Mergi la conţinut

Salonul De Motociclism 2010 Sm - Amr


Dan Popescu

parea depre organizarea Salonului in sistem PROFIT ZERO  

87 membrii au votat

  1. 1. In anul 2 de criza considerati oportuna organizarea unui Salon Moto

    • putin oportuna
    • oportuna
    • foarte bine ca se organizeaza
  2. 2. Este o problema ca Salonul este organizat de catre o AMR - asociatie non profit?

    • nu am o problema cu asta, imi este indiferent cine organizeaza
    • este bine ca este organizat de AMR, fiind non profit va iesi mai ieftin
    • preferam sa fie organizat de catre o firma, asa era obiceiul
  3. 3. o sa aprticipati la acest eveniment?

    • da, ca si motociclist vizitator
    • da, ca si motociclist vizitator si participant la Noaptea devoratorilor de Motociclete, petrecere privata a motociclistilor
    • da, ca si motociclist expozant individual al propriei motociclete
    • da, ca si expozant comerciant cu stand comercial
    • da, cu stand special de club de motociclism
      0
    • da, cu stand special de club sportiv de motociclism
      0
    • nu particip deloc, nu imi place ideea
    • nu particip deloc, nu imi place locatia
    • nu particip deloc, nu imi place perioada
    • nu particip deloc, locuiesc prea departe si nu pot ajunge
    • nu particip deloc, este scump si sunt vremuri grele


Recommended Posts

Comunicat de presa Nr. 1

Avand in vedere situatia economica grea in care ne aflam cu totii, luand in considerare doleantele foarte multor motociclisti individuali, a unor cluburi si asociatii sportive de motociclism dar si a jucatorilor importanti ai pietei moto din Romania - importatori si comercianti, AMR - Asociatia Motociclistilor din Romania a preluat initiativa de organizare a unei manifestari economico-sociale de profil.

Astfel in perioada 26-28 Martie 2010, in hala 107B a intreprinderii ROMAERO, Baneasa, Bucuresti va avea loc prima editie a Salonului de Motociclism al Asocitiei Motocicllstilor din Romania (SM - AMR).

Aceasta organizare va prezenta o caracteristica unica, respectiv PROFIT ZERO, avand in vedere spiritul non lucrativ al Asoctiatiei. Acest lucru se transforma intr-un urias avantaj adus Motociclistilor din Romania astfel:

motociclistii vizitatori vor avea cel mai ieftin bilet de intrare practicat vreodata in Romania la un salon similar;

comerciantii expozanti vor avea cel mai ieftin cost de expunere practicat vreodata in Romania la un salon similar;

atat vizitatorii cat si expozantii vor avea acces la cele mai mici preturi de alimentatie publica practicat vreodata in Romania la un salon similar

organizarea petrecerii private : Noaptea Devoratorilor de Motociclete va fi optimizata pentru costuri cat mai mici de unde vor rezulta contributii cat mai mici din partea motociclistilor participanti.

Web Site-ul oficial al Salonului de Motociclism al Asociatiei Motociclistilor din Romania (SM - AMR) este http://www.smamr.ro . Acesta va fi actualizat zilnic astfel incat toti motociclistii din Romania sa poata fi informati la timp despre evolutia organizarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna interesant. Sunt curios daca importatorii vor fi interesati de oferta sau vor insista sa se joace separat.

Cu aceasta ocazie invitam si importatorii si comerciantii sa se adune in cadrul Asociatiei Motociclistilor din Romania, intr-o sectiune separata a lor. Sa se joace cum or vrea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept cu interes rezultatul votului de la primul paragraf.

Aveti drept model un "salon moto" consacrat desfasurat in vest (Italia, Germania, etc)? Nu ar fi rau sa copiem ce-i mai bun de la altii si sa revenim la decenta si seriozitate.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept cu interes rezultatul votului de la primul paragraf.

Aveti drept model un "salon moto" consacrat desfasurat in vest (Italia, Germania, etc)? Nu ar fi rau sa copiem ce-i mai bun de la altii si sa revenim la decenta si seriozitate.

Succes!

pai nu era sa luam de model salonul nostru consacrat care se desfasura de obicei la Romexpo.. Cum spiritul Balcanic se face lesne remarcat, deja accesul meu pe forumul motociclism.ro a fost restrictionat si se pare ca si posturile sterse.

deci NU vom copia SMAEB, ci vom merge pe o varianta proprie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SMAEB a devenit in ultimii doi ani o TIGANIE. Vezi topicul de pe sectiunea "Alte discutii".

Este o initiativa buna incercarea sa ne scuturam de comercial. Desigur e nevoie de aspectul "expozitional" si "comercial" at saloanelor moto. Problema este ca in ultima vreme aceste aspecte au devorat restul manifestarilor necesare.

Spre exemplu:

- lipsa aproape desavarsita a dezbaterilor in problemele de interes in lumea moto din ultimii 2-3 ani;

- lipsa campaniilor privind siguranta sau, mai bine spus, slabul ecou al acestora;

- ne-promovarea sau slaba promovare a cluburilor moto sau a cluburilor sportive moto in cadrul saloanelor moto.

