Mergi la conţinut
p3rf3c7

Accident Pe Cheiul Dambovitei

Recommended Posts

S-a intamplat aseara pe cheiul Dambovitei si din cate am inteles este accident mortal in care au fost implicate 2 persoane,o fata si un baiat,care au luat o gura de canal si s-au izbit de un stalp.Stie cineva mai multe detalii despre acest lucru?.....pacat ca nici nu a inceput prea bine sezonul si deja avem 2 victime.Sa le fie tarana usoara

Din cate am mai citit,este vorba despre Madalina Avram,iar toti dobitocii de stiristi dau vina pe viteza,ei neavand nici o treaba sa relateze adevarul,incercand sa faca numai audienta.......pacat.

post-12646-12691717832395_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Am inmarmurit cand am aflat despe accident. Nu ii cunosc personal pe cei doi, dar pe Harley X o tin minte inca de la inceputul pasiunii mele motociclistice, ca sa zic asa. Imi pare nespus de rau ca s-a stins la o varsta atat de frageda si intr-un mod atat de cumplit. Era o adevarata "personalitate" pe forumuri acum ceva timp si era o dovada vie, din punctul meu de vedere, ca gura lumii bate c*ru' si atat. Trebuie sa recunosc ca era o fata frumoasa, libera, cu state vechi in aceasta comunitate de kkt, care pe alte forumuri o acuza de inconstienta. Trebuie sa recunosc ca ea este una dintre doamnele care au pus bazele intalnirilor dintre motocicliste si am respectat-o si o respect pentru asta. Am "cunoscut-o" pe acest forum de care ma leaga amintiri foarte frumoase si va ramane parte din acele nostalgii ale vremurilor trecute.

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace! :(

* Il rog pe Noni sa aduca un tribut pe forumul pro-bike acestei fete, unul dintre cei mai vechi useri ai forumului. Eu consider ca merita!

Link la postare

Odihneasca-se in pace.

Si multumim excelentilor reporteri, care dat toata vina pe motociclisti, dar intr-un intreg articol nu au stiut sa arate cu degetul spre autoritatile publice. Poate mergeau repede, dar daca drumul era iluminat corespunzator si canalul la nivelul carosabilului, nu am fi avut discutia asta. Traim in jungla lui papura voda, ca deja nu mai imi permit sa ii spun tara. Carute ne-ar trebui tuturor.

Link la postare

Din imaginile de la locul accidentului nu reiese ca au lovit canalul. Canalul era langa bordura. Nu poti merge nici cu 30 la ora langa bordura deci ipoteza iese din discutie. Posibil sa fi fost un caine, un pieton neatent, beat, etc., sau un sofer care i-a provocat sau i-a dezechilibrat.

Este cert ca le-au sarit castile de pe cap ceea ce nu mai are nevoie de alte comentarii. Motocicleta nu era "praf" deci nu cred ca aveau viteza excesiva.

Link la postare

Nu stiu maestrii stirilor ce inseamna motor praf...plus ca din cate am observat, nu era vre-un r1, dar poate ma insel. Politia are o durere in partea lor intelectuala, asa ca nu te poti astepta la mai multe investigatii.

Pacat de ei, un inceput sumbru de sezon.

Link la postare

Este o Yamaha TDM 850. Stiristii sunt praf si pulbere. Politia foloseste terminlogia din lege (ordonanta), nu e nimic rau in asta dar de fiecare data limbajul lor pare rigid si tamp.

post-3250-12691859896247_thumb.jpg

Link la postare

reporterii deformeaza realitatea pt rating...

ceea ce este si mai de kkt este ca politia face cu ochiul si da idei cum sa prezinte stirea mai "elegant" : "neadaptarea vitezei la conditiile de drum".

oricum ai face-o, tot tu esti de vina, atunci cand nu exista (la locul faptei) un alt personaj implicat. cine lucreaza in presa ar putea pune o copie a comunicatului trimis de politie. in care nu e de vina nici asfaltul , nici canalul, doar cei doi. Nici macar nu au stiut care dintre ei, ca stabilirea conducatorului moto le-a fost... peste mana.

