Mergi la conţinut

Salonul De Motociclism 2010 Sm - Amr


Dan Popescu

parea depre organizarea Salonului in sistem PROFIT ZERO  

87 membrii au votat

  1. 1. In anul 2 de criza considerati oportuna organizarea unui Salon Moto

    • putin oportuna
    • oportuna
    • foarte bine ca se organizeaza
  2. 2. Este o problema ca Salonul este organizat de catre o AMR - asociatie non profit?

    • nu am o problema cu asta, imi este indiferent cine organizeaza
    • este bine ca este organizat de AMR, fiind non profit va iesi mai ieftin
    • preferam sa fie organizat de catre o firma, asa era obiceiul
  3. 3. o sa aprticipati la acest eveniment?

    • da, ca si motociclist vizitator
    • da, ca si motociclist vizitator si participant la Noaptea devoratorilor de Motociclete, petrecere privata a motociclistilor
    • da, ca si motociclist expozant individual al propriei motociclete
    • da, ca si expozant comerciant cu stand comercial
    • da, cu stand special de club de motociclism
      0
    • da, cu stand special de club sportiv de motociclism
      0
    • nu particip deloc, nu imi place ideea
    • nu particip deloc, nu imi place locatia
    • nu particip deloc, nu imi place perioada
    • nu particip deloc, locuiesc prea departe si nu pot ajunge
    • nu particip deloc, este scump si sunt vremuri grele


Recommended Posts

am postat la pranz pe motociclism la comunitatea din arges despre salon si vad ca au sters anuntul,ciudata reactie

Din pacate asa e pentru ca acolo libertatea de exprimare.spre deosebire de aici,e ingradita.Am patit-o si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum nimeni nu cumpara nimic asta e clar ...toti veneau sa faca poze cu fetele si cu motoarele 2010

de cumparat,fiecare dupa posibilitati.eu,unul,veneam la un eveniment motociclistic.avand in vedere ca in romania e un magazin moto cam la100 km,o revista moto pe tara,o emisiune moto 25 minute pe saptamana,era foarte bine venit

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut s-a vandut puternic. Au fost niste reduceri mari de tot la multe multe lucruri la smaeb. Dar per ansamblu evenimentul a fost jalnic. Se transformase in targ si daca aveai ceva de cumparat, asta nu era deloc rau. Se va vinde si anul asta, nu stiu de pe acum ce reduceri vor fi dar vom vedea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut s-a vandut puternic. Au fost niste reduceri mari de tot la multe multe lucruri la smaeb. Dar per ansamblu evenimentul a fost jalnic. Se transformase in targ si daca aveai ceva de cumparat, asta nu era deloc rau. Se va vinde si anul asta, nu stiu de pe acum ce reduceri vor fi dar vom vedea.

se vand brelocuri si cagule dar nu asa se fac banii ...o firma mare platesteste 2000 euro numai sa participe la salon.ma intreb cate motociclete noi a vandut yamaha de exemplu

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul consider ca acest salon a fost sabotat, si nici la toamna nu cred ca va mai fi facut, organizatorii smaeb-ului si-au spus cuvantul....

pacat, pt motociclistul de rand orice targ era binevenit.

de acord cu jardel

orice eveniment este binevenit, motociclistii adevarati veneau oricum ar fi fost

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios in ce mod o fi reusit Dobrescu sa saboteze aparitia unui alt salon? Sau va place sa aruncati vorbe in vant?

Simplu Mihai, nu trebuie sa traiesti in Bucuresti ca sa vezi asta, pe motociclism.ro s-a sters absolut orice vorba despre evenimentul AMR care devansa cu o luna SMAEB-ul, in mintea domnilor a incoltit poate ideea ca le ia amaratii astia de la AMR caimacul cu targul lor, si in consecinta au influentat expozantii sa invoce diverse pretexte sa nu se mai prezinte si la salonul AMR.

Suntem tari romanii la facut scenarii, ce dreak! E vorba de tunuri financiare, de multi bani man.

Cum am mai spus-o, din punctul meu de vedere al motociclistului de rand, as dorii sa fie cate un salon lunar daca s-ar putea, vrei sa bagi ochiu sau sa cumperi ceva nu mai stai sa bati o jumate de glob pt. asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai mare salon din Romania e www.ebay.com , acolo gasesti orice si la preturi bune :) ...eu cred ca unii asteapta salonu moto doar ca se intalneasca acolo cu prietenii in loc de bikers place sau sa tureze motoarele si MAI ALES sa faca poze cu fetele dezbracate de la salon (vedeti 4tuning days)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu Mihai, nu trebuie sa traiesti in Bucuresti ca sa vezi asta, pe motociclism.ro s-a sters absolut orice vorba despre evenimentul AMR care devansa cu o luna SMAEB-ul, in mintea domnilor a incoltit poate ideea ca le ia amaratii astia de la AMR caimacul cu targul lor, si in consecinta au influentat expozantii sa invoce diverse pretexte sa nu se mai prezinte si la salonul AMR.

Suntem tari romanii la facut scenarii, ce dreak! E vorba de tunuri financiare, de multi bani man.

Cum am mai spus-o, din punctul meu de vedere al motociclistului de rand, as dorii sa fie cate un salon lunar daca s-ar putea, vrei sa bagi ochiu sau sa cumperi ceva nu mai stai sa bati o jumate de glob pt. asta.

Motociclism.ro este o proprietate privata si in consecinta omul isi poate apara interesele. Dar pana la a merge cu presupunerea ca organizatorii SMAEB au influentat potentialii participanti la SMAMR, e cale lunga. Nu te gandesti ca de ex, pt Honda sa zicem, smaebisti le ofereau 100 mp la 100 euro, iar smamristii le ofereau la 20 de euro...in atare conditii, cred ca se prefera pretul mai mic. Eu cred ca a fost vb de o initiativa pripita din partea organizatorilor SMAMR, care nu au luat in calcul tot ce inseamna organizarea unui salon si acum l-au amanat pt septembrie, asta daca s-o mai tine si atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calitatea comerciantilor, calitatea oamenilor din acele firme, precum si calitatea "show-urilor" oferite fac per total calitatea salonului. Aceeiasi comercianti daca se duc la salonul Xulescu, la fel expun, la fel fac. De unde impresia ca firma organizatoare are vina pentru pizdulicile pe mobre, pentru lipsa pliantelor de informare, pentru interzicerea de urcare pe mobre, etc. ? Cat despre alegerea fiecarui comerciant, ca idee: poate cineva din afara sa-ti impuna sa te duci undeva? Nu, legile comertului si avantajele obtinute dintr-o parte sau alta a condus la situatia de fata.

Legat de partea comerciala, SMAEB este evenimentul unui SRL, care automat isi apara interesele. Daca eu ma apuc si fac publicitate agresiva unui eveniment concurent unuia marca Pro-Bike, aveti impresia ca e fair-play si ca voi fi tolerat? Sa fim seriosi.

Si inca ceva: AMR a ajuns o gluma. Proasta, din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ariciule, daca scriam de pe alt cont sau foloseam optiunea "open ID", diferea cu ceva ? Combate continutul :)

Andrei, cu "ala" sa vorbesti despre prietenii tai. Si cu asta am incheiat orice interactiune cu tine, flamer batran ce esti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...