Nu vreau sa deschid aici o polemica dar e laudabila initiativa unui salon moto organizat altfel decat pana acum. Tocmai de asta, poate initiatorul topicului ne va spune mai multe dupa introducerea din deschidere.

Garantez ca pe Pro-Bike nu se va restrictiona libertatea de exprimare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salonul de Motociclism 2010 al Asoctiatiei Motociclistilor din Romania (SM 2010 - AMR)

1) NU inlocuieste SMAEB,

2) NU este in concurenta comerciala cu SMAEB

3) NU are nici o legatura cu SMAEB.

AMR nu are cunostinta nici despre data la care se va organiza SMAEB in 2010, nici macar DACA se va organiza. Pana acum nu avem nici o informatie, nici macar la nivel de zvon.

SM 2010 - AMR este o initiativa non profit din punctul de vedere al organizatorilor iar principalul castigator al acestei actiuni este oricare motociclist roman. Pentru el ne-am infiintat ca si organizatie, pentru el muncim (prin voluntariat).

Sunt invitati toti jucatorii pietei de motociclism din Romania, cu standuri proprii (platite foarte ieftin), cluburile sportive sau nesportive de motociclsm cu standuri proprii (plata simbolica), dar si motociclisti - expozanti individuali care sa-si prezinte motocicleta sau echipamentul la vanzare sau schimb, in sectiunea Targul Motociclistului (sume modice, mai mult simbolice).

cateva informatii au aparut deja pe site-ul asociatiei: http://www.amoro.ro/proiecte.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Web Site-ul oficial al Salonului de Motociclism al Asociatiei Motociclistilor din Romania (SM - AMR) este http://www.smamr.ro . Acesta va fi actualizat zilnic astfel incat toti motociclistii din Romania sa poata fi informati la timp despre evolutia organizarii.

site-ul nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare tare rau pentru ce zici ca ai patit "dincolo", din timp in timp aud de cate o chestie care imi reaminteste ce am decis sa uit de ei. Ar trebui sa fie mandri de AMR, nu sa se simta amenintati, ca pana la urma nucleul de baza s-a format acolo. Ceea ce sper eu ca sa aduca salonul asta e ceva din spiritul camaraderesc pe care l-am simtit la SMAEB-ul din 2006, cand standul forumului celalalt era punctul de intalnire al motociclistilor din toata tara, locul in care ne intalneam sa ne vedem live toti cei ce ne stiam doar de pe net. Asta are putea sa faca mai ales "noapte devoratorilor de motociclism".

post-2004-12655629777869_thumb.jpg

Nu e cea mai buna poza, e veche si e cu ceva aparat vai de el, dar cam asta era spiritul salonului prin 2006. Asta e doar una din multele poze de grup de atunci. Pe atunci ne facea placere sa ne intalnim.

Organizatorul nu trebuia sa ne ademeneasca la salon, era greu sa ne tina cineva departe. Dar pe vremea aia importatorii nu faceau front separat iar ambele forumuri, in ciuda problemelor dintre ele, erau locul de intalnire pentru prieteni cu pasiune comuna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

mai are loc evenimentul?avem ce vedea,ce cumpara, daca venim?

Din cate am auzit eu cica am avea ce sa cumparam eu sincer vreau sa imi cumpar manusi altele sper sa fie si cu asa ceva,

Dabia astept sa vin si eu la salon

Sper sa nu va luati de astia noi in bransa :clap:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comunicat de presa Nr. 1

Avand in vedere situatia economica grea in care ne aflam cu totii, luand in considerare doleantele foarte multor motociclisti individuali, a unor cluburi si asociatii sportive de motociclism dar si a jucatorilor importanti ai pietei moto din Romania - importatori si comercianti, AMR - Asociatia Motociclistilor din Romania a preluat initiativa de organizare a unei manifestari economico-sociale de profil.

Astfel in perioada 26-28 Martie 2010, in hala 107B a intreprinderii ROMAERO, Baneasa, Bucuresti va avea loc prima editie a Salonului de Motociclism al Asocitiei Motocicllstilor din Romania (SM - AMR).

Aceasta organizare va prezenta o caracteristica unica, respectiv PROFIT ZERO, avand in vedere spiritul non lucrativ al Asoctiatiei. Acest lucru se transforma intr-un urias avantaj adus Motociclistilor din Romania astfel:

motociclistii vizitatori vor avea cel mai ieftin bilet de intrare practicat vreodata in Romania la un salon similar;

comerciantii expozanti vor avea cel mai ieftin cost de expunere practicat vreodata in Romania la un salon similar;

atat vizitatorii cat si expozantii vor avea acces la cele mai mici preturi de alimentatie publica practicat vreodata in Romania la un salon similar

organizarea petrecerii private : Noaptea Devoratorilor de Motociclete va fi optimizata pentru costuri cat mai mici de unde vor rezulta contributii cat mai mici din partea motociclistilor participanti.

Web Site-ul oficial al Salonului de Motociclism al Asociatiei Motociclistilor din Romania (SM - AMR) este http://www.smamr.ro . Acesta va fi actualizat zilnic astfel incat toti motociclistii din Romania sa poata fi informati la timp despre evolutia organizarii.

Cati expozanti s-au anuntat pana azi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...