In orice caz, nimic nu-i mai aduce inapoi si nu as sari la gatul nimanui. E doar o poveste emotionanta cu iz de "asa le-a fost soarta". Pacat...

Link la postare

Dumnezeu sa-i ierte ! ...

Nu e ceva de discutat , a cui e vina .. sau nuj ce .. se vede clar ca vina este a statului ... a celor de la drumuri ... mai pe scurt a celor care conduc tara ... Imi pare sincer foarte rau ... si ma gandesc ca putea fi oricare ... sper sa invatam ceva si din asta si din orice rau ...

Link la postare

Fiind incepator, nu inteleg o chestie ... cum de au sarit castile din cap? Nu erau prinse bine sau ce? Stiu ca o casca are rolul de-a te proteja, nu de-a sari din cap la impact

R.I.P.

Link la postare

Dumnezeu sa o odihneasca! Acum am vazut la ProTV, nu stiam nimic. Sunt socat, ultimul mass l-am primit de la ea ieri dimineata inainte de ora 10. Intr-adevar una din membrele cu mare vechime.

Vedea-i-as pe responsabilii cu drumurile in pom din cauza craterelor din asfalt!

Link la postare

Dumnezeu sa o odihneasca! Acum am vazut la ProTV, nu stiam nimic. Sunt socat, ultimul mass l-am primit de la ea ieri dimineata inainte de ora 10. Intr-adevar una din membrele cu mare vechime.

Vedea-i-as pe responsabilii cu drumurile in pom din cauza craterelor din asfalt!

Baiatul era Qaz (Adrian), un foarte bun prieten al nashului meu, unul din developerii primei distributii de Linux romanesti. Am primit un telefon astazi de la nashi, stiau ca s-a intamplat accidentul, stiau motorul, vazusera stirile, dar sperau sa nu fi fost el.

Dumnezeu sa-i odihneasca.

P.S. Nu poate sa nu ma umple de spume modul in care prezinta stiristii accidentele de motocicleta. Si atunci, ce sa mai spui cand auzi comentarii de genul: cred ca avea o viteza.... doar a zburat 35 de metri motocicleta. Cum sa ii explici ca intre a zbura 35 de metri si a frana 35 de metri este o diferenta imensa.

http://www.facebook.com/people/Qaz-Adrian/100000548645696

Link la postare

acum am vazut la stiri accidentul o cunosteam din vedere de la intalnirile moto , Dumnezeu sa-i odihneasca in pace ! eu nu stiu ce sa zic am ramas socat de eveniment dar totusi am o intrebare destul de pertinenta cum de rulau asa de aproape de bordura ? parerea mea e ca ori i-a sicanat acrosat cineva ori au dat peste vre-un caine ca asa am patit si eu anul trecut in decembrie am avut 2 coaste fisurate si genunchii buliti din cauza unui caine care m-a "redirectionat " spre bordura iar politistii ca si cum in romania ar fi ceva ciudat sa existe caini comunitari pe carosabil m-au intrebat daca am baut ceva ca ei nu dau de caine .... asta e tara noastra de kkt caini,gropi si burtosi in mertane carora l-i se rupe de motociclisti ... ma intreb daca la craiova au iesit in strada mii de oameni pt a fi eliberat un primar ce lua spagi si fura bani publici ... oare pe cand si noi motociclistii o sa iesim in strada pt a demonstra impotriva asfaltarilor de kkt si a gropilor din asfalt ?

