am 2 motorete.

Si sa nu uit... Am si cazut :))

Toate cele bune!

Eliadar.

(in poza beam un ceai cu fi-miu in Turcia acum 5 ani)

post-29403-12702855813975_thumb.jpg

Link la postare

Salutari tuturor!

Desi sunt membru al acestui forum de aproape un an, nu am avut ocazia pana acum sa ma prezint cum se cuvine. Din simplul fapt ca nu am avut motor, am preferat sa nu ma implic foarte mult in discutii, ci mai degraba sa citesc cat mai mult din informatiile utile pentru un incepator.

Ca sa revin la subiect, ma numesc Mihai, sunt din Peris, judetul Ilfov (30 km nord de Bucuresti),am 20 de ani si sunt student la Poli. Permisul moto il am de aproape 2 ani, am facut scoala moto cu domnul Octavian Vrajitoru, iar de aproape 2 saptamani sunt posesorul unui frumuseti de motor, un CBR F4i :to_become_senile: , achizitionat prin intermediul acestui forum.

Pana acum am facut aproximativ 300 de km si incet-incet sper sa sper sa ma descurc din ce in ce mai bine in manuirea motocicletei; sa-mi dezvolt reflexele si atentia fata de tot ceea ce se intampla in jur in momentul cand merg pe moto :russian_roulette: .

Cu regret, dar si fericire (pentru ca am avut norocul sa nu patesc nimic), pot spune ca am avut deja parte de destule evenimente neplacute: exemplele binecunoscute, si anume, iesit in fata/intors in fata/ oprit fara semnal/depasiri fara semnal. Cel mai mult ma enerveaza cretinii care se posteaza cu masina foarte aproape de spatele meu in incercarea de a-mi transmite mesajul: "hai sa ne dam".

Am reusit sa blochez fata cand un tip care a ocolit o groapa pe contrasens nu dadea semne ca ma vede. M-am panicat si aproape de oprire s-a infranat roata; tipul cu masina a trecut pe langa mine ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic si se mira de ce injur. Mi s-a intamplat sa-mi fuga putin spatele prin gropile+nisipul care se afla pe un drum de aici si o data fata, cand am franat cam tare pe pietris (chiar cand sa ma opresc).

Cam atat despre mine, am tinut sa impartasesc si cateva momente din perioada de motociclist nu doar cu permis.

Toate cele bune si Asfalt uscat!

si un Paste Fericit alaturi de toti cei dragi!

Link la postare

Pana acum am facut aproximativ 300 de km si incet-incet sper sa sper sa ma descurc din ce in ce mai bine in manuirea motocicletei; sa-mi dezvolt reflexele si atentia fata de tot ceea ce se intampla in jur in momentul cand merg pe moto :russian_roulette: .

Felicitari pentru motor. Arunca o privire aici, poate gasesti ca te va ajuta.

Link la postare

Felicitari pentru motor. Arunca o privire aici, poate gasesti ca te va ajuta.

Multumesc frumos pentru reply; o sa urmaresc topicul si poate o sa vin si eu.

Desi stiu ca e off-topic, as vrea si eu un link sau o indrumare pentru urmatoarea problema: vreau sa printez/cumpar 2 tipuri de stickere: unul cu atentie la motociclisti (acela in romb galben, facut de AMR cred) si altul, am vazut pe un CBR F4 de langa politehnica, un sticker care infatiseaza un cap de extraterestru, sub care scrie "EXISTAM". (am atasat o poza, desi nu se vede foarte bine- e facuta cu zoom maxim). Imi cer scuze inca o data pentru aceasta cerinta, chiar am cautat un topic mai recent pe forum si nu am gasit. Multumesc anticipat.

post-25113-1270330779441_thumb.jpg

Link la postare

Multumesc frumos pentru reply; o sa urmaresc topicul si poate o sa vin si eu.

Desi stiu ca e off-topic, as vrea si eu un link sau o indrumare pentru urmatoarea problema: vreau sa printez/cumpar 2 tipuri de stickere: unul cu atentie la motociclisti (acela in romb galben, facut de AMR cred) si altul, am vazut pe un CBR F4 de langa politehnica, un sticker care infatiseaza un cap de extraterestru, sub care scrie "EXISTAM". (am atasat o poza, desi nu se vede foarte bine- e facuta cu zoom maxim). Imi cer scuze inca o data pentru aceasta cerinta, chiar am cautat un topic mai recent pe forum si nu am gasit. Multumesc anticipat.

Incearca sa il contactezi pe Eugen Lupascu, id de ym: lupeugen. Pe mine m-a ajutat, contra cost fireste, cu niste treburi si am fost super-multumit.

Link la postare

Deschid acest topic unde am sa va rog pe toti noii veniti sa va prezentati - cum va cheama, de unde sunteti si ce motociclete aveti. Poze si alte nimicuri daca aveti chef :thumbup1:

Bine ati venit pe Pro-Bike!

Salut toata lumea,

Ma numesc Florin,prieteni imi spun "ba",am o Honda CBR 1000RR 2009,sunt incepator in motoare mari si puternice (am mers numai pe vechituri mici),sunt din Videle (60 km de Buc),am 41 ani,nevasta,copil,am si conserva,experienta de 20 ani in B prin tara si afara.

Nu am cazut si nici nu am de gand sa o fac :thumbup: ,nu merg pe o roata,...nu ca nu mi-as dori.

Link la postare
Guest
Comentezi ca oaspete. Dacă ai un cont, te rugăm să te autentifici.
Răspunde la topic...

×   Ai adăugat conținut cu formatare.   Șterge formatarea

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.