P.S. - Stiristii mananca kkt non-stop cu polonicul nu aveti de ce sa va enervati pana si campania aia cu " sa nu fi erou " era de kkt , singura vina a Madalinei si a lui Qaz a fost aceea ca fiind motociclisti se aflau pe motor ... R.I.P.

daca se va organiza ceva poate imi trimite-ti un mesaj pe vale_46_2007@yahoo.com

Link la postare

dar ce,voi va asteptati ca autoritatile sa recunoasca vreodata ca a fost din cauza drumurilor de rahat?nu dom'le.e motociclist,sigur a facut accident pentru ca avea viteza.ce sa le ceri?cu cat au,cu atat gandesc.

mare pacat de ei :( R.I.P

Link la postare

Am inmarmurit cand am aflat despe accident. Nu ii cunosc personal pe cei doi, dar pe Harley X o tin minte inca de la inceputul pasiunii mele motociclistice, ca sa zic asa. Imi pare nespus de rau ca s-a stins la o varsta atat de frageda si intr-un mod atat de cumplit. Era o adevarata "personalitate" pe forumuri acum ceva timp si era o dovada vie, din punctul meu de vedere, ca gura lumii bate c*ru' si atat. Trebuie sa recunosc ca era o fata frumoasa, libera, cu state vechi in aceasta comunitate de kkt, care pe alte forumuri o acuza de inconstienta. Trebuie sa recunosc ca ea este una dintre doamnele care au pus bazele intalnirilor dintre motocicliste si am respectat-o si o respect pentru asta. Am "cunoscut-o" pe acest forum de care ma leaga amintiri foarte frumoase si va ramane parte din acele nostalgii ale vremurilor trecute.

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace! :(

* Il rog pe Noni sa aduca un tribut pe forumul pro-bike acestei fete, unul dintre cei mai vechi useri ai forumului. Eu consider ca merita!

De cateva ore bune, sunt extrem de socata!!! Tot citesc si parca as vrea sa ma trezesc dintr-un vis urat. Nu pot sa spun decat ca imi pare extrem de rau. Pentru ca nu mai este printre noi si pentru ca .... uneori faceam caterinca, fara sa ne gandim, ca s-ar putea ca vreodata, una dintre noi sa nu mai fie. Imi pare nespus de rau! Dzeu sa o odihneasca in pace!

Nu imi apartine informatia, este doar preluata.

"Pt cine a cunoscut-o pe Mada si vrea sa o conduca pe ultimul drum,maine va fi adusa la capela parohia Sfintii Arhangheli Huedin , Bd Constantin Brancoveanu,nr 118A, iar inmormantarea va avea loc marti (nu stim inca ora ) ,la cimitirul Eternitatea,Bdul Metalurgiei,nr65-67,sector 4.

Familia ar aprecia daca am putea sa o conducem pe ultimul drum cat mai multi ."

Link la postare

reporterii deformeaza realitatea pt rating...

ceea ce este si mai de kkt este ca politia face cu ochiul si da idei cum sa prezinte stirea mai "elegant" : "neadaptarea vitezei la conditiile de drum".

oricum ai face-o, tot tu esti de vina, atunci cand nu exista (la locul faptei) un alt personaj implicat. cine lucreaza in presa ar putea pune o copie a comunicatului trimis de politie. in care nu e de vina nici asfaltul , nici canalul, doar cei doi. Nici macar nu au stiut care dintre ei, ca stabilirea conducatorului moto le-a fost... peste mana.

In orice caz, nimic nu-i mai aduce inapoi si nu as sari la gatul nimanui. E doar o poveste emotionanta cu iz de "asa le-a fost soarta". Pacat...

Dap, si in plus cica "conducatorul moto a apasat prea tare pedala de acceleratie" cine naiba ii angajaza pe incompetentii astia de stiristi care numai stereotipuri au in capu lor aproape gol :ranting: Daca as fi sef la departamentul stiri la televiziunea respectiva, i-as da afara pe totzi cei responsabili de exprimarea asta de incompetenti!!!

Pt ei nu se mai poate zice decat rip; dar pt restul, fiti atenti la faptul ca nisipul e inca pe drum, gropile sunt mult mai multe din cauza la imbecila asta de iarna, si in rest absolut nimica mai bine ca in toamna. :thumbdown:

Cred ca totul se reduce la: murim mult prea devreme sau emigram!!!

Link la postare

nu cred ca conteaza pt familie sau prieteni in momentele de fatza niste posturi pe net .. ceea ce e cu adevarat dureros , este ca 2 oameni tineri au murit din nepasarea alotora .. Dumnezeu sa-i aibe in grija ..

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.